Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup Boden Distans
2016-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Kardin
Östersunds SK
38:38.231750
93.6p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
38:41.232070
+3.220
93.5p
3
Marcus Ruus
Åsarna IK
38:44.232390
+6.540
93.3p
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
39:00.233990
+22.2140
92.7p
5
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
39:02.234160
+24.2310
92.7p
6
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
39:09.234800
+30.2950
92.4p
7
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
39:13.235200
+34.3350
92.3p
8
Jens Andersson
Kalix SK
39:16.235590
+38.3740
92.1p
9
Björn Sandström
Piteå Elit SK
39:17.235630
+38.3780
92.1p
10
Gustav Nordström
Borås SK
39:20.235970
+42.4120
92.0p
11
Daniel Svensson
IFK Mora SK
39:26.236520
+47.4670
91.8p
12
Anton Persson
SK Bore
39:35.237430
+56.5580
91.4p
13
Robin Norum
IFK Umeå
39:38.237770
+1:00.5920
91.3p
14
Eddie Edström
Stockviks SF
39:41.238090
+1:03.6240
91.2p
15
Simon Lageson
Åsarna IK
39:43.238280
+1:05.6430
91.1p
16
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:44.238360
+1:06.6510
91.1p
17
Erik Silfver
IFK Umeå
39:45.238440
+1:06.6590
91.1p
18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
39:45.238450
+1:07.6600
91.1p
19
Håkan Emilsson
Offerdals SK
39:48.238700
+1:09.6850
91.0p
20
Patrik Tallbom
Östersunds SK
39:48.238750
+1:10.6900
90.9p
21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
39:48.238770
+1:10.6920
90.9p
22
Anton Karlsson
Åsarna IK
39:51.239000
+1:12.7150
90.9p
23
Filip Danielsson
SK Bore
39:51.239060
+1:13.7210
90.8p
24
Max Novak
Offerdals SK
39:52.239180
+1:14.7330
90.8p
25
Karl-Johan Westberg
Borås SK
40:02.240110
+1:23.8260
90.5p
26
Bob Impola
SK Bore
40:04.240320
+1:25.8470
90.4p
27
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
40:13.241220
+1:34.9370
90.1p
28
Petter Hedman
IFK Umeå
40:13.241270
+1:35.9420
90.0p
29
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
40:17.241640
+1:38.9790
89.9p
30
Nils Persson
Östersunds SK
40:22.242120
+1:43.10270
89.7p
31
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
40:23.242260
+1:45.10410
89.7p
32
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
40:32.243110
+1:53.11260
89.4p
33
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:33.243230
+1:54.11380
89.3p
34
Petter Engdahl
Östersunds SK
40:33.243290
+1:55.11440
89.3p
35
Nils Augustsson
IFK Mora SK
40:37.243650
+1:59.11800
89.2p
36
Kein Einaste
Estonia
40:38.243750
+2:00.11900
89.2p
37
Edvard Sundman
Åsarna IK
40:41.244030
+2:02.12180
89.1p
38
Niklas Niska
Finland
40:43.244250
+2:05.12400
89.0p
39
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
40:43.244280
+2:05.12430
89.0p
40
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
40:47.244680
+2:09.12830
88.8p
41
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
40:49.244840
+2:10.12990
88.8p
42
Henrik Ottosson
Åsarna IK
40:50.244960
+2:12.13110
88.7p
43
David Nordström
IFK Umeå
40:51.245020
+2:12.13170
88.7p
44
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:51.245050
+2:13.13200
88.7p
45
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
40:52.245130
+2:13.13280
88.7p
46
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
40:56.245590
+2:18.13740
88.5p
47
Carl Quicklund
Östersunds SK
41:00.245950
+2:22.14100
88.4p
48
Johan Häggström
Piteå Elit SK
41:02.246160
+2:24.14310
88.3p
49
Jonathan Engström
Borås SK
41:03.246260
+2:25.14410
88.3p
50
Mattias Bångman
Offerdals SK
41:08.246750
+2:30.14900
88.1p
51
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
41:10.246920
+2:31.15070
88.1p
52
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
41:16.247590
+2:38.15740
87.8p
53
Alfred Buskqvist
IK Stern
41:18.247740
+2:39.15890
87.8p
54
Emil Persson
Östersunds SK
41:26.248560
+2:48.16710
87.5p
55
Martin Herbert
Sundbybergs IK
41:31.249000
+2:52.17150
87.4p
56
Jens Selahn
Stockviks SF
41:37.249680
+2:59.17830
87.1p
57
Victor Hallquist
Åsarna IK
41:42.250180
+3:04.18330
87.0p
58
Sebastian Olsson
Stockviks SF
41:44.250390
+3:06.18540
86.9p
59
Viktor Axelsson
Borås SK
42:00.251920
+3:21.20070
86.4p
60
Carl Olander
IK Stern
42:05.252440
+3:26.20590
86.2p
61
Erik Persson
IF Hallby SOK
42:07.252650
+3:29.20800
86.1p
62
Elias Dahl
Offerdals SK
42:14.253320
+3:35.21470
85.9p
63
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
42:15.253450
+3:37.21600
85.9p
64
Gustav Rotvold
Åsarna IK
42:20.253920
+3:41.22070
85.7p
65
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
42:24.254370
+3:46.22520
85.6p
66
Emil Svensson
Åsarna IK
42:28.254750
+3:50.22900
85.5p
67
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
42:53.257200
+4:14.25350
84.7p
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
42:55.257440
+4:16.25590
84.6p
69
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
43:03.258280
+4:25.26430
84.3p
70
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
43:14.259330
+4:35.27480
84.0p
71
Måns Sunesson
Sellnäs IF
43:20.259950
+4:42.28100
83.8p
72
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
43:30.260940
+4:51.29090
83.5p
73
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
43:32.261180
+4:54.29330
83.4p
74
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
43:38.261740
+4:59.29890
83.3p
75
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
43:53.263230
+5:14.31380
82.8p
76
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
43:55.263410
+5:16.31560
82.8p
77
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
43:56.263520
+5:17.31670
82.7p
78
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
44:27.266630
+5:48.34780
81.8p
79
Albert Askengren
Visborgs OK
44:32.267100
+5:53.35250
81.7p
80
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
44:32.267190
+5:54.35340
81.6p
81
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
45:30.272990
+6:52.41140
80.0p
82
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
46:02.276140
+7:23.44290
79.1p
83
Martin Johansson
Linköpings SK
46:12.277160
+7:34.45310
78.8p
84
Henrik Dahlén
Tynderö IK
46:51.281010
+8:12.49160
77.8p
85
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
47:18.283760
+8:40.51910
77.0p
86
Acevedo Jhon
Matfors SK
1:05:32.393190
+26:54.161340
56.1p
-
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Marcus Grate
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)