Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF SK
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:59:28.716700
79.9p
2
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:59:46.718510
79.7p
3
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:00:40.723920
78.9p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:06:21.758040
74.4p
2
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:08:03.768210
73.2p
3
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:08:05.768400
73.2p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Dag Nylund
Norway
2:04:48.748770
75.6p
2
Björn Albinsson
Tanums IF
2:09:04.774360
72.4p
3
Mikael Almén
Ryda SK
2:10:49.784870
71.2p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:09:12.775100
72.4p
2
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:11:17.787650
70.9p
3
Lasse Olsson
Arvika IS
2:17:54.827370
66.7p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ole Reinhart Sandsta
Grue Finnskog IL
2:09:11.775030
72.4p
2
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:15:15.811470
68.3p
3
Karl-Erik Eriksson
Korsnäs IF SK
2:16:01.816000
67.9p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:21:19.847850
64.7p
2
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:21:46.850560
64.5p
3
Stig Johansson
Axa SC
2:24:19.865850
63.1p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carina Lagerlöf
Malungs IF
2:10:31.783060
77.5p
2
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:12:02.792170
76.6p
3
Tille Marie Breda
Norway
2:21:00.845940
71.7p
D 35
35km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna-Carin Söderström
IFK Mora SK
2:17:09.822820
83.7p
2
Eva Lindkvist
IFK Mora SK
2:17:34.825380
83.4p
3
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:23:59.863850
79.7p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
1:49:31.657000
90.4p
2
Anders Myrland
Norway
1:50:37.663600
89.1p
3
Frode Estil
Norway
1:50:58.665700
88.7p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Andersson
Främmestads IK
1:05:54.395330
59.4p
2
Sara Sundin
Orsa SK
1:10:27.422670
55.5p
3
Monica Diana Nordvik Hiller
Siggerud IL Ski
1:10:28.422730
55.5p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tony Persson
SK Bore
55:05.330450
71.0p
2
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
55:24.332370
70.6p
3
Tobias Ryberg
Leksands SK
1:02:05.372480
63.0p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
MoraPinglan 2008
Björnjakten 2008
Björnjakten 2008
Dalapremiären 2008
Boreloppet 2008
Usm Distans 2008
Orsa Grönklitt Skimarathon 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan