Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Andersson
Främmestads IK
1:05:54.395330
59.4p
2
Sara Sundin
Orsa SK
1:10:27.422670
+4:33.27240
55.5p
3
Monica Diana Nordvik Hiller
Siggerud IL Ski
1:10:28.422730
+4:34.27300
55.5p
4
Randi Elin Lutnäs
Trysil IL
1:12:04.432330
+6:10.36900
54.3p
5
Erika Hård
IFK Moras OK
1:12:20.433900
+6:25.38470
54.1p
6
Carina Eriksson
Duveds IF
1:13:44.442380
+7:50.46950
53.1p
7
Carina Jäder Sörlander
IFK Mora SK
1:13:58.443790
+8:04.48360
52.9p
8
Sandra Karlsson Bierfeldt
Järla IF SK
1:15:44.454340
+9:50.58910
51.7p
9
Lisbeth Lidman
OK Kåre
1:18:31.471070
+12:37.75640
49.8p
10
Marie Nilsson
Malungs IF
1:20:46.484550
+14:52.89120
48.5p
11
Ida Sjölund
Hägglunds IOFK
1:22:47.496620
+16:52.101190
47.3p
12
Ida Hermansson
Malungs IF
1:23:39.501860
+17:45.106430
46.8p
13
Malin Lagerberg
Vansbro AIK SK
1:23:43.502220
+17:48.106790
46.8p
14
Maria Wiklund
Malungs IF
1:25:17.511620
+19:22.116190
45.9p
15
Lotta Jedvik
Kroppa IF
1:26:06.516580
+20:12.121150
45.5p
16
Susanne Roos
Brännebrona SK
1:26:07.516640
+20:13.121210
45.4p
17
Ulrika Rylow
Falu IK
1:27:07.522670
+21:13.127240
44.9p
18
Ida Matthed
Äppelbo AIK
1:29:48.538740
+23:54.143310
43.6p
19
Malin Enarsson
I2 IF
1:30:26.542500
+24:31.147070
43.3p
20
Susanne Tranberg
Malungs IF
1:31:02.546170
+25:08.150740
43.0p
21
Frida Severinsson
OK Nackhe
1:31:06.546550
+25:12.151120
43.0p
22
Elisabeth Runesson
Malungs IF
1:31:47.550660
+25:53.155230
42.6p
23
Helena Lundberg
Malungs IF
1:32:30.554920
+26:35.159490
42.3p
24
Marika Durietz
Astrazeneca IF
1:33:36.561580
+27:42.166150
41.8p
25
Hisako Hakata
Sollentuna Sbk
1:33:45.562420
+27:50.166990
41.7p
26
Malin Fredriksson
Trysil IL
1:35:11.571030
+29:17.175600
41.1p
27
Eva Lena Fällström
Sisu Forshaga SK
1:35:34.573330
+29:40.177900
41.0p
28
Marita Aiff
Alvesta SOK
1:39:14.595370
+33:20.199940
39.4p
29
Elisabet Hultberg
Gävle SK
1:40:03.600220
+34:08.204790
39.1p
30
Camilla Högberg
Sisu Forshaga SK
1:44:01.624030
+38:07.228600
37.6p
31
Kerstin Johansson
Grums SK
1:48:32.651120
+42:37.255690
36.1p
32
Isabelle Ryden
OK Alehof
1:49:28.656740
+43:34.261310
35.8p
33
Maria Göransson
Göteborgs SK
1:50:09.660860
+44:15.265430
35.5p
34
Jessica Cayna
Falun Borlänge SK
1:51:18.667760
+45:24.272330
35.2p
35
Hanne Gjerstad
Norway
2:02:12.733150
+56:18.337720
32.0p
36
Eva Hedengran
København SK
2:02:48.736790
+56:54.341360
31.9p
37
Charlotta Johansson
Göteborgs SK
2:03:29.740820
+57:34.345390
31.7p
38
Diseré Karlsson
OK Alehof
2:04:54.749310
+58:59.353880
31.3p
39
Karina Bengtsson
Henån
2:16:58.821770
+1:11:04.426340
28.6p