2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 7:17.43600 | ||
2 | Ellen Olsson | Garphyttans IF | 7:38.45700 | ||
3 | Alva Olsson | Åmåls OK | 7:46.46500 | ||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Oskar Söder | IFK Grängesberg SK | 7:00.41900 | ||
2 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 7:43.46200 | ||
3 | Fabian Bergqvist | Garphyttans IF | 7:53.47200 | ||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Meja Eriksson | Årjängs IF | |||
2 | Elvira Lundberg | Sunne SLF | |||
3 | Elin Ingvarsson | Granbergsdals IF | |||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Noel Alsin | Åmåls OK | |||
2 | Hugo Söder | IFK Grängesberg SK | |||
3 | Emil Thorpman | Åmåls OK | |||
12km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Alfred Nilsson | Filipstads SF | 30:19.181800 | 79.5p | |
2 | Emil Hagström | Garphyttans IF | 31:05.186400 | 77.6p | |
3 | Johan B Nordahl | Domnarvets GOIF | 31:16.187500 | 77.1p | |
12km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 31:22.188100 | 76.9p | |
2 | Kevin Henriksson | Garphyttans IF | 33:03.198200 | 73.0p | |
12km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Rasmus Bengtsson | Sisu Forshaga SK | 36:57.221600 | 65.3p | |
8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Mathilda Evaldsson | Ekshärads SF | 24:20.145900 | ||
2 | Kerstin Näslund | SK Bore | 24:25.146400 | ||
3 | Klara Andersson | Dala-Järna IK | 24:39.147800 | ||
8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Alicia Jansson | Filipstads SF | 22:31.135000 | 63.2p | |
2 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 24:03.144200 | 59.1p | |
3 | Karin Pettersson | Boxholm-Ekeby SK | 24:21.146000 | 58.4p | |
8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Hanna Fritz | Filipstads SF | 23:07.138600 | 61.5p | |
2 | Madelene Melin | Malungs IF | 23:32.141100 | 60.4p | |
8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 20:38.123700 | ||
2 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 20:39.123800 | ||
3 | Eric Westberg | SK Bore | 21:05.126400 | ||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Julia Björn | SK Bore | 14:56.89500 | ||
2 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 15:10.90900 | ||
3 | Philippa Eriksson | Filipstads SF | 15:15.91400 | ||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Maja Furunäs | IFK Grängesberg SK | 12:00.71900 | ||
2 | Molly Furunäs | IFK Grängesberg SK | 12:16.73500 | ||
3 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 12:28.74700 | ||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Albin Larsson | Filipstads SF | 12:51.77000 | ||
2 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 12:59.77800 | ||
3 | Leo Kristiansson | Dala-Järna IK | 13:41.82000 | ||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | |||||
1 | Ludvig Berg | Granbergsdals IF | 11:01.66000 | ||
2 | Erik Bryne | Sunne SLF | 11:18.67700 | ||
3 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 11:37.69600 |