Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stenfjellrunden
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eivind Vold
Team Milslukern
1:55:43.694200
90.1p
2
Even Brøndbo Dahl
NIHI
1:56:10.696900
+27.2600
89.5p
3
Kjetil Tyrom
Follebu SK
1:59:30.716900
+3:47.22600
85.7p
4
Anders Kampenhøy
Furnes Skiløperforening
2:02:11.733000
+6:28.38700
82.9p
5
Sigurd Sollien Hulbak
Hemsedal
2:03:22.740100
+7:39.45800
81.7p
6
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Lillehammer SK
2:05:02.750100
+9:19.55800
80.1p
7
Vegard OSVOLD
Strandbygda IL
2:05:19.751800
+9:36.57500
79.8p
8
Jørgen Christoffer Myking
Oslo
2:06:04.756300
+10:21.62000
79.1p
9
Henrik Gullikstad
Lillehammer SK
2:07:25.764400
+11:42.70100
77.9p
10
Øystein Tallhaug Engelstad
Lillehammer SK
2:08:46.772500
+13:03.78200
76.7p
11
Lars KRINGLEBOTN
Ottestad SK
2:09:06.774500
+13:23.80200
76.4p
12
Eirik Renna Eilertsen
Kirkenes Omegn Ski
2:10:24.782300
+14:41.88000
75.3p
13
Sigurd Kongsli KJORSTAD
Team Tjukk og Treg
2:13:51.803000
+18:08.108700
72.5p
14
Andreas Sauge
Mangenfjellet Turlag
2:17:04.822300
+21:21.128000
70.0p
15
Mads Waaler
NTNUI B.I.L.
2:17:15.823400
+21:32.129100
69.9p
16
Espen Haugen
Strindheim IL
2:18:05.828400
+22:22.134100
69.3p
17
Haakon Holden
Bjerke IL
2:21:04.846300
+25:21.152000
67.2p
18
Tommy Wilhelmsen
BI Langrenn
2:22:49.856800
+27:06.162500
66.1p
19
Kenneth Gilberg
Nanset IF
2:23:17.859600
+27:34.165300
65.8p
20
Knut Einar Jakobsen
Gjøvik SK
2:26:26.878500
+30:43.184200
63.8p
21
Petter Fredriksen
Follebu SK
2:28:41.892000
+32:58.197700
62.5p
22
Erik Marius Nygaard
Kongsvinger IL
2:30:09.900800
+34:26.206500
61.6p
23
Ruben Strand
Nesbyen
2:31:15.907400
+35:32.213100
61.0p
24
Sjur Skansberg
Nybygda IL
2:39:23.956200
+43:40.261900
56.8p
25
Bjarte Lie
Lillehammer SK
2:40:00.959900
+44:17.265600
56.5p
26
Lars Treekrem
Ås IL
2:41:29.968800
+45:46.274500
55.8p
27
Glenn Linnerud
Brumunddal Ski
2:42:00.971900
+46:17.277600
55.6p
28
Marius BERGANE
Glassverket IF
2:42:02.972100
+46:19.277800
55.6p
29
Hans Henrik Gjeterud
Grue Finnskog IL
2:49:59.1019800
+54:16.325500
52.1p
30
Erik Rustad Markussen
Sørumsand
2:55:28.1052700
+59:45.358400
50.0p
31
Carl Martin Nordhagengjermundsen
Oslo
2:55:51.1055000
+1:00:08.360700
49.9p
32
Magnus Hauerberg
Hvam
3:08:09.1128800
+1:12:26.434500
45.7p
33
Ole Morten Gjeterud
Grue Finnskog IL
3:10:33.1143200
+1:14:50.448900
45.0p
34
Knut Andre Vold
Spydeberg IL
3:15:45.1174400
+1:20:02.480100
43.5p
35
Håkon Haugen
Kløfta
3:33:17.1279600
+1:37:34.585300
39.0p