Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomsvasan
2017-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
9km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Truls Gisselman
Rehns BK
25:33.153200
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
25:34.153300
+1
3
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
25:34.153300
+1
4
Alfred Eriksson
Dala-järna IK
25:38.153700
+5.400
5
Emil Danielsson
Högbo GIF
25:47.154600
+14.1300
6
Emil Rapp
SK Leksand
25:49.154800
+16.1500
7
Alfons Peterson
Borås GIF
25:55.155400
+22.2100
8
Benjamin Terent
Rehns BK
25:58.155700
+25.2400
9
Isak Garfvé
IFK Mora SK
25:59.155800
+26.2500
10
John Hermansson
IFK Mora SK
26:01.156000
+28.2700
11
Måns Skoglund
Täby IS SK
26:08.156700
+35.3400
12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
26:12.157100
+39.3800
13
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
26:29.158800
+56.5500
14
Nils Bergström
Domnarvets Goif
26:30.158900
+57.5600
15
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
26:31.159000
+58.5700
16
Joel Wessman
Vreta Skid O MK
27:06.162500
+1:33.9200
17
Arvid Värmsjö
SK Bore
27:25.164400
+1:52.11100
18
Lucas Höiby
OK Landehof
27:32.165100
+1:59.11800
19
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
27:33.165200
+2:00.11900
20
Per Jutterström
IFK Mora SK
27:43.166200
+2:10.12900
21
Felix Fougstedt
Grava SK
27:50.166900
+2:17.13600
22
Martin Elmvall
Högbo GIF
27:55.167400
+2:22.14100
23
Oskar Åslund
Östersunds SK
28:07.168600
+2:34.15300
24
Alexander Thudeen
Sya SK
28:34.171300
+3:01.18000
25
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
28:49.172800
+3:16.19500
26
Gustav Björklund
IFK Mora SK
28:58.173700
+3:25.20400
27
Johannes Josefsson
Täby IS SK
28:59.173800
+3:26.20500
28
Albin Hallander
Vreta Skid O MK
29:00.173900
+3:27.20600
29
Erik Brandt
Domnarvets Goif
29:00.173900
+3:27.20600
30
Oskar Lundberg
Borås SK
29:01.174000
+3:28.20700
31
Anders Danielsson Frost
Dala-järna IK
29:02.174100
+3:29.20800
32
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
30:22.182100
+4:49.28800
33
Axel Jernaeus
Äspereds IF
30:58.185700
+5:25.32400
34
Oskar Pettersson
Boxholm-ekeby Skidklubb
31:14.187300
+5:41.34000
35
Hampus Görl
No Club
31:15.187400
+5:42.34100
36
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
31:52.191100
+6:19.37800
37
Emanuel Alsin
Åmåls OK
32:04.192300
+6:31.39000
38
Carl Svensson
Sundbybergs IK
32:28.194700
+6:55.41400
39
Marcus Ackevik
Burseryds IF
32:36.195500
+7:03.42200
40
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
32:43.196200
+7:10.42900
41
Simon Svahn
Eksjö SOK
33:40.201900
+8:07.48600
42
Albin Rådahl
Vindrarps SK
34:32.207100
+8:59.53800
43
Carl Bardino
No Club
42:24.254300
+16:51.101000
44
Joel Blomqvist
Köla AIK
42:52.257100
+17:19.103800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)