Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
7-Mila arrangören
Plats: Robertsfors
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 18
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
1:26:00.515900
57.0p
2
Malin Fredriksson
Lycksele IF
1:29:00.533900
55.0p
3
Lotta Silfver
Burträsk SK
1:31:52.551100
53.3p
H 18
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonathan Edlund
Umedalens IF
1:21:23.488200
60.2p
2
Oskar Lindfors
IFK Åkullsjön
1:22:48.496700
59.2p
D 21
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henny Holmlund
Stöcke Ts Järnet
5:01:06.1806500
57.2p
2
Anna Säfsten
FK Herkules
5:52:33.2115200
47.2p
3
Anna Abrahamsson
FK Herkules
6:43:07.2418600
40.4p
H 21
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Rosvall
Lycksele IF
3:40:52.1325100
85.1p
2
Johan Samuelsson
SK Järven
3:42:30.1334900
84.3p
3
Jakob Börjesson
Lima IF
3:43:17.1339600
83.9p
H 35
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Olofsson
IFK Umeå
4:03:32.1461100
74.8p
2
Per Erik Eriksson
Studentidrott
4:16:24.1538300
70.0p
3
Thomas Löfgren
Skellefteå SK
4:26:34.1599300
66.6p
H 40
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
4:10:41.1504000
72.1p
2
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
4:16:18.1537700
70.0p
3
Martin Lundberg
Fredrika IK
4:19:48.1558700
68.8p
H 45
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Stenvall
Spöland Vännäs IF
4:08:43.1492200
72.8p
2
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
4:17:47.1546600
69.5p
3
Mikael Lundberg
Fredrika IK
4:32:10.1632900
64.9p
H 50
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
4:08:42.1492100
72.8p
2
Alf-Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
4:10:17.1501600
72.2p
3
Jonas Peterson
IFK Umeå
4:13:39.1521800
71.0p
H 60
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Landström
IK Studenterna
4:33:19.1639800
64.5p
2
Sune Westman
Team Esplanad
4:59:47.1798600
57.5p
3
Anders Näslund
Team Esplanad
5:00:25.1802400
57.4p
H 70
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erling Edvinsson
Västerbottens Skidveteraner
5:25:03.1950200
52.1p
D 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva Christina Walheim
IK Klintarna
2:56:37.1059600
56.2p
D 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Linda Vesterlund
OK Klemmingen
1:39:12.595100
49.4p
2
Barbro Nilsson Lundgren
Umeå OK
1:50:16.661500
44.4p
3
Agneta Sellin
Fredrika IK
1:54:54.689300
42.6p
H 21 Motion
24km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Landström
Vännäs SK
1:15:35.453400
64.8p
2
Björn Sandström
Täfteå IK
1:15:38.453700
64.8p
3
Markus Fredriksson
Lycksele IF
1:17:44.466300
63.0p
D 21 Motion
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elisabeth Fries
Umeå OK
5:16:19.1897800
53.8p
2
Mona Nilsson
Domsjö IF
5:23:18.1939700
52.4p
3
Sofia Nording
Balsjö IK
5:35:26.2012500
50.2p
H 21 Motion
70km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Sandberg
IFK Umeå
4:35:30.1652900
63.9p
2
Mats Magnusson
Skogssällskapet
4:38:58.1673700
62.9p
3
Bo Beijar
Övertorneå IF
4:39:14.1675300
62.8p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Karlsson
IK Klintarna
3:01:10.1086900
54.8p
2
Annika Björnström
Ufk
3:08:48.1132700
52.6p
3
Lina Forsman
IFK Umeå
3:08:54.1133300
52.6p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Bodén
IFK Umeå
2:17:54.827300
72.0p
2
Robin Andersson
Burträsk SK
2:26:43.880200
67.7p
3
Oskar Karlsson
Slussfors IK
2:27:36.885500
67.3p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
7-Mila 2023
7-Mila 2022
7-mila 2020
7-mila 2019
7-mila 2018
7-mila 2017
7-Mila 2016
7-Mila 2015
7-Mila 2013
7-Mila 2012
7-Mila 2011
7-Mila 2010
7-Mila 2009
7-Mila 2008
7-Mila 2006
Tävlingar i närheten
Antikloppet 2009
Malmstråket 2009
Röbäck Ski Marathon 2009
Stora Vildmannaloppet 2009
Hemarännet 2009
Lilla Skelleftespelen 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan