Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Cup Riksfinal Sprint
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elvira Nilsson
Ångermanland
3:23.20220
2
Erika Lavén
Stockholm
3:23.20270
+0
3
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+0
4
Lina Rydén
Dalarna
3:26.20510
+2.190
5
Malin Oskarsson
Dalarna
3:27.20610
+3.290
6
Matilda Bandefur
Dalarna
3:28.20730
+5.410
7
Elin Näslund
Ångermanland
3:28.20790
+5.470
8
Molly Furunäs
Dalarna
3:29.20800
+5.480
9
Nora Westerlund
Ångermanland
3:29.20860
+6.540
10
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
3:30.20950
+7.630
11
Yrla Abrahamsson
Göteborg
3:32.21130
+9.810
12
Evelina Crüsell
Västerbotten
3:34.21300
+10.980
13
Moa Hansson
Gästrikland
3:34.21350
+11.1030
14
Emma Espling
Norrbotten
3:34.21360
+11.1040
15
Elsa Stenlund
Västerbotten
3:34.21390
+11.1070
16
Ronja Bjursell
Västerbotten
3:35.21470
+12.1150
17
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
3:37.21680
+14.1360
18
Alma Olsson
Örebro Län
3:38.21730
+15.1410
19
Leia Bjursell
Västerbotten
3:38.21760
+15.1440
20
Tuva Lundin
Medelpad
3:38.21780
+15.1460
20
Elin Carlsson
Jämtland Härjedalen
3:38.21780
+15.1460
22
Ida Garfvè
Dalarna
3:38.21790
+15.1470
23
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
3:39.21800
+15.1480
24
Ella Turesson
Norrbotten
3:39.21840
+16.1520
25
Louise Jonsson
Medelpad
3:40.21930
+17.1610
26
Astrid Kolberg
Värmland
3:40.21980
+17.1660
27
Ninni Einarsson
Värmland
3:41.22030
+18.1710
28
Ellen Holm
Östergötland
3:41.22080
+18.1760
29
Klara Forslund
Medelpad
3:43.22210
+19.1890
30
Alva Isaksson
Norrbotten
3:44.22310
+20.1990
31
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
3:44.22320
+21.2000
32
Kerstin Åberg
Stockholm
3:44.22340
+21.2020
33
Ella Gustavsson
Småland
3:44.22380
+21.2060
34
Josefina Bivstedt
Stockholm
3:45.22440
+22.2120
35
Ida Rosjö
Småland
3:46.22540
+23.2220
36
Greta Lind
Stockholm
3:46.22550
+23.2230
37
Tova Grahn
Medelpad
3:48.22710
+24.2390
38
Tilde Josefsson
Stockholm
3:48.22720
+25.2400
39
Lisa Larsson
Norrbotten
3:49.22840
+26.2520
40
Felicia Abelsson
Småland
3:49.22860
+26.2540
41
Alva Adill
Uppland
3:49.22880
+26.2560
42
Tilda Thudèn
Östergötland
3:51.23020
+28.2700
43
Alva Dahlin
Medelpad
3:51.23030
+28.2710
44
Ida Abrahamson
Västergötland
3:51.23060
+28.2740
45
Ida Pettersson
Västergötland
3:54.23360
+31.3040
46
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
3:54.23370
+31.3050
47
Elsa Gustafsson
Stockholm
3:55.23430
+32.3110
48
Elsa Granholm
Medelpad
3:55.23460
+32.3140
49
Maja Wallberg
Ångermanland
3:56.23500
+32.3180
50
Emmi Nyberg
Uppland
3:56.23520
+33.3200
51
Ella Johansson
Norrbotten
3:57.23620
+34.3300
52
Ella Burman
Västerbotten
3:57.23690
+34.3370
53
Amanda Johansson
Västergötland
3:59.23840
+36.3520
54
Belle Spets
Ångermanland
3:59.23860
+36.3540
55
Linda Hedlund
Norrbotten
3:59.23880
+36.3560
56
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
4:00.23960
+37.3640
57
Nora Engström
Västerbotten
4:01.24080
+38.3760
57
Melissa Jansson
Norrbotten
4:01.24080
+38.3760
59
Frida Jansson
Uppland
4:02.24150
+39.3830
60
Sara Åbom
Gästrikland
4:02.24180
+39.3860
61
Linnea Berglund
Norrbotten
4:03.24280
+40.3960
62
Brule Gundale
Västerbotten
4:04.24360
+41.4040
63
Vilja Björklund
Gästrikland
4:05.24430
+42.4110
64
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
4:06.24580
+43.4260
65
Klara Danielsson
Norrbotten
4:06.24590
+43.4270
66
Tilda Rosander
Småland
4:09.24870
+46.4550
67
Thilda Engström
Hälsingland
4:11.25010
+47.4690
68
Elvira Bylund
Hälsingland
4:11.25030
+48.4710
69
Selma Ivarsson
Gästrikland
4:11.25040
+48.4720
70
Wilma Nilsson
Ångermanland
4:11.25050
+48.4730
71
Emma Bengtsson
Västergötland
4:12.25130
+49.4810
72
MY Werner
Göteborg
4:12.25140
+49.4820
73
Signe Schagerström
Örebro Län
4:13.25210
+49.4890
74
Agnes Nilsson
Norrbotten
4:14.25340
+51.5020
74
Ingrid Åstot
Västerbotten
4:14.25340
+51.5020
76
Alice Larsson
Västerbotten
4:16.25540
+53.5220
77
Ylva Sandström
Medelpad
4:17.25640
+54.5320
78
Wilma Lundqvist
Västerbotten
4:18.25730
+55.5410
79
Tea Hedlund
Medelpad
4:18.25740
+55.5420
79
Louise Hallander
Östergötland
4:18.25740
+55.5420
81
Klara Skåninger
Stockholm
4:19.25880
+56.5560
82
Thea Flogård
Göteborg
4:19.25890
+56.5570
83
Elsa Larsson
Stockholm
4:28.26760
+1:05.6440
84
Engla Boström
Uppland
4:32.27120
+1:09.6800
85
Wilma Bohm
Göteborg
4:44.28320
+1:21.8000
86
Amanda Fredriksson
Uppland
4:45.28490
+1:22.8170
87
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
4:54.29320
+1:31.9000
88
Klara Bäckstäde
Gotland
5:36.33570
+2:13.13250
-
Terese Terent
Hälsingland
23:59:59.8639800