Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2017-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:24.14340
2
Viktor Lindqvist
Östergötland
2:26.14540
+2.100
3
Edvin Anger
Dalarna
2:26.14570
+2.130
4
Nils Bergström
Dalarna
2:26.14580
+2.140
5
Isak Garfvé
Dalarna
2:27.14630
+2.190
6
Måns Skoglund
Stockholm
2:29.14810
+4.370
7
Calle Rune
Stockholm
2:29.14890
+5.450
8
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:30.14930
+5.490
9
Gustav Karlsson
Stockholm
2:31.15000
+6.560
10
Albin Åström
Norrbotten
2:31.15060
+7.620
11
Sander Krouwel
Dalarna
2:32.15100
+7.660
12
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
2:34.15310
+9.870
13
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:34.15350
+10.910
14
Simon Nilsson
Småland
2:34.15360
+10.920
15
Karl Grywenz
Uppland
2:35.15480
+11.1040
16
Eric Westberg
Värmland
2:38.15760
+14.1320
17
Alexander Jonsson
Småland
2:38.15780
+14.1340
18
Oskar Lundberg
Västergötland
2:40.15910
+15.1470
19
Emil Granstedt
Småland
2:41.16020
+16.1580
20
Hannes Mickelsson
Norrbotten
2:41.16040
+17.1600
20
Olof Hedin
Småland
2:41.16040
+17.1600
22
Hugo Sjögren
Västergötland
2:41.16060
+17.1620
23
Axel Lundgren
Medelpad
2:42.16160
+18.1720
24
Axel Werner
Göteborg
2:42.16170
+18.1730
25
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:42.16190
+18.1750
26
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:43.16200
+18.1760
27
Nils Melén
Värmland
2:43.16230
+18.1790
28
Jens Nilsson
Ångermanland
2:43.16270
+19.1830
29
Johan Källström
Göteborg
2:43.16290
+19.1850
30
Olle Andersson
Västergötland
2:44.16370
+20.1930
31
David Borg
Stockholm
2:45.16400
+20.1960
32
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:45.16440
+21.2000
33
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:45.16470
+21.2030
34
Aksel Halvarsson
Jämtland Härjedalen
2:47.16600
+22.2160
35
Melker Eklund
Ångermanland
2:47.16640
+23.2200
35
Jonas Lenz
Medelpad
2:47.16640
+23.2200
35
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
2:47.16640
+23.2200
38
Gustav Andersson
Västergötland
2:48.16780
+24.2340
39
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:49.16820
+24.2380
40
Adam Näslund
Medelpad
2:49.16860
+25.2420
41
Hampus Hallberg
Hälsingland
2:50.16940
+26.2500
42
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:50.16980
+26.2540
43
Arvid Henning
Ångermanland
2:51.17030
+26.2590
44
Filip Andersson
Örebro
2:51.17050
+27.2610
45
Axel Gustavsson
Småland
2:52.17120
+27.2680
46
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:52.17180
+28.2740
47
Filip Ericsson
Hälsingland
2:53.17280
+29.2840
48
Axel Saitton
Ångermanland
2:54.17300
+29.2860
48
Sebastian Norr
Uppland
2:54.17300
+29.2860
50
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:57.17630
+32.3190
51
Alexander Thudeen
Östergötland
2:58.17700
+33.3260
52
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
2:59.17880
+35.3440
53
Samuel Henning
Bohuslän Dal
3:00.17900
+35.3460
54
Oliver Wengelin
Hälsingland
3:00.17910
+35.3470
55
Jon Trädgårdh
Västerbotten
3:03.18220
+38.3780
56
David Dudal
Örebro
3:06.18570
+42.4130
57
Benjamin Claesson
Småland
3:09.18850
+45.4410
58
Olof Persson
Hälsingland
3:11.19080
+47.4640
59
Oscar Ericsson
Värmland
3:14.19320
+49.4880
60
Felix Bäckstäde
Gotland
3:15.19430
+50.4990
61
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
3:31.21010
+1:06.6570
-
Nils Schagerström
Örebro
23:59:59.8639800
-
Emil Axelsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
David Melin
Uppland
23:59:59.8639800
-
Wilhelm Bergentz
Örebro
23:59:59.8639800
-
Johan Bergius Persson
Gotland
23:59:59.8639800