Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2017-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:24.14300
2
Viktor Svensk
Dalarna
2:25.14490
+1.90
3
Pål Jonsson
Norrbotten
2:26.14540
+2.140
4
Alfred Eriksson
Dalarna
2:27.14660
+3.260
5
Emil Danielsson
Gästrikland
2:29.14860
+5.460
6
Jakob Thellsén
Östergötland
2:30.14940
+6.540
7
Simon Strömberg
Västerbotten
2:31.15010
+7.610
8
Vincent Johnson
Medelpad
2:31.15050
+7.650
9
Linus Westergren
Västerbotten
2:32.15150
+8.750
10
Joel Ernstsson
Östergötland
2:33.15220
+9.820
11
Emil Rapp
Dalarna
2:33.15290
+9.890
12
Per Jutterström
Dalarna
2:34.15310
+10.910
12
Truls Gisselman
Hälsingland
2:34.15310
+10.910
14
Robin Ivansson
Jämtland Härjedalen
2:34.15320
+10.920
15
Viktor Wiig
Medelpad
2:34.15340
+10.940
16
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:34.15390
+10.990
16
Christoffer Eriksson
Värmland
2:34.15390
+10.990
18
Lucas Laagen
Västergötland
2:35.15420
+11.1020
18
Isidor Wiksten Melander
Medelpad
2:35.15420
+11.1020
20
Mattias Törnqvist
Örebro
2:35.15430
+11.1030
21
Benjamin Terent
Hälsingland
2:36.15500
+12.1100
21
Rikard Westin
Ångermanland
2:36.15500
+12.1100
23
Isak Lieback
Västergötland
2:36.15530
+12.1130
24
Emil Simu
Norrbotten
2:36.15580
+12.1180
24
Erik Hennings
Jämtland Härjedalen
2:36.15580
+12.1180
26
Linus Rydin
Västergötland
2:37.15600
+13.1200
27
Jesper Lindberg
Norrbotten
2:37.15610
+13.1210
27
Edvard Nilsson
Värmland
2:37.15610
+13.1210
29
Arvid Värmsjö
Värmland
2:37.15620
+13.1220
29
Arvid Schön
Uppland
2:37.15620
+13.1220
31
Oskar Åslund
Jämtland Härjedalen
2:37.15680
+13.1280
32
Per Nordholm
Göteborg
2:37.15690
+13.1290
33
Eelis Murto
Norrbotten
2:38.15710
+14.1310
34
Alexander Melin
Stockholm
2:38.15760
+14.1360
35
Emanuel Vestberg
Jämtland Härjedalen
2:38.15790
+14.1390
36
Lukas Höiby
Göteborg
2:39.15810
+15.1410
37
Albin Lundqvist
Värmland
2:39.15840
+15.1440
37
Joel Wessman
Östergötland
2:39.15840
+15.1440
39
Alfons Peterson
Västergötland
2:39.15860
+15.1460
40
Eric Carlsson
Västerbotten
2:42.16100
+18.1700
41
Fabian Csiky
Västerbotten
2:42.16150
+18.1750
42
Erik Backlund
Västergötland
2:43.16210
+19.1810
42
Ask Abrahamsson
Göteborg
2:43.16210
+19.1810
44
Hampus Bodin
Ångermanland
2:43.16230
+19.1830
45
Isak Seijsing
Ångermanland
2:43.16280
+19.1880
46
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:44.16360
+20.1960
47
Hampus Claesson
Uppland
2:45.16470
+21.2070
48
Hugo Hilmersson
Göteborg
2:47.16650
+23.2250
49
Erik Lindgren
Gästrikland
2:47.16680
+23.2280
50
Oskar Persson
Göteborg
2:48.16790
+24.2390
51
Adam Hertz
Småland
2:49.16820
+25.2420
52
Johannes Josefsson
Stockholm
2:49.16840
+25.2440
53
Albin Hallander
Östergötland
2:51.17090
+27.2690
54
Karl Stark
Småland
2:54.17320
+30.2920
55
Petter Bengtsson
Uppland
2:54.17340
+30.2940
55
Petter Jonsson
Göteborg
2:54.17340
+30.2940
57
Ludwig Sandberg
Uppland
3:02.18170
+38.3770
58
Mattias Österdahl
Gotland
3:04.18380
+40.3980
59
Erik Dahlqvist
Stockholm
3:06.18510
+42.4110
60
Axel Björkman
Småland
3:08.18710
+44.4310
61
Ludvig Axelsson
Småland
3:08.18720
+44.4320
62
Olof Hjalmarsson
Göteborg
3:16.19590
+52.5190
63
Carl Svensson
Stockholm
3:23.20230
+59.5830
64
Albin Reem Lindgren
Gotland
3:24.20330
+1:00.5930
65
Oscar Karlsson
Östergötland
3:47.22600
+1:23.8200
-
Arvid Andersson
Örebro
23:59:59.8639800
-
Martin Elmvall
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Oskar Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Mårten Gedda
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Georg Ersson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Jonathan Edman
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Anton Karlsson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800