Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ösk Skidan 3
2007-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Robin Norum
IFK Umeå
32:52.197140
78.7p
2
Johan Dahlborg
Frösö IF
33:45.202460
76.6p
3
August Sjöholm
Åsarna IK
34:18.205760
75.4p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Södergren
Östersunds SK
29:53.179210
86.6p
2
Mathias Fredriksson
Axa SC
30:05.180460
86.0p
3
Fredrik Persson
Åsarna IK
30:30.182950
84.8p
H 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
24:11.145010
72.4p
2
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
25:32.153110
68.6p
3
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
25:33.153240
68.6p
H 21
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
27:52.167110
62.9p
2
Rubert Simonsson
Landöns IF
31:33.189220
55.5p
3
Elof Höglund
Landöns IF
33:13.199280
52.7p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
20:06.120520
2
Ida Claréus
Östersunds SK
20:39.123820
3
Lina Karlsson
Östersunds SK
21:26.128590
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
19:53.119250
57.8p
2
Petra Nilsson
Åsarna IK
19:56.119580
57.6p
3
Moa Ullén
Hammerdal IF
20:04.120360
57.1p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Therese Svensson
Järpens SK
17:49.106840
65.9p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
18:32.111100
62.9p
3
Lisa K Svensson
Åsarna IK
19:14.115330
60.1p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
17:40.105960
66.6p
2
Inger-Lise Westlundh
IFK Mora SK
17:56.107520
65.4p
3
Hanna Seppas
Eksjö SOK
19:09.114810
60.5p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
16:21.98000
2
Oscar Kardin
Östersunds SK
16:28.98700
3
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
17:02.102120
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Kardin
Östersunds SK
9:50.58970
2
Ida Jonsson
Duveds IF
10:19.61860
3
Matilda Andersson
Häggenås SK
10:22.62150
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Clareus
Östersunds SK
8:55.53420
2
Marcus Spångberg
Östersunds SK
9:04.54390
3
August Nilsson
Brunflo IF
9:06.54530
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ösk Skidan 2 2010
Ösk Skidan 1 2010
Ösk Skidan 2 2009
Ösk Skidan 3 2009
Ösk Skidan 1 2009
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Ösk Skidan 1 2008
Ösk Skidan 3 2007
Ösk Skidan 2 2007
Ösk Skidan 1 2007
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 2 2007
Ösk Skidan 1 2007
Flatarundan 2007
Haldo Hanssons Minne 2007
Föllingeloppet 2007
Milkoloppet 2007
SM Fristil 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan