Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Classic
2017-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Roos
Brunflo IF
1:56:54.701300
77.7p
2
ulf bernhardsson
Östersunds SK
2:02:18.733750
+5:24.32350
73.9p
3
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:02:34.735300
+5:40.33900
73.7p
4
Tommy Hedlund
Umeå
2:05:03.750260
+8:09.48860
72.1p
5
Kent Rovio
Bondsjöhöjdens IK
2:06:27.758620
+9:33.57220
71.2p
6
Patrik Hakonen
Östersunds SK
2:07:21.764020
+10:27.62620
70.6p
7
Eirik Aas
Team s
2:07:43.766210
+10:49.64810
70.4p
8
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:09:47.778690
+12:53.77290
69.2p
9
Peter Spångberg
IF Berguven
2:09:54.779360
+13:00.77960
69.1p
10
Johan Holmlund
IK Hakarpspojkarna
2:14:00.803990
+17:06.102590
66.8p
11
Marcus Pernevill
IFK Helsingborg
2:15:05.810470
+18:11.109070
66.2p
12
Daniel Kluge
ICA
2:15:26.812520
+18:32.111120
66.0p
13
Öjvind Johanssen
Östersund
2:16:00.815900
+19:06.114500
65.7p
14
Martin Persson
IFK Strömsund
2:19:39.837870
+22:45.136470
63.8p
15
Lennart Ivarsson
Östersunds SK
2:19:58.839780
+23:04.138380
63.7p
16
Lars Norlander
Östersunds SK
2:20:58.845760
+24:04.144360
63.2p
17
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:23:21.860050
+26:27.158650
62.0p
18
Jimmy Widell
Häggenås SK
2:23:50.862980
+26:56.161580
61.8p
19
Per Risne
Sas-Klubben
2:25:04.870370
+28:10.168970
61.2p
20
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:25:34.873340
+28:40.171940
61.0p
21
Magnus Åström
Östersunds SK
2:26:30.878980
+29:36.177580
60.6p
22
Henrik Nyman
Umara SC
2:27:15.883450
+30:21.182050
60.2p
23
Sven Nilsson
Örebro
2:28:24.890340
+31:30.188940
59.7p
24
Simon Karlsson
Hallens SK
2:29:01.894040
+32:07.192640
59.5p
25
Henrik Jonsson
Edsbyns SK
2:29:18.895730
+32:24.194330
59.3p
26
Anders Karlberg
Östersund
2:29:30.896910
+32:36.195510
59.3p
27
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:30:16.901510
+33:22.200110
58.9p
28
Måns Olsson
Östersunds SK
2:31:01.906080
+34:07.204680
58.6p
29
Magnus Flodberg
Axa SC
2:31:19.907880
+34:25.206480
58.5p
30
Hannes Bäckbro
Östersunds SK
2:33:05.918490
+36:11.217090
57.8p
31
Andreas Lindgren
Axa SC
2:33:52.923160
+36:58.221760
57.4p
32
Joakim Ohlzon
No Club
2:40:26.962530
+43:32.261130
54.9p
33
Thomas Berglund
Älandsbro
2:45:21.992090
+48:27.290690
53.1p
34
Niklas Boström
Skorpeds SK
2:47:05.1002490
+50:11.301090
52.5p
35
Lars Kirksaether
Trondheim
2:48:27.1010690
+51:33.309290
52.1p
36
Pär Johannesson
Östersund
2:54:25.1046480
+57:31.345080
50.2p
37
Morgan Bygdell
No Club
2:58:31.1071030
+1:01:37.369630
48.9p
38
Niklas Karlsson
Tandsbyns IF
2:58:59.1073860
+1:02:05.372460
48.8p
39
Christer Lindgren
Junsele IF
3:00:23.1082240
+1:03:29.380840
48.4p
40
Gunnar Linde
Sas-Klubben
3:04:53.1109210
+1:07:59.407810
47.1p
41
Martin Elofsson
Marieby GoIF
3:08:51.1133010
+1:11:57.431610
46.1p
42
Tomas Waldebäck
Östersunds SK
3:10:42.1144100
+1:13:48.442700
45.6p
43
Kristofer Nilsson
Gällö SK
3:39:39.1317840
+1:42:45.616440
39.2p
-
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
23:59:58.8639700
-
Anton Öström
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
Mats Lif
Junsele IF
23:59:58.8639700
-
Pelle Bergstrand
Hotagens SC
23:59:58.8639700
-
Lars Ove Birgersson
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
David Henriksson
Junsele IF
23:59:59.8639800
-
Ingemar Granqvist
Bullarens GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)