Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden
2017-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
26:32.159100
88.1p
2
H 20
Anton Elvseth
Norway
26:36.159530
+4.330
87.9p
3
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
26:44.160340
+12.1140
87.4p
4
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
26:46.160530
+14.1330
87.3p
5
H 18
William Poromaa
Åsarna IK
26:46.160580
+14.1380
87.3p
6
H 20
Gustav Berglund
IFK Mora SK
27:06.162560
+34.3360
86.3p
7
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
27:11.163090
+39.3890
86.0p
8
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
27:21.164070
+49.4870
85.5p
9
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
27:23.164210
+51.5010
85.4p
10
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
27:25.164480
+53.5280
85.3p
11
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
27:29.164840
+57.5640
85.1p
12
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
27:30.164950
+58.5750
85.0p
13
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
27:32.165130
+1:00.5930
84.9p
14
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
27:34.165340
+1:02.6140
84.8p
15
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
27:34.165370
+1:02.6170
84.8p
16
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:38.165780
+1:06.6580
84.6p
17
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
27:41.166010
+1:09.6810
84.5p
18
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
27:42.166140
+1:10.6940
84.4p
19
H 18
William Schultz
IFK Umeå
27:43.166280
+1:11.7080
84.4p
20
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
27:51.167010
+1:19.7810
84.0p
21
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
27:51.167050
+1:19.7850
84.0p
22
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
27:53.167200
+1:21.8000
83.9p
23
H 18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
27:54.167350
+1:22.8150
83.8p
24
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
28:01.168030
+1:29.8830
83.5p
25
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
28:02.168180
+1:30.8980
83.4p
26
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
28:03.168200
+1:31.9000
83.4p
27
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
28:04.168360
+1:32.9160
83.3p
28
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
28:04.168390
+1:32.9190
83.3p
29
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
28:05.168440
+1:33.9240
83.3p
30
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
28:07.168620
+1:35.9420
83.2p
31
H 20
Anton Laine
Kalix SK
28:08.168790
+1:36.9590
83.1p
32
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
28:09.168800
+1:37.9600
83.1p
33
H 20
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
28:10.168950
+1:38.9750
83.0p
34
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
28:11.169040
+1:39.9840
83.0p
35
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
28:13.169260
+1:41.10060
82.9p
36
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
28:18.169720
+1:46.10520
82.7p
37
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
28:18.169790
+1:46.10590
82.6p
38
H 20
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
28:19.169850
+1:47.10650
82.6p
39
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
28:27.170630
+1:55.11430
82.2p
40
H 20
Elias Andersson
Landsbro IF SK
28:31.171010
+1:59.11810
82.1p
41
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
28:31.171070
+1:59.11870
82.0p
42
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
28:33.171240
+2:01.12040
81.9p
43
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
28:48.172740
+2:16.13540
81.2p
44
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
28:49.172820
+2:17.13620
81.2p
45
H 18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
28:51.173060
+2:19.13860
81.1p
46
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
28:52.173160
+2:20.13960
81.1p
47
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
28:55.173450
+2:23.14250
80.9p
48
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
28:58.173770
+2:26.14570
80.8p
49
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
28:58.173790
+2:26.14590
80.8p
50
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
29:01.174080
+2:29.14880
80.6p
51
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
29:04.174340
+2:32.15140
80.5p
52
H 18
Mårten Gedda
OK Landehof
29:04.174350
+2:32.15150
80.5p
53
H 18
Malte Stefansson
Oxbergs IF
29:04.174360
+2:32.15160
80.5p
54
H 18
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
29:04.174370
+2:32.15170
80.5p
55
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
29:06.174530
+2:34.15330
80.4p
56
H 18
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
29:08.174750
+2:36.15550
80.3p
57
H 20
Petter Persson
Borås SK
29:10.174930
+2:38.15730
80.2p
58
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
29:10.174990
+2:38.15790
80.2p
59
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
29:14.175370
+2:42.16170
80.0p
60
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
29:15.175440
+2:43.16240
80.0p
61
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
29:23.176260
+2:51.17060
79.6p
62
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
29:25.176440
+2:53.17240
79.6p
63
H 18
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
29:27.176690
+2:55.17490
79.5p
64
H 20
Albert Carling
Falu IK
29:29.176810
+2:57.17610
79.4p
65
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
29:31.177020
+2:59.17820
79.3p
66
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
29:31.177040
+2:59.17840
79.3p
67
H 20
Hampus Millestu
Utrikes SK
29:31.177050
+2:59.17850
79.3p
68
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
29:31.177070
+2:59.17870
79.3p
69
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
29:33.177270
+3:01.18070
79.2p
70
H 18
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
29:34.177350
+3:02.18150
79.2p
70
H 18
Viktor Wiig
IF Strategen
29:34.177350
+3:02.18150
79.2p
72
H 18
Adam Boman
Tranemo IF
29:38.177710
+3:06.18510
79.0p
73
H 18
Petter Dahl
IF Strategen
29:38.177770
+3:06.18570
79.0p
74
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
29:41.178040
+3:09.18840
78.9p
75
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
29:42.178110
+3:10.18910
78.8p
76
H 20
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
29:43.178240
+3:11.19040
78.8p
77
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
29:43.178250
+3:11.19050
78.8p
78
H 18
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
29:45.178450
+3:13.19250
78.7p
79
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
29:46.178520
+3:14.19320
78.7p
80
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
29:47.178600
+3:15.19400
78.6p
81
H 20
Karl Ingard
IK Rex
29:50.178900
+3:18.19700
78.5p
82
H 20
Valdemar Nilsson
Bodens SK
29:53.179210
+3:21.20010
78.4p
83
H 18
Erik Engelin
Offerdals SK
29:59.179820
+3:27.20620
78.1p
84
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29:59.179880
+3:27.20680
78.1p
85
H 18
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
30:00.179990
+3:28.20790
78.0p
86
H 18
Harald Östensen
IFK Skövde SK
30:03.180200
+3:31.21000
77.9p
87
H 18
David Sjöberg
Gimo IF SK
30:07.180640
+3:35.21440
77.7p
88
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
30:11.181010
+3:39.21810
77.6p
89
H 20
Albin Karlsson
Skellefteå SK
30:14.181300
+3:42.22100
77.5p
90
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
30:16.181550
+3:44.22350
77.4p
91
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
30:17.181680
+3:45.22480
77.3p
92
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
30:22.182150
+3:50.22950
77.1p
93
H 18
Anton Björk
Orsa SK
30:27.182690
+3:55.23490
76.9p
94
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
30:30.182970
+3:58.23770
76.8p
95
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
30:31.183010
+3:59.23810
76.8p
96
H 18
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
30:32.183180
+4:00.23980
76.7p
97
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
30:35.183410
+4:03.24210
76.6p
98
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
30:35.183450
+4:03.24250
76.6p
99
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
30:36.183560
+4:04.24360
76.5p
100
H 18
Linus Westergren
Täfteå IK
30:37.183680
+4:05.24480
76.5p
101
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
30:43.184240
+4:11.25040
76.2p
102
H 18
Eric Carlsson
IFK Umeå
30:45.184450
+4:13.25250
76.2p
103
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
30:45.184460
+4:13.25260
76.2p
104
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
30:45.184480
+4:13.25280
76.1p
105
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
30:46.184560
+4:14.25360
76.1p
106
H 18
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
30:46.184590
+4:14.25390
76.1p
107
H 20
Markus Norman
Kalix SK
30:48.184780
+4:16.25580
76.0p
108
H 18
Arvid Larsson
IFK Umeå
30:50.184990
+4:18.25790
75.9p
109
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
30:51.185040
+4:19.25840
75.9p
110
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
30:51.185080
+4:19.25880
75.9p
111
H 18
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
30:54.185330
+4:22.26130
75.8p
112
H 18
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
30:56.185510
+4:24.26310
75.7p
113
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
30:57.185650
+4:25.26450
75.7p
114
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
30:58.185760
+4:26.26560
75.6p
115
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
30:59.185890
+4:27.26690
75.6p
116
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
31:09.186810
+4:37.27610
75.2p
117
H 20
William Westerlund
Byske SK
31:25.188490
+4:53.29290
74.6p
118
H 18
Love Kreij
IF Strategen
31:26.188530
+4:54.29330
74.5p
119
H 18
Fabian Csiky
Lycksele IF
31:30.188950
+4:58.29750
74.4p
120
H 18
William Selander
Östersunds SK
31:40.189970
+5:08.30770
74.0p
121
H 18
Emil Logård
Rehns BK
32:01.192040
+5:29.32840
73.2p
122
H 18
Anton Wikström
Bodens SK
32:12.193160
+5:40.33960
72.8p
123
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
32:16.193540
+5:44.34340
72.6p
124
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
32:18.193790
+5:46.34590
72.5p
125
H 18
Kasper Wiken
Åsarna IK
32:36.195580
+6:04.36380
71.9p
126
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
32:38.195750
+6:06.36550
71.8p
127
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
32:42.196160
+6:10.36960
71.7p
128
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
32:49.196890
+6:17.37690
71.4p
129
H 18
Anton Andersson
Garphyttans IF
32:50.196930
+6:18.37730
71.4p
130
H 18
Kasper Keerberg
Estonia
32:52.197100
+6:20.37900
71.3p
131
H 18
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
32:56.197560
+6:24.38360
71.2p
132
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
32:58.197740
+6:26.38540
71.1p
133
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
33:09.198830
+6:37.39630
70.7p
134
H 18
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
33:25.200410
+6:53.41210
70.2p
135
H 18
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
33:31.201030
+6:59.41830
70.0p
136
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
33:43.202230
+7:11.43030
69.6p
137
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
33:45.202440
+7:13.43240
69.5p
138
H 18
Vincent Johnson
Matfors SK
33:50.202910
+7:18.43710
69.3p
139
H 18
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
33:56.203560
+7:24.44360
69.1p
140
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
34:19.205820
+7:47.46620
68.4p
141
H 20
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
35:38.213750
+9:06.54550
65.9p
142
H 18
Simon Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
142
H 18
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
142
H 18
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
142
H 18
Anton Mäkinen
Högbo GIF
23:59:58.8639700
142
H 18
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
147
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:59.8639800
147
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
147
H 18
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
147
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
23:59:59.8639800
147
H 18
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
147
H 18
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:59.8639800
147
H 18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
147
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
23:59:59.8639800
147
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
147
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
147
H 20
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
147
H 20
Sebastian Eriksson
Rembo IK
23:59:59.8639800
147
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
147
H 20
Nick Berg
Orsa SK
23:59:59.8639800
147
H 20
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800
147
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
147
H 20
Joel Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
147
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
147
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
147
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:26.86550
80.4p
2
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
14:44.88370
+18.1720
78.8p
3
D 20
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
14:57.89610
+30.2960
77.7p
4
D 20
Tua Dahlgren
Offerdals SK
15:01.90010
+34.3360
77.3p
5
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
15:16.91510
+49.4860
76.1p
6
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
15:17.91690
+51.5040
75.9p
7
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15:20.91920
+53.5270
75.7p
8
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:22.92170
+56.5520
75.5p
9
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
15:27.92600
+1:00.5950
75.2p
10
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
15:29.92850
+1:03.6200
75.0p
11
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
15:29.92860
+1:03.6210
75.0p
12
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
15:34.93330
+1:07.6680
74.6p
13
D 20
Johanna Andersson
IFK Mora SK
15:40.93950
+1:14.7300
74.1p
14
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
15:43.94290
+1:17.7640
73.8p
15
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
15:45.94490
+1:19.7840
73.7p
16
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:53.95220
+1:26.8570
73.1p
17
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
15:53.95290
+1:27.8640
73.0p
18
D 18
Karolina Hedenström
Östersunds SK
15:55.95430
+1:28.8780
72.9p
19
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:58.95770
+1:32.9120
72.7p
20
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
15:59.95890
+1:33.9240
72.6p
21
D 18
Louise Lindström
Högbo GIF
16:02.96190
+1:36.9540
72.4p
22
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
16:05.96480
+1:39.9830
72.1p
23
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
16:11.97050
+1:45.10400
71.7p
24
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
16:11.97080
+1:45.10430
71.7p
25
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:12.97100
+1:45.10450
71.7p
26
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16:12.97160
+1:46.10510
71.6p
27
D 18
Kaidy Kaasiku
Estonia
16:13.97240
+1:46.10590
71.6p
28
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
16:14.97320
+1:47.10670
71.5p
29
D 18
Judith Dolleris
IFK Mora SK
16:16.97520
+1:49.10870
71.4p
30
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
16:16.97550
+1:50.10900
71.4p
31
D 18
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
16:17.97660
+1:51.11010
71.3p
32
D 18
Keidy Kaasiku
Estonia
16:18.97740
+1:51.11090
71.2p
32
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
16:18.97740
+1:51.11090
71.2p
34
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
16:19.97820
+1:52.11170
71.2p
35
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
16:26.98520
+1:59.11870
70.7p
36
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
16:27.98670
+2:01.12020
70.5p
37
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
16:28.98710
+2:01.12060
70.5p
38
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:28.98790
+2:02.12140
70.5p
39
D 18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
16:35.99420
+2:08.12770
70.0p
40
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
16:36.99560
+2:10.12910
69.9p
41
D 18
Nora Lignell
Lucksta IF
16:41.100060
+2:15.13410
69.6p
41
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
16:41.100060
+2:15.13410
69.6p
43
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:44.100310
+2:17.13660
69.4p
44
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
16:46.100520
+2:19.13870
69.2p
45
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
16:46.100550
+2:20.13900
69.2p
46
D 18
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
16:47.100610
+2:20.13960
69.2p
47
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
16:47.100650
+2:21.14000
69.2p
48
D 18
Henna Haamari
Finland
16:48.100730
+2:21.14080
69.1p
49
D 20
Lucia Michalickova
Östersunds SK
16:49.100810
+2:22.14160
69.0p
50
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
16:52.101120
+2:25.14470
68.8p
51
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
16:52.101180
+2:26.14530
68.8p
52
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
16:53.101250
+2:27.14600
68.7p
53
D 18
Emma Olsson
Vassunda IF
16:53.101270
+2:27.14620
68.7p
54
D 18
Emma Jönsson
Östersunds SK
16:54.101300
+2:27.14650
68.7p
55
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
16:56.101540
+2:29.14890
68.6p
56
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:57.101610
+2:30.14960
68.5p
57
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
16:58.101740
+2:31.15090
68.4p
58
D 18
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
17:00.101990
+2:34.15340
68.3p
59
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
17:02.102160
+2:36.15510
68.1p
60
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
17:03.102230
+2:36.15580
68.1p
61
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
17:04.102350
+2:38.15700
68.0p
62
D 18
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
17:05.102490
+2:39.15840
67.9p
63
D 18
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
17:07.102670
+2:41.16020
67.8p
64
D 18
Alice Hellström
Stockviks SF
17:07.102690
+2:41.16040
67.8p
65
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
17:09.102890
+2:43.16240
67.7p
66
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
17:13.103230
+2:46.16580
67.4p
67
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
17:13.103250
+2:47.16600
67.4p
68
D 18
Julia Nilsson
Offerdals SK
17:14.103330
+2:47.16680
67.4p
69
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
17:15.103410
+2:48.16760
67.3p
70
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17:15.103420
+2:48.16770
67.3p
71
D 18
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
17:21.104050
+2:55.17400
66.9p
72
D 18
Johanna Johansson
Tranemo IF
17:24.104360
+2:58.17710
66.7p
73
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
17:26.104500
+2:59.17850
66.6p
74
D 18
Wilma Björkman
IFK Mora SK
17:28.104750
+3:02.18100
66.5p
75
D 18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
17:33.105270
+3:07.18620
66.1p
76
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
17:35.105410
+3:08.18760
66.0p
77
D 18
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
17:37.105660
+3:11.19010
65.9p
78
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
17:39.105810
+3:12.19160
65.8p
79
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
17:43.106280
+3:17.19630
65.5p
80
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
17:44.106300
+3:17.19650
65.5p
81
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
17:46.106590
+3:20.19940
65.3p
82
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
17:49.106800
+3:22.20150
65.2p
83
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
17:49.106850
+3:23.20200
65.1p
84
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
17:55.107440
+3:28.20790
64.8p
85
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
17:56.107570
+3:30.20920
64.7p
86
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:57.107600
+3:30.20950
64.7p
87
D 18
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
17:57.107610
+3:30.20960
64.7p
88
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
17:58.107730
+3:31.21080
64.6p
89
D 20
Carolina Yngvesson
Rembo IK
18:02.108110
+3:35.21460
64.4p
90
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:05.108440
+3:38.21790
64.2p
91
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
18:08.108710
+3:41.22060
64.0p
92
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
18:12.109150
+3:46.22500
63.8p
93
D 20
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
18:13.109210
+3:46.22560
63.7p
94
D 18
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
18:14.109340
+3:47.22690
63.7p
95
D 18
Maja Karlsson
Årjängs IF
18:26.110590
+4:00.23940
62.9p
96
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
18:30.110940
+4:03.24290
62.7p
97
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
18:33.111200
+4:06.24550
62.6p
98
D 20
Felicia Konradsson
Lycksele IF
18:34.111320
+4:07.24670
62.5p
99
D 20
Gabriella Bengtson
IK Stern
18:34.111340
+4:07.24690
62.5p
100
D 18
Paige Lembke
Sundbybergs IK
18:38.111700
+4:11.25050
62.3p
101
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
18:41.112050
+4:15.25400
62.1p
102
D 18
Elin Storm
Lima IF
18:53.113240
+4:26.26590
61.5p
103
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
19:17.115600
+4:50.28950
60.2p
104
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
19:17.115620
+4:50.28970
60.2p
105
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:23.116290
+4:57.29640
59.9p
106
D 20
Johanna Lundkvist
Kalix SK
22:03.132280
+7:37.45630
52.6p
107
D 18
Linnea Sjödin
Rembo IK
23:59:58.8639700
108
D 18
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
108
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
108
D 18
Amalia Söderberg
Sunderby SK
23:59:59.8639800
108
D 18
Elisa Reijonen
Finland
23:59:59.8639800
108
D 18
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800
108
D 18
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
23:59:59.8639800
108
D 18
Ida Maenpaa
Finland
23:59:59.8639800
108
D 18
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
108
D 18
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:59.8639800
108
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
23:59:59.8639800
108
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
108
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
108
D 20
Amanda Lundström
Bodens SK
23:59:59.8639800
108
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
108
D 20
Hedda Berglund
Vårby IK
23:59:59.8639800
108
D 20
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
108
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
23:59:59.8639800
108
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK
23:59:59.8639800
108
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
108
D 20
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
108
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)