Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM Test
2018-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
50:46.304500
88.8p
2
Gustav Berglund
IFK Mora SK
50:46.304530
+0
88.8p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
50:48.304770
+2.170
88.7p
4
William Poromaa
Åsarna IK
50:48.304780
+2.180
88.7p
5
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
51:25.308440
+39.3840
87.8p
6
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
51:55.311450
+1:09.6850
87.1p
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
51:56.311590
+1:10.6990
87.1p
8
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
52:05.312490
+1:19.7890
86.8p
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
52:11.313000
+1:25.8400
86.7p
10
Simon Åstot
IFK Umeå
52:21.314060
+1:35.9460
86.5p
11
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
52:40.315910
+1:54.11310
86.0p
12
Simon Karlsson
IFK Umeå
52:50.316940
+2:04.12340
85.8p
13
Johan Herbert
IFK Mora SK
53:06.318550
+2:20.13950
85.4p
14
William Schultz
IFK Umeå
53:10.318990
+2:24.14390
85.3p
15
Axel Jutterström
IFK Mora SK
53:18.319770
+2:32.15170
85.1p
16
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
53:19.319870
+2:33.15270
85.1p
17
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
54:02.324160
+3:16.19560
84.1p
18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
54:06.324520
+3:20.19920
84.1p
19
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
54:14.325370
+3:28.20770
83.9p
20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
54:15.325420
+3:29.20820
83.8p
21
Malte Stefansson
Oxbergs IF
54:22.326140
+3:36.21540
83.7p
22
Carl Rotvold
Åsarna IK
54:25.326470
+3:39.21870
83.6p
23
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
54:29.326830
+3:43.22230
83.5p
24
Arvid Jonsson
Duveds IF
54:30.326920
+3:44.22320
83.5p
25
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
54:41.328070
+3:55.23470
83.3p
26
Samuel Oskarsson
SK Leksand
54:54.329380
+4:08.24780
83.0p
27
Erik Engelin
Offerdals SK
55:08.330780
+4:22.26180
82.7p
28
Martin Mickels
Bålsta SK
55:11.331060
+4:25.26460
82.6p
29
Karl Hjalmarsson
IK Stern
55:12.331120
+4:26.26520
82.6p
30
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
55:13.331290
+4:27.26690
82.6p
31
Joel Andersson
IFK Mora SK
55:29.332850
+4:43.28250
82.2p
32
Tobias Lindman
Stockviks SF
55:33.333200
+4:47.28600
82.1p
33
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
56:00.335920
+5:14.31320
81.6p
34
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
56:00.335940
+5:14.31340
81.6p
35
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
56:11.337040
+5:25.32440
81.3p
36
Jonathan Edman
IFK Umeå
56:23.338270
+5:37.33670
81.1p
37
Linus Nygren
Ulricehamns IF
56:30.338920
+5:44.34320
80.9p
38
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
56:33.339200
+5:47.34600
80.9p
39
Andreas Karlsson
Kalix SK
56:38.339720
+5:52.35120
80.8p
40
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
56:38.339790
+5:52.35190
80.7p
41
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
56:49.340870
+6:03.36270
80.5p
42
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
56:55.341470
+6:09.36870
80.4p
43
Anton Ivarsson
Tullus Sg
56:58.341730
+6:12.37130
80.3p
44
Joel Jänes
Stockviks SF
57:07.342610
+6:21.38010
80.2p
45
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
57:07.342650
+6:21.38050
80.2p
46
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
57:15.343400
+6:29.38800
80.0p
47
Erik Granström
Strömnäs GIF
57:21.344080
+6:35.39480
79.9p
48
Petter Persson
Borås SK
57:38.345720
+6:52.41120
79.5p
49
Albin Sjölén
Stockviks SF
57:40.345980
+6:54.41380
79.5p
50
Jacob Stark
Stockviks SF
57:42.346180
+6:56.41580
79.4p
51
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
57:50.346980
+7:04.42380
79.3p
52
Adam Westman
Hudiksvalls IF
57:57.347670
+7:11.43070
79.1p
53
Anton Laine
Kalix SK
58:03.348230
+7:17.43630
79.0p
54
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
58:36.351550
+7:50.46950
78.4p
55
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
58:38.351790
+7:52.47190
78.3p
56
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
58:48.352730
+8:02.48130
78.1p
57
Olle Westin
IK Stern
58:52.353110
+8:06.48510
78.1p
58
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
58:54.353310
+8:08.48710
78.0p
59
David Höglund
IFK Mora SK
58:55.353440
+8:09.48840
78.0p
60
Albin Johansson
Sätra IF
58:57.353610
+8:11.49010
78.0p
61
Elis Berg
Sunne SLF
59:25.356440
+8:39.51840
77.4p
62
Petter Dahl
IF Strategen
59:51.359000
+9:05.54400
76.9p
63
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
1:00:11.361020
+9:25.56420
76.6p
64
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:00:21.362090
+9:35.57490
76.4p
65
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:00:29.362890
+9:43.58290
76.2p
66
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:00:39.363800
+9:53.59200
76.0p
67
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:00:39.363840
+9:53.59240
76.0p
68
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:00:40.363970
+9:54.59370
76.0p
69
John Hermansson
IFK Mora SK
1:00:49.364850
+10:03.60250
75.9p
70
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:01:28.368700
+10:42.64100
75.2p
71
Zackarias Björn
Rembo IK
1:01:29.368830
+10:43.64230
75.1p
72
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:01:59.371860
+11:13.67260
74.6p
73
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
1:02:02.372180
+11:16.67580
74.5p
74
Alfons Peterson
Borås GIF
1:02:03.372220
+11:17.67620
74.5p
75
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
1:02:27.374610
+11:41.70010
74.1p
76
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:02:50.376900
+12:04.72300
73.7p
77
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:02:54.377360
+12:08.72760
73.6p
78
Jack Karlsson
Garphyttans IF
1:03:09.378820
+12:23.74220
73.4p
79
Gösta Malmström
IK Stern
1:03:50.382950
+13:04.78350
72.7p
80
Simon Salomonsson
Tullus Sg
1:04:25.386480
+13:39.81880
72.1p
81
Markus Norman
Kalix SK
1:04:51.389000
+14:05.84400
71.7p
82
William Karlsson
Källbottens IK
1:05:05.390470
+14:19.85870
71.4p
83
Anton Karlsson
Tanums IF
1:06:33.399240
+15:47.94640
70.0p
84
Love Kreij
IF Strategen
1:06:34.399300
+15:48.94700
70.0p
85
Arvid Schön
Storvreta IK
1:06:50.400980
+16:04.96380
69.8p
86
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:06:58.401710
+16:12.97110
69.6p
87
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:07:18.403760
+16:32.99160
69.3p
88
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:07:46.406560
+17:00.101960
68.9p
89
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:10:14.421320
+19:28.116720
66.7p
90
Olle Stefansson
IK Stern
1:19:53.479260
+29:07.174660
59.4p
-
Simon Stenberg
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:58.8639700
-
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Emil Logård
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:58.8639700
-
Nils Wastegård
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Filip Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)