Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2017-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
45:44.274360
69.0p
2
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
46:23.278260
+39.3800
67.6p
3
Ingela Gahne
Enebybergs IF
48:03.288240
+2:18.13780
64.5p
4
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
49:05.294480
+3:21.20020
62.6p
5
Paige Lembke
Sundbybergs IK
49:24.296390
+3:40.21930
62.1p
6
Helena Zingmark
Stockholms RK
49:55.299420
+4:10.24960
61.2p
7
Linnea Maldonado
Skellefteå SK
50:20.301910
+4:35.27450
60.6p
8
Carola Eriksson
Arlanda-Märsta SK
50:46.304550
+5:01.30090
59.9p
9
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
51:12.307180
+5:28.32720
59.2p
10
Maria Backe
Stockholms RK
51:23.308250
+5:38.33790
58.9p
11
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
51:31.309070
+5:47.34610
58.7p
12
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
51:51.311010
+6:06.36550
58.2p
13
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
53:22.320140
+7:37.45680
56.1p
14
Daniela Profir
Sundbybergs IK
53:34.321350
+7:49.46890
55.8p
15
Marie-Louise Mannesson
Stockholms RK
55:52.335110
+10:07.60650
52.8p
16
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
55:54.335310
+10:09.60850
52.8p
17
Rebecca Ringström
Hedesunda IF
56:11.337020
+10:26.62560
52.4p
18
Johanna Wallensten
Täby IS SK
56:19.337890
+10:35.63430
52.3p
19
Therese Åberg
Bromma
57:24.344330
+11:39.69870
51.0p
20
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
57:35.345420
+11:50.70960
50.8p
21
Ingela Patric
Sundbybergs IK
57:35.345450
+11:50.70990
50.8p
22
Anna Jogrenius
Stockholms RK
57:56.347560
+12:12.73100
50.4p
23
Nadia Larsson
Fredrikshofs IF SOK
58:09.348870
+12:25.74410
50.2p
24
Malin Dahlström
Tullinge SK
58:55.353400
+13:10.78940
49.3p
25
Sofia Hjulström
Huddinge SK LF
59:41.358080
+13:57.83620
48.5p
26
Johanna Tuuf
Stockholms RK
59:45.358480
+14:01.84020
48.5p
27
Linda Sandström
Röbäcks SK
59:53.359240
+14:08.84780
48.3p
28
Sofia Johansson
Stockholm
1:00:24.362300
+14:39.87840
47.8p
29
Johanna Almlund
Föreningen IKJ Haninge
1:00:50.364930
+15:05.90470
47.4p
30
Klara Bolin
Tumba-mälarhöjden OK
1:00:54.365390
+15:10.90930
47.3p
31
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
1:01:03.366260
+15:19.91800
47.2p
32
Eva Börjebo Alvarsson
Täby IS SK
1:01:08.366760
+15:24.92300
47.1p
33
Anna-klara Sasnauskas
Lidingö
1:01:21.368060
+15:37.93600
46.9p
34
Gunilla Lindberg
Astrazeneca IF
1:02:05.372460
+16:21.98000
46.2p
35
Jenny Josefsson
Täby IS SK
1:02:09.372880
+16:25.98420
46.1p
36
Ingeli Simmross
Täby IS SK
1:02:11.373060
+16:27.98600
46.1p
37
Jessica Bahlner
Norrköpings SK
1:02:21.374020
+16:36.99560
45.9p
38
Anna Eriksson
Axa SC
1:02:39.375800
+16:54.101340
45.7p
39
Ulrika Sterner
Täby IS SK
1:03:20.379910
+17:35.105450
45.0p
40
Jenny Berggren
Stockholms RK
1:04:08.384700
+18:23.110240
44.4p
41
Elin Svanborg
Stockholms RK
1:04:34.387370
+18:50.112910
44.0p
42
Louise von Bahr
Täby IS SK
1:05:25.392470
+19:41.118010
43.3p
43
Ellen Nyhlin
Karlslunds IF SF
1:06:26.398550
+20:41.124090
42.4p
44
Sara Leijon
Ufk
1:07:32.405110
+21:47.130650
41.6p
45
Margareta Fridolf Wenthzel
Seb IF
1:09:22.416180
+23:38.141720
40.3p
46
Inga Bergström
Sundbybergs IK
1:10:05.420450
+24:20.145990
39.8p
47
Jenny Lenngren
Norrköping
1:10:27.422610
+24:42.148150
39.5p
48
Karin Nilsson
Friskis och Svettis
1:10:46.424590
+25:02.150130
39.3p
49
Johanna Bradley
OK Kolmården
1:10:54.425370
+25:10.150910
39.2p
50
Christine Dovander
Sundbybergs IK
1:11:00.425960
+25:16.151500
39.1p
51
Christina Grötterud
Seb IF
1:15:17.451660
+29:33.177200
36.5p
52
Ann-Katrin Nyholm
Axa SC
1:15:26.452560
+29:42.178100
36.4p
53
Louise Lindberg
Stockholm
1:20:18.481750
+34:33.207290
33.8p
54
Nicole Andersson
Axa SC
1:29:22.536120
+43:37.261660
29.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
47:46.286510
65.0p
2
Lisa Nystedt
Täby IS SK
49:24.296310
+1:38.9700
62.1p
3
Sanna Andersson
Tullinge
58:44.352350
+10:58.65740
49.5p
4
Cecilia Wikander
Trosa
1:00:19.361850
+12:33.75240
47.9p
5
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
1:00:29.362840
+12:43.76230
47.7p
6
Lisa Skedung
Sollentuna
1:01:31.369090
+13:45.82480
46.7p
7
Tilde Josefsson
Täby IS SK
1:02:09.372800
+14:22.86190
46.1p
8
Pia Trollsfjord
Västerås
1:02:29.374820
+14:43.88210
45.8p
9
Josefine Högberg Mårder
Danderyd
1:02:46.376560
+15:00.89950
45.5p
10
Anna Dahlström
Ekerö
1:02:58.377720
+15:12.91110
45.4p
11
Anna Törnkvist
Upplands Väsby
1:03:36.381570
+15:50.94960
44.8p
12
Agnes Banck
Solna
1:03:37.381640
+15:51.95030
44.8p
13
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:04:01.384000
+16:14.97390
44.5p
14
Anna Christensen
Enskede
1:04:05.384410
+16:19.97800
44.4p
15
Carin Pierre
Åkersberga
1:04:13.385230
+16:27.98620
44.3p
16
Linda Wiklund
Sundbybergs IK
1:04:40.387970
+16:54.101360
43.9p
17
Johanna Aronsson
Sundbybergs IK
1:04:51.389040
+17:05.102430
43.7p
18
Susanne Ljungskog
Nykvarn
1:05:01.390070
+17:15.103460
43.6p
19
Åsa Jöngren
Sundbybergs IK
1:06:08.396770
+18:22.110160
42.7p
20
Anette Olsson
Åkersberga
1:06:13.397220
+18:27.110610
42.6p
21
Inger Söderlind
Järfälla
1:06:16.397550
+18:30.110940
42.6p
22
Helen Adolfsson
Stockholm
1:06:37.399600
+18:50.112990
42.3p
23
Pernilla Bredolt
Stockholm
1:06:52.401130
+19:06.114520
42.1p
24
Charlotte Gydmer
Stockholm
1:07:19.403800
+19:32.117190
41.8p
25
Cecilia Sjöholm
Stockholm
1:07:48.406750
+20:02.120140
41.4p
26
Sara Larsson
Norra Sorunda
1:07:55.407450
+20:09.120840
41.3p
27
Mikaela Martinsson
Avesta
1:08:26.410520
+20:40.123910
40.9p
28
Frida Prembäck
Vällingby
1:09:18.415730
+21:32.129120
40.3p
29
Nadia Karlsson
IFK Vaxholm
1:09:19.415890
+21:33.129280
40.3p
30
Anna Winblad
Tyresö
1:09:20.415930
+21:34.129320
40.3p
31
Annika Svensson
Sollentuna
1:09:20.415990
+21:34.129380
40.3p
32
Kerstin Edblad
Hässleby SOK
1:09:30.416930
+21:44.130320
40.2p
33
Marie Dubois
Ingarö IF
1:09:30.416980
+21:44.130370
40.2p
34
Lisa Prembäck
Vällingby
1:10:19.421880
+22:33.135270
39.6p
35
Maria Holm
Huddinge
1:10:36.423560
+22:50.136950
39.4p
36
Helena Modig
Täby
1:10:42.424150
+22:56.137540
39.3p
37
Anna Linusson
Österskär
1:11:10.426970
+23:24.140360
39.0p
38
Eva-lina Larsson
Täby IS SK
1:11:30.428940
+23:44.142330
38.8p
39
Malin Rappe
Täby
1:12:01.432000
+24:14.145390
38.5p
40
Kerstin Davidsson
Dalarö
1:12:18.433720
+24:32.147110
38.3p
41
Marika Ekvall
Täby
1:12:37.435640
+24:51.149030
38.1p
42
Maja Prembäck
Bromma
1:12:50.436920
+25:04.150310
37.9p
43
Anna Tahvanainen
Österskär
1:12:53.437290
+25:07.150680
37.9p
44
Lena Wilmo
Solna
1:13:11.439020
+25:25.152410
37.7p
45
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:13:26.440540
+25:40.153930
37.6p
46
Jessica Bené
Åkersberga
1:13:37.441660
+25:51.155050
37.4p
47
Susanna Strand
Enskede
1:13:52.443180
+26:06.156570
37.3p
48
Louise Gydmer
Stockholm
1:14:11.445000
+26:24.158390
37.1p
49
Margaretha Wibeck
Stockholm
1:14:13.445270
+26:27.158660
37.1p
50
Josefine Eckman
Stockholm
1:14:16.445540
+26:30.158930
37.1p
51
Magdalena Petersson
Johanneshov IF
1:14:53.449210
+27:07.162600
36.7p
52
Monika Jädersten
Sollentuna
1:15:33.453230
+27:47.166620
36.3p
53
Katarina Lööf Johansson
Sundbybergs IK
1:16:14.457370
+28:28.170760
35.9p
54
Anna Falk
Värmdö
1:16:28.458770
+28:42.172160
35.8p
55
Maria Wilke
Björklinge SOK
1:16:39.459830
+28:53.173220
35.7p
56
Birgitta Ekstrand
Älvsjö
1:17:09.462860
+29:23.176250
35.4p
57
Mia Svanqvist
Huddinge
1:17:13.463270
+29:27.176660
35.4p
58
Johanna Appelquist
Ekerö
1:17:33.465260
+29:47.178650
35.2p
59
Cecilia Ekeroth
Bromma
1:17:53.467240
+30:07.180630
35.0p
60
Natalya Yakusheva
Vårby IK
1:18:03.468200
+30:16.181590
34.9p
61
Ellinor Sedig
Stockholm
1:18:27.470640
+30:41.184030
34.7p
62
Anna Holm
IFK Vaxholm
1:20:07.480610
+32:21.194000
33.8p
63
Lisa Enarsson
Hammarby Sjöstad
1:20:10.480900
+32:23.194290
33.8p
64
Datevig Tjärnberg
Stockholm
1:20:44.484370
+32:58.197760
33.5p
65
Annika Nilsson
Nacka
1:21:03.486220
+33:17.199610
33.4p
66
Elisabeth Boij
Saltsjöbadens SLK
1:21:42.490130
+33:56.203520
33.1p
67
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:21:44.490390
+33:58.203780
33.0p
68
Pernilla Hulth
Norra Sorunda
1:21:59.491820
+34:13.205210
32.9p
69
Annette Claesson
Sollentuna
1:22:26.494560
+34:40.207950
32.7p
70
Klara Thorander
Vallentuna
1:24:08.504700
+36:21.218090
31.9p
71
Ilona Heikka
Sundbybergs IK
1:24:35.507460
+36:49.220850
31.7p
72
Britta Eriksson
Sollentuna
1:25:07.510690
+37:21.224080
31.5p
73
Michaela Woltter
Sundbybergs IK
1:25:09.510850
+37:23.224240
31.5p
74
Waltraud Heinrich
Årsta
1:25:35.513470
+37:49.226860
31.3p
75
Ann Sagvold
Vendelsö IK
1:25:36.513500
+37:49.226890
31.3p
76
Sofie Ullström
Gävle
1:25:51.515010
+38:05.228400
31.2p
77
Anna-karin Petersson
Nyköping
1:25:52.515170
+38:06.228560
31.2p
78
Jessica Persin-olsén
Vallentuna
1:26:22.518180
+38:36.231570
31.0p
79
Elaine Axelsson
Täby
1:26:47.520630
+39:01.234020
30.8p
80
Andrea Fuchs
Sollentuna
1:27:23.524260
+39:37.237650
30.6p
81
Charlotta Turner
Lund
1:27:39.525840
+39:53.239230
30.4p
82
Frida Tropan
Stockholms RK
1:28:26.530520
+40:40.243910
30.1p
83
Annika Lindström
Vallentuna
1:29:28.536760
+41:42.250150
29.7p
84
Sabine Blomberg
Stockholm
1:29:41.538000
+41:54.251390
29.6p
85
Therese Falén
Täby
1:30:00.539930
+42:14.253320
29.5p
86
Ann Bodén
Sollentuna
1:30:38.543790
+42:52.257180
29.3p
87
Agata Naworyta
Uppsala
1:30:40.543960
+42:54.257350
29.3p
88
Kristine Hammerengen
Österskär
1:30:42.544140
+42:56.257530
29.3p
89
Isabel Grandin
IFK Vaxholm
1:30:59.545890
+43:13.259280
29.1p
90
Ingrid Kjören
Täby IS SK
1:31:12.547170
+43:26.260560
29.1p
91
Sofi Fröberg Andersson
Stenhamra
1:31:49.550850
+44:03.264240
28.8p
92
Matilda Ljung
Ingen klubb
1:32:42.556170
+44:56.269560
28.5p
93
Katie Björk
Sundbybergs IK
1:36:27.578620
+48:41.292010
27.3p
94
Christina Melin
Tyresö
1:38:30.590980
+50:44.304370
26.6p
95
Tintin Chien
Enskede
1:38:47.592640
+51:01.306030
26.5p
96
Linnea Hellevik
Tyresö
1:40:03.600240
+52:17.313630
26.1p
97
Ingrid Jarlebring
Upplands Väsby
1:40:07.600670
+52:21.314060
26.1p
98
Kerstin Labba
Stockholm
1:40:18.601740
+52:32.315130
26.1p
99
Susana Friberg
Stockholm
1:41:04.606320
+53:18.319710
25.8p
100
Stephanie Vetter
Stockholm
1:43:19.619880
+55:33.333270
25.2p
101
Maria Norén
Lidingö
1:51:11.667020
+1:03:25.380410
23.2p
102
Maria Edholm
Pålsboda GOIF
1:56:59.701810
+1:09:13.415200
21.9p
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Lavén
Täby IS SK
18:57.113650
49.2p
2
Olivia Lavén
Täby IS SK
18:58.113740
+0
49.2p
3
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
22:44.136320
+3:46.22570
41.1p
4
Greta Lind
Täby IS SK
22:46.136550
+3:49.22800
41.0p
5
Klara Skåninger
Täby IS SK
24:26.146580
+5:29.32830
38.2p
6
Elsa Larsson
Täby IS SK
24:43.148260
+5:46.34510
37.8p
7
Agnes Josefsson
Ingen klubb
24:44.148300
+5:46.34550
37.7p
8
Sjöholm Thu
Stockholm
25:56.155540
+6:58.41790
36.0p
9
Sara Isaksson-svensson
Sundbybergs IK
26:21.158050
+7:24.44300
35.4p
10
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
29:56.179520
+10:58.65770
31.2p
11
Johanna Nilsson
Täby IS SK
31:54.191340
+12:56.77590
29.3p
12
Maria Willebrand
Uppsala
33:00.197920
+14:02.84170
28.3p
13
Tuva Appeltofft
Vällingby
34:02.204190
+15:05.90440
27.4p
14
Alva Smeds
Upplands Väsby
38:03.228210
+19:05.114460
24.5p
15
Anna Smeds
Upplands Väsby
39:19.235870
+20:22.122120
23.7p
16
Maria Jonsson Adelmor
Täby
39:31.237010
+20:33.123260
23.6p
17
Sarah Appeltofft
Vällingby
40:13.241240
+21:15.127490
23.2p