Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Roslagsloppet
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:49:53.659200
73.0p
2
Thomas Skogh
IK Rex
1:50:09.660800
+16.1500
72.8p
3
Lennart Holmström
IF Åland
1:50:18.661700
+25.2400
72.6p
4
Magnus Graas
OK Linné
1:50:46.664500
+53.5200
72.3p
5
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
1:52:12.673100
+2:19.13800
71.3p
6
Anders Boström
OK Linné
1:52:46.676500
+2:53.17200
70.9p
7
Magnus Elwin
Nacka Värmdö SK
1:53:29.680800
+3:36.21500
70.4p
8
Henrik Nyström
Avesta OK
1:54:21.686000
+4:28.26700
69.8p
9
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
1:54:42.688100
+4:49.28800
69.5p
10
Sjur Jensen
Vattenfall IF Stockholm
1:55:57.695600
+6:04.36300
68.7p
11
Fredrik Erixon
Ccc1000
1:55:58.695700
+6:05.36400
68.7p
12
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
1:57:40.705900
+7:47.46600
67.6p
13
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:59:03.714200
+9:10.54900
66.7p
14
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
2:02:09.732800
+12:16.73500
64.8p
15
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
2:02:47.736600
+12:54.77300
64.4p
16
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:05:06.750500
+15:13.91200
63.1p
17
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:05:10.750900
+15:17.91600
63.1p
18
Pelle Holgersson
OK Måsen
2:11:02.786100
+21:09.126800
60.0p
19
Niclas Ward
Mälarö SOK
2:22:05.852400
+32:12.193100
54.9p
20
Peder Gabrielsson
Gimo IF SK
2:23:28.860700
+33:35.201400
54.3p
21
Urban Johansson
Väsby SK
2:25:56.875500
+36:03.216200
53.3p
22
Mattias Södereng
IFK Sala
2:29:06.894500
+39:13.235200
52.0p
23
Johannes Jögi
Athletic Club Salt Lake
2:33:15.919400
+43:22.260100
50.5p
24
Peter Galyas
Umara SC
2:33:38.921700
+43:45.262400
50.4p
25
Tommy Stenvi
OK Linné
2:41:00.965900
+51:07.306600
47.9p
26
Robert Lundgren
Roslagsbro IF
2:41:15.967400
+51:22.308100
47.8p
27
Mattias Blomqvist
Roslagsbro IF
2:46:37.999600
+56:44.340300
46.1p
28
Danne Stattin
Stockholms RK
3:06:31.1119000
+1:16:38.459700
40.9p
-
Matti Nylund
Sigtuna OK
23:59:58.8639700
-
Fredrik Johansson
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
-
Jonas Strandell
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
Fredrik Englund
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Robert Foss
Väsby SK
23:59:59.8639800
-
Jonas Andersson
OK Linné
23:59:59.8639800
-
Magnus Ståhlberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Björn Lifvergren
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)