Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storvretaloppet
2018-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Nils Ohlsen
XC Sthlm Ski Club
25:58.155700
77.2p
2
H 35
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
25:59.155800
+1
77.1p
3
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
26:25.158400
+27.2600
75.8p
4
H 35
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
26:31.159000
+33.3200
75.6p
5
H 35
Andreas Berthagen
Storvreta IK
26:34.159300
+36.3500
75.4p
6
H 35
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
26:40.159900
+42.4100
75.1p
7
H 35
Björn Winell
Storvreta IK
26:43.160200
+45.4400
75.0p
8
H 18
Arvid Schön
Storvreta IK
26:44.160300
+46.4500
74.9p
9
H 45
Torgny Karlsson
Täby IS SK
26:50.160900
+52.5100
74.7p
10
H 35
Tommy Vikman
Gimo IF SK
26:55.161400
+57.5600
74.4p
11
H 21
Knut-Eric Neset Joslin
Ufk
27:14.163300
+1:16.7500
73.6p
12
H 45
Jonas Strandell
Vassunda IF
28:27.170600
+2:29.14800
70.4p
13
H 45
Johan Jakobsson
Vassunda IF
28:39.171800
+2:41.16000
69.9p
14
H 35
Erik Adeler
Nacka Värmdö SK
28:44.172300
+2:46.16500
69.7p
15
H 45
Fredrik Strömblad
Täby IS SK
29:03.174200
+3:05.18400
69.0p
16
H 45
Thomas Dovander
Sundbybergs IK
29:04.174300
+3:06.18500
68.9p
17
H 45
Stefan Wiklund
Sundbybergs IK
29:29.176800
+3:31.21000
68.0p
18
H 45
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
29:37.177600
+3:39.21800
67.6p
19
H 20
Oskar Löfström
Månkarbo IF
29:48.178700
+3:50.22900
67.2p
20
H 45
Jan Stridh
Skogsluffarnas OK
29:50.178900
+3:52.23100
67.2p
21
H 18
Petter Bengtsson
Storvreta IK
30:22.182100
+4:24.26300
66.0p
22
H 45
Oskar Nederheim
Täby IS SK
30:28.182700
+4:30.26900
65.8p
23
H 45
Anders Thulin
Bålsta SK
31:17.187600
+5:19.31800
64.0p
24
H 35
Henrik Wåhlström
Bålsta SK
33:22.200100
+7:24.44300
60.0p
25
H 55
Peter Ohlsén
Bålsta SK
33:36.201500
+7:38.45700
59.6p
26
H 18
Markus Akne
Storvreta IK
33:37.201600
+7:39.45800
59.6p
27
H 18
Gustaf Mårsäter
Storvreta IK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
12:40.75900
2
H 16
Karl Grywenz
Storvreta IK
13:47.82600
+1:07.6600
3
H 16
Viktor Björklind
Västerås Skidklubb
13:52.83100
+1:12.7100
3
H 16
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
13:52.83100
+1:12.7100
5
D 16
Julia Löfström
Månkarbo IF
13:54.83300
+1:14.7300
6
H 16
Axel Karlsson
Täby IS SK
14:30.86900
+1:50.10900
7
H 16
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
14:31.87000
+1:51.11000
8
H 16
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
14:32.87100
+1:52.11100
9
H 16
Albin Wallenius
Västerås Skidklubb
14:34.87300
+1:54.11300
10
H 16
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
14:37.87600
+1:57.11600
10
D 16
Sara Ingard
IK Rex
14:37.87600
+1:57.11600
12
D 16
Tove Karlsson
Täby IS SK
14:53.89200
+2:13.13200
13
D 16
Alma Nordström
Vassunda IF
15:11.91000
+2:31.15000
14
H 16
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
15:18.91700
+2:38.15700
14
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen
15:18.91700
+2:38.15700
56.4p
16
D 16
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
15:23.92200
+2:43.16200
17
D 16
Moa Hedman
Valbo Aif
15:33.93200
+2:53.17200
18
D 16
Hannah Forsman
Valbo Aif
15:42.94100
+3:02.18100
19
H 16
Walter Helldén
Sundbybergs IK
15:59.95800
+3:19.19800
20
D 16
Jessica Borg
Storvreta IK
16:14.97300
+3:34.21300
21
D 16
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
16:20.97900
+3:40.21900
22
H 16
Calle Eriksson
Bålsta SK
16:21.98000
+3:41.22000
23
H 16
Niklas Lönnkvist
Ärla IF
16:33.99200
+3:53.23200
24
D 16
Lykke Kyllingstad
Häverödals SK
16:44.100300
+4:04.24300
25
D 16
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
16:46.100500
+4:06.24500
25
D 16
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
16:46.100500
+4:06.24500
27
H 16
Lukas Söderqvist
Storvreta IK
17:22.104100
+4:42.28100
28
D 18
Elsa Wallenius
Västerås Skidklubb
17:26.104500
+4:46.28500
49.5p
29
D 16
Ellen Bylund
Gimo IF SK
17:36.105500
+4:56.29500
30
D 16
Greta Söderberg
Tierps IF
17:37.105600
+4:57.29600
31
D 45
Johanna Almlund
Föreningen IKJ Haninge
18:48.112700
+6:08.36700
45.9p
32
H 16
Carl Nilsson
Mälarö SOK
19:15.115400
+6:35.39400
33
H 16
Lukas Karlberg
IK Rex
23:59:59.8639800
33
D 45
Anna Åberg
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Edvin Schön
Storvreta IK
6:48.40700
2
H 14
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
7:04.42300
+16.1500
3
H 14
Axel Palm
Västerås Skidklubb
7:05.42400
+17.1600
4
H 14
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
7:06.42500
+18.1700
5
H 14
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:07.42600
+19.1800
6
H 14
Axel Rustas
Storvreta IK
7:19.43800
+31.3000
7
H 12
Erik Nederheim
Täby IS SK
7:21.44000
+33.3200
8
H 14
Simon Claesson
Öregrunds IK
7:25.44400
+37.3600
9
D 14
Emmi Nyberg
Bälinge IF
7:31.45000
+43.4200
10
H 12
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
7:34.45300
+46.4500
11
H 14
Albin Jeleby
Häverödals SK
7:37.45600
+49.4800
12
H 12
Anton Adill
Öregrunds IK
7:38.45700
+50.4900
13
D 14
Elin Björklind
Västerås Skidklubb
7:41.46000
+53.5200
14
H 12
Malte Lessing
Sundbybergs IK
7:43.46200
+55.5400
14
H 14
Alexander Helmin
Ärla IF
7:43.46200
+55.5400
16
D 14
Greta Lind
Täby IS SK
7:47.46600
+59.5800
17
H 14
Allan Wahlström
Bålsta SK
7:50.46900
+1:02.6100
18
H 14
Erik Gustafsson
Täby IS SK
7:55.47400
+1:07.6600
19
H 14
Emil Sundholm
Nacka Värmdö SK
7:56.47500
+1:08.6700
20
H 14
Johan Thulin
Bålsta SK
7:57.47600
+1:09.6800
20
H 14
Oskar Strömblad
Täby IS SK
7:57.47600
+1:09.6800
20
H 14
Axel Svensson
Sundbybergs IK
7:57.47600
+1:09.6800
23
H 14
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
7:58.47700
+1:10.6900
24
H 14
Johannes Lundstein
Storvreta IK
8:01.48000
+1:13.7200
25
D 12
Moa Söderqvist
Storvreta IK
8:06.48500
+1:18.7700
26
D 14
Emelie Melin
Tierps IF
8:12.49100
+1:24.8300
27
H 14
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
8:15.49400
+1:27.8600
28
H 12
Hugo Enhörning
Täby IS SK
8:19.49800
+1:31.9000
29
D 14
Vera Edvardsson
Mälarö SOK
8:23.50200
+1:35.9400
30
H 14
Simon Stridh
Skogsluffarnas OK
8:24.50300
+1:36.9500
30
H 14
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
8:24.50300
+1:36.9500
32
H 14
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
8:27.50600
+1:39.9800
33
H 12
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
8:31.51000
+1:43.10200
34
H 12
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
8:35.51400
+1:47.10600
34
D 14
Alva Adill
Öregrunds IK
8:35.51400
+1:47.10600
36
D 14
Evelina Sparf
Åkersberga SK
8:36.51500
+1:48.10700
37
H 12
Noah Rådmark
Täby IS SK
8:39.51800
+1:51.11000
38
H 14
Albin Värnebjörk
Månkarbo IF
8:42.52100
+1:54.11300
38
H 14
Erik Odin
Västerås Skidklubb
8:42.52100
+1:54.11300
38
H 14
Anton Fredin
Bålsta SK
8:42.52100
+1:54.11300
41
D 12
Elin Lönnqvist
Ärla IF
8:44.52300
+1:56.11500
42
H 14
Albin Bolund
Storvreta IK
8:50.52900
+2:02.12100
43
D 12
Alva Widegren
Mälarö SOK
8:52.53100
+2:04.12300
44
D 14
Agnes Jansson Gripemo
IK Rex
8:54.53300
+2:06.12500
45
D 12
Ida Zeffer
Mälarö SOK
8:55.53400
+2:07.12600
46
D 12
Clara Thoresson
Häverödals SK
9:03.54200
+2:15.13400
46
D 12
Irma Lind
Täby IS SK
9:03.54200
+2:15.13400
46
D 14
Linnea Nordström
Vassunda IF
9:03.54200
+2:15.13400
49
D 12
Clara Andersson
Storvreta IK
9:04.54300
+2:16.13500
50
D 12
Emmy Roos
IF Thor
9:06.54500
+2:18.13700
51
D 12
Saga Westerlund
Häverödals SK
9:07.54600
+2:19.13800
51
D 14
Stina Ylipää
Mälarö SOK
9:07.54600
+2:19.13800
53
H 12
Anton Hörling
Sundbybergs IK
9:13.55200
+2:25.14400
54
H 12
Emil Kellgren
Storvreta IK
9:14.55300
+2:26.14500
55
H 12
Max Österberg
Nacka Värmdö SK
9:19.55800
+2:31.15000
56
D 14
Hedvig Lindqvist
IK Rex
9:22.56100
+2:34.15300
57
H 12
Hjalmar El-hayek
Ärla IF
9:23.56200
+2:35.15400
58
H 14
Simon Sandberg
IK Rex
9:25.56400
+2:37.15600
59
D 12
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
9:26.56500
+2:38.15700
60
D 12
Stella Winell
Storvreta IK
9:27.56600
+2:39.15800
61
H 12
Dennis Kellgren
Storvreta IK
9:32.57100
+2:44.16300
61
H 12
Carl Svensson
Sundbybergs IK
9:32.57100
+2:44.16300
61
D 14
Tuva Åhlen
Vassunda IF
9:32.57100
+2:44.16300
64
D 14
Amanda Fredriksson
Häverödals SK
9:40.57900
+2:52.17100
65
H 12
Henning Lindqvist
IK Rex
9:42.58100
+2:54.17300
65
H 12
Harald Strömblad
Täby IS SK
9:42.58100
+2:54.17300
67
H 12
Edvin Nilsson
Bålsta SK
9:47.58600
+2:59.17800
68
H 12
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
9:50.58900
+3:02.18100
68
H 12
Wilmer Hagrot
Sundbybergs IK
9:50.58900
+3:02.18100
70
H 14
Folke Hultgårdh
Mälarö SOK
9:57.59600
+3:09.18800
71
H 12
Rasmus Persson
IK Rex
10:00.59900
+3:12.19100
72
H 12
Gustav Virhammar
Storvreta IK
10:05.60400
+3:17.19600
73
H 14
Edvin Renholm
Storvreta IK
10:09.60800
+3:21.20000
74
H 12
Filip Blom
Storvreta IK
10:10.60900
+3:22.20100
74
H 14
Elias Johansson
Mälarö SOK
10:10.60900
+3:22.20100
76
H 12
Albin Persson
Täby IS SK
10:13.61200
+3:25.20400
77
H 12
Hugo Blom
Storvreta IK
10:21.62000
+3:33.21200
78
H 14
Elias Westerbergh
Gimo IF SK
10:24.62300
+3:36.21500
79
H 12
Teodor Jonsson
Bälinge IF
10:35.63400
+3:47.22600
80
H 14
Rikard Eriksson
Storvreta IK
10:43.64200
+3:55.23400
81
H 12
Filip Borell
IK Rex
10:47.64600
+3:59.23800
82
D 12
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
11:01.66000
+4:13.25200
83
D 14
Dorothea Petersson
Storvreta IK
11:02.66100
+4:14.25300
84
D 12
Elsa Tunblad
Mälarö SOK
11:10.66900
+4:22.26100
85
H 12
Albin Tingvall
Mälarö SOK
11:16.67500
+4:28.26700
86
D 12
Ellinore Sparf
Åkersberga SK
11:19.67800
+4:31.27000
87
D 12
Julia Eriksson
Tierps IF
11:36.69500
+4:48.28700
88
D 12
Birgit Jönsson
Storvreta IK
11:40.69900
+4:52.29100
89
H 12
August Moberg
Storvreta IK
12:26.74500
+5:38.33700
90
H 12
Tom Hammar
Täby IS SK
12:57.77600
+6:09.36800
91
D 12
Alyssa Last
Storvreta IK
13:45.82400
+6:57.41600
92
D 12
Alice Andersson
Täby IS SK
14:31.87000
+7:43.46200
93
D 12
Olivia Rexed
Bälinge IF
17:17.103600
+10:29.62800
94
H 12
Sebastian Tysell
Ärla IF
23:59:59.8639800
94
H 12
Linus Wedin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
94
H 12
Love Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
H 14
Alfons Wedin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
94
H 14
Ruben Tholander
Vassunda IF
23:59:59.8639800
1.25km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
William Dovander
Sundbybergs IK
4:15.25400
2
H 10
Julius Eklund
IK Rex
4:26.26500
+11.1000
3
H 10
Oskar Helmin
Ärla IF
4:36.27500
+21.2000
4
H 10
Elias Eklund
IK Rex
4:40.27900
+25.2400
5
H 10
Frans Lessing
Sundbybergs IK
4:43.28200
+28.2700
6
H 10
Axel Vikmar
Lagunda IF
4:45.28400
+30.2900
7
D 10
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
4:49.28800
+34.3300
8
H 10
Ludvig Johansson
Täby IS SK
4:59.29800
+44.4300
9
D 10
Ida Jansson
Öregrunds IK
5:03.30200
+48.4700
10
H 10
Junior Ylipää
Mälarö SOK
5:09.30800
+54.5300
11
H 10
Carl Thoresson
Häverödals SK
5:13.31200
+58.5700
12
D 10
Siri Colliander
Häverödals SK
5:14.31300
+59.5800
13
D 10
Signe Thoresson
Häverödals SK
5:15.31400
+1:00.5900
14
H 10
Erik Larsson
Gimo IF SK
5:16.31500
+1:01.6000
15
D 10
Julia Melin
Tierps IF
5:22.32100
+1:07.6600
16
D 10
Astrid Wallenius
Västerås Skidklubb
5:23.32200
+1:08.6700
17
D 10
Alva Boman
Häverödals SK
5:25.32400
+1:10.6900
18
H 10
Alfons Westerbergh
Gimo IF SK
5:30.32900
+1:15.7400
19
D 10
Lovisa Nederhejm
Täby IS SK
5:48.34700
+1:33.9200
20
H 10
Anton Thermaenius
Täby IS SK
5:49.34800
+1:34.9300
20
D 10
Moa Persson
Täby IS SK
5:49.34800
+1:34.9300
22
H 10
Samuel Andersson
Bålsta SK
5:55.35400
+1:40.9900
23
D 10
Anna Gustafsson
Täby IS SK
5:58.35700
+1:43.10200
24
D 10
Hedda Tunblad
Mälarö SOK
6:02.36100
+1:47.10600
25
H 10
Björn Andersson
Täby IS SK
6:49.40800
+2:34.15300
26
D 10
Jonna Pettersson
Häverödals SK
6:54.41300
+2:39.15800
27
H 10
Oscar Persson
IK Rex
7:07.42600
+2:52.17100
28
D 10
Hedvig EL Hayek
Ärla IF
7:09.42800
+2:54.17300
29
D 10
Ebba Eriksson
Tierps IF
7:18.43700
+3:03.18200
29
D 10
Elvira Petersson
Storvreta IK
7:18.43700
+3:03.18200
31
H 10
Olle Gossas
Bälinge IF
7:29.44800
+3:14.19300
32
H 10
Alexander Thalin
Storvreta IK
7:59.47800
+3:44.22300
33
H 10
Joel Hedenskog
IK Rex
8:04.48300
+3:49.22800
34
D 10
Tilde Kvame
Storvreta IK
8:18.49700
+4:03.24200
35
H 10
Albin Lange
Storvreta IK
8:32.51100
+4:17.25600
36
H 10
Tore Wibom
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
36
H 10
Axel Borell
IK Rex
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)