Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Wallensten
Täby
54:32.327140
52.6p
2
Anna Berg
Stockholm
1:01:24.368330
+6:51.41090
45.3p
3
Agnes Banck
Solna
1:01:26.368530
+6:53.41290
45.2p
4
Mikaela Martinsson
Avesta
1:02:10.372900
+7:37.45660
44.6p
5
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:02:17.373600
+7:44.46360
44.5p
6
Liselotte Rosshagen
Täby
1:04:55.389420
+10:22.62180
42.2p
7
Christin Bergkvist
Föreningen IKJ Haninge
1:05:11.391060
+10:39.63820
42.0p
8
Carin Pierre
Åkersberga
1:07:18.403790
+12:46.76550
40.4p
9
Marie Olsson
Solna
1:08:15.409430
+13:42.82190
39.7p
10
Anette Olsson
Åkersberga SK
1:08:21.410090
+13:49.82850
39.6p
11
Mikaela Andric Blom
Storvreta IK
1:08:22.410190
+13:50.82950
39.6p
12
Frida Lidén
Täby
1:09:06.414500
+14:33.87260
39.1p
13
Monica Dreijer
Täby Slalomklubb
1:10:08.420730
+15:35.93490
38.4p
14
Pirjo Ala-Uotila
Friskis O Svettis Järfälla
1:10:50.424960
+16:18.97720
38.0p
15
Åsa Faxéus
Täby
1:11:00.425960
+16:28.98720
37.9p
16
Cecilia Sjöholm
Sundbybergs IK
1:11:16.427550
+16:44.100310
37.7p
17
Louise Gydmer
Lidingö
1:11:27.428690
+16:55.101450
37.6p
18
Helena Munthe
Sollentuna
1:12:28.434730
+17:55.107490
36.9p
19
Christina Grötterud
Stocksunds IF
1:13:10.438950
+18:38.111710
36.5p
20
Magdalena Hoffsten-arkäng
Tullinge SK
1:14:02.444170
+19:30.116930
36.0p
21
Monica Manske
Solna
1:14:03.444290
+19:31.117050
36.0p
22
Karolina Hansson
Upplands Väsby
1:14:11.445030
+19:38.117790
35.9p
23
Matilda Arnell
Sundbybergs IK
1:14:19.445800
+19:46.118560
35.8p
24
Margarethe Wibeck
Stockholm
1:15:21.452000
+20:48.124760
35.2p
25
Jennie Hellberg
Johanneshov IF
1:15:22.452100
+20:49.124860
35.2p
26
Gabriella Lange
Storvreta IK
1:15:55.455400
+21:22.128160
34.9p
27
Karin Rudhe
Bålsta SK
1:16:21.458060
+21:49.130820
34.7p
28
Josefin Adlerberth
Sundbybergs IK
1:16:23.458260
+21:51.131020
34.7p
29
Sara Eriksson
Täby IS SK
1:16:35.459490
+22:03.132250
34.6p
30
Sara Brandt
Vällingby
1:16:39.459800
+22:06.132560
34.5p
31
Susanne Hallberg
Täby
1:16:46.460540
+22:13.133300
34.5p
32
Datevig Tjärnberg
Stockholm
1:17:12.463150
+22:40.135910
34.2p
33
Lovisa Tollin
Solna
1:17:39.465840
+23:06.138600
34.0p
34
Jenny Claesson
Täby
1:17:45.466450
+23:13.139210
33.9p
35
Veronica Berg
Solna
1:18:54.473300
+24:21.146060
33.4p
36
Emma Lindvert
Borås
1:19:42.478170
+25:10.150930
33.0p
37
Charlotta Glaser
Hägersten
1:19:56.479540
+25:23.152300
32.8p
38
Charlotte Bengtsson
Tyresö
1:19:59.479890
+25:27.152650
32.8p
39
Eli Karin Årdal
Lidingö SLK
1:20:00.479930
+25:27.152690
32.8p
40
Ingrid Kjören
Täby
1:21:12.487120
+26:39.159880
32.2p
41
Sara Von Knorring
IFK Vaxholm
1:21:36.489510
+27:03.162270
32.1p
42
Sofie Lindroos
Farsta
1:21:37.489630
+27:04.162390
32.1p
43
Lina Nyman
Drottningholms Idrottss
1:22:01.492010
+27:28.164770
31.9p
44
Eva Lenard
Åkersberga
1:22:26.494530
+27:53.167290
31.7p
45
Stina Fex Hell
Uppsala
1:22:32.495110
+27:59.167870
31.6p
46
Hannah Croner
Stockholm
1:23:08.498770
+28:36.171530
31.4p
47
Julia Åkesson
Stockholm
1:23:09.498800
+28:36.171560
31.4p
48
Anneli Berg
Norrtälje
1:23:16.499580
+28:44.172340
31.3p
49
Carina Grahn
Lidingö
1:23:23.500220
+28:50.172980
31.3p
50
Karin Dunér
Enskede
1:23:30.500950
+28:58.173710
31.2p
51
Heidi Sterby
Stockholm
1:23:32.501120
+28:59.173880
31.2p
52
Berit Abrahamsson Hornvall
Täby
1:23:36.501590
+29:04.174350
31.2p
53
Carin Frånberg
Upplands Väsby
1:24:00.503910
+29:27.176670
31.0p
54
Ingalill Börjesjö
Sundbybergs IK
1:24:02.504190
+29:30.176950
31.0p
55
Åsa Arkvik
Uppsala
1:24:07.504670
+29:35.177430
30.9p
56
Elaine Axelsson
Täby
1:26:01.516000
+31:28.188760
30.1p
57
Maria Wallander Halén
IFK Vaxholm
1:26:38.519790
+32:06.192550
29.9p
58
Emelie Nyman
Bromma
1:27:03.522250
+32:31.195010
29.7p
59
Maria Lorichs
Köping
1:29:54.539360
+35:22.212120
28.6p
60
Julia Crona
Ekerö
1:30:07.540640
+35:34.213400
28.5p
61
Susanna Berg
Bromma
1:30:14.541370
+35:42.214130
28.5p
62
Sofia Willner
Solna
1:31:38.549780
+37:06.222540
28.0p
63
Lisa Skoglund Kangasniemi
Skärholmen
1:32:25.554400
+37:52.227160
27.7p
64
Jenny Bergqvist
Nykvarn
1:34:07.564600
+39:34.237360
27.2p
65
Sanna Lindqvist
Uppsala
1:34:12.565100
+39:39.237860
27.1p
66
Frida Lindqvist
Uppsala
1:34:17.565650
+39:45.238410
27.1p
67
Petra Olsson
Täby
1:34:40.567930
+40:07.240690
27.0p
68
Eva Taxén
Vallentuna
1:34:48.568760
+40:16.241520
26.9p
69
Weronika Brzuchalska
Stockholm
1:35:05.570420
+40:32.243180
26.8p
70
Jennie Hübsch
Sundbybergs IK
1:36:05.576430
+41:32.249190
26.5p
71
Liseloott Wessman Milestad
Tyresö
1:36:09.576860
+41:37.249620
26.5p
72
Louise Olsson
Stockholm
1:37:40.585900
+43:07.258660
26.0p
73
Madeleine Brandt
Vällingby
1:38:11.589000
+43:38.261760
25.9p
74
Emilia Bordi
Stockholm
1:40:27.602610
+45:54.275370
25.2p
75
Caroline Lindman Mellqvist
Stockholm
1:42:55.617400
+48:22.290160
24.5p
76
Caroline Wachtmeister
Stockholm
1:51:23.668260
+56:51.341020
22.4p
77
Ulrika Lundström
Sollentuna
1:51:42.670150
+57:10.342910
22.3p
78
Cigdem Gunes
Årsta
1:53:04.678300
+58:31.351060
22.0p
79
Karin Lilliehöök
Stockholm
1:54:04.684330
+59:31.357090
21.8p
-
Madeleine Wachtmeister
Stockholm
23:59:58.8639700
-
Beata Åkerlind
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Bodil Nord
Nacka
23:59:59.8639800
-
Karin Siverbo
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Magdalena Loman
Vallentuna
23:59:59.8639800
-
Mia Gleisner
Solna
23:59:59.8639800
-
Solveig Friberg
Solna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)