Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Graningecrossen
2018-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross, ingen ranking.
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
7:15.43400
2
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
7:37.45600
+22.2100
3
H 20
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
8:01.48000
+46.4500
4
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
8:04.48300
+49.4800
5
H 16
Viktor Olsson
Husums IF SK
8:19.49800
+1:04.6300
6
H 16
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
8:21.50000
+1:06.6500
7
D 16
Elsa Eriksson
Husums IF SK
8:23.50200
+1:08.6700
8
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
8:27.50600
+1:12.7100
9
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
8:50.52900
+1:35.9400
9
H 16
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
8:50.52900
+1:35.9400
11
H 16
Walter Helldén
Sundbybergs IK
9:00.53900
+1:45.10400
12
H 16
Teo Eikelboom
Vårby IK
9:04.54300
+1:49.10800
13
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
9:08.54700
+1:53.11200
14
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
9:58.59700
+2:43.16200
15
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
10:01.60000
+2:46.16500
16
D 16
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
10:18.61700
+3:03.18200
17
D 16
Tea Nilsson
Anundsjö IF
10:34.63300
+3:19.19800
18
H 20
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
3:40.21900
2
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
3:43.22200
+3.200
3
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:52.23100
+12.1100
4
H 14
Viking Olsson
Husums IF SK
3:54.23300
+14.1300
5
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
4:04.24300
+24.2300
6
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
4:17.25600
+37.3600
7
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
4:26.26500
+46.4500
8
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
4:30.26900
+50.4900
9
H 14
Knut Saitton
Vårby IK
4:31.27000
+51.5000
10
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
4:32.27100
+52.5100
11
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
4:33.27200
+53.5200
12
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
4:35.27400
+55.5400
13
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
4:36.27500
+56.5500
14
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
4:42.28100
+1:02.6100
15
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
4:43.28200
+1:03.6200
16
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
4:45.28400
+1:05.6400
17
H 14
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
4:52.29100
+1:12.7100
18
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
5:00.29900
+1:20.7900
19
H 12
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
5:03.30200
+1:23.8200
20
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
5:04.30300
+1:24.8300
20
H 12
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
5:04.30300
+1:24.8300
22
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
5:08.30700
+1:28.8700
23
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
5:10.30900
+1:30.8900
24
D 12
Frida Bergkvist
Lucksta IF
5:12.31100
+1:32.9100
24
H 10
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
5:12.31100
+1:32.9100
26
D 14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
5:14.31300
+1:34.9300
26
H 12
Johan Höglund
Bergeforsens SK
5:14.31300
+1:34.9300
28
H 12
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
5:15.31400
+1:35.9400
29
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
5:16.31500
+1:36.9500
30
D 14
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
5:17.31600
+1:37.9600
31
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
5:18.31700
+1:38.9700
32
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
5:23.32200
+1:43.10200
33
H 14
Daniel Kövesi
Vårby IK
5:24.32300
+1:44.10300
34
H 10
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
5:25.32400
+1:45.10400
35
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
5:26.32500
+1:46.10500
36
D 12
Ella Forsberg
Vårby IK
5:30.32900
+1:50.10900
36
D 10
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
5:30.32900
+1:50.10900
38
D 14
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
5:31.33000
+1:51.11000
39
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
5:33.33200
+1:53.11200
40
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
5:35.33400
+1:55.11400
41
D 14
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
5:37.33600
+1:57.11600
42
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
5:42.34100
+2:02.12100
43
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
5:46.34500
+2:06.12500
44
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
5:51.35000
+2:11.13000
45
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
5:53.35200
+2:13.13200
46
D 12
Nora Nauclér
Sollefteå A K
5:56.35500
+2:16.13500
47
D 14
Kristina Vestman
Bondsjöhöjdens IK
6:03.36200
+2:23.14200
48
D 12
Sofie Hallin
Lucksta IF
6:04.36300
+2:24.14300
49
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
6:06.36500
+2:26.14500
50
D 12
Klara Sondell
Vårby IK
6:07.36600
+2:27.14600
50
D 12
Emelie Häggström
Vårby IK
6:07.36600
+2:27.14600
52
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
6:11.37000
+2:31.15000
53
D 10
Märta Mannelqvist
Vårby IK
6:13.37200
+2:33.15200
54
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
6:14.37300
+2:34.15300
55
H 12
Ture Mannelqvist
Vårby IK
6:15.37400
+2:35.15400
55
H 12
Folke Helldén
Sundbybergs IK
6:15.37400
+2:35.15400
57
H 10
Elias Häggström
Vårby IK
6:31.39000
+2:51.17000
58
D 10
Livia Forsberg
Vårby IK
7:09.42800
+3:29.20800
59
H 12
Elton Sundquist
Vårby IK
7:13.43200
+3:33.21200
60
D 10
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
7:21.44000
+3:41.22000
61
D 10
Emma Perbo
Vårby IK
7:38.45700
+3:58.23700
62
H 10
Leo Nordin
Vårby IK
7:47.46600
+4:07.24600
63
H 10
Ludwig Grundström
Vårby IK
8:08.48700
+4:28.26700
64
D 10
Elsa Nilsson
Vårby IK
8:10.48900
+4:30.26900
65
H 10
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
8:24.50300
+4:44.28300
66
D 10
Alice Bryngelsson
Vårby IK
8:31.51000
+4:51.29000
67
D 10
Meja Öberg
Vårby IK
8:46.52500
+5:06.30500
68
D 10
Sara Häggquist
Vårby IK
9:28.56700
+5:48.34700
68
H 10
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
9:28.56700
+5:48.34700
70
H 14
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
70
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
23:59:59.8639800
70
H 12
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
70
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800