Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2018-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 991[
1
2
]
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Fredrik Byström
Orsa SK
1:55:11.691000
89.6p
2
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:55:12.691100
+1
89.6p
2
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:55:12.691100
+1
89.6p
4
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
1:55:20.691900
+9.800
89.5p
5
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:55:41.694000
+30.2900
89.1p
5
H 21
Vinjar Skogsholm
Norway
1:55:41.694000
+30.2900
89.1p
7
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:56:05.696400
+54.5300
88.8p
8
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:57:01.702000
+1:50.10900
87.9p
9
H 21
Adam Steen
Axa SC
1:58:14.709300
+3:03.18200
86.8p
10
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:58:24.710300
+3:13.19200
86.6p
11
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
2:00:30.722900
+5:19.31800
84.7p
12
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
2:00:34.723300
+5:23.32200
84.7p
13
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:00:39.723800
+5:28.32700
84.6p
14
H 21
Markus Bäck
XC Sthlm Ski Club
2:00:52.725100
+5:41.34000
84.4p
15
H 21
Mickael Boberg
Älvdalens IF SK
2:01:08.726700
+5:57.35600
84.2p
16
H 21
Tobias Köpman
IFK Mora SK
2:01:09.726800
+5:58.35700
84.2p
17
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:01:11.727000
+6:00.35900
84.1p
18
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:01:45.730400
+6:34.39300
83.7p
18
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
2:01:45.730400
+6:34.39300
83.7p
20
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
2:02:15.733400
+7:04.42300
83.2p
21
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:03:29.740800
+8:18.49700
82.2p
22
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:03:40.741900
+8:29.50800
82.1p
23
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:03:47.742600
+8:36.51500
82.0p
24
H 21
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:03:49.742800
+8:38.51700
81.9p
25
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:04:01.744000
+8:50.52900
81.8p
26
H 21
Mikael Andersson
Skeriol IF
2:04:19.745800
+9:08.54700
81.5p
27
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:04:37.747600
+9:26.56500
81.3p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:05:00
28
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
2:05:29.752800
+10:18.61700
80.6p
29
H 21
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:05:34.753300
+10:23.62200
80.5p
29
H 21
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:05:34.753300
+10:23.62200
80.5p
29
H 40
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
2:05:34.753300
+10:23.62200
80.5p
32
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:06:46.760500
+11:35.69400
79.6p
33
H 21
Emil Svensson
Umara SC
2:06:53.761200
+11:42.70100
79.5p
34
H 21
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:06:57.761600
+11:46.70500
79.5p
35
H 21
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:07:10.762900
+11:59.71800
79.3p
36
H 21
Henrik Albertsson
Sya SK
2:07:35.765400
+12:24.74300
79.0p
36
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:07:35.765400
+12:24.74300
79.0p
38
H 21
Ronnie Löf
Högbo GIF
2:07:37.765600
+12:26.74500
79.0p
38
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
2:07:37.765600
+12:26.74500
79.0p
40
H 21
Eirik Thorsrud
Kraftstaven Ski Team Förening
2:08:12.769100
+13:01.78000
78.5p
41
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:08:24.770300
+13:13.79200
78.4p
42
H 40
Ragnar Crona
Göteborgs SK
2:09:25.776400
+14:14.85300
77.6p
43
H 21
Joel Andersson
IFK Mora SK
2:09:27.776600
+14:16.85500
77.6p
44
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
2:09:29.776800
+14:18.85700
77.6p
45
H 21
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Norway
2:09:56.779500
+14:45.88400
77.3p
46
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:09:59.779800
+14:48.88700
77.2p
47
H 40
Fredrik Johansson
Västerås Skidklubb
2:10:07.780600
+14:56.89500
77.1p
47
H 40
Mikael Magnusson
Nybro Ski
2:10:07.780600
+14:56.89500
77.1p
49
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:10:08.780700
+14:57.89600
77.1p
50
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:10:20.781900
+15:09.90800
77.0p
51
H 21
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
2:10:44.784300
+15:33.93200
76.7p
52
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:10:56.785500
+15:45.94400
76.5p
53
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:11:09.786800
+15:58.95700
76.4p
54
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:11:50.790900
+16:39.99800
75.9p
55
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:12:36.795500
+17:25.104400
75.4p
56
H 21
Esben Slaatto
FK Snapphanarna
2:13:26.800500
+18:15.109400
74.8p
57
H 21
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:13:27.800600
+18:16.109500
74.8p
58
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
2:14:03.804200
+18:52.113100
74.4p
59
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:14:04.804300
+18:53.113200
74.4p
60
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:14:10.804900
+18:59.113800
74.3p
60
H 21
Erik Lundell
Istrums SK
2:14:10.804900
+18:59.113800
74.3p
62
H 21
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
2:14:38.807700
+19:27.116600
74.0p
62
H 21
Ulf Tingelöf
Naprapat Walle Skidklubb
2:14:38.807700
+19:27.116600
74.0p
64
H 21
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:15:22.812100
+20:11.121000
73.5p
65
H 21
Henrik Brøvig
Vibyggerå SK
2:15:34.813300
+20:23.122200
73.4p
65
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
2:15:34.813300
+20:23.122200
73.4p
67
H 21
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
2:16:14.817300
+21:03.126200
72.9p
68
H 40
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:16:26.818500
+21:15.127400
72.8p
69
H 21
Oskar Sandberg
Säters IF SK
2:16:27.818600
+21:16.127500
72.8p
70
H 21
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:16:30.818900
+21:19.127800
72.8p
71
H 40
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:16:59.821800
+21:48.130700
72.5p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:17:00
72
H 21
Kristian Ek
XC Sthlm Ski Club
2:17:09.822800
+21:58.131700
72.4p
72
H 40
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
2:17:09.822800
+21:58.131700
72.4p
74
H 40
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:17:14.823300
+22:03.132200
72.3p
75
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:17:23.824200
+22:12.133100
72.2p
76
H 21
Lukas Berglund
Östersunds SK
2:17:39.825800
+22:28.134700
72.0p
77
H 40
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:18:03.828200
+22:52.137100
71.8p
78
H 40
Tomas Hagström
Sya SK
2:18:09.828800
+22:58.137700
71.7p
79
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
2:19:25.836400
+24:14.145300
71.0p
79
H 50
Per Olov Andersson
Västerås Skidklubb
2:19:25.836400
+24:14.145300
71.0p
81
H 40
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:19:32.837100
+24:21.146000
70.9p
82
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:19:43.838200
+24:32.147100
70.8p
83
H 21
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:19:47.838600
+24:36.147500
70.7p
84
H 21
Daniel Åkerberg
Hestra IF
2:19:55.839400
+24:44.148300
70.6p
85
H 40
Anders Carlson
SOK 68
2:20:20.841900
+25:09.150800
70.4p
86
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:20:22.842100
+25:11.151000
70.4p
86
H 21
Joel Larsson
Hägersta GF
2:20:22.842100
+25:11.151000
70.4p
88
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:20:24.842300
+25:13.151200
70.4p
89
H 21
Erik Johansson
Trosabygdens OK
2:20:34.843300
+25:23.152200
70.3p
90
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:21:11.847000
+26:00.155900
69.9p
91
H 21
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:21:15.847400
+26:04.156300
69.8p
92
H 21
Henric Johansson
Grava SK
2:21:26.848500
+26:15.157400
69.7p
93
H 21
Sebastian Sundius
Zinkgruvans IF
2:21:32.849100
+26:21.158000
69.7p
94
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:21:33.849200
+26:22.158100
69.7p
95
H 50
Jari Jussi
Gävle SK
2:21:58.851700
+26:47.160600
69.4p
96
H 21
David Holm
Turebergs IF
2:22:53.857200
+27:42.166100
68.9p
97
H 50
Mikael Markstedt
Stockholms RK
2:23:31.861000
+28:20.169900
68.5p
98
H 40
Magnus Kristiansen
Foreign Citizen
2:23:33.861200
+28:22.170100
68.5p
99
H 21
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
2:23:38.861700
+28:27.170600
68.5p
100
H 40
Andreas Davidson
Borås SK
2:23:43.862200
+28:32.171100
68.4p
101
H 21
Daniel Ehn
Norbergs SK
2:23:49.862800
+28:38.171700
68.4p
102
H 40
Magnus Ståhlberg
Axa SC
2:23:56.863500
+28:45.172400
68.3p
103
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
2:23:57.863600
+28:46.172500
68.3p
104
H 21
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
2:23:59.863800
+28:48.172700
68.3p
104
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:23:59.863800
+28:48.172700
68.3p
104
H 50
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:23:59.863800
+28:48.172700
68.3p
107
H 21
Erik Sundén
XC Sthlm Ski Club
2:24:01.864000
+28:50.172900
68.3p
108
H 21
David Larsson
Lillhärdals IF
2:24:09.864800
+28:58.173700
68.2p
109
H 21
Patrik Wejnermark
Östervåla IF
2:24:10.864900
+28:59.173800
68.2p
110
H 21
Joakim Myhrman
Orsa SK
2:25:02.870100
+29:51.179000
67.7p
111
H 40
Pär Wedin
Garphyttans IF
2:25:26.872500
+30:15.181400
67.5p
112
H 21
Anton Swedberg
IFK Mora SK
2:25:34.873300
+30:23.182200
67.4p
113
H 21
Jonas Andersson
IF Rigor
2:25:45.874400
+30:34.183300
67.3p
114
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
2:25:49.874800
+30:38.183700
67.2p
115
H 21
Mathias Blomberg
Jalles Tc Umeå
2:26:05.876400
+30:54.185300
67.1p
116
H 40
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:26:06.876500
+30:55.185400
67.1p
117
H 21
Julian Schönfelder
Axa SC
2:26:12.877100
+31:01.186000
67.0p
118
H 21
Daniel Aarum
IFK Mora SK
2:26:19.877800
+31:08.186700
67.0p
119
H 40
Albert Dahlin
Östgöta Helikopterskola IF
2:26:30.878900
+31:19.187800
66.9p
120
H 60
Ole Reinhart Sandsta
Norway
2:26:39.879800
+31:28.188700
66.8p
121
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:26:40.879900
+31:29.188800
66.8p
122
H 21
Johan Didron
Axa SC
2:26:50.880900
+31:39.189800
66.7p
123
H 21
Anders Hjertberg
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:26:51.881000
+31:40.189900
66.7p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:27:00
124
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:27:33.885200
+32:22.194100
66.3p
125
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:27:39.885800
+32:28.194700
66.3p
125
H 50
Terje Bøygard
Foreign Citizen
2:27:39.885800
+32:28.194700
66.3p
127
H 21
Johan Käll
Borås GIF
2:27:43.886200
+32:32.195100
66.2p
128
H 40
David Wijk
Högbo GIF
2:27:45.886400
+32:34.195300
66.2p
129
D 21
Maren Thomasgaard
Norway
2:27:55.887400
+32:44.196300
66.1p
130
H 21
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:28:20.889900
+33:09.198800
65.9p
131
H 21
Andreas Lundberg
IFK Mora SK
2:28:26.890500
+33:15.199400
65.8p
132
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:28:48.892700
+33:37.201600
65.7p
133
H 21
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:28:55.893400
+33:44.202300
65.6p
134
H 21
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
2:29:12.895100
+34:01.204000
65.4p
135
H 21
Mathias Söderberg
Vandrarringen Västerås
2:29:13.895200
+34:02.204100
65.4p
136
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:29:16.895500
+34:05.204400
65.4p
136
H 40
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:29:16.895500
+34:05.204400
65.4p
138
H 21
Filip Wadsten
OK Landehof
2:29:36.897500
+34:25.206400
65.2p
139
H 21
Thomas Byrberg
Järfälla SK
2:29:57.899600
+34:46.208500
65.1p
140
H 40
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:30:00.899900
+34:49.208800
65.0p
141
D 21
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
2:30:09.900800
+34:58.209700
65.0p
142
H 21
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:30:13.901200
+35:02.210100
64.9p
143
H 21
Christoffer Eskilsson
Föreningen IKJ Haninge
2:30:19.901800
+35:08.210700
64.9p
143
H 40
Hannes Sterner
Stockholms RK
2:30:19.901800
+35:08.210700
64.9p
145
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:30:20.901900
+35:09.210800
64.9p
146
H 21
Andreas Wenngren
Östervåla IF
2:30:24.902300
+35:13.211200
64.8p
147
H 21
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:30:39.903800
+35:28.212700
64.7p
148
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:30:56.905500
+35:45.214400
64.6p
149
H 21
Stefan Thorsell
Axa SC
2:31:05.906400
+35:54.215300
64.5p
150
H 50
Claes Bång
Axa SC
2:31:15.907400
+36:04.216300
64.4p
151
H 40
Lennart Heimdahl
Håfreströms IF
2:31:18.907700
+36:07.216600
64.4p
152
H 40
Magnus Granlund
IK Jarl Rättvik
2:31:40.909900
+36:29.218800
64.2p
153
H 40
John Junker
Athletic Club Salt Lake
2:31:41.910000
+36:30.218900
64.2p
154
H 50
Per Busk
Lillhärdals IF
2:31:46.910500
+36:35.219400
64.1p
155
H 21
Michael Edgren
OK Gränsen
2:31:49.910800
+36:38.219700
64.1p
156
H 21
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:32:03.912200
+36:52.221100
64.0p
157
H 40
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:32:05.912400
+36:54.221300
64.0p
158
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:32:06.912500
+36:55.221400
64.0p
159
H 21
Hampus Lundell
Norrbärke SK
2:32:21.914000
+37:10.222900
63.8p
159
H 50
Ronny Modigs
Sundbybergs IK
2:32:21.914000
+37:10.222900
63.8p
161
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:32:39.915800
+37:28.224700
63.7p
162
H 21
Damien Dugne
IFK Mora SK
2:32:53.917200
+37:42.226100
63.6p
163
H 21
ulf lövgren
Volvo IF
2:32:56.917500
+37:45.226400
63.6p
164
H 50
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
2:33:24.920300
+38:13.229200
63.3p
165
H 40
Oscar Eriksson Ekdahl
Ulricehamns IF
2:33:33.921200
+38:22.230100
63.3p
166
H 21
Lars Björkman
IK Nocout.se
2:33:37.921600
+38:26.230500
63.2p
167
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
2:33:38.921700
+38:27.230600
63.2p
168
H 40
Magnus Boberg
Axa SC
2:33:40.921900
+38:29.230800
63.2p
169
H 40
Peter Gustafsson
Saléns IF
2:33:44.922300
+38:33.231200
63.2p
170
D 40
Jenny Ramstedt
XC Sthlm Ski Club
2:33:52.923100
+38:41.232000
63.1p
171
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
2:34:01.924000
+38:50.232900
63.0p
172
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:34:15.925400
+39:04.234300
62.9p
173
H 50
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:34:17.925600
+39:06.234500
62.9p
174
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
2:34:20.925900
+39:09.234800
62.9p
175
H 50
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:34:44.928300
+39:33.237200
62.7p
176
H 21
Mattias Andersson
Borås SK
2:34:45.928400
+39:34.237300
62.7p
177
H 21
Carl-august Westberg
Sundborns GOIF
2:34:46.928500
+39:35.237400
62.7p
178
H 21
Thomas Johansson
Norbergs OK
2:34:53.929200
+39:42.238100
62.6p
179
H 40
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:35:04.930300
+39:53.239200
62.5p
180
H 21
Jonas Lindahl
Norabygdens SK
2:35:09.930800
+39:58.239700
62.5p
181
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:35:10.930900
+39:59.239800
62.5p
182
H 40
Mikael Åström
Ronneby OK
2:35:12.931100
+40:01.240000
62.5p
183
H 21
Niklas Pettersson
Norabygdens SK
2:35:22.932100
+40:11.241000
62.4p
184
H 21
Anton Bergerståhl
Rehns BK
2:35:24.932300
+40:13.241200
62.4p
185
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:36:15.937400
+41:04.246300
62.0p
186
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:36:19.937800
+41:08.246700
61.9p
187
H 50
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:36:26.938500
+41:15.247400
61.9p
188
H 50
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
2:36:27.938600
+41:16.247500
61.9p
189
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:36:29.938800
+41:18.247700
61.9p
190
H 21
Jakob Junker
Tunafors SK
2:36:38.939700
+41:27.248600
61.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:37:00
191
H 40
Jan Evertsson
IK Trasten
2:37:01.942000
+41:50.250900
61.6p
192
H 40
Pontus Appel
SOK Aneby
2:37:08.942700
+41:57.251600
61.6p
193
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:37:09.942800
+41:58.251700
61.6p
194
H 21
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:37:11.943000
+42:00.251900
61.5p
195
H 40
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:37:21.944000
+42:10.252900
61.5p
196
H 40
Fredrik Lilja
Jm-Konc IF
2:37:30.944900
+42:19.253800
61.4p
197
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
2:37:33.945200
+42:22.254100
61.4p
198
H 21
Niklas Magnusson
Gävle
2:37:37.945600
+42:26.254500
61.3p
199
H 21
Jonas Sjölin
Athletic Club Salt Lake
2:37:46.946500
+42:35.255400
61.3p
200
H 50
Niklas Kåvius
Tullinge SK
2:37:54.947300
+42:43.256200
61.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Patrik Lindqvist
Axa SC
2:37:57.947600
+42:46.256500
61.2p
202
H 40
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:37:58.947700
+42:47.256600
61.2p
203
H 21 Motion
Johan Halfvarsson
Rättvik Bodamk
2:38:01.948000
+42:50.256900
61.2p
204
H 40
Martin Westlund
Axa SC
2:38:02.948100
+42:51.257000
61.2p
205
H 21
Takahiro Fukui
Skeriol IF
2:38:03.948200
+42:52.257100
61.2p
205
H 21
Jonas Nyberg
Vasaloppsklubben Hedemora
2:38:03.948200
+42:52.257100
61.2p
207
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
2:38:32.951100
+43:21.260000
60.9p
208
H 40
Jonas Källerman
IFK Skövde SK
2:38:37.951600
+43:26.260500
60.9p
209
H 40
Rickard Bergström
Q-gruppen LF
2:38:47.952600
+43:36.261500
60.8p
210
H 40
Joakim Folkesson
Team Ormsalva
2:38:54.953300
+43:43.262200
60.8p
211
H 21 Motion
Tom Nergård
Stenungsunds OK
2:39:08.954700
+43:57.263600
60.7p
212
H 21
Joakim Frisk
Västerås Skidklubb
2:39:31.957000
+44:20.265900
60.5p
213
H 50
Urban Östh
IFK Österbymo
2:39:38.957700
+44:27.266600
60.4p
214
H 40
Lukas Sternet
Stockholms RK
2:39:41.958000
+44:30.266900
60.4p
215
H 50
Göran Klinga
Axa SC
2:39:43.958200
+44:32.267100
60.4p
216
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:39:54.959300
+44:43.268200
60.3p
217
H 50
Gjermund Skaaret
Norway
2:39:56.959500
+44:45.268400
60.3p
217
H 50
Kjell Bergqvist
Säters IF SK
2:39:56.959500
+44:45.268400
60.3p
219
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:40:13.961200
+45:02.270100
60.2p
219
H 21
Johan Eriksson
Norrbärke SK
2:40:13.961200
+45:02.270100
60.2p
221
H 21
Andreas Karlsson
Vreta Skid o Mk
2:40:15.961400
+45:04.270300
60.2p
222
H 21
Viktor Larsson
Hedesunda IF
2:40:17.961600
+45:06.270500
60.2p
223
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:40:29.962800
+45:18.271700
60.1p
224
H 21
Kalle Torlén
Yuppie Ski Club
2:40:34.963300
+45:23.272200
60.0p
225
H 21
Roberth Fälth
Axa SC
2:40:37.963600
+45:26.272500
60.0p
226
H 40
Johan Stens
Kvarnsvedens GOIF SK
2:40:38.963700
+45:27.272600
60.0p
227
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
2:40:43.964200
+45:32.273100
60.0p
228
H 21
Johan Holm
Axa SC
2:40:45.964400
+45:34.273300
60.0p
229
H 21
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:40:52.965100
+45:41.274000
59.9p
230
D 21
Malin Barrulf
Bengtsfors Bois
2:41:04.966300
+45:53.275200
59.8p
231
H 21
Oskar Jakobsson
Åtvidabergs IF
2:41:10.966900
+45:59.275800
59.8p
232
H 21
Martin Söderström
IFK Mora SK
2:41:11.967000
+46:00.275900
59.8p
233
H 21
Daniel Udd
Venjans AIK
2:41:18.967700
+46:07.276600
59.7p
234
H 50
Olaf Johan Thomasgaard
Norway
2:41:20.967900
+46:09.276800
59.7p
235
H 21
Ludvig Åkerhielm
Näsvikens IK
2:41:21.968000
+46:10.276900
59.7p
236
H 21
Johan Eriksson
Östmarks IF
2:41:22.968100
+46:11.277000
59.7p
237
H 21
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:41:24.968300
+46:13.277200
59.7p
238
H 21
Björn Haglund
Rehns BK
2:41:28.968700
+46:17.277600
59.6p
239
H 21
Tommy Hammarström
IK Jarl Rättvik
2:41:57.971600
+46:46.280500
59.4p
240
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:42:03.972200
+46:52.281100
59.4p
241
H 50
Anders Hallgren
Svaide-Roma SOK
2:42:04.972300
+46:53.281200
59.4p
242
H 21 Motion
Casper Hedar
Hällbybrunns IF
2:42:06.972500
+46:55.281400
59.4p
243
H 40
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
2:42:09.972800
+46:58.281700
59.3p
244
H 40
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
2:42:10.972900
+46:59.281800
59.3p
245
H 50
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
2:42:19.973800
+47:08.282700
59.3p
246
D 21
Ellinor Bäckman
Hede SK
2:42:26.974500
+47:15.283400
59.2p
247
H 21
Manne Held
Skellefteå SK
2:42:34.975300
+47:23.284200
59.2p
248
H 50
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:42:40.975900
+47:29.284800
59.1p
249
H 21
Stefan Dalby
Falun
2:42:54.977300
+47:43.286200
59.0p
249
H 50
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:42:54.977300
+47:43.286200
59.0p
251
H 21
Arve Rønning
Foreign Citizen
2:42:55.977400
+47:44.286300
59.0p
252
H 21
Tobias Krümmling
Axa SC
2:42:57.977600
+47:46.286500
59.0p
253
H 21
Joakim Lindström
Axa SC
2:43:01.978000
+47:50.286900
59.0p
254
H 21
David Karlström
Karlslunds IF SF
2:43:02.978100
+47:51.287000
59.0p
254
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:43:02.978100
+47:51.287000
59.0p
256
H 21
Fredrik Hedbys
Nusnäs IF
2:43:08.978700
+47:57.287600
58.9p
257
H 40
Joakim Lundgren
Axa SC
2:43:14.979300
+48:03.288200
58.9p
258
H 21
Albin Nilsson
Västerås Skidklubb
2:43:17.979600
+48:06.288500
58.9p
259
H 50
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:43:19.979800
+48:08.288700
58.9p
260
D 21
Lisa Hallberg
Axa SC
2:43:25.980400
+48:14.289300
58.8p
260
H 50
Henrik Alsbäck
Västerås Skidklubb
2:43:25.980400
+48:14.289300
58.8p
262
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:43:27.980600
+48:16.289500
58.8p
263
H 21
Tobias Haglund
Saab FF Järfälla
2:43:31.981000
+48:20.289900
58.8p
264
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:43:33.981200
+48:22.290100
58.8p
265
H 40
Markus Hedlund
Team Ormsalva
2:43:34.981300
+48:23.290200
58.7p
266
H 50
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:43:35.981400
+48:24.290300
58.7p
267
H 21
Niklas Karlsson
Knutby IF
2:43:43.982200
+48:32.291100
58.7p
268
H 40
Fredrik Malmberg
Axa SC
2:43:54.983300
+48:43.292200
58.6p
269
H 21
Björn Eriksson
Axa SC
2:43:57.983600
+48:46.292500
58.6p
270
H 21
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:44:06.984500
+48:55.293400
58.5p
271
H 21 Motion
Leif Helgman
Karlstad
2:44:10.984900
+48:59.293800
58.5p
272
H 40
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:44:11.985000
+49:00.293900
58.5p
273
H 21
Gustav Nilsson
Elu IF
2:44:22.986100
+49:11.295000
58.4p
274
H 21
Henrik Edholm
IFK Mora SK
2:44:40.987900
+49:29.296800
58.3p
275
H 21
Fredrik Murray
Ufk
2:44:43.988200
+49:32.297100
58.3p
276
H 21
Magnus Olsson
Bergsjö IF
2:45:14.991300
+50:03.300200
58.1p
277
H 40
Johan Ederönn
Axa SC
2:45:26.992500
+50:15.301400
58.0p
278
H 50
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:45:33.993200
+50:22.302100
57.9p
279
H 40
Jan Magnusson
IFK Mora SK
2:45:44.994300
+50:33.303200
57.9p
280
H 60
Sven Mörtberg
Sundbybergs IK
2:45:45.994400
+50:34.303300
57.8p
281
H 50
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:45:46.994500
+50:35.303400
57.8p
282
H 40
Johan Hallin
SOK 68
2:45:52.995100
+50:41.304000
57.8p
283
H 50
Morgan Lindstam
Sya SK
2:45:57.995600
+50:46.304500
57.8p
284
H 40
Björn Nyman
Borås SK
2:46:01.996000
+50:50.304900
57.7p
285
H 21
Lars Eriksson
IFK Mora SK
2:46:10.996900
+50:59.305800
57.7p
286
D 21
Anna Nystedt
Ufk
2:46:26.998500
+51:15.307400
57.6p
287
H 21
Anders Roos
Brudpiga RK
2:46:36.999500
+51:25.308400
57.5p
288
H 21
David Ståhlberg
Gävle SK
2:46:38.999700
+51:27.308600
57.5p
289
H 40
Anders Degselius
Turebergs IF
2:46:49.1000800
+51:38.309700
57.4p
290
H 50
David Pettersson
IFK Mora SK
2:46:58.1001700
+51:47.310600
57.4p
291
H 40
Daniel Andersson
Linköpings SK
2:46:59.1001800
+51:48.310700
57.4p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:47:00
292
H 40
Peo Olans
Axa SC
2:47:00.1001900
+51:49.310800
57.3p
293
H 21 Motion
Rickard Nilsson
Malungs IF
2:47:05.1002400
+51:54.311300
57.3p
294
H 40
Anders Jakobsson
Nybro Ski
2:47:17.1003600
+52:06.312500
57.2p
294
H 60
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:47:17.1003600
+52:06.312500
57.2p
296
D 40
Jill Nordby
Åmotfors IF
2:47:19.1003800
+52:08.312700
57.2p
297
H 50
Magnus Knuts
SK Leksand
2:47:20.1003900
+52:09.312800
57.2p
298
H 21
Andreas Gröning
IFK Mora SK
2:47:21.1004000
+52:10.312900
57.2p
299
H 40
Christopher Maurie
Söderhamns SK
2:47:23.1004200
+52:12.313100
57.2p
300
H 40
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:47:35.1005400
+52:24.314300
57.1p
301
H 40
Pierre Björkli
Borås SK
2:47:36.1005500
+52:25.314400
57.1p
302
H 60
Lasse Johansson
Eds SK
2:47:39.1005800
+52:28.314700
57.1p
303
H 50
Krister Nyrén
Heds IF
2:47:48.1006700
+52:37.315600
57.0p
304
H 40
Mattias Nittedal Nurmi
Axa SC
2:47:52.1007100
+52:41.316000
57.0p
305
H 60
Nils-Göran Berglund
Näshulta GOIF
2:47:54.1007300
+52:43.316200
57.0p
306
H 50
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:47:59.1007800
+52:48.316700
57.0p
307
H 40
Andreas Persson
IFK Mora SK
2:48:00.1007900
+52:49.316800
57.0p
308
H 21
Anders Sjöberg
Storviks IF
2:48:15.1009400
+53:04.318300
56.9p
309
H 21
Viktor Kastanius
Högaborgs Athleter
2:48:26.1010500
+53:15.319400
56.8p
310
H 40
Carl-Fredrik Bernmar
Tullinge SK
2:48:27.1010600
+53:16.319500
56.8p
311
H 21
Johan Bäck
Team Ormsalva
2:48:30.1010900
+53:19.319800
56.8p
312
H 50
Sven-Erik Ericsson
Arvika IS
2:48:36.1011500
+53:25.320400
56.7p
313
H 50
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:48:48.1012700
+53:37.321600
56.6p
314
H 50
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:49:14.1015300
+54:03.324200
56.5p
315
H 40
Erik Nilsson
Jm-Konc IF
2:49:38.1017700
+54:27.326600
56.3p
316
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:49:40.1017900
+54:29.326800
56.3p
317
H 21
Victor Johansson
Lillhärdals IF
2:49:43.1018200
+54:32.327100
56.3p
318
D 21
Emma Stefansson
XC Sthlm Ski Club
2:49:44.1018300
+54:33.327200
56.3p
319
H 21
Michael Englund Lövgren
Domnarvets GOIF
2:49:45.1018400
+54:34.327300
56.3p
319
H 40
Pelle Bergstrand
Hotagens SC
2:49:45.1018400
+54:34.327300
56.3p
321
H 40
Viktor Sandberg
Täby IS SK
2:49:46.1018500
+54:35.327400
56.3p
322
H 60
Christer Erstadius
Spirit IF
2:50:08.1020700
+54:57.329600
56.1p
323
H 50
Jan Östlund
IFK Sala
2:50:14.1021300
+55:03.330200
56.1p
324
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:50:23.1022200
+55:12.331100
56.0p
325
H 40
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:50:39.1023800
+55:28.332700
55.9p
326
D 21 Motion
Hanna Nilsson
Malungs IF
2:50:41.1024000
+55:30.332900
55.9p
327
H 21
Fredrik Olsson
Åmots SK
2:50:42.1024100
+55:31.333000
55.9p
328
H 21
Robert Danielsson
OK Skogsvargarna
2:50:45.1024400
+55:34.333300
55.9p
329
H 40
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:50:54.1025300
+55:43.334200
55.8p
330
D 21
Amanda Lahti
Nybro Ski
2:50:56.1025500
+55:45.334400
55.8p
331
H 21
Johan Hagsten
Vattenfall IF Stockholm
2:50:57.1025600
+55:46.334500
55.8p
331
H 21
Martin Claesson
IFK Skövde SK
2:50:57.1025600
+55:46.334500
55.8p
333
H 50
Göran Olsson
Lillhärdals IF
2:51:01.1026000
+55:50.334900
55.8p
334
D 21
Camilla Johansson
Norbergs OK
2:51:06.1026500
+55:55.335400
55.8p
335
D 21
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
2:51:10.1026900
+55:59.335800
55.7p
336
H 21
Mikael Andersson
Istrums SK
2:51:11.1027000
+56:00.335900
55.7p
337
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Norbergs SK
2:51:21.1028000
+56:10.336900
55.7p
338
D 21
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:51:33.1029200
+56:22.338100
55.6p
338
H 21
Gustaf Tegell
Axa SC
2:51:33.1029200
+56:22.338100
55.6p
340
D 40
Katja Larsson
Borås SK
2:51:43.1030200
+56:32.339100
55.5p
341
H 21
Emil Svedin
Domnarvets GOIF
2:51:47.1030600
+56:36.339500
55.5p
342
H 21
Fredrik Karlsson
Oxvretens SK
2:51:51.1031000
+56:40.339900
55.5p
343
H 21
Erik Häggberg
Brudpiga RK
2:51:54.1031300
+56:43.340200
55.5p
344
H 21
Olov Hellqvist
Oxvretens SK
2:52:17.1033600
+57:06.342500
55.3p
344
H 50
Claes Skoglöf
Team Skoglövs Bil IF
2:52:17.1033600
+57:06.342500
55.3p
346
H 50
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:52:26.1034500
+57:15.343400
55.3p
347
H 40
Danne Lundgren
Hällbybrunns IF
2:52:33.1035200
+57:22.344100
55.2p
348
H 21
Rolf Børseth
Norway
2:52:38.1035700
+57:27.344600
55.2p
349
D 21
Anna Thunell
Orsa SK
2:52:43.1036200
+57:32.345100
55.2p
350
D 21
Nina Hagman
Högaborgs Athleter
2:52:47.1036600
+57:36.345500
55.1p
351
H 50
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:53:06.1038500
+57:55.347400
55.0p
352
H 40
Martin Larsson
Vallsta SK
2:53:12.1039100
+58:01.348000
55.0p
353
H 21
Johan Fornander
IK Rex
2:53:14.1039300
+58:03.348200
55.0p
354
H 21
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:53:18.1039700
+58:07.348600
54.9p
355
H 21
Andreas Berggren
Ncc IF Stockholm
2:53:31.1041000
+58:20.349900
54.9p
356
H 40
Anders Frånberg
Axa SC
2:53:32.1041100
+58:21.350000
54.9p
356
H 40
Göran Westman
Turebergs IF
2:53:32.1041100
+58:21.350000
54.9p
358
H 50
Geir Hammer
Norway
2:53:47.1042600
+58:36.351500
54.8p
359
H 40
Jacob Nyström
IFK Österbymo
2:53:48.1042700
+58:37.351600
54.8p
360
H 50
Stefan Born
Ufk
2:54:25.1046400
+59:14.355300
54.5p
361
H 21 Motion
Roger Ekelöf
Strandpensionatet
2:54:33.1047200
+59:22.356100
54.5p
361
H 21
Andreas Moritz
Utbrytarna SK
2:54:33.1047200
+59:22.356100
54.5p
361
H 50
Kenneth Lindkvist
FM Mattsson Sport och FK
2:54:33.1047200
+59:22.356100
54.5p
364
H 21
Daniel Frisén
Edsbyns SK
2:54:35.1047400
+59:24.356300
54.5p
365
H 50
Johan Hedin
Sigtuna OK
2:54:40.1047900
+59:29.356800
54.4p
366
H 40
Daniel Andersson
Axa SC
2:54:43.1048200
+59:32.357100
54.4p
367
H 21 Motion
Anders Lindberg
Järfälla SK
2:54:45.1048400
+59:34.357300
54.4p
368
D 40
Åsa Bäck
Himmeta IF
2:54:47.1048600
+59:36.357500
54.4p
369
H 40
David Thelander
Nusnäs IF
2:54:49.1048800
+59:38.357700
54.4p
370
H 40
Mikael Corbé
Borås GIF
2:55:00.1049900
+59:49.358800
54.3p
371
H 40
Nils Laestadius
Malungs IF
2:55:06.1050500
+59:55.359400
54.3p
372
H 21 Motion
Peter Skoog
Axa SC
2:55:15.1051400
+1:00:04.360300
54.2p
373
H 21 Motion
Daniel Englin
Gävle
2:55:25.1052400
+1:00:14.361300
54.2p
374
H 21
Johan Fält
Östervåla IF
2:55:30.1052900
+1:00:19.361800
54.1p
375
H 21
Johan Wengbrand
Högaborgs Athleter
2:55:34.1053300
+1:00:23.362200
54.1p
376
H 50
Lars Landenberg
Rembo IK
2:55:42.1054100
+1:00:31.363000
54.1p
377
H 50
Mauri Liikamaa
Fagersta Södra IK
2:55:48.1054700
+1:00:37.363600
54.0p
378
H 21 Motion
Anders Hellman
Arval
2:55:49.1054800
+1:00:38.363700
54.0p
379
D 40
Angela Johansson
OK Ravinen
2:56:02.1056100
+1:00:51.365000
54.0p
380
H 40
Niklas Häggström
Axa SC
2:56:16.1057500
+1:01:05.366400
53.9p
381
H 60
Håkan Hällström
OK Linné
2:56:20.1057900
+1:01:09.366800
53.9p
382
H 50
Frederic Gard
IFK Mora SK
2:56:25.1058400
+1:01:14.367300
53.8p
383
H 21
Henrik Lindqvist
Astrazeneca IF
2:56:41.1060000
+1:01:30.368900
53.7p
384
H 21
Gunnar Hedin
Sigtuna OK
2:56:55.1061400
+1:01:44.370300
53.6p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:57:00
385
H 50
Jonas Wahlberg
IFK Mora SK
2:57:00.1061900
+1:01:49.370800
53.6p
386
H 21 Motion
Anders Hessén
Falun
2:57:05.1062400
+1:01:54.371300
53.6p
387
H 40
Pär Ejervall
Idre SK
2:57:13.1063200
+1:02:02.372100
53.5p
388
H 21
Markus Jan Ers
Rembo IK
2:57:22.1064100
+1:02:11.373000
53.5p
389
H 21
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:57:31.1065000
+1:02:20.373900
53.4p
390
H 50
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
2:57:35.1065400
+1:02:24.374300
53.4p
391
H 21
Stefan Kastenman
Stadium IF
2:57:36.1065500
+1:02:25.374400
53.4p
392
H 40
Glenn Andersson
Ätrans IF
2:57:38.1065700
+1:02:27.374600
53.4p
393
H 21 Motion
Johan Nilsson
IFK Mora SK
2:57:44.1066300
+1:02:33.375200
53.4p
394
D 40
Lina Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:57:53.1067200
+1:02:42.376100
53.3p
395
H 40
Henrik Rydberg
Borås SK
2:57:57.1067600
+1:02:46.376500
53.3p
396
H 40
Mathias Dahlander
Borås SK
2:57:59.1067800
+1:02:48.376700
53.3p
397
H 40
Mats Svensson
ASK Växjö
2:58:09.1068800
+1:02:58.377700
53.2p
398
H 21 Motion
Magnus Eriksson
Saltsjö Boo
2:58:18.1069700
+1:03:07.378600
53.2p
399
H 21
Alf Lingmerth
Halmstads Skidklubb
2:58:25.1070400
+1:03:14.379300
53.1p
400
H 50
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:58:28.1070700
+1:03:17.379600
53.1p
401
H 21
Simon Jörgensen
Athletic Club Salt Lake
2:58:49.1072800
+1:03:38.381700
53.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Tom Wallen
Mora
2:58:50.1072900
+1:03:39.381800
53.0p
403
H 50
Peter Magnusson
IFK Mora SK
2:59:01.1074000
+1:03:50.382900
52.9p
404
H 40
Klas Axell
ASK Växjö
2:59:09.1074800
+1:03:58.383700
52.9p
405
H 50
Tor Myrset
Hemmingsmarks IF
2:59:11.1075000
+1:04:00.383900
52.9p
406
H 21
Jakob Sellgren
Axa SC
2:59:12.1075100
+1:04:01.384000
52.9p
407
H 50
Hans-eric Hansson
IK Jarl Rättvik
2:59:21.1076000
+1:04:10.384900
52.8p
408
H 21
Björn Holm
Sya SK
2:59:24.1076300
+1:04:13.385200
52.8p
408
H 50
Joakim Rölander
Borås SK
2:59:24.1076300
+1:04:13.385200
52.8p
410
H 40
Fredrik Nilsson
Gnosjö FK
2:59:28.1076700
+1:04:17.385600
52.8p
411
H 21 Motion
Michael Florström
Stockholm
2:59:37.1077600
+1:04:26.386500
52.7p
412
H 21
Marcus Pettersson
Östervåla IF
2:59:55.1079400
+1:04:44.388300
52.6p
413
H 21 Motion
Robert Hanning
Bromma
3:00:09.1080800
+1:04:58.389700
52.5p
414
D 21 Motion
Malin Nilsson
Malungs IF
3:00:10.1080900
+1:04:59.389800
52.5p
415
H 21 Motion
Lars Andersson
Höllviken
3:00:15.1081400
+1:05:04.390300
52.5p
416
H 21
Robin Börjesson
Axa SC
3:00:18.1081700
+1:05:07.390600
52.5p
417
H 21
Erik Jaensson
Scania IF
3:00:26.1082500
+1:05:15.391400
52.4p
418
H 50
Lars Karlsson
Oxvretens SK
3:00:31.1083000
+1:05:20.391900
52.4p
419
H 21
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
3:00:36.1083500
+1:05:25.392400
52.4p
420
H 21
Daniel Jenefeldt
Karlslunds IF SF
3:00:39.1083800
+1:05:28.392700
52.4p
420
H 50
Johan Åtting
Vreta Skid o Mk
3:00:39.1083800
+1:05:28.392700
52.4p
422
H 21
Anders Haesert
Axa SC
3:00:41.1084000
+1:05:30.392900
52.4p
422
H 50
Peter Håkansson
Spirit IF
3:00:41.1084000
+1:05:30.392900
52.4p
424
H 50
Anders Nordenfors
Gävle SK
3:00:58.1085700
+1:05:47.394600
52.3p
425
D 21
Elin Arwidson
OK Lindena
3:01:01.1086000
+1:05:50.394900
52.3p
426
H 21 Motion
Mikael Sehlin
Bromma
3:01:03.1086200
+1:05:52.395100
52.2p
427
H 21
Anders Axelsson
Sveden Trä IF
3:01:08.1086700
+1:05:57.395600
52.2p
428
H 40
Niklas Andersson
Axa SC
3:01:10.1086900
+1:05:59.395800
52.2p
429
H 40
Mikael Olsson
Eds SK
3:01:25.1088400
+1:06:14.397300
52.1p
430
H 21 Motion
Johan Linde
Mora
3:01:26.1088500
+1:06:15.397400
52.1p
431
H 21 Motion
Stellan Österberg
Ufk
3:01:48.1090700
+1:06:37.399600
52.0p
432
H 40
Joakim Ramqvist Hallin
Storvreta IK
3:01:49.1090800
+1:06:38.399700
52.0p
433
D 40
Susanne Persson
Gimo IF SK
3:02:00.1091900
+1:06:49.400800
51.9p
434
H 21
Axel Holmberg
Axa SC
3:02:02.1092100
+1:06:51.401000
51.9p
435
H 21
Håkan Zetterström
Umara SC
3:02:04.1092300
+1:06:53.401200
51.9p
435
H 40
Roger Svensson
XC Sthlm Ski Club
3:02:04.1092300
+1:06:53.401200
51.9p
437
D 21
Lina Fransson
Umara SC
3:02:05.1092400
+1:06:54.401300
51.9p
438
H 21
Martin Flink
Dala XC Ski Team
3:02:07.1092600
+1:06:56.401500
51.9p
438
H 40
Stefan Bengtsson
Sya SK
3:02:07.1092600
+1:06:56.401500
51.9p
440
H 21
Tobias Steen
Haninge SOK
3:02:08.1092700
+1:06:57.401600
51.9p
441
H 21
Michael Jönsson
Skogis IF
3:02:10.1092900
+1:06:59.401800
51.9p
442
H 60
Bengt Levin
IFK Mora SK
3:02:17.1093600
+1:07:06.402500
51.8p
443
H 21
Jimmy Spolander
Norbergs OK
3:02:27.1094600
+1:07:16.403500
51.8p
444
H 21
Daniel Svensson
Borgstena IF
3:02:28.1094700
+1:07:17.403600
51.8p
445
H 40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
3:02:34.1095300
+1:07:23.404200
51.7p
446
H 21
Oskar Nordlander
XC Sthlm Ski Club
3:02:40.1095900
+1:07:29.404800
51.7p
447
H 50
Pasi Salonen
Himmeta IF
3:02:42.1096100
+1:07:31.405000
51.7p
448
H 40
Johan Elvermåhr
Axa SC
3:02:43.1096200
+1:07:32.405100
51.7p
449
D 40
Paula Eriksson
IFK Mora SK
3:02:47.1096600
+1:07:36.405500
51.7p
450
H 40
Janne Skarner
Clas Ohlson IF
3:02:53.1097200
+1:07:42.406100
51.6p
451
H 40
Magnus Pålsson
Axa SC
3:03:00.1097900
+1:07:49.406800
51.6p
452
H 21
Kristoffer Johansson
Axa SC
3:03:07.1098600
+1:07:56.407500
51.6p
453
H 40
Roine Schölin
Vindrarps SK
3:03:29.1100800
+1:08:18.409700
51.5p
454
H 21
Jens Nilsson
Axa SC
3:03:32.1101100
+1:08:21.410000
51.4p
455
D 40
Carina Wärme
Roslagsbro IF
3:03:44.1102300
+1:08:33.411200
51.4p
456
H 40
Elley Mads
Danmark
3:03:46.1102500
+1:08:35.411400
51.4p
457
H 50
Per Wellert
IFK Mora SK
3:03:56.1103500
+1:08:45.412400
51.3p
458
H 21 Motion
Knut Øivind Alfarrustad
Fett Skiklubb
3:03:57.1103600
+1:08:46.412500
51.3p
459
H 21 Motion
Mats Blomqvist
IK Stern
3:04:03.1104200
+1:08:52.413100
51.3p
460
H 21 Motion
John Thörling
Axa SC
3:04:13.1105200
+1:09:02.414100
51.2p
461
H 21 Motion
Mattias Karlsson
Skibreakers
3:04:16.1105500
+1:09:05.414400
51.2p
462
H 21
Ulf Runum
Gnosjö FK
3:04:18.1105700
+1:09:07.414600
51.2p
463
H 21 Motion
Johan Mattsson
Skibreakers
3:04:22.1106100
+1:09:11.415000
51.2p
464
H 60
Lennart Hägg
Hofors Aif
3:04:25.1106400
+1:09:14.415300
51.2p
465
D 40
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
3:04:33.1107200
+1:09:22.416100
51.1p
465
H 40
Bolle Hellblom
Sundbybergs IK
3:04:33.1107200
+1:09:22.416100
51.1p
467
H 50
Tony Johansson
Lidköpings VSK
3:04:34.1107300
+1:09:23.416200
51.1p
468
H 21
Carl Ljunggren
Sthlm Suburban Surfers
3:04:39.1107800
+1:09:28.416700
51.1p
469
D 40
Maria Thelin
Jönköpings OK
3:04:51.1109000
+1:09:40.417900
51.0p
470
H 60
Lars Skagerlind
Nacka Värmdö SK
3:04:53.1109200
+1:09:42.418100
51.0p
471
H 40
Fredrik Windell
Borås SK
3:05:03.1110200
+1:09:52.419100
51.0p
472
H 21
Patrik Lindgren
Nacka Värmdö SK
3:05:19.1111800
+1:10:08.420700
50.9p
473
H 40
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
3:05:22.1112100
+1:10:11.421000
50.9p
474
H 21 Motion
Håkan Ståleby
Göteborg
3:05:28.1112700
+1:10:17.421600
50.8p
475
H 40
Magnus Holmquist
Ålems OK
3:05:29.1112800
+1:10:18.421700
50.8p
476
H 21 Motion
Olof Wendel
Sundbybergs IK
3:05:48.1114700
+1:10:37.423600
50.7p
477
H 50
Stefan Fredriksson
Nyköpings OK
3:06:03.1116200
+1:10:52.425100
50.6p
478
H 21
Marcus Jacobi
XC Sthlm Ski Club
3:06:06.1116500
+1:10:55.425400
50.6p
479
H 21 Motion
Mikael Johansson
Axa SC
3:06:07.1116600
+1:10:56.425500
50.6p
480
H 50
Henrik Zenob
Linköpings SK
3:06:14.1117300
+1:11:03.426200
50.6p
481
D 40
Pernilla Rasmusson
Ätrans IF
3:06:16.1117500
+1:11:05.426400
50.6p
482
H 40
Sven Andersson
Sveden Trä IF
3:06:45.1120400
+1:11:34.429300
50.4p
483
H 50
Lars Nordlander
Täby IS SK
3:06:49.1120800
+1:11:38.429700
50.4p
484
H 21
Peter Ingemansson
Axa SC
3:06:55.1121400
+1:11:44.430300
50.4p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:07:00
485
H 40
Joakim Högås
Axa SC
3:07:00.1121900
+1:11:49.430800
50.3p
486
H 21
Johnny Nilsson
Gävle SK
3:07:05.1122400
+1:11:54.431300
50.3p
487
H 21 Motion
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
3:07:08.1122700
+1:11:57.431600
50.3p
488
H 21 Motion
Pontus Johnsson
Ystad
3:07:52.1127100
+1:12:41.436000
50.1p
489
H 21 Motion
Pär Andersson
Norberg
3:08:01.1128000
+1:12:50.436900
50.0p
490
H 50
Per Gustås
Vreta Skid o Mk
3:08:11.1129000
+1:13:00.437900
50.0p
491
H 21 Motion
Henrik Wettergren
Söderenergi AB
3:08:15.1129400
+1:13:04.438300
50.0p
492
D 21
Evelina Lax
Nässjö SF
3:08:27.1130600
+1:13:16.439500
49.9p
492
D 21
Frida Lövgren
IFK Mora SK
3:08:27.1130600
+1:13:16.439500
49.9p
494
H 40
Ingar Mikkelsen
Funäsdalens IF
3:08:32.1131100
+1:13:21.440000
49.9p
495
H 21
Mikael Björertz
Norrköpings SK
3:08:41.1132000
+1:13:30.440900
49.8p
496
H 21
Magnus Filipsson
Vapnö IF
3:09:05.1134400
+1:13:54.443300
49.7p
496
H 40
Magnus Ranström
Axa SC
3:09:05.1134400
+1:13:54.443300
49.7p
498
H 21 Motion
Robert Böhlin
IFK Mora SK
3:09:07.1134600
+1:13:56.443500
49.7p
498
D 50
Eleonor Öström
IK Stern
3:09:07.1134600
+1:13:56.443500
49.7p
500
H 40
Per Ahlström
IFK Mora SK
3:09:09.1134800
+1:13:58.443700
49.7p
Visar resultat 1 till 500 av 991[
1
2
]