Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2018-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pia Johansson
IK Stern
1:32:28.554770
57.0p
2
Alma Gustafsson
SOK Aneby
1:34:50.568900
+2:21.14030
55.6p
3
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
1:38:37.591680
+6:09.36810
53.5p
4
Minnéa Alexandersson
IK Stern
1:41:45.610400
+9:16.55530
51.8p
5
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
1:42:50.616900
+10:21.62030
51.3p
6
Amanda Larsson
Borås
1:43:37.621610
+11:08.66740
50.9p
7
Elin Entin
IK Stern
1:43:53.623260
+11:24.68390
50.8p
8
Elsa Lindeblom
Hestra IF
1:45:44.634320
+13:15.79450
49.9p
9
Tanja Renfors
träningskonsulten sports club
1:46:54.641360
+14:25.86490
49.3p
10
Corswant Clara Von
Mölndal
1:46:55.641430
+14:26.86560
49.3p
11
Anna Anderberg
träningskonsulten sports club
1:49:34.657370
+17:06.102500
48.1p
12
Maria Gutke
Nigam Mölndal
1:50:20.661900
+17:51.107030
47.8p
13
Elisabeth Gyllengren
Jönköping
1:54:20.685910
+21:51.131040
46.1p
14
Heléne Samuelsson
Göteborg
1:55:14.691310
+22:45.136440
45.8p
15
Anna Bälter
Torslanda
1:56:02.696160
+23:33.141290
45.4p
16
Antonia Dalin
Göteborg
1:56:06.696590
+23:38.141720
45.4p
17
Matilda Ahlberg
Volvo IF
2:02:00.731900
+29:31.177030
43.2p
18
Kim Weinehammar
IK Stern
2:06:08.756750
+33:39.201880
41.8p
19
Sofia Petersson
Jönköping
2:06:42.760170
+34:14.205300
41.6p
20
Hedda Carlqvist
IK Stern
2:07:45.766420
+35:16.211550
41.3p
21
Eva Thorsell
Hisingsbacka
2:09:35.777440
+37:06.222570
40.7p
22
Rebecca Bälter
Torslanda
2:13:20.799950
+40:51.245080
39.5p
23
Eleonor Eriksson
Skogsbygdens IF
2:23:13.859290
+50:45.304420
36.8p
24
Alice Odéen
Göteborg
2:23:33.861250
+51:04.306380
36.7p
25
Malin Hallstein
Mölndal
2:25:44.874320
+53:15.319450
36.2p
26
Britt-marie Rask
Landvetter
2:36:30.938930
+1:04:01.384060
33.7p
27
Anette Svensk
Mölnlycke IF
2:38:04.948370
+1:05:36.393500
33.4p
28
Ulrica Svensson
Tibro
2:45:48.994730
+1:13:19.439860
31.8p