Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ica Loppet
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Kardin
Team s
2:07:11.763040
93.6p
2
Emil Persson
Östersunds SK
2:07:19.763840
+8.700
93.5p
3
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:07:30.764940
+19.1800
93.3p
4
Björn Sandström
Piteå Elit SK
2:08:12.769130
+1:00.5990
92.7p
5
Max Novak
Offerdals SK
2:10:49.784810
+3:37.21670
90.4p
6
Simon Lageson
Åsarna IK
2:10:49.784830
+3:37.21690
90.4p
7
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:10:49.784840
+3:38.21700
90.4p
8
Didrik Fjeld Elset
NTNUI
2:11:19.787870
+4:08.24730
90.0p
9
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
2:11:21.788010
+4:09.24870
90.0p
10
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:12:50.796920
+5:38.33780
88.8p
11
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:12:53.797230
+5:41.34090
88.7p
12
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:12:57.797650
+5:46.34510
88.7p
13
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:12:59.797860
+5:48.34720
88.6p
14
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:13:04.798390
+5:53.35250
88.6p
15
Marcus Ruus
Åsarna IK
2:14:23.806250
+7:12.43110
87.5p
16
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2:15:06.810540
+7:55.47400
87.0p
17
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:16:17.817680
+9:06.54540
86.1p
18
Nils Persson
Östersunds SK
2:16:39.819870
+9:28.56730
85.8p
19
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:16:40.819930
+9:28.56790
85.8p
20
Axel Ekström
Garphyttans IF
2:20:11.841060
+13:00.77920
83.2p
21
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:20:57.845690
+13:46.82550
82.6p
22
Mattias Widmark
Svegs IK
2:22:13.853200
+15:01.90060
81.8p
23
David Berg
Bodsjöböle SK
2:23:20.859910
+16:08.96770
81.0p
24
Gustav Rotvold
Åsarna IK
2:24:22.866150
+17:11.103010
80.3p
25
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:25:01.870010
+17:49.106870
79.9p
26
André Jakobsson
Östersunds SK
2:28:10.888900
+20:58.125760
77.9p
27
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
2:28:19.889840
+21:08.126700
77.8p
28
Öyvind Waage Hausen-bauer
Vestbyen IL
2:29:18.895760
+22:07.132620
77.2p
29
John Leander
Åsarna IK
2:29:31.897090
+22:20.133950
77.0p
30
Johan Dahlborg
Östersund
2:30:30.902980
+23:19.139840
76.4p
31
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
2:31:31.909030
+24:19.145890
75.8p
32
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:32:31.915000
+25:19.151860
75.3p
33
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:34:18.925700
+27:06.162560
74.2p
34
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:35:03.930260
+27:52.167120
73.8p
35
Mats Jonasson
Sockertoppen IF
2:35:10.930950
+27:59.167810
73.7p
36
Niklas Sundelin
Östersunds SK
2:35:15.931410
+28:03.168270
73.7p
37
Emil Tiberg
Umara SC
2:39:47.958680
+32:36.195540
71.2p
38
Emil Svensson
Åsarna IK
2:40:49.964890
+33:38.201750
70.7p
39
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:42:47.976680
+35:36.213540
69.7p
40
Magnus Grill
Axa SC
2:43:02.978170
+35:51.215030
69.6p
41
Anton Trotzig
Sälens IF
2:43:30.980940
+36:19.217800
69.4p
42
Martin Johansson
Linköpings SK
2:43:42.982160
+36:31.219020
69.3p
43
Axel Bengtson
SOL Tranås
2:43:50.982960
+36:39.219820
69.2p
44
Johan Olofsson
Stockholms RK
2:44:56.989540
+37:45.226400
68.7p
45
Jonas Madsen
Kalmar
2:47:33.1005240
+40:22.242100
67.4p
46
Erik Nässén
Östersund
2:47:57.1007680
+40:46.244540
67.2p
47
Anders Bohman
Johannisbergs AIK
2:50:16.1021520
+43:04.258380
66.2p
48
Martin Persson
IFK Strömsund
2:50:28.1022720
+43:16.259580
66.1p
49
Mattias Bergner
Axa SC
2:56:44.1060300
+49:32.297160
63.4p
50
Kristoffer Bergner
Östersunds SK
2:56:45.1060450
+49:34.297310
63.4p
51
Daniel Wessén
Tandsbyns IF
3:01:15.1087460
+54:04.324320
61.6p
52
Theodor Danielsson
Danderyd
3:02:02.1092140
+54:51.329000
61.3p
53
Martin Lindroth
Frösön
3:06:03.1116260
+58:52.353120
59.7p
54
Roger Tiger EK
No Club
3:08:55.1133480
+1:01:44.370340
58.7p
55
Carl Carlsson
IFK Strömsund
3:09:32.1137180
+1:02:21.374040
58.5p
56
Joakim Andersson
Axa SC
3:09:34.1137310
+1:02:22.374170
58.5p
57
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
3:11:21.1148060
+1:04:10.384920
57.9p
58
David Engström
Östersund
3:11:51.1151020
+1:04:39.387880
57.7p
59
Fredrik Bäckman
Brunflo IF
3:14:18.1165750
+1:07:07.402610
56.9p
60
Daniel Larsson
Uddevalla SK
3:19:39.1197890
+1:12:28.434750
55.1p
61
Lars Hammarberg
Skövde
3:19:49.1198820
+1:12:37.435680
55.1p
62
Lukas Säw
Östersunds SK
3:20:30.1202930
+1:13:18.439790
54.9p
63
Marcus Fjäll Jönsson
if
3:21:14.1207370
+1:14:03.444230
54.6p
64
David Näsvall
Axa SC
3:22:00.1211970
+1:14:49.448830
54.4p
65
Hannes Bäckbro
Östersunds SK
3:22:00.1211980
+1:14:49.448840
54.4p
66
Martin Bergqvist
Mölndal
3:22:13.1213280
+1:15:02.450140
54.3p
67
Klaus Enzenhofer
SU Raika Zwettl
3:22:28.1214700
+1:15:16.451560
54.3p
68
Nore Ring
No Club
3:24:04.1224300
+1:16:52.461160
53.8p
69
John Wallberg
Åtvidaberg
3:24:57.1229690
+1:17:46.466550
53.5p
70
Kristoffer Persson
Tandsbyns IF
3:26:30.1238930
+1:19:18.475790
53.1p
71
Jimmy Thoms
Hudiksvall
3:26:38.1239700
+1:19:26.476560
53.0p
72
Viktor Medén
Stockholm
3:29:12.1255170
+1:22:01.492030
52.3p
73
Andreas Nilsson
Östersund
3:37:47.1306670
+1:30:36.543530
50.0p
74
Marcus Hillerström
Östersund
3:39:23.1316210
+1:32:11.553070
49.6p
75
Mikael Lunnehed
Östersund
3:49:29.1376820
+1:42:17.613680
47.2p
76
Henrik Johansson
Östersunds SK
3:55:18.1411760
+1:48:07.648620
45.9p
77
Anton Johansson
Åsarna IK
4:06:50.1480900
+1:59:38.717760
43.5p
78
Viktor Högbom
Östersund
4:11:37.1509640
+2:04:26.746500
42.6p
79
Victor Olausson
Åre Längdskidklubb
4:16:59.1541830
+2:09:47.778690
41.6p
-
Andreas Viker
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
Lars ERIKSSON
Siljansnäs Skid & Löparklubb
23:59:58.8639700
-
Jacob Lindkvist
NTNUI
23:59:58.8639700
-
Björn Hänninen
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Robin Grenholm
Östersund
23:59:59.8639800
-
Niklas Karlsson
Östersund
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)