Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2018-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 714[
1
2
]
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:01:57.731600
88.8p
2
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:06:06.756500
+4:09.24800
84.9p
2
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:06:06.756500
+4:09.24800
84.9p
4
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:06:07.756600
+4:10.24900
84.9p
5
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
2:06:10.756900
+4:13.25200
84.9p
6
H 21
Peo Svahn
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:06:11.757000
+4:14.25300
84.9p
7
H 21
Stefan SUNNERBERG
SK Ringen
2:06:28.758700
+4:31.27000
84.6p
8
H 21
Anton ENBERG
Falun Borlänge SK
2:07:43.766200
+5:46.34500
83.5p
9
H 21
Krång Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:08:28.770700
+6:31.39000
82.9p
10
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:10:16.781500
+8:19.49800
81.4p
11
H 45
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:10:42.784100
+8:45.52400
81.0p
12
H 35
Johan Kanto
Göteborgs SK
2:10:44.784300
+8:47.52600
81.0p
13
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:11:51.791000
+9:54.59300
80.1p
14
H 21
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:12:05.792400
+10:08.60700
79.9p
15
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
2:12:07.792600
+10:10.60900
79.9p
15
H 21
Patrik LIND
Tunafors SK
2:12:07.792600
+10:10.60900
79.9p
17
H 21
Linus Svensson
Ulricehamns IF
2:12:16.793500
+10:19.61800
79.8p
17
H 35
John Enander
Ulricehamns IF
2:12:16.793500
+10:19.61800
79.8p
19
H 21
Adam EKSTEDT
IF Ski Team Skåne
2:12:57.797600
+11:00.65900
79.2p
20
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:13:38.801700
+11:41.70000
78.7p
21
H 40
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:13:45.802400
+11:48.70700
78.6p
22
H 45
Anders Johansson
Ryda SK
2:14:02.804100
+12:05.72400
78.4p
23
H 21
Andreas BLOHM
Filipstads SF
2:14:12.805100
+12:15.73400
78.3p
24
H 40
Björn Wennblom
XC STHLM Skiklubb
2:15:00.809900
+13:03.78200
77.7p
25
H 21
Erik Lundell
Istrums SK
2:15:23.812200
+13:26.80500
77.4p
26
H 35
Tobias Johansson
Axa SC
2:15:24.812300
+13:27.80600
77.4p
27
H 45
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:15:29.812800
+13:32.81100
77.3p
28
H 21
Emil Folkesson
Nybro Skidklubb
2:16:46.820500
+14:49.88800
76.4p
28
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:16:46.820500
+14:49.88800
76.4p
30
H 21
Tony Persson
SK Bore
2:16:59.821800
+15:02.90100
76.2p
31
H 35
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:17:01.822000
+15:04.90300
76.2p
32
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Skidklubb
2:17:06.822500
+15:09.90800
76.2p
33
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:18:02.828100
+16:05.96400
75.5p
34
H 21
Jonas Engebakken
Norway
2:18:30.830900
+16:33.99200
75.2p
35
H 40
Tomas Johansson
Åmåls OK
2:18:33.831200
+16:36.99500
75.1p
36
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
2:20:22.842100
+18:25.110400
73.9p
36
H 21
Lasse Saborowsky
Orsa SK
2:20:22.842100
+18:25.110400
73.9p
38
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:20:36.843500
+18:39.111800
73.7p
38
H 35
Pontus Carlsson
Sundborns GoIF
2:20:36.843500
+18:39.111800
73.7p
40
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:20:38.843700
+18:41.112000
73.7p
41
H 21
George Sandborg
Falköpings AIK SK
2:20:50.844900
+18:53.113200
73.6p
42
H 45
Terje Nyland
Norway
2:21:01.846000
+19:04.114300
73.4p
43
H 40
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:21:04.846300
+19:07.114600
73.4p
44
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:21:44.850300
+19:47.118600
73.0p
45
H 40
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:21:52.851100
+19:55.119400
72.9p
46
H 35
Mattias Sundell
Åmåls OK
2:21:55.851400
+19:58.119700
72.9p
47
H 35
Alexander Blom
Högsäters GF
2:22:49.856800
+20:52.125100
72.3p
47
H 45
Anders Holmer
Stockholms RK
2:22:49.856800
+20:52.125100
72.3p
49
H 21
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:23:13.859200
+21:16.127500
72.0p
50
H 35
Andreas Nilsson
IK Stern
2:23:16.859500
+21:19.127800
72.0p
51
H 21
Martin LINDKVIST
IFK Mora SK
2:23:27.860600
+21:30.128900
71.9p
52
H 45
Magnus Kristiansen
Foreign Citizen
2:23:51.863000
+21:54.131300
71.6p
53
H 45
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:23:53.863200
+21:56.131500
71.6p
54
H 50
Björn Aiff
OK Alehof
2:23:54.863300
+21:57.131600
71.6p
55
H 50
Thomas Skogh
IK Rex
2:23:55.863400
+21:58.131700
71.6p
56
H 45
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:24:00.863900
+22:03.132200
71.5p
57
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:24:10.864900
+22:13.133200
71.4p
58
H 35
Henrik Johansson
SK Bore
2:24:33.867200
+22:36.135500
71.2p
59
H 40
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:24:36.867500
+22:39.135800
71.1p
60
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:24:40.867900
+22:43.136200
71.1p
61
H 50
Johan Gustafsson
Norrköpings SK
2:25:32.873100
+23:35.141400
70.6p
62
H 35
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:25:40.873900
+23:43.142200
70.5p
63
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
2:26:21.878000
+24:24.146300
70.1p
64
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:26:44.880300
+24:47.148600
69.8p
65
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:26:53.881200
+24:56.149500
69.7p
66
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
2:27:09.882800
+25:12.151100
69.6p
67
H 40
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:27:19.883800
+25:22.152100
69.5p
68
H 40
Fredrik Runeson
IK Stern
2:28:06.888500
+26:09.156800
69.0p
69
H 21
Nils Svensson
Axa SC
2:28:12.889100
+26:15.157400
69.0p
70
H 21
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:28:36.891500
+26:39.159800
68.7p
71
H 45
Johan Svenningsson
Mullsjö SOK
2:28:37.891600
+26:40.159900
68.7p
72
H 35
Carl Lönnbark
Falu IK
2:28:38.891700
+26:41.160000
68.7p
72
H 40
Jonas Johansson
IK Stern
2:28:38.891700
+26:41.160000
68.7p
74
H 40
Tomas Andersson
Älvdalens IF SK
2:28:40.891900
+26:43.160200
68.7p
75
H 35
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:29:14.895300
+27:17.163600
68.4p
76
H 55
Kent Andersson
Sunne SLF
2:29:15.895400
+27:18.163700
68.3p
77
H 35
Anders Lilja
IK Stern
2:29:18.895700
+27:21.164000
68.3p
78
H 50
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:29:19.895800
+27:22.164100
68.3p
79
H 21
Otto Leikvangen
Göteborgs SK
2:29:38.897700
+27:41.166000
68.1p
79
H 45
Tomas Berg
Norrbärke SK
2:29:38.897700
+27:41.166000
68.1p
79
H 45
Per Arne Solheim
Norway
2:29:38.897700
+27:41.166000
68.1p
82
H 40
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:29:56.899500
+27:59.167800
68.0p
83
H 50
Magnus Andersson Frånlund
IK Stern
2:29:59.899800
+28:02.168100
67.9p
84
H 21
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:30:12.901100
+28:15.169400
67.8p
85
H 21
Benjamin Chapman
Norway
2:30:24.902300
+28:27.170600
67.7p
86
H 21
Karl Ekström
IK Rex
2:30:31.903000
+28:34.171300
67.6p
87
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:30:34.903300
+28:37.171600
67.6p
88
H 21
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:30:52.905100
+28:55.173400
67.4p
89
H 45
Anders Magnusson
IK Stern
2:31:02.906100
+29:05.174400
67.3p
90
H 60
Ole Reinhart Sandstad
IFK Mora SK
2:31:03.906200
+29:06.174500
67.3p
91
H 60
Hans Daniels
Malungs IF
2:31:06.906500
+29:09.174800
67.3p
92
H 21
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:31:09.906800
+29:12.175100
67.3p
93
H 45
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:31:15.907400
+29:18.175700
67.2p
94
H 21
Johan Andersson
IK Stern
2:31:20.907900
+29:23.176200
67.2p
95
H 55
Olle Olsson
SK Bore
2:31:22.908100
+29:25.176400
67.1p
96
H 21
John Stenberg
Främmestads IK
2:31:24.908300
+29:27.176600
67.1p
97
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:31:32.909100
+29:35.177400
67.1p
98
H 21
Per Moen
Ekshärads SF
2:31:55.911400
+29:58.179700
66.8p
99
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
2:32:20.913900
+30:23.182200
66.6p
100
H 40
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:32:37.915600
+30:40.183900
66.5p
101
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:32:52.917100
+30:55.185400
66.3p
102
H 21
Johan Ånger
Hällefors SK
2:33:19.919800
+31:22.188100
66.1p
103
H 21
Fredrik Hermansson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:33:23.920200
+31:26.188500
66.0p
104
H 55
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:33:25.920400
+31:28.188700
66.0p
105
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:33:27.920600
+31:30.188900
66.0p
106
H 40
Johan Höjskeld
Grava SK
2:33:49.922800
+31:52.191100
65.8p
107
H 50
Bengt Bern
FK Herkules
2:34:00.923900
+32:03.192200
65.7p
108
H 21
Jonas Olsson
Östgöta Helikopter SK IF
2:34:04.924300
+32:07.192600
65.7p
108
H 60
Lars Olsson
Särna SK
2:34:04.924300
+32:07.192600
65.7p
110
H 40
Ulf Lekeborn
IFK Lindesberg
2:34:11.925000
+32:14.193300
65.6p
111
H 40
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:34:24.926300
+32:27.194600
65.5p
112
H 21
Alexander SVENSSON
Äspereds IF
2:34:34.927300
+32:37.195600
65.4p
113
H 55
Per Melén
Falu IK
2:34:35.927400
+32:38.195700
65.4p
114
H 55
Ola Slättengren
Nybro Skidklubb
2:34:37.927600
+32:40.195900
65.4p
115
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:34:38.927700
+32:41.196000
65.4p
116
H 50
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
2:34:53.929200
+32:56.197500
65.2p
117
H 35
Tobias Krümmling
Axa SC
2:34:54.929300
+32:57.197600
65.2p
118
H 21
Ola Carlsson
Johannebergs Scoutkårs IF
2:35:49.934800
+33:52.203100
64.8p
119
H 35
Martin Hammarlund
Motala AIF SK
2:35:52.935100
+33:55.203400
64.7p
120
H 35
Simon Bjurèn
Sågmyra SK
2:35:54.935300
+33:57.203600
64.7p
121
H 21
Emil Bennermo
Hybo AIK
2:35:55.935400
+33:58.203700
64.7p
122
H 40
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
2:35:58.935700
+34:01.204000
64.7p
123
H 35
David Ranfalk
IK Stern
2:36:39.939800
+34:42.208100
64.3p
124
H 45
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:36:41.940000
+34:44.208300
64.3p
125
H 21
Josef Habbe
IK Stern
2:36:44.940300
+34:47.208600
64.3p
126
H 55
Mikael Almén
Ryda SK
2:37:02.942100
+35:05.210400
64.1p
127
H 50
Per-Egil Linna
Norway
2:37:06.942500
+35:09.210800
64.1p
128
H 55
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:37:07.942600
+35:10.210900
64.1p
129
H 60
Lars Janlöv
IF Åland
2:37:22.944100
+35:25.212400
64.0p
130
H 50
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:37:26.944500
+35:29.212800
63.9p
131
H 21
Ulf Erlandsson
Köla AIK
2:37:30.944900
+35:33.213200
63.9p
132
H 21
Andreas Alsin
Åmåls OK
2:37:36.945500
+35:39.213800
63.9p
133
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:37:45.946400
+35:48.214700
63.8p
134
H 35
Marcus Hellmark
Rävdun SK
2:37:50.946900
+35:53.215200
63.7p
135
H 40
Fredrik Persson
IK Stern
2:37:53.947200
+35:56.215500
63.7p
136
H 21
Anton Trotzig
Salens IF
2:38:07.948600
+36:10.216900
63.6p
137
H 45
Thomas Eriksson
Årjängs IF
2:38:20.949900
+36:23.218200
63.5p
138
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
2:38:30.950900
+36:33.219200
63.4p
139
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:38:34.951300
+36:37.219600
63.4p
140
H 50
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:38:37.951600
+36:40.219900
63.3p
141
H 21
Johannes Hellström
IK Stern
2:39:01.954000
+37:04.222300
63.1p
142
H 60
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:39:02.954100
+37:05.222400
63.1p
143
H 45
Anders Hervold
Föreningen Nysnö
2:39:10.954900
+37:13.223200
63.1p
144
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
2:39:15.955400
+37:18.223700
63.0p
145
H 21
Fredrik Samuelsson
Hällefors SK
2:39:31.957000
+37:34.225300
62.9p
146
H 45
Jörgen Nilsson
Lysekil SLF
2:39:34.957300
+37:37.225600
62.9p
147
H 21
Anders Holmstrand
Finnskogarnas SK
2:40:20.961900
+38:23.230200
62.5p
148
H 21
Sven Haga
IK Jarl Rättvik
2:40:21.962000
+38:24.230300
62.5p
149
H 50
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:40:22.962100
+38:25.230400
62.5p
150
H 45
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:40:30.962900
+38:33.231200
62.4p
151
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:40:42.964100
+38:45.232400
62.3p
152
H 50
Lars Björk
Bäckefors IF
2:40:44.964300
+38:47.232600
62.3p
152
H 50
Fredrik Persson
Bengtsfors BOIS
2:40:44.964300
+38:47.232600
62.3p
154
H 45
Markus Porath
OK Kroppefjäll
2:40:45.964400
+38:48.232700
62.3p
155
H 45
Johan Hallin
SOK 68
2:40:52.965100
+38:55.233400
62.2p
156
H 40
Lennart Holmer
Lima IF
2:40:57.965600
+39:00.233900
62.2p
157
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:41:05.966400
+39:08.234700
62.1p
158
H 21
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:41:27.968600
+39:30.236900
62.0p
159
H 21
Pontus Blom
Högsäters GF
2:41:50.970900
+39:53.239200
61.8p
160
H 21
Christofer Engström
Lesjöfors SK
2:42:04.972300
+40:07.240600
61.7p
161
H 21
Felix Gustavsson
IK Stern
2:42:17.973600
+40:20.241900
61.6p
162
H 50
Hans Jaxgård
Stora Tuna IK SK
2:42:21.974000
+40:24.242300
61.5p
163
H 60
Dan Johansson
Lysekil SLF
2:42:27.974600
+40:30.242900
61.5p
164
H 21
Atle Lindh
Säffle SK
2:42:38.975700
+40:41.244000
61.4p
165
H 40
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:42:42.976100
+40:45.244400
61.4p
166
H 35
Petter Haraldsson
Rävdun SK
2:42:47.976600
+40:50.244900
61.3p
167
H 45
Martin Eriksson
Lima IF
2:43:18.979700
+41:21.248000
61.1p
168
H 35
Michael Larsson
Säffle SK
2:43:21.980000
+41:24.248300
61.1p
169
H 40
Martin Lindholm
Strängnäs-Malmby OL
2:43:25.980400
+41:28.248700
61.1p
170
H 45
Erik Romson
IFK Mora SK
2:43:32.981100
+41:35.249400
61.0p
170
H 50
Hans Herbertsson
Borås SK
2:43:32.981100
+41:35.249400
61.0p
172
H 35
Daniel Udd
Venjans AIK
2:43:39.981800
+41:42.250100
60.9p
173
H 21
Johan Eriksson
Östmarks IF
2:43:47.982600
+41:50.250900
60.9p
174
H 45
Christer Andersson
IK Stern
2:43:49.982800
+41:52.251100
60.9p
175
H 35
Christian Kingstad
Lysekil SLF
2:43:51.983000
+41:54.251300
60.9p
176
H 21
Alfred Källsmyr
IK Fryken
2:44:32.987100
+42:35.255400
60.5p
177
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:44:40.987900
+42:43.256200
60.5p
178
H 21
Henrik Hellström
IK Stern
2:44:44.988300
+42:47.256600
60.5p
179
H 45
Jörgen Hasselström
Lidköpings VSK
2:44:51.989000
+42:54.257300
60.4p
180
H 40
Peter Rosenqvist
Stockholms RK
2:44:52.989100
+42:55.257400
60.4p
180
H 21 Motion
Viktor Ossiansson
Huskvarna
2:44:52.989100
+42:55.257400
60.4p
182
H 55
Benny Morén
Källbottens IK
2:45:14.991300
+43:17.259600
60.2p
183
H 21
Arve Rønning
Norway
2:45:30.992900
+43:33.261200
60.1p
184
H 45
Gustaf Tobieson
Uddevalla SK
2:45:32.993100
+43:35.261400
60.1p
185
H 21
Daniel Brandt
Malungs IF
2:45:36.993500
+43:39.261800
60.1p
186
H 50
Anders Åhs
Skärhamns IK
2:46:06.996500
+44:09.264800
59.8p
187
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:46:10.996900
+44:13.265200
59.8p
188
H 35
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:46:19.997800
+44:22.266100
59.7p
189
H 45
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
2:46:20.997900
+44:23.266200
59.7p
190
H 45
Daniel Andersson
Linköpings SK
2:46:26.998500
+44:29.266800
59.7p
191
H 21
Janne Huhtala
Axa SC
2:46:38.999700
+44:41.268000
59.6p
192
H 55
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:46:42.1000100
+44:45.268400
59.6p
193
H 50
Lars Dahlgren
Ryda SK
2:47:01.1002000
+45:04.270300
59.4p
194
H 50
Stefan Nyström
OK Kroppefjäll
2:47:23.1004200
+45:26.272500
59.3p
195
H 45
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:47:27.1004600
+45:30.272900
59.3p
196
H 21
Vidar Faxén
IK Stern
2:47:38.1005700
+45:41.274000
59.2p
196
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:47:38.1005700
+45:41.274000
59.2p
198
H 60
Bo Andersson
Uddevalla IS
2:48:19.1009800
+46:22.278100
58.9p
199
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:48:20.1009900
+46:23.278200
58.9p
200
H 21
Richard Toss
IFK Mora SK
2:48:21.1010000
+46:24.278300
58.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
2:48:29.1010800
+46:32.279100
58.8p
202
H 21
Mattihas Kjell
Främmestads IK
2:48:40.1011900
+46:43.280200
58.7p
202
H 35
Göran Nylén
Magra IS
2:48:40.1011900
+46:43.280200
58.7p
204
H 21
Andrew Hooker
Orsa SK
2:48:41.1012000
+46:44.280300
58.7p
205
H 50
Erik Nylund
Rävdun SK
2:49:03.1014200
+47:06.282500
58.6p
206
H 21
Niklas Westlund
Ryda SK
2:49:04.1014300
+47:07.282600
58.6p
207
H 21
Patrik Olsson
Malungs IF
2:49:08.1014700
+47:11.283000
58.5p
208
H 45
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:49:28.1016700
+47:31.285000
58.4p
209
H 55
Mats Lindh
Säffle SK
2:49:38.1017700
+47:41.286000
58.3p
210
H 21
Anders Adler
IK Stern
2:49:43.1018200
+47:46.286500
58.3p
211
H 50
Claes Skoglöf
Team Skoglöfs Bil IF
2:49:45.1018400
+47:48.286700
58.3p
212
H 21
Niklas Pettersson
Norabygdens SK
2:49:48.1018700
+47:51.287000
58.3p
213
H 35
Johan Brunzell
Set Sail IF
2:50:07.1020600
+48:10.288900
58.1p
214
H 21
Erik Isaksson
Lima IF
2:50:34.1023300
+48:37.291600
57.9p
215
H 50
Thomas Andersson
Hällefors SK
2:50:40.1023900
+48:43.292200
57.9p
216
H 55
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:50:51.1025000
+48:54.293300
57.8p
217
H 40
Tommy Adler
IK Stern
2:50:54.1025300
+48:57.293600
57.8p
218
H 55
Roger Andersson
Dalarnas Försäkringsbolags IF
2:51:35.1029400
+49:38.297700
57.5p
219
H 21
Albin Theander Gransten
Siljansnäs Skid Löparklubb
2:51:46.1030500
+49:49.298800
57.4p
220
H 21
Andreas Branell
Ryda SK
2:51:49.1030800
+49:52.299100
57.4p
221
H 45
Ulf Dyrke
Falu IK
2:51:51.1031000
+49:54.299300
57.4p
222
H 45
Olof Öberg
Grava SK
2:51:53.1031200
+49:56.299500
57.4p
223
H 21
Björn Börjesson
Trollhättans SOK
2:52:07.1032600
+50:10.300900
57.3p
224
H 45
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:52:08.1032700
+50:11.301000
57.3p
225
H 21
Andreas Toresson Nygårds
Axa SC
2:52:26.1034500
+50:29.302800
57.2p
226
H 21 Motion
Gustav Olander
IK Stern
2:52:54.1037300
+50:57.305600
57.0p
227
H 45
Tomas Brunzell
Grava SK
2:52:55.1037400
+50:58.305700
57.0p
228
H 21
Johan Myrman
Arvika IS
2:53:21.1040000
+51:24.308300
56.8p
229
H 21
Adam Eriksson
Åf Skidklubb
2:53:29.1040800
+51:32.309100
56.7p
230
H 21
Johan Proos
Kimstad GOIF
2:53:59.1043800
+52:02.312100
56.6p
231
H 45
Olof Blivik
Karlskrona SOK
2:54:04.1044300
+52:07.312600
56.5p
232
D 21 Motion
Ål Kristina Larsson
Dala-Järna IK
2:54:21.1046000
+52:24.314300
56.4p
233
H 55
Gunnar Lindhe
Rolls-Royce IF
2:54:30.1046900
+52:33.315200
56.3p
234
H 55
Johnny Brunzell
Kils SLK
2:54:33.1047200
+52:36.315500
56.3p
235
H 40
Lars Johansson
Ryda SK
2:54:38.1047700
+52:41.316000
56.3p
236
H 21
Marcus Åkesson
Ryda SK
2:54:41.1048000
+52:44.316300
56.3p
236
H 50
Rune Kristiansen
Norway
2:54:41.1048000
+52:44.316300
56.3p
238
H 50
Bo Lundgren
Åmåls OK
2:54:46.1048500
+52:49.316800
56.2p
239
H 45
Thomas Persson
Töcksfors IF
2:55:19.1051800
+53:22.320100
56.0p
240
H 21
Svarf Michael Jönsson
Skogis IF
2:55:22.1052100
+53:25.320400
56.0p
241
H 45
Lukas Larsson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:55:23.1052200
+53:26.320500
56.0p
242
H 40
Tommy Reuter
Åmåls OK
2:55:41.1054000
+53:44.322300
55.9p
243
H 40
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:55:43.1054200
+53:46.322500
55.9p
244
H 21 Motion
Martin Ingvarsson
Malungs IF
2:55:44.1054300
+53:47.322600
55.9p
245
H 21
Anders Axelsson
Sveden Trä IF
2:55:45.1054400
+53:48.322700
55.9p
245
H 40
Björn Adler
IK Stern
2:55:45.1054400
+53:48.322700
55.9p
247
H 50
Martin Cleve
Brattås CK
2:55:47.1054600
+53:50.322900
55.8p
248
H 60
Mats Rapp
SK Leksand
2:55:51.1055000
+53:54.323300
55.8p
249
H 21
Johan Larsson
AXA Sportsclub
2:55:56.1055500
+53:59.323800
55.8p
250
H 55
Anders Larsson
Axa SC
2:56:29.1058800
+54:32.327100
55.6p
251
H 55
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:56:33.1059200
+54:36.327500
55.6p
251
H 60
Ove Johansson
NCC IF Stockholm
2:56:33.1059200
+54:36.327500
55.6p
253
H 40
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:56:35.1059400
+54:38.327700
55.5p
254
H 35
Thomas Norrgård
IK Stern
2:56:48.1060700
+54:51.329000
55.5p
255
H 50
Erik Mårtén
IFK Västerås Skidklubb
2:56:53.1061200
+54:56.329500
55.4p
256
H 45
Max Mortensen
ABB IF Ludvika
2:56:55.1061400
+54:58.329700
55.4p
257
H 60
Arild Nygaard
Norway
2:56:57.1061600
+55:00.329900
55.4p
258
H 55
Lars-Göran Jonsson
Axa SC
2:57:02.1062100
+55:05.330400
55.4p
259
H 45
Nichlas Aldén
CCC1000 Skidklubb
2:57:14.1063300
+55:17.331600
55.3p
260
H 21
Linus Åkerlind
IFK Mora SK
2:57:16.1063500
+55:19.331800
55.3p
261
H 50
Henrik Johansson
IK Stern
2:57:22.1064100
+55:25.332400
55.2p
262
H 50
Sven-Erik Ericsson
Arvika IS
2:57:35.1065400
+55:38.333700
55.2p
263
H 50
Tomas Ottosson
SK Ringen
2:58:29.1070800
+56:32.339100
54.8p
264
H 35
Håkan Ståleby
Axa SC
2:58:30.1070900
+56:33.339200
54.8p
265
H 35
Niclas Rollborn
OK Linné
2:58:52.1073100
+56:55.341400
54.7p
266
H 55
Tomas Nyquist
Trollhättans SOK
2:59:02.1074100
+57:05.342400
54.6p
267
H 21 Motion
Anders Eriksson
Dala-Järna IK
2:59:03.1074200
+57:06.342500
54.6p
268
H 45
Per Flodin
Källbottens IK
2:59:08.1074700
+57:11.343000
54.6p
269
H 21
Johan Haltorp
Malungs IF
2:59:12.1075100
+57:15.343400
54.6p
270
H 55
Håkan Syrjä
Korsnäs IF SK
2:59:14.1075300
+57:17.343600
54.6p
271
H 50
Mats-Erik Larsson
Ryda SK
2:59:15.1075400
+57:18.343700
54.5p
272
H 50
Frederic Gard
IFK Mora SK
2:59:18.1075700
+57:21.344000
54.5p
273
H 50
Sveneric Skoglund
Köla AIK
2:59:25.1076400
+57:28.344700
54.5p
274
H 21
Henrik Syrjä
Korsnäs IF SK
2:59:50.1078900
+57:53.347200
54.3p
275
H 55
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:59:53.1079200
+57:56.347500
54.3p
276
H 50
Ulf Gustafsson
Ryda SK
3:00:28.1082700
+58:31.351000
54.1p
277
H 45
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
3:00:35.1083400
+58:38.351700
54.1p
278
H 21 Motion
Niclas Brunnberg
Uppsala
3:00:36.1083500
+58:39.351800
54.1p
279
H 45
Petter Carlsson
Meritor FK Lindesberg
3:00:52.1085100
+58:55.353400
54.0p
280
H 21
Dennis Lindberget
Evertsbergs SK
3:00:53.1085200
+58:56.353500
54.0p
281
H 21
Thomas Persson
Malungs IF
3:01:02.1086100
+59:05.354400
53.9p
281
H 40
David Thelander
Nusnäs IF
3:01:02.1086100
+59:05.354400
53.9p
283
H 50
Fredrik Nilsson
Lysekil SLF
3:01:03.1086200
+59:06.354500
53.9p
284
H 21
Erik Björkman
Axa SC
3:01:07.1086600
+59:10.354900
53.9p
284
H 40
Karl-Magnus Berglund
OK Kroppefjäll
3:01:07.1086600
+59:10.354900
53.9p
286
H 50
Jonny Persson
OK Gipen
3:01:12.1087100
+59:15.355400
53.8p
287
H 55
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
3:01:14.1087300
+59:17.355600
53.8p
288
H 21
Jonatan Hedin
Axa SC
3:01:18.1087700
+59:21.356000
53.8p
289
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
3:01:34.1089300
+59:37.357600
53.7p
290
H 40
Fredrik Andersson
Säffle SK
3:01:43.1090200
+59:46.358500
53.7p
291
H 50
Hans Karlsson
Strömtorps IK
3:01:45.1090400
+59:48.358700
53.6p
292
H 45
Niclas Petersson
IK Stern
3:01:54.1091300
+59:57.359600
53.6p
293
H 45
Mikael Lundh
Ryda SK
3:01:58.1091700
+1:00:01.360000
53.6p
294
H 55
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:02:06.1092500
+1:00:09.360800
53.5p
295
H 55
Mikael Johansson
Gillberga SK
3:02:18.1093700
+1:00:21.362000
53.4p
296
H 55
Arild Frode Hansen
Norway
3:02:38.1095700
+1:00:41.364000
53.3p
297
H 50
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
3:02:40.1095900
+1:00:43.364200
53.3p
298
H 45
Johan Olsson
Brännebrona SK
3:02:42.1096100
+1:00:45.364400
53.3p
299
H 21
Peder Albert
Axa SC
3:02:46.1096500
+1:00:49.364800
53.3p
300
H 45
Martin Egerström
IK Stern
3:03:18.1099700
+1:01:21.368000
53.1p
301
H 55
Per Ivar Antonsen
Norway
3:03:25.1100400
+1:01:28.368700
53.1p
302
H 50
Håkan Karlsson
Vasaloppsklubben i Hedemora
3:03:27.1100600
+1:01:30.368900
53.0p
303
H 21
Mikael Sundler
Finnskogarnas SK
3:03:29.1100800
+1:01:32.369100
53.0p
304
H 40
Tomas Hallgren
Lysekil SLF
3:03:40.1101900
+1:01:43.370200
53.0p
305
H 21
Johan Carlsson
Arvika IS
3:03:42.1102100
+1:01:45.370400
53.0p
306
H 45
Henrik Skäldervik
Ryda SK
3:03:49.1102800
+1:01:52.371100
52.9p
307
H 21
Thomas Larsson
Finnskogarnas SK
3:03:50.1102900
+1:01:53.371200
52.9p
308
H 60
Bo Ingemarson
Gillberga SK
3:03:51.1103000
+1:01:54.371300
52.9p
309
H 21
Marcus Möllenberg
Malungs IF
3:03:54.1103300
+1:01:57.371600
52.9p
310
H 21
Robin Slättengren
Nybro Skidklubb
3:04:07.1104600
+1:02:10.372900
52.8p
311
H 45
Magnus Ström
Ufk
3:04:12.1105100
+1:02:15.373400
52.8p
312
H 21
Andreas Persson
Råda IK
3:04:39.1107800
+1:02:42.376100
52.6p
312
H 40
Mikael Östberg
Axa SC
3:04:39.1107800
+1:02:42.376100
52.6p
314
H 55
Mats Bergvall
Östansjö SK
3:04:43.1108200
+1:02:46.376500
52.6p
315
H 45
Lars-Erik Heed
Oxbergs IF
3:04:49.1108800
+1:02:52.377100
52.6p
316
H 35
Michael Fondelius
Hammarby IF SF
3:05:21.1112000
+1:03:24.380300
52.4p
317
H 35
Erik Björkegren
IK Stern
3:05:25.1112400
+1:03:28.380700
52.4p
318
H 55
Harald Rydén
Fazer Idrottsförening
3:05:43.1114200
+1:03:46.382500
52.3p
319
H 21
Erik Axelsson
Gillberga SK
3:06:21.1118000
+1:04:24.386300
52.1p
320
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
3:06:37.1119600
+1:04:40.387900
52.0p
321
H 21
Erik Boklund
Axa SC
3:06:38.1119700
+1:04:41.388000
52.0p
322
H 21
Peter Filipsson
GÖTEBORG
3:06:45.1120400
+1:04:48.388700
51.9p
323
H 21
Carl-Alfred Falk
Ställbergs IK
3:07:01.1122000
+1:05:04.390300
51.8p
324
H 21
Andreas Hellestig
Gagnefs IF
3:07:14.1123300
+1:05:17.391600
51.8p
325
H 55
Håkan Aronsson
Grava SK
3:07:20.1123900
+1:05:23.392200
51.7p
326
D 21 Motion
Linnea Turesson
Lima IF
3:07:39.1125800
+1:05:42.394100
51.6p
326
H 21 Motion
Patrik Thuresson
Lima IF
3:07:39.1125800
+1:05:42.394100
51.6p
328
H 21
Rickard Leander
Siljansnäs Skid Löparklubb
3:07:41.1126000
+1:05:44.394300
51.6p
329
H 35
Mathias Larsson
Ryda SK
3:08:05.1128400
+1:06:08.396700
51.5p
330
H 21
Björn Lennartsson
Töcksfors IF
3:08:07.1128600
+1:06:10.396900
51.5p
330
H 21 Motion
Kent Venöstrand
OK Nackhe
3:08:07.1128600
+1:06:10.396900
51.5p
332
H 21 Motion
David Bodeström
IK Jarl Rättvik
3:08:11.1129000
+1:06:14.397300
51.5p
333
H 21
Andreas Jangnäs
Axa SC
3:08:38.1131700
+1:06:41.400000
51.3p
334
H 21
Tommy Holmberg
Hällefors SK
3:08:42.1132100
+1:06:45.400400
51.3p
335
H 50
Patric Börne
Axa SC
3:08:43.1132200
+1:06:46.400500
51.3p
336
H 21 Motion
David Kothe
Göteborg
3:08:46.1132500
+1:06:49.400800
51.3p
337
H 50
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
3:08:49.1132800
+1:06:52.401100
51.2p
338
H 60
Anders Ahlén
Dala XC Ski Team Klubb
3:09:19.1135800
+1:07:22.404100
51.1p
339
H 40
Ingar Thorgrimsbo
Norway
3:09:44.1138300
+1:07:47.406600
50.9p
340
H 60
Per Börjesson
Östansjö SK
3:10:10.1140900
+1:08:13.409200
50.8p
340
H 21 Motion
Stefan Svanström
Danderyd
3:10:10.1140900
+1:08:13.409200
50.8p
342
D 21 Motion
Carolina Edwall
Malungs IF
3:10:17.1141600
+1:08:20.409900
50.8p
342
H 21 Motion
Alexander Landstedt
Tvååker
3:10:17.1141600
+1:08:20.409900
50.8p
344
H 60
Håkan Hellström
OK Linné
3:10:52.1145100
+1:08:55.413400
50.6p
345
H 50
Tommy Matsson
Vasaloppsklubben i Hedemora
3:10:54.1145300
+1:08:57.413600
50.6p
346
H 40
Mattias Hedlund
IK Stern
3:11:09.1146800
+1:09:12.415100
50.5p
347
H 21 Motion
Erik Olsson
Nacka
3:11:22.1148100
+1:09:25.416400
50.4p
348
H 21 Motion
Michael Balzer
IK Stern
3:11:37.1149600
+1:09:40.417900
50.4p
349
H 40
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
3:11:44.1150300
+1:09:47.418600
50.3p
350
H 21 Motion
Jesper Dovren
Hermansby IF
3:11:55.1151400
+1:09:58.419700
50.3p
351
H 60
Sune Persson
Sunne SLF
3:12:00.1151900
+1:10:03.420200
50.2p
352
H 21 Motion
Petter Karlsson
Nacka Värmdö SK
3:12:33.1155200
+1:10:36.423500
50.1p
352
H 21 Motion
Teddy Lindberg
Rembo IK
3:12:33.1155200
+1:10:36.423500
50.1p
354
H 35
Henrik Niss-Jonsson
Sundborns GoIF
3:12:42.1156100
+1:10:45.424400
50.0p
354
H 60
Glenn Karlsson
Broby GoIF
3:12:42.1156100
+1:10:45.424400
50.0p
356
H 21 Motion
Kjell Hermansson
Stenungsunds OK
3:12:57.1157600
+1:11:00.425900
49.9p
357
H 55
Jörgen Green
KARLSKOGA
3:13:04.1158300
+1:11:07.426600
49.9p
358
H 35
Lars Andersson
Malungs IF
3:13:20.1159900
+1:11:23.428200
49.8p
359
H 60
Hans Andersson
Säters IF SK
3:13:24.1160300
+1:11:27.428600
49.8p
360
H 40
Thomas Enwall
Västerviks OK
3:13:34.1161300
+1:11:37.429600
49.8p
361
H 21
Marcus Sellström
Nybro Skidklubb
3:13:39.1161800
+1:11:42.430100
49.7p
362
H 35
Albert Söderlind
Axa SC
3:13:58.1163700
+1:12:01.432000
49.6p
363
H 21
Jesper Eriksson
Axa SC
3:14:02.1164100
+1:12:05.432400
49.6p
364
H 50
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
3:14:03.1164200
+1:12:06.432500
49.6p
365
H 50
Dan Bodinger
Kristinehamns OK
3:14:09.1164800
+1:12:12.433100
49.6p
366
H 50
Magnus Nilsson
Svanesunds GIF
3:14:26.1166500
+1:12:29.434800
49.5p
367
H 45
Mårten Johansson
Fritsla VIK
3:14:28.1166700
+1:12:31.435000
49.5p
368
H 21 Motion
Jonny Dahlberg
Hermansby IF
3:14:37.1167600
+1:12:40.435900
49.4p
369
H 21 Motion
Anders Pellas
Siljansnäs
3:14:55.1169400
+1:12:58.437700
49.3p
370
H 50
Jan Ove Kristiansen
Norway
3:15:09.1170800
+1:13:12.439100
49.3p
371
H 50
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
3:15:28.1172700
+1:13:31.441000
49.2p
372
H 55
Peder Björk
Bäckefors IF
3:15:29.1172800
+1:13:32.441100
49.2p
373
H 60
Torbjörn Johansson
Grava SK
3:15:43.1174200
+1:13:46.442500
49.1p
374
H 21
Fredrik Lundberg
Gillberga SK
3:15:49.1174800
+1:13:52.443100
49.1p
375
H 21
Victor Bryntesson
Malungs IF
3:15:50.1174900
+1:13:53.443200
49.1p
376
H 21 Motion
Niklas Thunström
Källbottens IK
3:15:51.1175000
+1:13:54.443300
49.1p
377
H 21
David Carlson
Öje IF
3:15:53.1175200
+1:13:56.443500
49.1p
378
H 21 Motion
Rikard Lund
Forshaga
3:16:16.1177500
+1:14:19.445800
48.9p
379
H 21 Motion
Viktor Johansson
Brännö
3:16:21.1178000
+1:14:24.446300
48.9p
380
H 35
Johan Schäfer
OK Alehof
3:16:26.1178500
+1:14:29.446800
48.9p
381
H 50
Peter Lingmerth
Axa SC
3:16:28.1178700
+1:14:31.447000
48.9p
382
H 21
Fabian Ilgner
Berber Idrottssällskap
3:16:34.1179300
+1:14:37.447600
48.9p
383
H 50
Jan Reuter
Granbergsdals IF
3:16:36.1179500
+1:14:39.447800
48.8p
384
H 45
Martin Liljegrahn
Mullsjö SOK
3:16:40.1179900
+1:14:43.448200
48.8p
385
H 50
Jan Larsson
Hagfors SF
3:16:55.1181400
+1:14:58.449700
48.7p
386
H 21 Motion
Sven Mattsson
Boxholm-Ekeby SK
3:17:06.1182500
+1:15:09.450800
48.7p
387
H 55
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:17:07.1182600
+1:15:10.450900
48.7p
388
H 55
Thomas Fältsjö
Källbottens IK
3:17:13.1183200
+1:15:16.451500
48.7p
389
H 60
Torfinn Sandbakk
Norway
3:17:35.1185400
+1:15:38.453700
48.6p
390
H 21 Motion
Per Troedson
Axa SC
3:17:43.1186200
+1:15:46.454500
48.5p
391
H 21 Motion
Viktor Solli
Gagnefs IF
3:17:56.1187500
+1:15:59.455800
48.5p
392
H 45
Niclas Vikström
Axa SC
3:18:15.1189400
+1:16:18.457700
48.4p
393
H 60
Sven-Erik Möllberg
Källbottens IK
3:18:40.1191900
+1:16:43.460200
48.2p
394
H 21 Motion
Gustav Andersson
Set Sail Fitness
3:18:42.1192100
+1:16:45.460400
48.2p
395
H 45
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:18:46.1192500
+1:16:49.460800
48.2p
396
H 55
Per Nylund
Rävdun SK
3:18:50.1192900
+1:16:53.461200
48.2p
397
H 55
Sverker Eriksson
OK Gynge
3:18:53.1193200
+1:16:56.461500
48.2p
398
H 40
Jonas Siljegård
Brudpiga RK
3:18:54.1193300
+1:16:57.461600
48.2p
399
H 50
Ingvar Andersson
Hermansby IF
3:18:55.1193400
+1:16:58.461700
48.2p
400
H 40
Peter Karlsson
Storebro SC
3:19:03.1194200
+1:17:06.462500
48.1p
401
H 21 Motion
Fredrik Eriksson
No Club
3:19:09.1194800
+1:17:12.463100
48.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 55
Jan Rundbom
Strängnäs-Malmby OL
3:19:33.1197200
+1:17:36.465500
48.0p
403
H 35
Magnus Nilsson
Åmåls OK
3:19:36.1197500
+1:17:39.465800
48.0p
404
D 21 Motion
Ylva Axelsson
Danderyd
3:19:59.1199800
+1:18:02.468100
47.9p
405
H 60
Jan-Ole Österback
IFK Lidingös Skid o OK
3:20:17.1201600
+1:18:20.469900
47.8p
406
H 50
Håkan Andersson
Karlskrona SOK
3:20:20.1201900
+1:18:23.470200
47.8p
407
H 21 Motion
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:20:35.1203400
+1:18:38.471700
47.7p
408
D 21 Motion
Malin Jonsson
Domnarvets GOIF
3:20:43.1204200
+1:18:46.472500
47.7p
409
H 21 Motion
Marcus Björklund
Falun
3:20:54.1205300
+1:18:57.473600
47.6p
410
H 50
Claes Hedström
Nybro Skidklubb
3:21:17.1207600
+1:19:20.475900
47.5p
411
H 21
Fredrik Höglund
Falun Borlänge SK
3:21:26.1208500
+1:19:29.476800
47.5p
412
H 21 Motion
Erik Carlander
Stockholm
3:21:34.1209300
+1:19:37.477600
47.4p
413
H 40
Åke Andersson
Sveden Trä IF
3:21:47.1210600
+1:19:50.478900
47.4p
414
H 45
Per Hane
Axa SC
3:21:50.1210900
+1:19:53.479200
47.3p
415
H 50
Anders Hane
OK Tyr
3:21:53.1211200
+1:19:56.479500
47.3p
416
H 21 Motion
Peter Enqvist
Sunne SLF
3:22:00.1211900
+1:20:03.480200
47.3p
417
H 21 Motion
Magnus Niklasson
IK Stern
3:22:01.1212000
+1:20:04.480300
47.3p
418
H 21
Anton Emanuel Kristiansen
SK Bore
3:22:07.1212600
+1:20:10.480900
47.3p
419
H 21 Motion
Johan Skogqvist
Axa SC
3:22:21.1214000
+1:20:24.482300
47.2p
420
H 60
Lars Berdtson
Köla AIK
3:22:42.1216100
+1:20:45.484400
47.1p
421
H 55
Mikael Walter
IKJ Haninge
3:22:52.1217100
+1:20:55.485400
47.1p
422
H 21 Motion
Stefan Svensson
Äspereds IF
3:23:12.1219100
+1:21:15.487400
47.0p
423
H 40
Keith Hutcheon
Ronneby OK
3:23:20.1219900
+1:21:23.488200
46.9p
424
H 40
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
3:23:36.1221500
+1:21:39.489800
46.9p
425
H 55
Gert-Ove Johansson
Preem IF
3:23:55.1223400
+1:21:58.491700
46.8p
426
H 21 Motion
Carl-Johan Moquist
Åkersberga SK
3:24:05.1224400
+1:22:08.492700
46.7p
427
H 21 Motion
Johan Moquist
Åkersberga SK
3:24:06.1224500
+1:22:09.492800
46.7p
428
H 21
Joel Anttonen
Axa SC
3:24:36.1227500
+1:22:39.495800
46.6p
429
H 60
Sven Larsson
Särna SK
3:24:44.1228300
+1:22:47.496600
46.6p
430
H 21 Motion
Mats Andersson
IK Jarl Rättvik
3:24:51.1229000
+1:22:54.497300
46.5p
431
H 21 Motion
Joakim Dovrén
Hermansby IF
3:25:00.1229900
+1:23:03.498200
46.5p
432
H 60
Oddvar Flobergsundet
Norway
3:25:28.1232700
+1:23:31.501000
46.4p
433
H 50
Jan Svensson
Sundbybergs IK
3:25:30.1232900
+1:23:33.501200
46.4p
434
H 21
Tobias Andersson
Nn
3:25:44.1234300
+1:23:47.502600
46.3p
435
H 21
Eric Pettersson
Östansjö SK
3:25:48.1234700
+1:23:51.503000
46.3p
436
H 35
Hans Sjöstedt
ABB IF Ludvika
3:26:39.1239800
+1:24:42.508100
46.1p
437
H 21 Motion
Eric Rinberg
Set Sail Fitness
3:27:18.1243700
+1:25:21.512000
45.9p
438
H 21
Per Nilsson
OK Skogsvargarna
3:27:57.1247600
+1:26:00.515900
45.7p
439
H 40
Kim Vestin
Rävdun SK
3:29:06.1254500
+1:27:09.522800
45.4p
439
H 21 Motion
Marcus Thorsen
Karlstad
3:29:06.1254500
+1:27:09.522800
45.4p
441
H 21 Motion
Anders Ericsson
Malungs IF
3:29:11.1255000
+1:27:14.523300
45.4p
442
H 50
Tomas Andersson
Hällefors SK
3:30:14.1261300
+1:28:17.529600
45.1p
443
H 45
Johan Staff
Alectas KF
3:30:23.1262200
+1:28:26.530500
45.1p
444
H 50
Jan Pettersson
IFK Mora SK
3:30:59.1265800
+1:29:02.534100
44.9p
445
H 21 Motion
Emanuel Ljunggren
Volvo IF
3:31:27.1268600
+1:29:30.536900
44.8p
446
H 35
Joel Lundqvist
Axa SC
3:31:34.1269300
+1:29:37.537600
44.8p
447
H 60
Håkan Norgren
Falu IK
3:32:04.1272300
+1:30:07.540600
44.7p
448
H 21 Motion
Fredrik Fors
Karlslunds IF SF
3:32:21.1274000
+1:30:24.542300
44.6p
449
H 50
Clas Utbult
IK Stern
3:32:32.1275100
+1:30:35.543400
44.6p
450
H 45
Magnus Eriksson
Vallsta SK
3:32:37.1275600
+1:30:40.543900
44.5p
451
H 21 Motion
Magnus Skantz
Vansbro AIK SK
3:33:39.1281800
+1:31:42.550100
44.3p
452
H 21 Motion
Mats Wallén
Axa SC
3:35:21.1292000
+1:33:24.560300
43.9p
453
H 40
Finn Sørflaten
Foreign Citizen
3:36:08.1296700
+1:34:11.565000
43.7p
454
H 21 Motion
Bill Guldbrandsson
OK Kroppefjäll
3:36:39.1299800
+1:34:42.568100
43.6p
454
H 21 Motion
Sebastian Svärd
Mellerud
3:36:39.1299800
+1:34:42.568100
43.6p
456
H 35
Patric Karlsson
Hultsfreds LK
3:36:54.1301300
+1:34:57.569600
43.5p
457
H 21 Motion
Fredrik Tysk
Kiruna
3:37:00.1301900
+1:35:03.570200
43.5p
458
H 21 Motion
Johan Lejon
Dala-Floda IF
3:37:07.1302600
+1:35:10.570900
43.5p
459
H 60
Erik Lenne
Axa SC
3:37:22.1304100
+1:35:25.572400
43.4p
460
H 50
Roger Pålsson
IFK Helsingborg
3:37:28.1304700
+1:35:31.573000
43.4p
461
H 21
Filip Samuelsson
Axa SC
3:37:30.1304900
+1:35:33.573200
43.4p
461
D 21 Motion
Caroline Göransson
Årjäng
3:37:30.1304900
+1:35:33.573200
43.4p
461
D 21 Motion
Johanna Björk
Bjursås IK
3:37:30.1304900
+1:35:33.573200
43.4p
464
H 60
Göran Hamrefors
Volvo IF
3:37:32.1305100
+1:35:35.573400
43.4p
465
H 21 Motion
Lars Björk
Bjursås IK
3:37:33.1305200
+1:35:36.573500
43.4p
465
H 21 Motion
Thomas Göransson
Årjäng
3:37:33.1305200
+1:35:36.573500
43.4p
467
H 21 Motion
Kjell Edvinsson
Malungs IF
3:37:48.1306700
+1:35:51.575000
43.3p
468
D 21 Motion
Anna Hallerfors
Kristinehamns OK
3:41:06.1326500
+1:39:09.594800
42.6p
469
H 21 Motion
Daniel Spelmans
Vålberg
3:41:16.1327500
+1:39:19.595800
42.5p
470
H 21
Carl Billton
IK Stern
3:41:29.1328800
+1:39:32.597100
42.5p
470
H 21 Motion
Thijs Elferink
AMSTERDAM
3:41:29.1328800
+1:39:32.597100
42.5p
472
H 21
Robin Andersson
Hällefors SK
3:41:32.1329100
+1:39:35.597400
42.5p
473
H 21 Motion
Jan Kristoffersson
Säffle SK
3:41:35.1329400
+1:39:38.597700
42.4p
474
H 21
Jörgen Olsson
Gillberga SK
3:41:47.1330600
+1:39:50.598900
42.4p
475
H 21 Motion
Lars Ljungberg
IK Stern
3:43:15.1339400
+1:41:18.607700
42.1p
476
H 21 Motion
Per Stenvall
Järfälla
3:43:22.1340100
+1:41:25.608400
42.1p
477
H 45
Anders Thulin
Kungälvs OK
3:43:34.1341300
+1:41:37.609600
42.0p
478
H 21 Motion
David Schubert
Täby
3:43:44.1342300
+1:41:47.610600
42.0p
479
H 55
Per Ekblom
Ryda SK
3:43:52.1343100
+1:41:55.611400
41.9p
480
H 21
Erik Bergström
Råda IK
3:44:00.1343900
+1:42:03.612200
41.9p
481
H 45
Robert Hagström
Sunne SLF
3:44:02.1344100
+1:42:05.612400
41.9p
481
H 21 Motion
Marcus Resare
No Club
3:44:02.1344100
+1:42:05.612400
41.9p
483
H 21
Mikael Svensson
Gnosjö FK
3:44:38.1347700
+1:42:41.616000
41.8p
484
H 21 Motion
Sven-olof Granstam
Uppsala
3:45:14.1351300
+1:43:17.619600
41.7p
485
H 40
Oscar Böhn
Västerås Skidklubb
3:45:33.1353200
+1:43:36.621500
41.6p
485
H 21 Motion
Per Eriksson
Västerås Skidklubb
3:45:33.1353200
+1:43:36.621500
41.6p
487
H 50
Per Jemth
Arvika IS
3:45:47.1354600
+1:43:50.622900
41.5p
488
H 21 Motion
Ronny Martin
Saab FF Järfälla
3:46:38.1359700
+1:44:41.628000
41.4p
489
H 60
Staffan Callert
Strängnäs-Malmby OL
3:46:39.1359800
+1:44:42.628100
41.4p
490
H 21
Henrik Böris
Hultsfreds LK
3:48:04.1368300
+1:46:07.636600
41.1p
491
H 40
Bengt B Hansson
Malungs SLK
3:48:45.1372400
+1:46:48.640700
40.9p
492
H 21 Motion
Robert Dåderman
Täby
3:48:56.1373500
+1:46:59.641800
40.9p
493
H 21
Dominik Büchel
IK Stern
3:48:57.1373600
+1:47:00.641900
40.9p
494
H 21 Motion
Per Wallén
Axa SC
3:49:11.1375000
+1:47:14.643300
40.8p
495
H 35
Jimmy Adler
IK Stern
3:49:18.1375700
+1:47:21.644000
40.8p
496
H 21 Motion
Michael Andersson
Vansbro AIK SK
3:50:09.1380800
+1:48:12.649100
40.6p
497
H 21 Motion
Daniel Päbel
Malungs IF
3:50:30.1382900
+1:48:33.651200
40.6p
498
H 21 Motion
Christer Andersson
Strängnäs-Malmby OL
3:50:33.1383200
+1:48:36.651500
40.5p
499
H 21
Daniel Bergström
Dala-Floda IF
3:50:45.1384400
+1:48:48.652700
40.5p
500
D 21 Motion
Ulrika Bryngelsson
Äspereds IF
3:51:06.1386500
+1:49:09.654800
40.4p
Visar resultat 1 till 500 av 714[
1
2
]