Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup sprint
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, inga tider, ingen rankning.
Visa vanlig resultatlista
H 21
1km, Längdskidor, Fristil
1
Johan Häggström
Piteå Elit SK
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
4
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
5
Pontus Hermansson
SK Bore
6
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
7
Simon Persson
IFK Umeå
8
Erik Silfver
IFK Umeå
9
Johannes Ringsby
SK Bore
10
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
11
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
12
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
13
Gustav Nordström
Borås SK
14
Marcus Grate
IFK Umeå
15
Axel Ekström
Garphyttans IF
16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
17
Jonathan Engström
Borås SK
18
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
19
Adam Gillman
Garphyttans IF
20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
22
Gabriel Thorn
SK Bore
23
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
24
Viktor Axelsson
Borås SK
25
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
26
Robin Norum
IFK Umeå
27
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
28
Petter Hedman
IFK Umeå
29
Daniel Södersten
Orsa SK
30
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
31
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
32
Simon Lageson
Åsarna IK
33
Martin Herbert
IFK Mora SK
34
Sivert Bergan Halfdan
Norway
35
Marcus Ruus
Åsarna IK
36
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
37
Nils Persson
Östersunds SK
38
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
39
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
40
Alfred Buskqvist
IK Stern
41
Max Novak
Offerdals SK
42
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
43
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
44
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
45
Emil Persson
Östersunds SK
46
Johan Forsberg
IFK Umeå
47
Jakob Jansson
Östersunds SK
48
Gabriel Strid
IFK Mora SK
49
Ludwig Tärning
SK Bore
50
Erik Persson
IF Hallby SOK
51
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
52
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
53
Jens Andersson
Kalix SK
54
Patrik Tallbom
Östersunds SK
55
Daniel Svensson
IFK Mora SK
56
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
57
Petter Engdahl
Östersunds SK
58
Sebastian Olsson
Stockviks SF
59
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
60
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
61
Mattias Bångman
Offerdals SK
62
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
63
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
64
John Leander
Åsarna IK
65
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
66
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
67
Edvard Sundman
Åsarna IK
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
69
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
70
Joakim Ståhl
Järbo IF
71
Håkan Emilsson
Offerdals SK
72
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
73
Joel Lager
Garphyttans IF
74
Måns Sunesson
Sellnäs IF
75
Tim Magnusson
IFK Mora SK
76
Albert Jónsson
Island
77
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
78
Oscar Lindell
Stockviks SF
79
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
80
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
81
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
82
Carl Olander
IK Stern
83
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
84
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
85
William Westerlund
Falu IK
86
Jesper Thor
Åsarna IK
87
Ragnar Sigurgeirsson
Island
88
Erik Björkman
Täfteå IK
89
Andreas Viker
IK Stern
90
Simon Svanebo
Tynderö IK
91
Markus Nordmark
Nässjö SF
92
Samuel Hahnsson
Gävle SK
93
Samir AZZIMANI
Morocco
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
-
David Thorell
IK Stern