Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
2
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
3
Klara Torshage
Vårby IK
4
Elin Forsgren
Vårby IK
5
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
6
Elsa Eriksson
Husums IF SK
7
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
8
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
9
Elin Henriksson
Skellefteå SK
10
Sara Andersson
IFK Mora SK
11
Lina Hennings
Östersunds SK
12
Flisa Ravald
Ås IF
13
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
14
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
15
Ebba Englund
Bergeforsens SK
16
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
17
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
18
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
19
Amanda Pallin
Alnö SK
20
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
21
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
22
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
23
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
24
Lina Björk
IFK Skövde SK
25
Alice Widholm
Lidköpings VSK
26
Maja Heikki
Sälens IF
27
Tove Karlsson
Täby IS SK
28
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
29
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
30
Sofia Redman
Östersunds SK
31
Minna Johansson
Östersunds SK
32
Tuva Forsell
Sya SK
33
Kajsa Heikki
Sälens IF
34
Ellen Hedeberg
SK Bore
35
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
36
Saga Gunneriusson
Östersunds SK
37
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
38
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
39
Stina Nilsson
Rembo IK
40
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
41
Elina Karlsson
Skellefteå SK
42
Moa Hedman
Valbo Aif
43
Evelina Nilsson
IFK Umeå
44
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
45
Elvira Hermansson
Offerdals SK
46
Mirjam Inemyr
Istrums SK
47
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
48
Kristina Finnskog
Tranemo IF
49
Maja Andersson
Bergeforsens SK
50
Alice Vretblom
IFK Umeå
51
Tindra Österberg
Ås IF
52
Klara Göransson
Åsarna IK
53
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
54
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
55
Saga Nelson
Bodens SK
56
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
57
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
58
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
59
Alma Lundström
Skellefteå SK
60
Jasmin Persson
Kalix SK
61
Wilma Johansson
Norsjö SK
62
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
-
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
-
Agnes Westrin
Trönö IK
-
Emma Lindberg
SK Leksand
-
Trude Burman
Alnö SK
-
Rebecca Johnselius
Kalix SK