Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Nilsson
Storvreta IK
2:08:05.768400
77.6p
2
Carl Henrik Niper
IKJ Haninge
2:11:59.791800
+3:54.23300
74.4p
3
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:12:36.795500
+4:31.27000
73.9p
4
Henrik Johansson
SK Bore
2:14:40.807900
+6:35.39400
72.4p
5
Markus Larin
Axa SC
2:14:41.808000
+6:36.39500
72.3p
6
Martin Ekberg
Borensbergs IF CK
2:15:10.810900
+7:05.42400
72.0p
7
Anders Lilja
IK Stern
2:15:57.815600
+7:52.47100
71.4p
8
Martin Stolth
AB Karl Hedin IF
2:16:02.816100
+7:57.47600
71.4p
9
Henric Johansson
Grava SK
2:16:52.821100
+8:47.52600
70.8p
10
Matti Näslund
ÄLVSJÖ
2:18:10.828900
+10:05.60400
69.9p
11
Anders Hjertberg
Dalarnas Försäkringsbolag
2:18:18.829700
+10:13.61200
69.8p
12
Carl Lönnbark
Falu IK
2:20:15.841400
+12:10.72900
68.5p
13
Stefan Thorsell
AXA
2:20:40.843900
+12:35.75400
68.2p
14
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:22:26.854500
+14:21.86000
67.0p
15
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:23:23.860200
+15:18.91700
66.4p
16
Tobias Krümmling
Axa SC / Axa SC
2:23:37.861600
+15:32.93100
66.3p
17
David Ranfalk
IK Stern
2:23:40.861900
+15:35.93400
66.3p
18
Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:25:13.871200
+17:08.102700
65.3p
19
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:26:29.878800
+18:24.110300
64.6p
20
Andreas Hedström
SK Gruvspårets vänner
2:26:47.880600
+18:42.112100
64.4p
21
Björn Eriksson
Axa SC
2:27:20.883900
+19:15.115400
64.1p
22
Simon Bjurèn
Sågmyra sk
2:27:54.887300
+19:49.118800
63.7p
23
Johan Andersson
Arboga SK
2:29:14.895300
+21:09.126800
63.0p
24
Magnus Karlsson
Axa SC
2:31:42.910100
+23:37.141600
61.6p
25
Andreas Davidsson
SIGN Sports Club
2:35:59.935800
+27:54.167300
59.4p
26
Andreas Elofsson
Bjursås IK / Dala Fiberprojektering AB
2:37:09.942800
+29:04.174300
58.8p
27
Jakob Sellgren
Axa SC
2:37:31.945000
+29:26.176500
58.7p
28
Marcus Jacobi
XC STHLM Skiklubb
2:38:20.949900
+30:15.181400
58.3p
29
John Ivarsson
Clas Ohlson IF
2:40:54.965300
+32:49.196800
57.1p
30
Johan Nyberg
Dala-Järna IK
2:42:20.973900
+34:15.205400
56.4p
31
Andreas Nors
Axa SC
2:43:43.982200
+35:38.213700
55.8p
32
Gustav Svensson
Axa SC
2:43:44.982300
+35:39.213800
55.8p
33
Christofer Salmén
Yuppie Ski Club
2:44:26.986500
+36:21.218000
55.5p
34
Johan Gustafsson
Tunafors SK / Adsum Ski Team
2:46:04.996300
+37:59.227800
54.8p
35
Oskar Svensson
Axa SC
2:46:27.998600
+38:22.230100
54.6p
36
Jimmy Schiöld
Axa SC
2:46:40.999900
+38:35.231400
54.5p
37
Bengt Langels
Skarpnäcks OL
2:49:08.1014700
+41:03.246200
53.5p
38
Anders Haesert
ENEBYBERG
2:51:58.1031700
+43:53.263200
52.4p
39
Viktor Gingsjö
Lemland Racing
2:52:17.1033600
+44:12.265100
52.3p
40
Carl-Fredrik Ahnsberg
Axa SC
2:54:29.1046800
+46:24.278300
51.4p
41
Patrik Ljungberg
IK Nocoutse
2:55:35.1053400
+47:30.284900
51.0p
42
Fredrik Randström
SK Skogarna
2:57:43.1066200
+49:38.297700
50.3p
43
Stefan Wahlström
FK Studenterna
3:03:18.1099700
+55:13.331200
48.3p
44
Hampus Orrskog
Axa SC
3:06:13.1117200
+58:08.348700
47.4p
45
Jakob Fahlstedt
IF Ski Team Skåne
3:06:45.1120400
+58:40.351900
47.2p
46
Emil Wikström Lassa
Axa SC
3:07:44.1126300
+59:39.357800
46.9p
47
Magnus Hansson
JOHANNESHOV
3:08:49.1132800
+1:00:44.364300
46.6p
48
Olof Jönson
Borlänge Energi
3:10:04.1140300
+1:01:59.371800
46.2p
49
Thomas Hemström
Uppsala
3:11:13.1147200
+1:03:08.378700
45.9p
50
Peter Loven
KARLSBORG
3:13:38.1161700
+1:05:33.393200
45.2p
51
Pär-Johan Jönsson
IFK Mora SK
3:25:09.1230800
+1:17:04.462300
42.1p
52
Andreas Sternbro
Bromma-Vällingby SOK
3:25:40.1233900
+1:17:35.465400
41.9p
53
Johan Hochenheim
LANDVETTER
3:26:40.1239900
+1:18:35.471400
41.7p
54
Christoffer Carlander
Nacka Värmdö SK
3:26:51.1241000
+1:18:46.472500
41.6p
55
Hans Sjöstedt
ABB IF Ludvika
3:34:44.1288300
+1:26:39.519800
39.8p
56
Axel Bellinder
FARSTA
3:53:34.1401300
+1:45:29.632800
36.0p
-
Tomas Bergsten
Leksand Projektkonsult AB
23:59:58.8639700
-
Johan Strand
Länna IF
23:59:58.8639700
-
Joakim Myhrman
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Linus Studeny
Sundbybergs IK / Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)