Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2009-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Duveds IF
Plats: Duved
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 15
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Hansson
Duveds IF
58:14.349340
D 16
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elina Stenbom Axelsson
Duveds IF
43:18.259700
2
Olivia Östlund
Järpens SK
55:22.332130
3
Filippa Eriksson
Duveds IF
1:02:20.373920
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Meyer
Östersunds SK
36:21.218080
68.0p
2
Ida Indahl
Östersunds SK
37:14.223330
66.0p
3
Jennie Jirhed
Östersunds SK
37:19.223840
65.8p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Therese Svensson
Järpens SK
33:06.198520
76.7p
2
Kicki Fransson
Järpens SK
33:08.198770
76.6p
3
Sanna Hallberg
Åsarna IK
35:41.214030
69.6p
H 15
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Svensson
Östersunds SK
37:35.225490
2
Hannes Stenström
Järpens SK
40:37.243690
3
Torben Svensson
Järpens SK
40:41.244040
H 16
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patrik Millestu
Häggenås SK
35:43.214240
2
Mattias Persson
Åsarna IK
35:45.214400
3
Victor Hallquist
Åsarna IK
40:40.243940
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Kardin
Offerdals SK
31:20.187960
82.4p
2
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
33:05.198410
76.7p
3
Johan Ilhamn
Östersunds SK
34:40.207970
72.2p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Svärd
Vålådalen SK
31:10.186900
83.0p
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
31:14.187390
82.7p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
31:16.187500
82.6p
D 9
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
15:45.94450
2
Elin Mårtensson
Utrikes SK
17:00.101940
3
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
17:26.104530
D 10
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
15:30.92930
2
Sanna Ångström
Undersåkers IF
16:49.100810
3
Emmy Nygren
Alnö SK
17:13.103260
D 11
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
14:36.87550
2
Tilda Johansson
Undersåkers IF
15:04.90310
3
Emma Wasell
Mörsils IF
15:14.91390
D 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Laura Danius
Mörsils IF
13:38.81700
2
Signe Rosenberg
Duveds IF
13:38.81730
3
Elin Engelin
Offerdals SK
13:51.83010
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Silje Ohma Dybdahl
Fjellørnen IL
14:28.86730
2
Sanna Lodin
Matfors SK
14:39.87830
3
Lisa Baköy Sunde
Fjellørnen IL
14:44.88380
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
11:23.68260
2
Emma Åsberg
Duveds IF
13:04.78350
3
Ellen von Horn
Duveds IF
13:22.80190
H 9
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ossian Rosenberg
Duveds IF
15:39.93800
2
William Ehn
Spikbodarnas IK
15:57.95690
3
Erik Engelin
Offerdals SK
16:16.97560
H 10
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Måns Olsson
Mörsils IF
14:29.86840
2
David Mobärg
Undersåkers IF
15:08.90730
3
Matheus G Abrahamsson
Utrikes SK
15:13.91290
H 11
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Arvid Jonsson
Duveds IF
13:44.82320
2
Hampus Millestu
Utrikes SK
13:54.83340
3
Tobias Engberg
Mörsils IF
14:07.84600
H 12
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Sellsve
Järpens SK
13:36.81580
2
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
13:46.82540
3
Joel Hessling
Utrikes SK
13:53.83290
Logga in för att slippa de här annonserna
H 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Dahl
Offerdals SK
11:44.70310
2
Jens Bellika
Fjellørnen IL
13:08.78710
3
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
14:05.84430
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
11:21.68080
2
Henrik Ottosson
Åsarna IK
11:31.69030
3
Even Northug
Mosvik IL
11:38.69720
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
May Northug
Mosvik IL
46:30.278940
50.3p
2
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
46:56.281520
49.7p
3
Yvonne Salén
Northwest Orthopaedics Dif
47:10.282930
49.4p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
34:16.205500
73.3p
2
Danne Hallebjer
Klimpfjäll IF
36:13.217250
68.3p
3
Lennart Ivarsson
Rödön SK
36:17.217640
68.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Duvedsrajden DM Jämtland-Härjedalen 2013
Duvedsrajden 2012
Duvedsrajden 2011
Duvedsrajden 2009
Duvedsrajden 2008
Tävlingar i närheten
Vålådalen Classic Ski Marathon 2009
Bruksvallsloppet 2009
Vålådalsloppet 2009
Fjälltopploppet 2009
Vemdalsskidan 2009
Offerdalspropagandan 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan