Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2018-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jessika Ericsson
Stockviks SF
2:20:00.839900
66.9p
2
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:26:22.878100
+6:22.38100
63.5p
3
Frida Nilvander
No Club
3:14:46.1168500
+54:46.328500
45.7p
4
Cristin Bergfors
Tynderö IK
3:14:58.1169700
+54:58.329700
45.6p
5
Märta Skoglund
Lucksta IF
3:15:01.1170000
+55:01.330000
45.6p
6
Lisa Krohn
Axa SC
3:29:35.1257400
+1:09:35.417400
42.0p
7
Jenny Sjöholm
Sundsvall
3:37:29.1304800
+1:17:29.464800
40.3p
8
Viktoria Hessel
No Club
3:55:13.1411200
+1:35:13.571200
37.0p
9
Julia Melin
Axa SC
4:10:04.1500300
+1:50:04.660300
34.6p
10
Camilla Bergmansson
Timrå SOK
4:10:36.1503500
+1:50:36.663500
34.5p
11
Linda Söderberg
No Club
4:28:45.1612400
+2:08:45.772400
31.9p
12
Julia Mellåker
Axa SC
4:42:13.1693200
+2:22:13.853200
30.3p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:03:39.741800
77.7p
2
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:06:37.759600
+2:58.17700
75.5p
3
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
2:07:13.763200
+3:34.21300
75.0p
4
Henrik Dahlén
Tynderö IK
2:08:09.768800
+4:30.26900
74.4p
5
Thommy Larsson
Sundsvall
2:08:28.770700
+4:49.28800
74.1p
6
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:09:24.776300
+5:45.34400
73.5p
7
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:13:21.800000
+9:42.58100
70.9p
8
Martin Lundgren
Stockviks SF
2:14:20.805900
+10:41.64000
70.3p
9
Carl Magnusson
IFK Mora SK
2:14:29.806800
+10:50.64900
70.2p
10
Björn Melander
Timrå SOK
2:14:31.807000
+10:52.65100
70.1p
11
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:20:07.840600
+16:28.98700
66.8p
12
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:20:22.842100
+16:43.100200
66.7p
13
Mikael Nilsson
Alnö SK
2:22:44.856300
+19:05.114400
65.4p
14
Johan Sandström
Lucksta IF
2:22:52.857100
+19:13.115200
65.3p
15
Göran Bäckman
Kemira IF
2:23:00.857900
+19:21.116000
65.2p
16
John Granbo
Alnö SK
2:23:33.861200
+19:54.119300
64.9p
17
Johan Nykvist
Bergeforsens SK
2:23:45.862400
+20:06.120500
64.8p
18
Jan Fridlund
Alnö Race Team
2:23:54.863300
+20:15.121400
64.7p
19
Hans Åslin
Matfors SK
2:23:56.863500
+20:17.121600
64.7p
20
Urban Englund
Bergeforsens SK
2:25:55.875400
+22:16.133500
63.7p
21
Patrik Byström
1life IF
2:26:18.877700
+22:39.135800
63.5p
22
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:26:29.878800
+22:50.136900
63.4p
23
Erik Sundvall
Axa SC
2:28:10.888900
+24:31.147000
62.5p
24
Jarmo Kammonen
No Club
2:30:14.901300
+26:35.159400
61.5p
25
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:30:14.901300
+26:35.159400
61.5p
26
Kristian Wilde
IK Rex
2:30:21.902000
+26:42.160100
61.5p
27
Jonas Bystedt
Härnösands OK
2:30:49.904800
+27:10.162900
61.3p
28
Olle Bystedt
Härnösands OK
2:31:03.906200
+27:24.164300
61.1p
29
Kristofer Block
Sollefteå SK
2:31:19.907800
+27:40.165900
61.0p
30
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:32:02.912100
+28:23.170200
60.7p
31
Andreas Haeggström
Hällesällskapets Sportklubb
2:33:58.923700
+30:19.181800
59.8p
32
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:36:25.938400
+32:46.196500
58.7p
33
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:37:17.943600
+33:38.201700
58.3p
34
Glenn Edström
Gripen Skiteam
2:37:45.946400
+34:06.204500
58.1p
35
Mikael Lindberg
Njurunda SK
2:38:35.951400
+34:56.209500
57.8p
36
Jonas Jonsson
Stockviks SF
2:40:20.961900
+36:41.220000
57.0p
37
Björn Wedin
Stockviks SF
2:40:24.962300
+36:45.220400
57.0p
38
Tony Svensson
Stöde IF
2:42:22.974100
+38:43.232200
56.2p
39
Michael Ekholm
Sollefteå Skidor IF
2:43:37.981600
+39:58.239700
55.7p
40
Anton Engqvist
Selånger SOK
2:43:41.982000
+40:02.240100
55.7p
41
Stefan Forss
Hudiksvalls IF
2:43:42.982100
+40:03.240200
55.7p
42
Harry Kohtala
No Club
2:47:50.1006900
+44:11.265000
54.1p
43
Daniel Andersson
Sollefteå SK
2:48:22.1010100
+44:43.268200
53.9p
44
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:48:25.1010400
+44:46.268500
53.9p
45
Gabriel Lundgren Magnusson
Hällesällskapets Sportklubb
2:49:12.1015100
+45:33.273200
53.6p
46
Joakim Sundqvist
No Club
2:49:13.1015200
+45:34.273300
53.6p
47
Sebastian Andersson
No Club
2:49:24.1016300
+45:45.274400
53.5p
48
Daniel Skoglund
Lucksta IF
2:50:17.1021600
+46:38.279700
53.2p
49
Heinz Ädel
Sundsvall
2:51:11.1027000
+47:32.285100
52.9p
50
Marcus Sjöström
Sundsvall
2:51:13.1027200
+47:34.285300
52.9p
51
Tomas Nordin
No Club
2:51:18.1027700
+47:39.285800
52.8p
52
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:52:05.1032400
+48:26.290500
52.6p
53
Henrik Westling
Enklaresport SK
2:52:25.1034400
+48:46.292500
52.4p
54
Kenneth Norman
IF Strategen
2:52:32.1035100
+48:53.293200
52.4p
55
Erik Westman
Örnsköldsvik
2:53:05.1038400
+49:26.296500
52.2p
56
Johan Knutsgård
Hägglunds Ski Team SK
2:53:32.1041100
+49:53.299200
52.1p
57
Fredrik Pontén
Selånger SOK
2:53:43.1042200
+50:04.300300
52.0p
58
Anders Axling
Sundsvalls OK
2:54:26.1046500
+50:47.304600
51.7p
59
Wilmer Grelsson
Ånge SK
2:54:41.1048000
+51:02.306100
51.7p
60
Per Nordanlind
Sundsvalls OK
2:54:57.1049600
+51:18.307700
51.6p
61
Staffan Johansson
No Club
2:55:18.1051700
+51:39.309800
51.5p
62
Evald Johansson
No Club
2:56:38.1059700
+52:59.317800
51.0p
63
Anders Dahlin
No Club
2:57:45.1066400
+54:06.324500
50.6p
64
Pontus Sjölund
No Club
2:58:09.1068800
+54:30.326900
50.5p
65
Stefan Andersson
No Club
2:58:44.1072300
+55:05.330400
50.3p
66
Mikael Gustafsson
Hällesällskapets Sportklubb
2:58:49.1072800
+55:10.330900
50.3p
67
Greger Persson
Hudiksvalls IF
2:58:54.1073300
+55:15.331400
50.3p
68
Johan Bergström
Hassels IF
2:58:56.1073500
+55:17.331600
50.3p
69
Peter Norberg
Bergeforsens SK
3:00:19.1081800
+56:40.339900
49.8p
70
Lars Elfström
No Club
3:01:32.1089100
+57:53.347200
49.4p
71
Jonas Larsson
Lucksta IF
3:03:31.1101000
+59:52.359100
48.8p
72
Erik Stridh
Ufk
3:06:36.1119500
+1:02:57.377600
47.9p
73
Fredrik Sundberg
No Club
3:07:25.1124400
+1:03:46.382500
47.7p
74
Mats Millén
Sundsvall
3:14:46.1168500
+1:11:07.426600
45.7p
75
Anders EK
Sca FF
3:15:06.1170500
+1:11:27.428600
45.6p
76
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
3:15:09.1170800
+1:11:30.428900
45.5p
77
Sebastian Österlund
No Club
3:15:12.1171100
+1:11:33.429200
45.5p
78
Tommy Selling
Sundsvall
3:15:20.1171900
+1:11:41.430000
45.5p
79
Roger Wilde
IK Rex
3:16:15.1177400
+1:12:36.435500
45.3p
80
Anders Åström
IFK Mora SK
3:16:47.1180600
+1:13:08.438700
45.1p
81
Acevedo Jhon
Matfors SK
3:18:54.1193300
+1:15:15.451400
44.6p
82
Jon Sjölén
Sundsvall
3:22:39.1215800
+1:19:00.473900
43.7p
83
Henrik von Reis
No Club
3:26:07.1236600
+1:22:28.494700
42.8p
84
Hans Axbrink
Stockviks SF
3:30:45.1264400
+1:27:06.522500
41.8p
85
Marcus Jansson
Sundsvall
3:35:16.1291500
+1:31:37.549600
40.8p
86
Joakim Söderberg
No Club
3:35:57.1295600
+1:32:18.553700
40.7p
87
Lars Westling
IF Strategen
3:37:12.1303100
+1:33:33.561200
40.4p
88
Torbjörn Bergström
Sundsvall
3:39:09.1314800
+1:35:30.572900
40.0p
89
Jörgen Lindström
Matfors SK
3:40:26.1322500
+1:36:47.580600
39.7p
90
Björn Eriksson
Hemsö IF
3:42:15.1333400
+1:38:36.591500
39.4p
91
Hans Fridholm
Sundsvall
3:43:24.1340300
+1:39:45.598400
39.2p
92
Tommy Nordlander
Alnö SK
3:43:59.1343800
+1:40:20.601900
39.0p
93
Stig Bylund
Timrå SOK
3:44:08.1344700
+1:40:29.602800
39.0p
94
Andreas Bergström
Deloitte
3:44:29.1346800
+1:40:50.604900
38.9p
95
Tomas Sjölund
No Club
3:47:57.1367600
+1:44:18.625700
38.3p
96
Joakim Lindström
No Club
3:48:41.1372000
+1:45:02.630100
38.1p
97
Mikael Linde
Sweco IF
3:58:28.1430700
+1:54:49.688800
36.4p
98
Henrik Hamborg
Nolby Alpina SK
4:05:33.1473200
+2:01:54.731300
35.3p
99
Erik Timan
Stockviks SF
4:22:46.1576500
+2:19:07.834600
32.7p
100
Andreas Skoglund
No Club
4:28:46.1612500
+2:25:07.870600
31.9p
101
Christoffer Hägglund
Kovlands IF
4:36:25.1658400
+2:32:46.916500
31.0p
102
Phani Kumar Gadhavajjula
Stockholm
5:16:14.1897300
+3:12:35.1155400
26.8p
103
Dennis Grahn
Axa SC
5:17:14.1903300
+3:13:35.1161400
26.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Minna Bäckman
No Club
1:23:47.502600
56.7p
2
Susanna Sidén
No Club
1:24:52.509100
+1:05.6400
56.0p
3
Kajsa Lake
Lucksta IF
1:30:08.540700
+6:21.38000
52.7p
4
Amanda Åström
Lucksta IF
1:31:44.550300
+7:57.47600
51.8p
5
Moa Larsson
Stöde IF
1:31:51.551000
+8:04.48300
51.7p
6
Yvone Hall
No Club
1:33:09.558800
+9:22.56100
51.0p
7
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
1:33:56.563500
+10:09.60800
50.6p
8
Annie Thoren
EN Svensk Klassiker
1:35:41.574000
+11:54.71300
49.6p
9
Monica Bystedt
Hemsö IF
1:36:14.577300
+12:27.74600
49.4p
10
Monika Wounder
Alnö Race Team
1:37:46.586500
+13:59.83800
48.6p
11
Hanna Borgström
IF Strategen
1:39:31.597000
+15:44.94300
47.7p
12
Wilma Löfgren
Bergeforsens SK
1:42:33.615200
+18:46.112500
46.3p
13
Malin Palm
Sundsvall
1:43:44.622300
+19:57.119600
45.8p
14
Kadri Kalvo
Sundsvalls OK
1:49:19.655800
+25:32.153100
43.4p
15
Elisabeth Lenz
Matfors SK
1:51:21.668000
+27:34.165300
42.7p
16
Anna Bendz
No Club
1:53:33.681200
+29:46.178500
41.8p
17
Maria Åström
Indals IF
1:54:36.687500
+30:49.184800
41.4p
18
Annelie Nordin
Sundsvall
1:56:38.699700
+32:51.197000
40.7p
19
Sofia Höglund
Bergeforsens SK
2:00:29.722800
+36:42.220100
39.4p
20
Anneli Ericson
Sundsvall
2:04:37.747600
+40:50.244900
38.1p
21
Sofia Lindén
Selånger SOK
2:05:47.754600
+42:00.251900
37.8p
22
Helene Thorgren
Sundsvall
2:07:35.765400
+43:48.262700
37.2p
23
Sofia Eriksson
Sundsvall
2:23:06.858500
+59:19.355800
33.2p
24
Eva Vikholm
No Club
2:42:39.975800
+1:18:52.473100
29.2p
25
Ulrik Lindström
No Club
2:42:39.975800
+1:18:52.473100
29.2p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Jänes
Stockviks SF
1:02:48.376700
75.6p
2
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:02:52.377100
+4.300
75.6p
3
Filip Borgström
IF Strategen
1:04:42.388100
+1:54.11300
73.4p
4
Jonas Lenz
Matfors SK
1:10:35.423400
+7:47.46600
67.3p
5
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:10:35.423400
+7:47.46600
67.3p
6
Björn Lindström
Sundsvall
1:12:32.435100
+9:44.58300
65.5p
7
Vincent Johnson
Matfors SK
1:15:20.451900
+12:32.75100
63.0p
8
Hugo Bäckman
No Club
1:16:05.456400
+13:17.79600
62.4p
9
Vladimir Smirnov
Sundsvall
1:20:04.480300
+17:16.103500
59.3p
10
Edvin Lake
Lucksta IF
1:24:50.508900
+22:02.132100
56.0p
11
Juha Klint
No Club
1:25:42.514100
+22:54.137300
55.4p
12
Helmer Nordvall
Matfors SK
1:26:55.521400
+24:07.144600
54.6p
13
Magnus Wikström
Timrå SOK
1:27:24.524300
+24:36.147500
54.3p
14
Lukas Walther
Matfors SK
1:27:48.526700
+25:00.149900
54.1p
15
Åke Lindkvist
Hassels IF
1:32:08.552700
+29:20.175900
51.6p
16
P-g Jönsson
Ica-klassikern
1:35:18.571700
+32:30.194900
49.8p
17
Peter Bruun
Ica-klassikern
1:35:39.573800
+32:51.197000
49.7p
18
Mattias Larsson
Matfors SK
1:36:40.579900
+33:52.203100
49.1p
19
Jason Blomqvist
Matfors SK
1:36:41.580000
+33:53.203200
49.1p
20
Hampus Bergkvist
Sundsvall
1:39:29.596800
+36:41.220000
47.7p
21
Johan Lindén
Selånger SOK
1:42:04.612300
+39:16.235500
46.5p
22
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
1:42:04.612300
+39:16.235500
46.5p
23
Stefan Lundström
Matfors SK
1:42:52.617100
+40:04.240300
46.2p
24
Lars Hall
Västerås Skidklubb
1:46:55.641400
+44:07.264600
44.4p
25
Henrik Lindén
Selånger SOK
1:53:00.677900
+50:12.301100
42.0p
26
Eric Boström
Indals IF
1:54:38.687700
+51:50.310900
41.4p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
38:20.229900
57.9p
2
Emelie Englund
Bergeforsens SK
38:56.233500
+36.3500
57.0p
3
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
39:32.237100
+1:12.7100
56.1p
4
Ebba Englund
Bergeforsens SK
40:17.241600
+1:57.11600
55.1p
5
Trude Burman
Alnö SK
40:30.242900
+2:10.12900
54.8p
6
Elin Östlund
Alnö SK
42:08.252700
+3:48.22700
52.7p
7
Maja Andersson
Bergeforsens SK
43:04.258300
+4:44.28300
51.5p
8
Klara Forslund
Stockviks SF
43:57.263600
+5:37.33600
50.5p
9
Ida Sjöström
Sundsvall
51:59.311800
+13:39.81800
42.7p
10
Amanda Hall
Västerås Skidklubb
56:57.341600
+18:37.111600
39.0p
11
Lovisa Lilja
Matfors SK
57:49.346800
+19:29.116800
38.4p
12
Marianne Falberg
No Club
58:50.352900
+20:30.122900
37.7p
13
Wilma Åkebring
Matfors SK
59:47.358600
+21:27.128600
37.1p
14
Alva Bergkvist
Matfors SK
1:00:07.360600
+21:47.130600
36.9p
15
Erja Sjöström
Sundsvall
1:01:01.366000
+22:41.136000
36.4p
16
Linda Nordensson
Lucksta IF
1:01:26.368500
+23:06.138500
36.1p
17
Amanda Karunarathna
Matfors SK
1:02:14.373300
+23:54.143300
35.6p
18
Matilda Magnusson
Matfors SK
1:04:25.386400
+26:05.156400
34.4p
19
Emelie Lindhe
Sundsvall
1:09:00.413900
+30:40.183900
32.2p
20
Ulrika Magneland
Matfors SK
1:10:10.420900
+31:50.190900
31.6p
21
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
1:16:46.460500
+38:26.230500
28.9p
22
Annika Asklund
Bergeforsens SK
1:16:46.460500
+38:26.230500
28.9p
23
Maja Åkerlund
Matfors SK
1:21:28.488700
+43:08.258700
27.2p
24
Märta Ljungdahl
Matfors SK
1:31:53.551200
+53:33.321200
24.1p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Melander
Alnö Race Team
33:04.198300
67.1p
2
Mattias Wedin
Stockviks SF
33:15.199400
+11.1000
66.7p
3
Axel Svingstedt
Stockviks SF
33:45.202400
+41.4000
65.7p
4
Adam Näslund
Bergeforsens SK
35:23.212200
+2:19.13800
62.7p
5
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
37:22.224100
+4:18.25700
59.4p
6
Elias Bengtsson
Tynderö IK
38:14.229300
+5:10.30900
58.0p
7
Per Burman
Alnö SK
40:30.242900
+7:26.44500
54.8p
8
Jens Hägesten
Sollefteå Skidor IF
41:41.250000
+8:37.51600
53.2p
9
Kari Palo Oja
Älvsby Handikappför
41:58.251700
+8:54.53300
52.9p
10
Mikael Nyhlén
Matfors SK
42:31.255000
+9:27.56600
52.2p
11
Bruno Vonsicard
Alnö SK
43:16.259500
+10:12.61100
51.3p
12
Pär Forslund
Stockviks SF
44:49.268800
+11:45.70400
49.5p
13
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
45:17.271600
+12:13.73200
49.0p
14
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
46:42.280100
+13:38.81700
47.5p
15
Emil Rubensson
Bergeforsens SK
48:47.292600
+15:43.94200
45.5p
16
Johan Höglund
Bergeforsens SK
48:47.292600
+15:43.94200
45.5p
17
Joel Lindqvist
Matfors SK
49:21.296000
+16:17.97600
45.0p
18
Alvin Nordensson
Lucksta IF
49:24.296300
+16:20.97900
44.9p
19
Hampus Wikström
Timrå SOK
49:53.299200
+16:49.100800
44.5p
20
Pontus Lindström
No Club
52:14.313300
+19:10.114900
42.5p
21
Thomas Wikström
Timrå SOK
53:57.323600
+20:53.125200
41.1p
22
Martin Åström
Sundsvalls OK
54:00.323900
+20:56.125500
41.1p
23
Liam Johnson
Matfors SK
54:40.327900
+21:36.129500
40.6p
24
Gunnar Wikström
Sundsvall
55:09.330800
+22:05.132400
40.2p
25
Thomas Edström
No Club
55:43.334200
+22:39.135800
39.8p
26
Pierre Ulming
Riul Sidelake Society
55:43.334200
+22:39.135800
39.8p
27
Henning Nordvall
Matfors SK
57:53.347200
+24:49.148800
38.3p
28
Hans Olov Falberg
No Club
58:50.352900
+25:46.154500
37.7p
29
Felix Wikstrröm
Sundsvall
1:00:55.365400
+27:51.167000
36.4p
30
Ivar Lake
Lucksta IF
1:01:26.368500
+28:22.170100
36.1p
31
Einar Ljungdahl
Matfors SK
1:02:19.373800
+29:15.175400
35.6p
32
Emil Höglund
Matfors SK
1:02:47.376600
+29:43.178200
35.3p
33
Jordan Blomqvist
Matfors SK
1:06:29.398800
+33:25.200400
33.4p
34
Jonatan Walther
Matfors SK
1:06:43.400200
+33:39.201800
33.3p
35
Hugo Wikström
Sundsvall
1:08:37.411600
+35:33.213200
32.3p
36
Oscar Lockneus
Matfors SK
1:10:56.425500
+37:52.227100
31.3p
37
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
1:21:05.486400
+48:01.288000
27.4p
38
Ronnie Lindblom
Bergeforsens SK
1:21:05.486400
+48:01.288000
27.4p
39
Mattias Lilja
Matfors SK
1:21:28.488700
+48:24.290300
27.2p
40
Sven-Gunnar Ljungdahl
Matfors SK
1:31:55.551400
+58:51.353000
24.1p
D 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
31:39.189800
47.9p
2
Pia Hansson
No Club
37:21.224000
+5:42.34100
40.6p
3
Camilla Röckner
Alnö SK
38:41.232000
+7:02.42100
39.2p
4
Alma Engqvist
Selånger SOK
40:11.241000
+8:32.51100
37.8p
5
Selma Nordensson
Lucksta IF
41:35.249400
+9:56.59500
36.5p
6
Elsa Lake
Lucksta IF
42:06.252500
+10:27.62600
36.0p
7
Lina Birberg
Bergeforsens SK
45:27.272600
+13:48.82700
33.4p
8
Julia Rubensson
Bergeforsens SK
45:47.274600
+14:08.84700
33.1p
9
Ann-louise Kårberg- Höglund
Bergeforsens SK
45:48.274700
+14:09.84800
33.1p
10
Maria Högbom
Selånger SOK
48:41.292000
+17:02.102100
31.2p
11
Anneli Moberg
Lucksta IF
48:45.292400
+17:06.102500
31.1p
12
Maja Widell
Matfors SK
50:28.302700
+18:49.112800
30.1p
13
Sandra Karunarathna
Matfors SK
51:45.310400
+20:06.120500
29.3p
14
Kerstin Lindström
Matfors SK
56:23.338200
+24:44.148300
26.9p
15
Malva Carlsson
Matfors SK
58:37.351600
+26:58.161700
25.9p
16
Ulrika Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
59:21.356000
+27:42.166100
25.6p
17
Ingrid Häggström
Bergeforsens SK
59:22.356100
+27:43.166200
25.6p
H 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Birve
Alnö SK
25:08.150700
60.4p
2
Albert Östlund
Alnö SK
31:01.186000
+5:53.35200
48.9p
3
Urban Östlund
Alnö SK
31:02.186100
+5:54.35300
48.9p
4
Adrian Cabrahic
Lucksta IF
31:49.190800
+6:41.40000
47.7p
5
Robin Röckner
Alnö SK
32:07.192600
+6:59.41800
47.2p
6
William Forslund
Stockviks SF
35:13.211200
+10:05.60400
43.1p
7
David Walther
Matfors SK
37:12.223100
+12:04.72300
40.8p
8
Edward Nässén
Matfors SK
40:24.242300
+15:16.91500
37.6p
9
Staffan Nordensson
Lucksta IF
41:36.249500
+16:28.98700
36.5p
10
Oskar Hjeltström
Matfors SK
42:18.253700
+17:10.102900
35.9p
11
Oliver Bergkvist
Sundsvall
42:27.254600
+17:19.103800
35.7p
12
Morgan Bergkvist
Sundsvall
42:28.254700
+17:20.103900
35.7p
13
Anton Nolberg
Matfors SK
47:48.286700
+22:40.135900
31.7p
14
Hampus Sjöström
Matfors SK
50:29.302800
+25:21.152000
30.1p
15
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
50:51.305000
+25:43.154200
29.8p
16
Alfred Forsberg
Matfors SK
51:46.310500
+26:38.159700
29.3p
17
Rasmus Zehlander
Matfors SK
55:07.330600
+29:59.179800
27.5p
18
Albin Forsberg
Matfors SK
56:24.338300
+31:16.187500
26.9p
19
Hjalmar Unger
Matfors SK
58:16.349500
+33:08.198700
26.0p
20
Lennart Blomqvist
Matfors SK
58:19.349800
+33:11.199000
26.0p
21
Håkan Karlsson
Matfors SK
58:40.351900
+33:32.201100
25.9p
22
Cedric Holmbom
Matfors SK
59:06.354500
+33:58.203700
25.7p
23
Mikael Holmbom
Matfors SK
59:07.354600
+33:59.203800
25.7p