Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2018-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
13:19.79840
81.8p
2
Linn Svahn
IFK Umeå
13:59.83870
+40.3930
77.9p
3
Alicia Persson
Stockviks SF
14:02.84110
+42.4170
77.7p
4
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
14:08.84700
+48.4760
77.1p
5
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:08.84760
+49.4820
77.1p
6
Tua Dahlgren
Offerdals SK
14:12.85100
+52.5160
76.8p
7
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
14:41.88020
+1:21.8080
74.3p
7
Ida Gustavsson
IFK Umeå
14:41.88020
+1:21.8080
74.3p
9
Kristina Axelsson
Sya SK
14:43.88260
+1:24.8320
74.1p
10
Sofie Oskarsson
SK Leksand
14:45.88430
+1:25.8490
73.9p
11
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
14:55.89420
+1:35.9480
73.1p
12
Stine.lise Truu
Järpens SK
14:55.89490
+1:36.9550
73.0p
13
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
14:59.89890
+1:40.9950
72.7p
14
Evelina Niemi
Kalix SK
15:11.91080
+1:52.11140
71.8p
15
Johanna Andersson
IFK Mora SK
15:12.91120
+1:52.11180
71.7p
16
Maria Olofsson
Kalix SK
15:15.91440
+1:56.11500
71.5p
17
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:20.91910
+2:00.11970
71.1p
18
Ida Palmberg
Högbo GIF
15:20.91930
+2:00.11990
71.1p
19
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:21.92030
+2:01.12090
71.0p
20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
15:21.92070
+2:02.12130
71.0p
21
Moa Olsson
SK Bore
15:26.92560
+2:07.12620
70.6p
22
Sara Persson
Åtvidabergs IF
15:33.93270
+2:14.13330
70.1p
23
Vendela Blom
Stockviks SF
15:35.93480
+2:16.13540
69.9p
24
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
15:36.93510
+2:16.13570
69.9p
25
Carolina Yngvesson
Rembo IK
15:38.93760
+2:19.13820
69.7p
26
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:42.94140
+2:23.14200
69.5p
27
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:43.94230
+2:23.14290
69.4p
28
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
15:43.94260
+2:24.14320
69.4p
29
Elin Blomberg
Lycksele IF
15:59.95840
+2:40.15900
68.2p
30
Moa Westh
SK Bore
16:05.96430
+2:45.16490
67.8p
31
Tilda Jacobsson
Rembo IK
16:08.96740
+2:49.16800
67.6p
32
Madelene Melin
Malungs IF
16:09.96810
+2:49.16870
67.5p
33
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
16:20.97990
+3:01.18050
66.7p
34
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
16:22.98160
+3:03.18220
66.6p
35
Sanna Forsman
Öje IF
16:23.98200
+3:03.18260
66.6p
36
Elin Theander
Malungs IF
16:28.98760
+3:09.18820
66.2p
37
Maja Petersson
Vårby IK
16:31.99050
+3:12.19110
66.0p
38
Sara Thyni
Kalix SK
16:32.99180
+3:13.19240
65.9p
39
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
16:44.100350
+3:25.20410
65.2p
40
Ellen Svensson
Borås SK
16:44.100370
+3:25.20430
65.2p
41
Michela Andreasson
Gillberga SK
16:48.100740
+3:29.20800
64.9p
42
Felicia Konradsson
Lycksele IF
16:49.100800
+3:29.20860
64.9p
43
Ida Eriksson
Malungs IF
16:54.101300
+3:34.21360
64.6p
44
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
17:02.102180
+3:43.22240
64.0p
45
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
17:27.104620
+4:07.24680
62.5p
46
Anja Svedholm
Östersunds SK
17:49.106830
+4:29.26890
61.2p
47
Anna Herbert
IFK Mora SK
18:18.109700
+4:58.29760
59.6p
48
Emma Gustafsson
Bodens SK
19:16.115510
+5:56.35570
56.7p
-
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
-
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Sandra Wiig
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Ida Persson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)