Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårbyfläkten / DM
2018-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hägglunds Ski Team
15:26.92590
H 10
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
2
Hägglunds Ski Team
15:35.93480
+8.790
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
H 10
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
3
Vårby IK
16:27.98650
+1:00.5960
H 10
Elias Häggström
Vårby IK
H 10
Emil Hirvelä
Vårby IK
H 10
Elias Häggström
Vårby IK
H 10
Emil Hirvelä
Vårby IK
4
Bondsjöhöjdens IK
18:03.108220
+2:36.15530
H 10
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
H 10
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
H 10
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
H 10
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
5
Vårby IK
18:46.112550
+3:19.19860
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
H 10
Jakob Lønborg
Vårby IK
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
H 10
Jakob Lønborg
Vårby IK
6
Sollefteå Skidor IF
20:21.122010
+4:54.29320
H 10
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
H 10
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
H 10
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
H 10
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
1
Vårby IK
16:33.99240
+1:06.6550
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
D 10
Emma Perbo
Vårby IK
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
D 10
Emma Perbo
Vårby IK
2
Sollefteå Skidor IF
16:52.101170
+1:25.8480
D 10
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
D 10
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
D 10
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
D 10
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3
Sidensjö IK
17:09.102840
+1:42.10150
D 10
Signe Westman
Sidensjö IK
D 10
Ester Sundberg
Sidensjö IK
D 10
Signe Westman
Sidensjö IK
D 10
Ester Sundberg
Sidensjö IK
4
Vårby IK
18:03.108210
+2:36.15520
D 10
Vanja Björk
Vårby IK
D 10
Emma Byström
Vårby IK
D 10
Vanja Björk
Vårby IK
D 10
Emma Byström
Vårby IK
5
Vårby IK
18:19.109810
+2:52.17120
D 10
Stella Kristoffersson
Vårby IK
D 10
Alice Bryngelsson
Vårby IK
D 10
Stella Kristoffersson
Vårby IK
D 10
Alice Bryngelsson
Vårby IK
6
Hägglunds Ski Team
18:37.111640
+3:10.18950
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
D 10
Alicia Tullnär
Hägglunds Ski Team SK
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
D 10
Alicia Tullnär
Hägglunds Ski Team SK
7
Vårby IK
18:48.112710
+3:21.20020
D 10
Elsa Sahlman
Vårby IK
D 10
Hannah Viberg
Vårby IK
D 10
Elsa Sahlman
Vårby IK
D 10
Hannah Viberg
Vårby IK
8
Vårby IK
19:38.117770
+4:11.25080
D 10
Märta Mannelqvist
Vårby IK
D 10
Elsa Nilsson
Vårby IK
D 10
Märta Mannelqvist
Vårby IK
D 10
Elsa Nilsson
Vårby IK
9
Hägglunds Ski Team
20:10.120920
+4:43.28230
D 10
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
D 10
Saga Dahlgren
Hägglunds Ski Team SK
D 10
Liv Silverkraft
Hägglunds Ski Team SK
D 10
Saga Dahlgren
Hägglunds Ski Team SK
10
Vårby IK
20:42.124190
+5:16.31500
D 10
Emmy Gustafsson
Vårby IK
D 10
Julina Forsman
Vårby IK
D 10
Emmy Gustafsson
Vårby IK
D 10
Julina Forsman
Vårby IK
1
Hägglunds Ski Team
21:58.131760
+6:31.39070
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2
Hägglunds Ski Team
22:47.136620
+7:20.43930
H 12
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3
Sollefteå Skidor IF
24:14.145300
+8:47.52610
H 12
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
H 12
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
H 12
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
4
Hägglunds Ski Team
24:31.147060
+9:04.54370
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
5
Sidensjö IK
26:11.157030
+10:44.64340
H 12
Emil Vestman
Sidensjö IK
H 12
Vilmer Byström
Sidensjö IK
H 12
Emil Vestman
Sidensjö IK
H 12
Vilmer Byström
Sidensjö IK
6
Vårby IK
26:20.157990
+10:54.65300
H 12
Joel Bystöm
Vårby IK
H 12
Ture Mannelqvist
Vårby IK
H 12
Joel Bystöm
Vårby IK
H 12
Ture Mannelqvist
Vårby IK
7
Sidensjö IK
33:04.198330
+17:37.105640
H 12
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
H 12
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
H 12
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
H 12
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
1
Vårby IK
23:37.141650
+8:10.48960
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
D 12
Ellen Westerlund
Vårby IK
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
D 12
Ellen Westerlund
Vårby IK
2
Vårby IK
24:26.146580
+8:59.53890
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
D 12
Klara Olofsson
Vårby IK
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
D 12
Klara Olofsson
Vårby IK
3
Husums IF SK
24:50.148950
+9:23.56260
D 12
Hedvig Ulander
Husums IF SK
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
D 12
Hedvig Ulander
Husums IF SK
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
4
Hägglunds Ski Team
25:17.151630
+9:50.58940
D 12
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
5
Vårby IK
25:24.152330
+9:57.59640
D 12
Penny Spets
Vårby IK
D 12
Klara Sondell
Vårby IK
D 12
Penny Spets
Vårby IK
D 12
Klara Sondell
Vårby IK
6
Husums IF SK
25:47.154600
+10:20.61910
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
7
Sollefteå Skidor IF
26:05.156420
+10:38.63730
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
D 12
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
D 12
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
D 12
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
8
Hägglunds Ski Team
26:22.158190
+10:56.65500
D 12
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
9
Hägglunds Ski Team
27:14.163370
+11:47.70680
D 12
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
10
Bondsjöhöjdens IK
28:50.172950
+13:23.80260
D 12
Matilda Grundel
Bondsjöhöjdens IK
D 12
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
D 12
Matilda Grundel
Bondsjöhöjdens IK
D 12
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
1
Bondsjöhöjdens IK
17:12.103160
+1:45.10470
H 14
Sebstian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
H 14
Sebstian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2
Hägglunds Ski Team
17:20.103930
+1:53.11240
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3
Vårby IK
17:43.106290
+2:17.13600
H 14
Erik Byström
Vårby IK
H 14
Calle Gustafsson
Vårby IK
H 14
Erik Byström
Vårby IK
H 14
Calle Gustafsson
Vårby IK
4
Sollefteå Skidor IF
19:18.115770
+3:51.23080
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
H 14
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
5
Husums IF SK
19:28.116770
+4:01.24080
H 14
Viking Olsson
Husums IF SK
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
H 14
Viking Olsson
Husums IF SK
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
6
Sollefteå Skidor IF
19:41.118030
+4:14.25340
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
H 14
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
7
Bondsjöhöjdens IK
19:54.119350
+4:27.26660
H 14
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
H 14
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
H 14
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
H 14
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
8
Vårby IK
21:48.130770
+6:21.38080
H 14
Knut Saitton
Vårby IK
H 14
Joel Byström
Vårby IK
H 14
Knut Saitton
Vårby IK
H 14
Joel Byström
Vårby IK
1
Vårby IK
19:45.118480
+4:18.25790
D 14
Belle Spets
Vårby IK
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
D 14
Belle Spets
Vårby IK
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
2
Hägglunds Ski Team
20:32.123140
+5:05.30450
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
3
Sollefteå Skidor IF
20:58.125700
+5:31.33010
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
D 14
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
D 14
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
4
Sollefteå Skidor IF
21:02.126190
+5:36.33500
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
D 14
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
5
Vårby IK
21:24.128360
+5:57.35670
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
6
Hägglunds Ski Team
21:49.130820
+6:22.38130
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
D 14
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
7
Husums IF SK
24:26.146590
+9:00.53900
D 14
Ida Lindquist
Husums IF SK
D 14
Kristina Vestman
Husums IF SK
D 14
Ida Lindquist
Husums IF SK
D 14
Kristina Vestman
Husums IF SK
1
Vårby IK
25:38.153750
+10:11.61060
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
2
Vårby IK
25:53.155290
+10:27.62600
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
3
Husums IF SK
27:40.165990
+12:14.73300
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
Viktor Olsson
Husums IF SK
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
H 16
Viktor Olsson
Husums IF SK
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
1
Vårby IK
27:15.163490
+11:49.70800
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
1
Hägglunds Ski Team
26:23.158270
+10:56.65580
H 20
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
H 20
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
H 20
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
H 20
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1
Hägglunds Ski Team
27:10.162930
+11:43.70240
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
2
Hägglunds Ski Team
28:47.172680
+13:20.79990
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3
Husums IF SK
29:57.179600
+14:30.86910
D 20
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
D 20
Hanna Jonsson
Husums IF SK
D 20
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
D 20
Hanna Jonsson
Husums IF SK
1
1 Life
23:25.140410
+7:58.47720
H 21
Andreas Domeij
1life IF
H 21
Tobias Åhman
1life IF
H 21
Andreas Domeij
1life IF
H 21
Tobias Åhman
1life IF
2
Hägglunds Ski Team
25:26.152550
+9:59.59860
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Thomas Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Thomas Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3
Hägglunds Ski Team
26:10.156980
+10:43.64290
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Robert Engström
Hägglunds Ski Team SK
4
Vårby IK
27:05.162410
+11:38.69720
H 21
Mathias Westerlund
Vårby IK
H 21
Björn Byström
Vårby IK
H 21
Mathias Westerlund
Vårby IK
H 21
Björn Byström
Vårby IK
5
City Sweden Sports Club
27:17.163670
+11:50.70980
H 21
Björn Rudlund
City Sweden
H 21
Jens Indevall
City Sweden
H 21
Björn Rudlund
City Sweden
H 21
Jens Indevall
City Sweden
6
1 Life
27:58.167720
+12:31.75030
H 21
Patrik Byström
1life IF
H 21
Johan Spångberg
1life IF
H 21
Patrik Byström
1life IF
H 21
Johan Spångberg
1life IF
7
Skogslöparna
28:00.167990
+12:34.75300
H 21
Daniel Knutsson
Skogslöparna
H 21
Christoffer Öhman
Skogslöparna
H 21
Daniel Knutsson
Skogslöparna
H 21
Christoffer Öhman
Skogslöparna
8
Vårby IK
28:40.171960
+13:13.79270
H 21
Anders Mannelqvist
Vårby IK
H 21
Hedda Berglund
Vårby IK
H 21
Anders Mannelqvist
Vårby IK
H 21
Hedda Berglund
Vårby IK
9
Bondsjöhöjden
28:46.172520
+13:19.79830
H 21
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
H 21
Magnus Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
H 21
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
H 21
Magnus Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
10
Vårby IK
29:34.177370
+14:07.84680
H 21
Johan Eklund
Vårby IK
H 21
David Blomberg Saitton
Vårby IK
H 21
Johan Eklund
Vårby IK
H 21
David Blomberg Saitton
Vårby IK
11
Hägglunds Ski Team
34:37.207640
+19:10.114950
H 21
Matts Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Matts Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
H 21
Urban Edlund
Hägglunds Ski Team SK
12
1 Life
38:46.232550
+23:19.139860
H 21
Lars Ledin
1life IF
H 21
Tomas Nilsson
1life IF
H 21
Lars Ledin
1life IF
H 21
Tomas Nilsson
1life IF
1
Hägglunds Ski Team
28:04.168340
+12:37.75650
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
2
Vårby IK
29:46.178510
+14:19.85820
D 21
Maria Gustafsson
Vårby IK
D 21
Monika Westerlund
Vårby IK
D 21
Maria Gustafsson
Vårby IK
D 21
Monika Westerlund
Vårby IK
3
Hägglunds Ski Team
30:17.181680
+14:50.88990
D 21
Sara Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Katarina Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Sara Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Katarina Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
4
1 Life
33:24.200380
+17:57.107690
D 21
Mona Nilsson
1life IF
D 21
Agneta Hedlund
1life IF
D 21
Mona Nilsson
1life IF
D 21
Agneta Hedlund
1life IF
5
Hägglunds Ski Team
35:11.211050
+19:44.118360
D 21
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
6
Hägglunds Ski Team
35:13.211210
+19:46.118520
D 21
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
D 21
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
1
Sollefteå Skidor IF
26:08.156770
+10:41.64080
H 21 Motion
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
H 21 Motion
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
H 21 Motion
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
H 21 Motion
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
2
Sollefteå Skidor IF
31:28.188740
+16:01.96050
H 21 Motion
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
H 21 Motion
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
H 21 Motion
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
H 21 Motion
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
3
Vårby IK
32:07.192620
+16:40.99930
H 21 Motion
Martin Eklund
Vårby IK
H 21 Motion
Ulf Eklund
Vårby IK
H 21 Motion
Martin Eklund
Vårby IK
H 21 Motion
Ulf Eklund
Vårby IK
4
Sidensjö
39:29.236820
+24:02.144130
H 21 Motion
David Kjellqvist
Sidensjö IK
H 21 Motion
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
H 21 Motion
David Kjellqvist
Sidensjö IK
H 21 Motion
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK