Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2009-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
26km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
1:04:54.389350
83.0p
2
Emil Linell
Högbo GOIF
1:05:29.392820
+34.3370
82.2p
3
Linus Öberg
Bergeforsens SK
1:05:30.392990
+36.3540
82.1p
4
Jan Hasek
Czech Republic
1:05:44.394310
+49.4860
81.8p
5
Simon Hallström
Idre SK
1:06:04.396350
+1:10.6900
81.3p
6
Ove Brynhildsvoll
Tydal IL
1:06:26.398530
+1:31.9080
80.8p
7
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:07:20.403960
+2:26.14510
79.6p
8
Emil Iversen
Varden Il,
1:07:39.405860
+2:45.16410
79.2p
9
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
1:07:41.406000
+2:46.16550
79.1p
10
Paal Troean Aune
Steinkjer Skl
1:07:53.407230
+2:58.17780
78.9p
11
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:08:15.409460
+3:21.20010
78.4p
12
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:08:17.409650
+3:23.20200
78.3p
13
Niklas Henriksson
Bodens SK
1:08:36.411500
+3:41.22050
77.9p
14
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
1:08:52.413110
+3:57.23660
77.6p
15
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
1:09:34.417390
+4:40.27940
76.7p
16
Martin Aasen
Ranheim SK
1:09:35.417410
+4:40.27960
76.7p
17
Jonas Wold
Inderøy IL
1:09:50.418950
+4:56.29500
76.4p
18
Arvid Elffors
Lucksta IF
1:09:57.419660
+5:03.30210
76.2p
19
Andre Larsson
Svegs IK
1:09:57.419670
+5:03.30220
76.2p
20
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
1:10:00.419900
+5:05.30450
76.2p
21
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
1:10:15.421470
+5:21.32020
75.8p
22
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:10:18.421710
+5:23.32260
75.8p
23
Carl Andersson
Stockviks SF
1:10:35.423460
+5:41.34010
75.4p
24
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:11:01.426000
+6:06.36550
74.9p
25
Haakon Blengsli
Steinkjer Skl
1:11:03.426260
+6:09.36810
74.9p
26
Adam Karlsson
Garphyttans IF
1:11:11.427040
+6:16.37590
74.7p
27
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
1:11:11.427080
+6:17.37630
74.7p
28
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
1:11:20.427920
+6:25.38470
74.5p
29
Jesper Arnesson
Idre SK
1:11:21.428030
+6:26.38580
74.5p
30
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
1:11:50.430940
+6:55.41490
74.0p
31
Jack Impola
Domnarvets GOIF
1:12:28.434740
+7:33.45290
73.2p
32
Mathias Jonasson
Lucksta IF
1:15:32.453160
+10:38.63710
69.9p
33
Adrian Hedberg
Östersunds SK
1:15:38.453790
+10:44.64340
69.8p
34
Erik Stark
Nordingrå SK
1:15:52.455120
+10:57.65670
69.5p
35
Erik Frost
IFK Mora SK
1:19:20.475900
+14:25.86450
66.1p
36
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
1:19:56.479510
+15:01.90060
65.6p
37
Jonas Langman
Bålsta SK
1:22:45.496440
+17:50.106990
63.1p
38
Anton Svensson
Åsarna IK
1:24:04.504330
+19:09.114880
62.0p