Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hammerdalsspelen
2008-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
9.9km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Teodor Peterson
Åsarna IK
26:07.156600
81.4p
2
Robin Norum
IFK Umeå
26:42.160100
+35.3400
78.9p
3
Jesper Modin
Piteå Elit SK
26:43.160200
+36.3500
78.8p
4
Bill Impola
Domnarvets GOIF
26:53.161200
+46.4500
78.1p
5
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
26:54.161300
+47.4600
78.0p
5
Oscar Quicklund
Östersunds SK
26:54.161300
+47.4600
78.0p
7
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
27:08.162700
+1:01.6000
77.1p
8
Gustav Nordström
Gävle SK
27:15.163400
+1:08.6700
76.6p
9
Tom Impola
Domnarvets GOIF
27:19.163800
+1:12.7100
76.4p
10
Johan Viksten
Hudiksvalls IF
27:30.164900
+1:23.8200
75.6p
11
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
27:32.165100
+1:25.8400
75.5p
12
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
27:39.165800
+1:32.9100
75.1p
13
Martin Liljemark
SK Bore
27:47.166600
+1:40.9900
74.6p
13
Johan Kristoffersson
Arvika IS
27:47.166600
+1:40.9900
74.6p
15
Jim Åhl
Gellivare SK
27:59.167800
+1:52.11100
73.8p
15
Peter Lundbäck
Bergnäsets AIK
27:59.167800
+1:52.11100
73.8p
17
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
28:02.168100
+1:55.11400
73.6p
17
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
28:02.168100
+1:55.11400
73.6p
19
Johan Nyman
Stockviks SF
28:07.168600
+2:00.11900
73.3p
20
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
28:18.169700
+2:11.13000
72.7p
21
Anton Karlsson
Alnö SK
28:24.170300
+2:17.13600
72.3p
22
Martin Lindblad
OK Landehof
28:25.170400
+2:18.13700
72.3p
23
Tobias Engblom
Stöde IF
28:29.170800
+2:22.14100
72.0p
24
Fredrik Lindström
Lycksele IF
28:30.170900
+2:23.14200
72.0p
25
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
28:30.170900
+2:23.14200
72.0p
26
Johan Dahlborg
Frösö IF
28:30.170900
+2:23.14200
72.0p
27
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
28:34.171300
+2:27.14600
71.7p
28
Erik Söderman
Stockviks SF
28:37.171600
+2:30.14900
71.6p
28
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
28:37.171600
+2:30.14900
71.6p
30
Mattias Wiklund
Stöde IF
28:47.172600
+2:40.15900
71.0p
31
Robert Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
28:48.172700
+2:41.16000
70.9p
32
Marcus Svelander
Åsarna IK
28:52.173100
+2:45.16400
70.7p
33
Emil Linell
Högbo GOIF
28:59.173800
+2:52.17100
70.3p
34
Emil Lundström
Östersunds SK
29:00.173900
+2:53.17200
70.3p
35
Arvid Elffors
Lucksta IF
29:17.175600
+3:10.18900
69.3p
36
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
29:18.175700
+3:11.19000
69.3p
37
Nils Fors
Åmotfors IF
29:19.175800
+3:12.19100
69.2p
38
Johan Eriksson
Åsarna IK
29:25.176400
+3:18.19700
68.9p
39
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
29:36.177500
+3:29.20800
68.3p
40
Albin Ackerot
OK Landehof
29:45.178400
+3:38.21700
67.9p
41
Alfred Brodin
Falu IK
29:46.178500
+3:39.21800
67.8p
41
Linus Öberg
Bergeforsens SK
29:46.178500
+3:39.21800
67.8p
43
Tomas Kapell
Vårby IK
29:53.179200
+3:46.22500
67.4p
44
Johan Lindblad
Alnö SK
30:01.180000
+3:54.23300
67.0p
45
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
30:03.180200
+3:56.23500
66.9p
46
Johan Ilhamn
Östersunds SK
30:09.180800
+4:02.24100
66.6p
47
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
30:11.181000
+4:04.24300
66.5p
48
Carl Olander
OK Landehof
30:15.181400
+4:08.24700
66.3p
49
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
30:16.181500
+4:09.24800
66.3p
50
Patrik Tallbom
Östersunds SK
30:20.181900
+4:13.25200
66.1p
51
Linus Persson
Hudiksvalls IF
30:50.184900
+4:43.28200
64.6p
52
Magnus Engberg
Selånger SOK
31:12.187100
+5:05.30400
63.6p
53
Tobias Nilsson
Östersunds SK
31:14.187300
+5:07.30600
63.5p
54
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
31:29.188800
+5:22.32100
62.9p
55
Daniel Karlsson
Östersunds SK
31:41.190000
+5:34.33300
62.3p
56
Adrian Hedberg
Östersunds SK
32:40.195900
+6:33.39200
59.9p
57
Zakris Strömquist
Östersunds SK
32:55.197400
+6:48.40700
59.3p
58
Rasmus Andersson
Östersunds SK
33:39.201800
+7:32.45100
57.6p
59
Jonas Fredriksson
Järpens SK
35:34.213300
+9:27.56600
53.6p