Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Usm Distans
2008-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rebecka Forsberg
Malungs IF
22:37.135690
2
Lisa Dahl
Litsbygdens SK
23:28.140750
+50.4960
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:46.142550
+1:08.6760
4
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
23:51.143010
+1:13.7220
5
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:55.143400
+1:17.7610
6
Ida Claréus
Östersunds SK
24:00.143900
+1:22.8110
7
Viktoria Brink
Njutångers IF
24:12.145130
+1:34.9340
8
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
24:26.146560
+1:48.10770
9
Jenny Landström
Malungs IF
24:29.146870
+1:51.11080
10
Julia Jansson
Månkarbo IF
24:43.148220
+2:05.12430
11
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
24:48.148780
+2:10.12990
12
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
24:50.148910
+2:12.13120
13
Evelina Bångman
Sundbybergs IK
25:01.150010
+2:23.14220
14
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
25:02.150120
+2:24.14330
15
Anna Österberg
Remsle SK
25:02.150140
+2:24.14350
16
Hannah Wass
Tvärreds IF
25:12.151100
+2:34.15310
17
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
25:13.151230
+2:35.15440
18
Emma Nöjd
Bottnaryd IF
25:20.151960
+2:42.16170
19
Matilda Sundbaum
Tierps IF
25:30.152920
+2:52.17130
20
Alicia Kallin
IFK Mora SK
25:32.153100
+2:54.17310
21
Louise Persson
Stöde IF
25:37.153660
+2:59.17870
22
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
25:42.154170
+3:04.18380
23
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
25:45.154420
+3:07.18630
24
Johanna Ek
Kalix SK
25:56.155500
+3:18.19710
25
Maja Sandström
Täfteå IK
26:08.156750
+3:30.20960
26
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
26:09.156870
+3:31.21080
27
Olivia Lundström
Stockviks SF
26:12.157190
+3:35.21400
28
Monica Wiklund
Ramsjö SK
26:17.157630
+3:39.21840
29
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
26:25.158410
+3:47.22620
30
Louise Myrberg
Ramsjö SK
26:37.159600
+3:59.23810
31
Linnéa Sjöström
IFK Hedemora SK
26:50.160990
+4:13.25200
32
Sara Nyström
Skellefteå SK
27:20.163900
+4:42.28110
33
Erika Bygren
Njutångers IF
27:21.164060
+4:43.28270
34
Amanda Wallin
Lucksta IF
27:29.164880
+4:51.29090
35
Andrea Skott Dahlgren
Funäsdalens IF
27:35.165480
+4:57.29690
36
Evelina Hansen
Ramsjö SK
27:47.166630
+5:09.30840
37
Anna Hansson
Sunderby SK
27:58.167710
+5:20.31920
38
Jenny Halvarsson
SK Ringen
28:05.168400
+5:27.32610
39
Sofia Torstensson
Månkarbo IF
28:11.169090
+5:34.33300
40
Madelene Hallin
Lucksta IF
28:12.169190
+5:35.33400
41
Marie Spångmyr
IK Jarl Rättvik
28:41.172040
+6:03.36250
42
Frida Persson
IK Hakarpspojkarna
29:08.174790
+6:31.39000
43
Sara Nilsson
IK Hakarpspojkarna
30:33.183280
+7:55.47490
44
Linnea Johansson
IK Hakarpspojkarna
34:18.205710
+11:40.69920
H 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
20:12.121110
2
Carl Quicklund
Östersunds SK
20:16.121550
+4.340
3
Peppe Femling
Högbo GOIF
20:43.124270
+31.3060
4
Oscar Kardin
Östersunds SK
20:49.124830
+37.3620
5
Martin Bergström
Strömnäs GIF
20:58.125790
+46.4580
6
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
21:00.125930
+48.4720
7
Niklas Persson
Falu IK
21:08.126720
+56.5510
8
Per Sandberg
Filipstads SF
21:08.126790
+56.5580
9
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
21:11.127030
+59.5820
10
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
21:19.127800
+1:06.6590
11
Niklas Niska
Pajala IF
21:33.129240
+1:21.8030
12
Tim Pettersson
SK Järven
21:40.129900
+1:27.8690
13
Jack Impola
Domnarvets GOIF
21:40.129930
+1:28.8720
14
Christofer Rossi
Högbo GOIF
21:41.130040
+1:29.8830
14
Viktor Hansson
Brohyttans IF
21:41.130040
+1:29.8830
16
Mathias Jonasson
Östersunds SK
21:42.130170
+1:30.8960
17
Martin Bodin
Sunderby SK
21:43.130290
+1:31.9080
17
Jakob Sundin
Nordingrå SK
21:43.130290
+1:31.9080
19
Andreas Grann
Sunne SLF
21:52.131180
+1:40.9970
20
Johan Häggström
Kalix SK
21:54.131340
+1:42.10130
21
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
21:57.131670
+1:45.10460
22
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
21:59.131890
+1:47.10680
23
Filip Jönsson
Sunderby SK
22:00.131990
+1:48.10780
24
Bob Impola
Domnarvets GOIF
22:02.132100
+1:49.10890
25
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
22:05.132430
+1:53.11220
26
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
22:09.132830
+1:57.11620
27
Emil Persson
SK Bore
22:19.133830
+2:07.12620
28
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
22:20.133920
+2:08.12710
29
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
22:25.134450
+2:13.13240
30
Tomas Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
22:25.134470
+2:13.13260
31
David Nordström
Täfteå IK
22:28.134730
+2:16.13520
32
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
22:29.134820
+2:17.13610
33
Oscar Persson
SK Bore
22:34.135390
+2:22.14180
34
Simon Larsson
Malmbergets Aif
22:36.135540
+2:24.14330
35
Erik Stark
Nordingrå SK
22:39.135820
+2:27.14610
36
Johan Byström
Täfteå IK
22:42.136180
+2:30.14970
37
John von Knorring
Stockviks SF
22:45.136430
+2:33.15220
38
Carl Andersson
Stockviks SF
22:46.136580
+2:34.15370
39
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
22:51.137030
+2:39.15820
40
Olle Lindfors
Hägersta GF
23:02.138180
+2:50.16970
41
Jesper Arnesson
Idre SK
23:08.138710
+2:56.17500
42
Fredrik Carlsson
Sundbybergs IK
23:11.139050
+2:59.17840
43
Anton Hammar
IFK Strömsund
23:13.139290
+3:01.18080
44
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
23:17.139650
+3:05.18440
45
David Sjögren
Köla AIK
23:22.140180
+3:10.18970
46
Andre Larsson
Svegs IK
23:25.140410
+3:13.19200
47
Emil Hugoh
OK Landehof
23:29.140830
+3:17.19620
48
Mikael Palm
Kågedalens SK
23:32.141190
+3:20.19980
49
Carl Engström
OK Landehof
23:34.141360
+3:22.20150
50
Isak Landström
IFK Umeå
23:35.141440
+3:23.20230
51
Johan Montén
Domnarvets GOIF
23:44.142350
+3:32.21140
52
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:45.142490
+3:33.21280
53
Jesper Nelin
Hestra IF
23:49.142850
+3:37.21640
54
Niklas Olsson
Älvdalens IF SK
23:54.143320
+3:42.22110
55
Tony Simonsson
Offerdals SK
23:58.143730
+3:46.22520
56
Simon Lundberg
Nordingrå SK
24:01.144010
+3:49.22800
57
John Flodin
Hestra IF
24:05.144420
+3:53.23210
58
Joakim Carlsson
Sundbybergs IK
24:12.145150
+4:00.23940
59
Erik Siebers
IK Hakarpspojkarna
24:15.145420
+4:03.24210
60
Anders Sveder
Hällefors SK
24:27.146640
+4:15.25430
61
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
24:32.147130
+4:20.25920
62
Stefan Nilsson
Nätra SK
24:38.147740
+4:26.26530
63
Kim Andersson
Svegs IK
24:40.147900
+4:27.26690
64
Adrian Ulander
Hägglunds IOFK
25:11.151050
+4:59.29840
65
Alexander Eriksson
Robertsfors IK
25:24.152310
+5:12.31100
66
Martin Jonsson
IFK Hedemora SK
25:36.153560
+5:24.32350
67
Erik Frost
IFK Mora SK
25:43.154240
+5:31.33030
68
Jonas Langman
Bålsta SK
25:47.154660
+5:35.33450
69
Pontus Nordström
Månkarbo IF
26:13.157230
+6:01.36020
70
Anton Hägglund
Hägglunds IOFK
28:25.170470
+8:13.49260
Logga in för att slippa de här annonserna
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
15:01.90040
2
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
15:45.94480
+44.4340
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
15:54.95360
+53.5220
4
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
16:03.96260
+1:02.6120
5
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
16:08.96780
+1:07.6640
6
Stina Nilsson
Malungs IF
16:09.96850
+1:08.6710
7
Maja Falk
Ulricehamns IF
16:30.98930
+1:28.8790
8
Felice Hedberg
Norbergs SK
16:32.99150
+1:31.9010
9
Lovisa Modig
Sunderby SK
16:35.99430
+1:33.9290
10
Jennifer Lindblom
Svegs IK
16:44.100330
+1:42.10190
11
Emma Dahlgren
Filipstads SF
16:45.100480
+1:44.10340
12
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
16:50.100910
+1:48.10770
13
Emma Nilsson
Brandsbols SK
16:54.101320
+1:52.11180
14
Julia Forsmark
Norbergs SK
16:56.101580
+1:55.11440
15
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
16:59.101830
+1:57.11690
16
Isabella Dannberg
Storviks IF
16:59.101840
+1:58.11700
17
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:59.101850
+1:58.11710
18
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
17:01.102050
+2:00.11910
19
Clara Auland
Sunderby SK
17:02.102140
+2:01.12000
20
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
17:19.103860
+2:18.13720
21
Frida Solin
Remsle SK
17:20.103960
+2:19.13820
22
Lena Wiklund
Högbo GOIF
17:21.104060
+2:20.13920
23
Sofie Svensson
IK Vista
17:23.104260
+2:22.14120
24
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
17:25.104450
+2:24.14310
25
Hilda Lagerlöf
Agnäs IK
17:33.105250
+2:32.15110
26
Erika Eriksson
Stöde IF
17:34.105380
+2:33.15240
27
Anna Byström
Täfteå IK
17:39.105820
+2:37.15680
28
Emma Ivarsson
Årsunda IF
17:51.107010
+2:49.16870
29
Moa Nordin
Bolidens SK
17:51.107050
+2:50.16910
30
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:53.107260
+2:52.17120
31
Julia Norén
Landsbro IF SK
17:53.107290
+2:52.17150
32
Madeleine Bohlin
Svegs IK
18:02.108170
+3:01.18030
33
Anna Wik
Tvärreds IF
18:03.108210
+3:01.18070
34
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
18:08.108780
+3:07.18640
35
Sofia Rylander
IFK Mora SK
18:11.109020
+3:09.18880
36
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
18:12.109170
+3:11.19030
37
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
18:13.109210
+3:11.19070
38
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
18:18.109760
+3:17.19620
39
Frida Persson
Nässjö SF
18:23.110270
+3:22.20130
40
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
18:24.110330
+3:22.20190
41
Frida Vinsa
Sävast Ski Team IF
18:28.110710
+3:26.20570
42
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
18:29.110810
+3:27.20670
43
Julia Dahl
Sya SK
18:29.110830
+3:27.20690
44
Therese Moberg
Ånge SK
18:34.111300
+3:32.21160
45
Amanda Jansson
Månkarbo IF
18:37.111640
+3:36.21500
46
Erika Elfstrand
Njutångers IF
18:37.111650
+3:36.21510
47
Jessica Sundvall
Malmbergets Aif
18:55.113420
+3:53.23280
48
Karin Bergman
Svegs IK
20:16.121530
+5:14.31390
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pål Forsberg
Alnö SK
14:07.84640
2
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
14:23.86210
+15.1470
3
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
14:27.86650
+20.1910
4
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
14:28.86710
+20.1970
5
Johan Forsberg
Agnäs IK
14:35.87470
+28.2730
6
Patrik Millestu
Häggenås SK
14:37.87670
+30.2930
7
Philip Burland
Alnö SK
14:40.87950
+33.3210
8
Kim Nilsson
Töcksfors IF
14:42.88120
+34.3380
9
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
14:43.88210
+35.3470
10
Olof Andersson
Häggenås SK
14:50.88910
+42.4170
11
Håkan Emilsson
Offerdals SK
14:51.89060
+44.4320
12
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
14:52.89110
+44.4370
13
Viktor Axelsson
Borås SK
14:54.89330
+46.4590
14
Elias Alvebro
Häggenås SK
14:59.89850
+52.5110
15
Mattias Bångman
Offerdals SK
15:02.90180
+55.5440
16
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
15:14.91360
+1:07.6620
17
Viktor Forsblom
Falu IK
15:19.91850
+1:12.7110
18
Joakim Lundqvist
Malmbergets Aif
15:19.91890
+1:12.7150
19
Marcus Axelsson
Töcksfors IF
15:20.91960
+1:13.7220
20
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
15:20.91990
+1:13.7250
21
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
15:21.92070
+1:14.7330
22
Gustav Larsson
Näsvikens IK
15:22.92180
+1:15.7440
23
Victor Olsson
Söderala AIK
15:23.92230
+1:15.7490
24
Petrus Stenqvist Ryen
IFK Mora SK
15:41.94080
+1:34.9340
25
Daniel Fakt
Bjursås IK
15:44.94370
+1:37.9630
26
Niko Lehtonen
IK Rex
15:46.94530
+1:38.9790
27
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
15:50.94970
+1:43.10230
28
Ludvig Nordqvist
Sya SK
15:53.95200
+1:45.10460
29
Henric Öberg
Strömnäs GIF
15:58.95710
+1:50.10970
30
Oskar Lundgren
Röbäcks SK
15:58.95740
+1:51.11000
31
Emil Lundgren
Röbäcks SK
16:01.96060
+1:54.11320
32
Martin Norberg
Malmbergets Aif
16:08.96740
+2:01.12000
33
Johannes Carlzén
Tvärreds IF
16:08.96790
+2:01.12050
34
Gustav Lindblad
Alnö SK
16:12.97120
+2:04.12380
35
Nils Persson
Östersunds SK
16:14.97300
+2:06.12560
36
Jens Masimov
IFK Hedemora SK
16:15.97480
+2:08.12740
37
Anton Mattsson
SK Bore
16:18.97780
+2:11.13040
38
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
16:19.97880
+2:12.13140
39
Harald Kempe
Tynderö IK
16:23.98220
+2:15.13480
40
Simon Lindholm
Stockviks SF
16:26.98520
+2:18.13780
41
Tobias Palolampi
Tynderö IK
16:33.99250
+2:26.14510
42
Erik Skoglund
Lucksta IF
16:35.99460
+2:28.14720
43
Patrik Thell
Garphyttans IF
16:38.99700
+2:30.14960
44
Magnus Persson
Bottnaryd IF
16:39.99880
+2:32.15140
45
Joakim Eriksson
Tierps IF
16:40.99970
+2:33.15230
46
Erik Strindlund
Östersunds SK
16:45.100420
+2:37.15680
47
Philip Forsman
IFK Umeå
16:58.101770
+2:51.17030
48
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
17:12.103180
+3:05.18440
49
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
17:14.103360
+3:07.18620
50
Pierre Ohlson
Filipstads SF
17:17.103670
+3:10.18930
51
Kristoffer Fallgren
SK Bore
17:22.104150
+3:15.19410
52
Simon Svanebo
Alnö SK
17:43.106230
+3:35.21490
53
Daniel Björk
IK Rex
18:28.110720
+4:20.25980
54
Henrik Westher
Tvärreds IF
18:30.110930
+4:22.26190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)