Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tanumsloppet
2018-06-03
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2018
<<< Rollsborundan
Rådarullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Marcus Johansson
Team Skills
1:33:39.561800
86.1p
2
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
1:38:07.588600
+4:28.26700
81.0p
3
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:38:08.588700
+4:29.26800
81.0p
4
H 21
Henrik Alm
No Club
1:38:09.588800
+4:30.26900
81.0p
5
H 21
Tommy Bylund
Göteborgs SK
1:40:31.603000
+6:52.41100
78.6p
6
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
1:41:49.610800
+8:10.48900
77.3p
7
H 21
Baptiste Noel
LA Bressaude
1:42:53.617200
+9:14.55300
76.3p
8
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:43:00.617900
+9:21.56000
76.2p
9
H 21
Tobias Westman
IK Stern
1:43:05.618400
+9:26.56500
76.1p
10
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:43:10.618900
+9:31.57000
76.0p
11
H 40
Anders Carlson
SOK 68
1:43:12.619100
+9:33.57200
76.0p
12
H 21
Gustav Törnqvist
IK Stern
1:43:14.619300
+9:35.57400
75.9p
13
H 21
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
1:44:14.625300
+10:35.63400
75.0p
14
H 40
Anders Sörensson
Team s
1:46:47.640600
+13:08.78700
72.8p
15
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:47:33.645200
+13:54.83300
72.1p
16
H 21
Fredric Killén
OK Skogsvargarna
1:48:01.648000
+14:22.86100
71.7p
17
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
1:48:19.649800
+14:40.87900
71.5p
18
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:48:20.649900
+14:41.88000
71.5p
19
H 50
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:48:27.650600
+14:48.88700
71.4p
20
H 21
David Ranfalk
IK Stern
1:51:01.666000
+17:22.104100
69.3p
21
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:53:07.678600
+19:28.116700
67.7p
22
H 40
Erik Karlsson
Tanums IF
1:54:08.684700
+20:29.122800
67.0p
23
H 40
Andreas Rom
Främmestads IK
1:54:29.686800
+20:50.124900
66.7p
24
H 40
Robert Johansson
Främmestads IK
1:55:16.691500
+21:37.129600
66.2p
25
H 50
Mats-erik Larsson
Ryda SK
1:55:30.692900
+21:51.131000
66.0p
26
H 21
Tobias Magnusson
ED
1:56:15.697400
+22:36.135500
65.5p
27
H 21
Fredrik Fossum Jensen
Team Craft
1:56:16.697500
+22:37.135600
65.5p
28
H 40
Viktor Mazko
SF Vershina
1:57:24.704300
+23:45.142400
64.7p
29
H 50
Bengt Bern
FK Herkules
1:57:41.706000
+24:02.144100
64.5p
30
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
1:57:59.707800
+24:20.145900
64.3p
31
H 40
Claes Olsson
Göteborgs SK
1:59:21.716000
+25:42.154100
63.4p
32
H 40
Magnus Glännå
IK Stern
1:59:31.717000
+25:52.155100
63.3p
33
H 40
Robert Jacobsson
Stockholms RK
1:59:57.719600
+26:18.157700
63.0p
34
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:00:13.721200
+26:34.159300
62.8p
35
H 50
Niclas Lund
Alliansloppets SK
2:03:50.742900
+30:11.181000
60.6p
36
H 40
Markus Boltorp
Eds SK
2:07:16.763500
+33:37.201600
58.6p
37
H 21
Mattias Linell
IK Stern
2:08:31.771000
+34:52.209100
57.9p
38
H 40
Urban Hörnström
No Club
2:16:01.816000
+42:22.254100
54.1p
39
H 21
Johan Persson
Främmestads IK
2:16:59.821800
+43:20.259900
53.7p
40
D 21
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
2:17:28.824700
+43:49.262800
53.5p
41
H 50
Robert Gren
Munkedals SOK
2:24:29.866800
+50:50.304900
50.4p
42
H 21
David Augustsson
Hindås SK
2:26:45.880400
+53:06.318500
49.5p
43
D 50
Eleonor Öström
IK Stern
2:27:00.881900
+53:21.320000
49.4p
44
D 21
Christina Enerstedt
Trollhättans SOK
2:27:48.886700
+54:09.324800
49.1p
45
D 50
Ingemo Ilander
IK Stern
2:33:16.919500
+59:37.357600
47.0p
46
D 21
Margareta Abrahamsson
Månkarbo IF
2:33:20.919900
+59:41.358000
47.0p
47
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
47
H 21
Mikael Goldring
Team Skills
23:59:59.8639800
28km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17
Ådne Holter Gigernes
Nes Ski
1:04:11.385000
77.7p
2
H 17
Sondre B Pedersen
Nes Ski
1:07:02.402100
+2:51.17000
74.4p
3
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:14:24.446300
+10:13.61200
67.0p
4
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
1:19:11.475000
+15:00.89900
63.0p
5
H 60
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:19:12.475100
+15:01.90000
63.0p
6
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:19:13.475200
+15:02.90100
62.9p
7
H 60
Göran Johansson
Magra IS
1:21:05.486400
+16:54.101300
61.5p
8
H 60
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
1:23:39.501800
+19:28.116700
59.6p
9
H 70
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:25:56.515500
+21:45.130400
58.0p
10
D 17
Cora Badh
Falköpings AIK SK
1:31:07.546600
+26:56.161500
54.7p
11
H 60
Sören Skålberg
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
14km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Per Sandström
Eds SK
34:44.208300
71.3p
2
H 16
Lasse Pettersbakken
Lyn
35:43.214200
+59.5800
3
H 21
Jörgen Henriksson
ED
36:48.220700
+2:04.12300
67.3p
4
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
38:22.230100
+3:38.21700
64.5p
5
H 16
Martin Bakken
Lyn
41:57.251600
+7:13.43200
6
H 21
Mattias Andersson
Eds SK
42:38.255700
+7:54.47300
58.1p
7
H 21
Mikael Collby
Lerums SOK
43:45.262400
+9:01.54000
56.6p
8
H 21
Klaes Göransson
Äspereds IF
45:13.271200
+10:29.62800
54.7p
9
H 21
Magnus Larsson
No Club
45:29.272800
+10:45.64400
54.4p
10
D 16
Mira Göransson
Äspereds IF
45:31.273000
+10:47.64600
11
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
50:17.301600
+15:33.93200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)