Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sollidenrullens sträcktider
2018-06-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
27km
Rullskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:02:54.377300
81.9p
2
H 21
Tobias Westman
IK Stern
1:03:15.379400
+21.2000
81.3p
3
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:03:21.380000
+27.2600
81.2p
4
H 21
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:04:56.389500
+2:02.12100
78.9p
5
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
1:06:17.397600
+3:23.20200
77.0p
6
H 21
Viktor Hansson
Brohyttans IF
1:07:42.406100
+4:48.28700
75.2p
7
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:07:44.406300
+4:50.28900
75.2p
8
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:08:10.408900
+5:16.31500
74.6p
9
H 45
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:08:24.410300
+5:30.32900
74.3p
10
H 21
Mårten Gedda
OK Landehof
1:08:51.413000
+5:57.35600
73.8p
11
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:11:40.429900
+8:46.52500
70.5p
12
H 21
Otto Linderborg
Ufk
1:12:16.433500
+9:22.56100
69.8p
13
H 21
Tobias Brodén
Nybro Ski
1:14:22.446100
+11:28.68700
67.6p
14
H 45
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
1:14:50.448900
+11:56.71500
67.1p
15
H 21
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
1:15:43.454200
+12:49.76800
66.2p
16
H 21
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
1:16:00.455900
+13:06.78500
65.9p
17
H 65
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:16:02.456100
+13:08.78700
65.9p
18
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:17:23.464200
+14:29.86800
64.6p
19
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:17:31.465000
+14:37.87600
64.5p
20
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:17:46.466500
+14:52.89100
64.2p
21
H 21
Tobias Nilsson
Ölands SK
1:18:05.468400
+15:11.91000
64.0p
22
H 21
Peter Håkansson
Växjö Norra IF
1:19:09.474800
+16:15.97400
63.0p
23
H 45
Roger Johansson
OK Vargen
1:19:57.479600
+17:03.102200
62.3p
24
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
1:21:07.486600
+18:13.109200
61.3p
25
H 65
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:24:08.504700
+21:14.127300
58.8p
26
H 65
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:26:19.517800
+23:25.140400
57.2p
27
H 45
Henrik Hillberg
Axa SC
1:26:40.519900
+23:46.142500
56.9p
28
H 65
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:29:09.534800
+26:15.157400
55.2p
29
H 21
Patrik Ottosson
Nässjö SF
1:33:47.562600
+30:53.185200
52.2p
30
H 45
Peter Dyvik
Nybro Ski
1:36:03.576200
+33:09.198800
50.8p
31
H 45
Kenneth Svensson
Nybro Ski
1:41:57.611600
+39:03.234200
47.6p
32
D 21
Emelie Nilsson
Ölands SK
1:43:02.618100
+40:08.240700
47.0p
33
D 21
Annica Harrysson
Johannebergs Scoutkår IF
1:49:13.655200
+46:19.277800
44.2p