Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Torsbyrullen Masstart
2018-07-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
14:23.86280
84.4p
2
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
14:26.86510
+2.130
84.1p
3
H 21
Matteo Tanel
Robinson Ski Team
14:26.86540
+2.160
84.1p
4
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
14:26.86590
+3.210
84.0p
5
H 21
Anton Persson
SK Bore
14:27.86640
+3.260
84.0p
6
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
14:27.86650
+3.270
84.0p
7
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
14:27.86670
+3.290
83.9p
8
H 21
Francesco Becchis
Under UP
14:28.86710
+4.330
83.9p
9
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
14:28.86730
+4.350
83.9p
10
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
14:30.86920
+6.540
83.7p
11
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
14:30.86970
+6.590
83.6p
12
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
14:30.86990
+7.610
83.6p
13
H 21
Oscar Persson
SK Bore
14:33.87290
+10.910
83.2p
14
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
14:34.87320
+10.940
83.2p
15
H 21
Clement Mailler
Bozel
14:34.87340
+10.960
83.2p
16
H 21
Eugeniy Dementiev
Dinamo Kiev
14:35.87450
+11.1070
83.1p
17
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
14:36.87520
+12.1140
83.0p
18
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
14:36.87530
+12.1150
83.0p
19
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
14:36.87540
+12.1160
83.0p
20
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
14:36.87580
+13.1200
82.9p
21
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
14:37.87610
+13.1230
82.9p
22
H 21
Patrick Fossum Kristoffersen
Gjerdrum IL
14:38.87710
+14.1330
82.8p
23
H 21
Jan Koristek
Ski Team Jase Latky
14:39.87820
+15.1440
82.7p
24
H 21
Eirik Asdøl
Asker SK
14:39.87860
+15.1480
82.6p
25
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
14:40.87900
+16.1520
82.6p
26
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
14:44.88310
+20.1930
82.1p
27
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
14:44.88380
+21.2000
82.0p
28
H 21
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
14:47.88670
+23.2290
81.7p
29
H 21
Dmitriy Goroshnikov
Russia
14:48.88710
+24.2330
81.7p
30
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
14:49.88870
+25.2490
81.5p
31
H 21
Jacopo Giardina
Team Futura
14:59.89810
+35.3430
80.5p
32
H 21
Emanuele Becchis
Ski Avis Borgo
15:00.89990
+37.3610
80.3p
33
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
15:01.90010
+37.3630
80.3p
34
H 21
Tobias Arvidsson
Lima IF
15:03.90200
+39.3820
80.1p
35
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
15:07.90680
+44.4300
79.6p
36
H 21
Elis Berg
Sunne SLF
15:09.90860
+45.4480
79.4p
37
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
15:10.90980
+47.4600
79.3p
38
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
15:16.91510
+52.5130
78.8p
39
H 21
Mads Berthelsen
Danmark
15:17.91660
+53.5280
78.6p
40
H 21
Jan Mikus
Kbl Jasna
15:20.91980
+57.5600
78.3p
41
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
15:21.92090
+58.5710
78.2p
42
H 20
Ådne Holter Gigernes
Nes Ski
15:29.92880
+1:06.6500
77.4p
43
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
15:30.92940
+1:06.6560
77.4p
44
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
15:32.93120
+1:08.6740
77.2p
45
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
15:33.93200
+1:09.6820
77.1p
46
H 21
Andreas Viker
IK Stern
15:36.93500
+1:12.7120
76.8p
47
H 21
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
15:37.93650
+1:13.7270
76.7p
48
H 21
Hans-Edvard Bragvin Andresen
Trøsken IL
15:40.93940
+1:16.7560
76.4p
49
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
15:41.94010
+1:17.7630
76.4p
50
H 20
Angelo Buttironi
S.C. UBI BANCA GOGGI A.S.D.
15:45.94430
+1:21.8050
76.0p
51
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
15:46.94550
+1:22.8170
75.9p
52
H 20
Anatoliy Vakhrushev
Russia
15:49.94800
+1:25.8420
75.6p
53
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
15:50.94980
+1:27.8600
75.5p
54
H 20
Olle Westin
IK Stern
15:58.95700
+1:34.9320
74.8p
54
H 20
Mårten Gedda
IK Stern
15:58.95700
+1:34.9320
74.8p
56
H 20
Raimo Vigants
Madona
16:02.96140
+1:38.9760
74.4p
57
H 20
Alberto Tognetti Winter
KL
16:07.96610
+1:43.10230
74.0p
58
H 21
Falk Lembke
Tyskland
16:09.96820
+1:45.10440
73.8p
59
H 21
Marcel Bund
SG Klotzsche
16:11.97090
+1:48.10710
73.6p
60
H 21
Kristian Santiago Ankersen
Gruppo Sciatori Brentonico
16:12.97140
+1:48.10760
73.5p
61
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
16:12.97190
+1:49.10810
73.5p
62
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
16:13.97240
+1:49.10860
73.4p
63
H 20
Riccardo Lorenzo Masiero
S.C. Montebelluna
16:17.97660
+1:53.11280
73.1p
64
H 20
Ilvars Bisenieks
Madona Bjss
16:21.98070
+1:57.11690
72.7p
65
H 20
Henrik Einangshaug
IL Aasguten
16:22.98180
+1:59.11800
72.6p
66
H 20
Niks Saulitis
Madona Bjss
16:29.98800
+2:05.12420
72.1p
67
H 20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
16:30.98910
+2:06.12530
72.0p
68
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
16:39.99890
+2:16.13510
71.2p
68
H 20
Alexander Grigoriev
Russia
16:39.99890
+2:16.13510
71.2p
70
D 21
Johanna Skottheim
Sälens IF
16:40.99940
+2:16.13560
71.2p
71
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
16:41.100020
+2:17.13640
71.1p
72
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
16:43.100210
+2:19.13830
71.0p
73
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
16:48.100780
+2:25.14400
70.5p
74
D 21
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
16:52.101170
+2:28.14790
70.2p
75
D 21
Ulrika Axelsson
Sya SK
16:58.101790
+2:35.15410
69.7p
76
H 21
Baptiste Noel
LA Bressaude
17:01.102020
+2:37.15640
69.5p
77
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
17:07.102620
+2:43.16240
69.1p
78
D 21
Varvara Prokhorova
Russia
17:18.103750
+2:54.17370
68.2p
79
D 21
Julia Richter
Ssv Sayda
17:19.103880
+2:56.17500
68.1p
80
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:21.104070
+2:57.17690
68.0p
81
H 20
Moritz Kirschner
Tyskland
17:23.104220
+2:59.17840
67.8p
82
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
17:31.105030
+3:07.18650
67.3p
83
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
17:31.105060
+3:07.18680
67.2p
84
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
17:31.105090
+3:08.18710
67.2p
85
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
17:33.105210
+3:09.18830
67.1p
86
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
17:42.106120
+3:18.19740
66.5p
87
D 20
Moa Hansson
Landsbro IF SK
17:46.106590
+3:23.20210
66.1p
88
H 21
Sigurd Braathen Reigstad
Osterøy IL
17:49.106890
+3:26.20510
65.9p
89
D 21
Ksenia Konokhova
Russia
17:50.106930
+3:26.20550
65.9p
90
D 21
Anna Bolzan
S.C. Orsago
17:50.106960
+3:26.20580
65.9p
91
D 21
Kitija Auzina
Madona Bjss
17:51.107080
+3:28.20700
65.8p
92
D 21
Olga Letucheva
Russia
18:01.108060
+3:37.21680
65.1p
93
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
18:02.108130
+3:38.21750
65.1p
94
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
18:08.108720
+3:44.22340
64.7p
95
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
18:08.108740
+3:44.22360
64.7p
96
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
18:09.108830
+3:45.22450
64.6p
97
D 21
Elena Ektova
Russia
18:15.109440
+3:51.23060
64.2p
98
D 20
Nora Lignell
Lucksta IF
18:17.109680
+3:54.23300
64.0p
99
H 20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
18:21.110030
+3:57.23650
63.8p
100
D 21
Lisa Bolzan
S.C. Orsago
18:26.110570
+4:02.24190
63.4p
101
D 20
Chiara Becchis
Ski Avis Borgo
18:29.110890
+4:06.24510
63.2p
102
D 20
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
18:32.111100
+4:08.24720
63.1p
103
D 20
Julie Henriette Arnesen
Konnerud IL
18:48.112760
+4:24.26380
62.1p
104
D 20
Merle Richter
Ssv Sayda
18:54.113350
+4:30.26970
61.7p
105
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
18:58.113730
+4:34.27350
61.5p
106
D 20
Alba MORTAGNA
S.C. Valdobbiadene
19:06.114560
+4:42.28180
61.0p
107
H 21
Jostein Olafsen
Bærums Verk IF Langrenn
19:11.115060
+4:47.28680
60.7p
108
D 20
Erika Österman
Häverödals SK
19:21.116050
+4:57.29670
60.1p
109
D 20
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
19:32.117160
+5:08.30780
59.4p
110
H 20
Nils Wastegård
IK Stern
19:32.117170
+5:08.30790
59.4p
111
D 20
Rosa Zimare
Tyskland
19:45.118440
+5:21.32060
58.7p
112
D 21
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
19:46.118590
+5:23.32210
58.6p
113
D 21
Elena Lukianova
Russia
20:00.119910
+5:36.33530
57.9p
114
D 20
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
20:15.121410
+5:51.35030
57.1p
115
D 21
Louise Roslin
Strömnäs GIF
20:26.122540
+6:02.36160
56.5p
116
D 21
Cordelia Melén Olsson
Häverödals SK
20:39.123880
+6:16.37500
55.8p
117
D 21
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
20:43.124220
+6:19.37840
55.7p
118
D 20
Amanda Hedström
IK Fryken
22:02.132140
+7:38.45760
52.0p
119
D 20
Katja Mueller-kuckelberg
Tyskland
22:45.136490
+8:22.50110
50.2p
120
H 20
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
23:38.141770
+9:14.55390
48.1p
121
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
23:59:59.8639800
121
D 20
Linnea Sjödin
Rembo IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Fredrik Hoksrud Myhre
Gulset IF Ski
6:21.38060
2
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
6:25.38460
+4.300
3
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
6:30.38930
+8.770
4
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
6:45.40470
+24.2310
5
H 16
Johannes Solvik
Gulset IF Ski
7:00.41910
+38.3750
6
H 16
Isak Österman
Häverödals SK
7:33.45270
+1:12.7110
7
H 16
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
7:36.45500
+1:14.7340
8
H 14
Martin Höiby
OK Landehof
7:40.45940
+1:18.7780
9
D 16
Thuva Andersson
OK Landehof
9:24.56320
+3:02.18160
10
H 16
Arve Lignell
Lucksta IF
10:03.60270
+3:42.22110
11
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
10:54.65340
+4:32.27180
12
D 14
Ines Lignell
Lucksta IF
11:14.67350
+4:52.29190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)