Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2018-08-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ådne Holter Gigernes
Nes Ski
1:07:31.405010
90.2p
2
Håkon Skaanes
Strindheim IL
1:08:10.408970
+39.3860
89.2p
3
Petter Stokkeland
Tistedalen FL
1:08:11.409070
+40.3960
89.2p
4
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:08:12.409110
+41.4000
89.2p
5
Amund Riege
Rustad IL
1:08:12.409120
+41.4010
89.2p
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:09:38.417740
+2:07.12630
87.0p
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:11:10.426960
+3:39.21850
84.8p
8
Håvard Moseby
Kjelsås IL
1:11:35.429490
+4:04.24380
84.2p
9
Olaf Talmo
Koll IL
1:13:09.438840
+5:38.33730
82.1p
10
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:14:13.445240
+6:42.40130
80.8p
11
Andreas Kirkeng
IL Ros
1:14:14.445330
+6:43.40220
80.7p
12
Iver Tildheim Andersen
Rustad IL
1:14:14.445390
+6:43.40280
80.7p
13
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:15:47.454680
+8:16.49570
78.8p
14
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:15:58.455710
+8:27.50600
78.6p
15
Jacob Olsson
Rustad IL
1:15:59.455880
+8:28.50770
78.6p
16
Axel Aflodal
Offerdals SK
1:16:00.455970
+8:29.50860
78.6p
17
Herman Gløersen
Fredrikstad SK
1:16:50.460980
+9:19.55870
77.6p
18
William Karlsson
IFK Mora SK
1:17:33.465230
+10:02.60120
76.8p
19
Albin Johansson
Sätra IF
1:17:33.465250
+10:02.60140
76.8p
20
Herman Finsrud
Tistedalen F.L.
1:17:37.465650
+10:06.60540
76.7p
21
Filip Glittenberg-holt
Tistedalen F.L.
1:17:38.465700
+10:06.60590
76.7p
22
Adam Boman
Stjerneskolan
1:17:45.466440
+10:14.61330
76.5p
23
Jesper Rön
Rustad IL
1:17:53.467220
+10:22.62110
76.4p
24
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:18:26.470540
+10:55.65430
75.8p
25
Nick Berg
Orsa SK
1:18:35.471470
+11:04.66360
75.6p
26
Mårten Gedda
IK Stern
1:19:02.474160
+11:31.69050
75.1p
27
Philip Drivenes
Fredrikstad SK
1:19:09.474880
+11:38.69770
75.0p
28
Jakob Glöersen
Fredrikstad SK
1:19:12.475110
+11:41.70000
74.9p
29
Edvard Nilsson
Filipstads SF
1:19:13.475280
+11:42.70170
74.9p
30
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:20:01.480040
+12:30.74930
74.0p
31
Trym Olafsen
Rustad IL
1:20:01.480090
+12:30.74980
74.0p
32
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:20:24.482350
+12:53.77240
73.6p
33
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
1:20:32.483130
+13:01.78020
73.5p
34
Ingrid Andréa
Boif Ski
1:20:32.483180
+13:01.78070
73.5p
35
Sigrid Bye
Eidsvold værk skikl
1:20:37.483650
+13:06.78540
73.4p
36
Ansgar Evensen
Vind IL
1:20:40.483960
+13:09.78850
73.4p
37
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:20:42.484140
+13:11.79030
73.3p
38
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:20:42.484190
+13:11.79080
73.3p
39
Håvard Hovde
Mjøsski
1:20:45.484490
+13:14.79380
73.3p
40
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:21:16.487560
+13:45.82450
72.7p
41
Tuva Bakkemo
Gjøvik SK
1:21:27.488630
+13:56.83520
72.6p
42
Kristin Austgulen
Fossum IF
1:21:31.489050
+14:00.83940
72.5p
43
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:22:59.497820
+15:28.92710
71.0p
44
Olle Westin
IK Stern
1:23:11.499070
+15:40.93960
70.8p
45
Linn Sofie
Magnor Ul
1:23:32.501150
+16:01.96040
70.5p
46
Bendik Håland Pedersen
Pedersen Rustad IL
1:23:38.501750
+16:07.96640
70.4p
47
Albin Lundqvist
Gillberga SK
1:24:29.506860
+16:58.101750
69.6p
48
Marius Thorvaldsen
No Club
1:24:32.507120
+17:01.102010
69.5p
49
Vegard Dybvand
Rustad IL
1:24:35.507470
+17:04.102360
69.5p
50
Kristine Stavås
Konnerud IL
1:25:16.511570
+17:45.106460
68.9p
51
Adrian Lundberg
SK Bore
1:26:02.516170
+18:31.111060
68.2p
52
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:26:14.517370
+18:43.112260
68.0p
53
Helene Marie
Fossesholm Eiker Skiklubb
1:27:04.522300
+19:32.117190
67.2p
54
Jostein Tullander
Rustad IL
1:27:04.522360
+19:33.117250
67.2p
55
Alicia Jansson
Filipstads SF
1:28:13.529240
+20:42.124130
66.2p
56
Tereza Tvaruzkova
Team Bauer
1:28:14.529360
+20:43.124250
66.2p
57
Alexander Melin
Sundbybergs IK
1:30:39.543860
+23:08.138750
64.2p
58
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
1:30:40.543930
+23:09.138820
64.2p
59
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
1:30:44.544360
+23:13.139250
64.2p
60
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
1:31:29.548870
+23:58.143760
63.6p
61
Linnea Sjödin
Rembo IK
1:31:30.548930
+23:59.143820
63.6p
62
Arvid Värmsjö
SK Bore
1:32:06.552560
+24:35.147450
63.1p
63
Karin Selma
Tistedalen F.L.
1:32:36.555590
+25:05.150480
62.7p
64
Linnea Johansson
Linköpings SK
1:33:48.562730
+26:17.157620
61.8p
65
Oskar Farbrot
Rustad
1:34:33.567230
+27:02.162120
61.3p
66
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:35:46.574550
+28:15.169440
60.4p
67
Henrik Webjørnsen
Rustad IL
1:35:54.575350
+28:23.170240
60.3p
68
Jens Hoie
No Club
1:36:12.577130
+28:41.172020
60.1p
69
Karin Pettersson
IFK Mora SK
1:36:45.580400
+29:13.175290
59.7p
70
Sille Hustvedt
Rustad IL
1:36:49.580840
+29:18.175730
59.7p
71
Kerstin Näslund
SK Bore
1:38:31.591070
+31:00.185960
58.5p
72
Marie Harstvwit
Rustad IL
1:40:12.601180
+32:41.196070
57.4p
73
Alva Andreasson
IK Fryken
1:40:24.602380
+32:53.197270
57.3p
74
Elsa Persson
IK Fryken
1:40:25.602480
+32:54.197370
57.3p
75
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
1:40:29.602820
+32:58.197710
57.2p
76
Christine Louise
Rustad IL
1:40:44.604300
+33:12.199190
57.1p
77
Ida Eriksson
Malungs IF
1:41:16.607590
+33:45.202480
56.7p
78
Amanda Hedström
IK Fryken
1:48:13.649210
+40:42.244100
52.7p
79
Sara Christoffersen
Askim IF Langrenn
1:49:06.654590
+41:35.249480
52.2p
80
Marte Tangen
Rustad IL
1:50:23.662200
+42:51.257090
51.6p