Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2018-09-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Lager 157
3:22:20.1213900
87.4p
2
Stian Hoelgaard
No Club
3:22:21.1214000
+1
87.4p
3
Oscar Kardin
Team Ragde Eiendom
3:22:21.1214000
+1
87.4p
4
Marcus Johansson
Lager 157
3:22:23.1214200
+3.200
87.4p
5
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
3:22:23.1214200
+3.200
87.4p
6
Magnus Vesterheim
Kvæfjord il
3:22:23.1214200
+3.200
87.4p
7
Thomas Gifstad
Rustad IL
3:22:23.1214200
+3.200
87.4p
8
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
3:22:24.1214300
+4.300
87.4p
9
Andreas Holmberg
Lager 157
3:22:24.1214300
+4.300
87.4p
10
Vinjar SKOGSHOLM
Team Parkettpartner
3:22:26.1214500
+6.500
87.3p
11
Joar Thele
Team Ragde Eiendom
3:22:26.1214500
+6.500
87.3p
12
Markus Ottosson
Lager 157
3:22:28.1214700
+8.700
87.3p
13
Thomas Gjestrumbakken
Team Parkettpartner
3:22:42.1216100
+22.2100
87.2p
14
Tore Berdal Björnseth
Team Koteng
3:25:37.1233600
+3:17.19600
85.5p
15
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
3:26:06.1236500
+3:46.22500
85.2p
16
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
3:29:31.1257000
+7:11.43000
83.3p
17
Atle Smenes
No Club
3:29:31.1257000
+7:11.43000
83.3p
18
Simon Magnusson
OK Stigen
3:31:31.1269000
+9:11.55000
82.2p
19
Rasmus Blom
SK Bore
3:31:50.1270900
+9:30.56900
82.1p
20
Ole Eirik Fuglehaug Ekrem
Team Synnfjell
3:34:19.1285800
+11:59.71800
80.8p
21
Pål Åge Joten
Team Synnfjell
3:36:48.1300700
+14:28.86700
79.5p
22
Johan Klinga
Pumpen SK
3:36:56.1301500
+14:36.87500
79.5p
23
Andreas Blohm
Filipstads SF
3:37:46.1306500
+15:26.92500
79.1p
24
Mikael Andersson
IFK Mora SK
3:41:31.1329000
+19:11.115000
77.3p
25
Joachim Mandt Larsen
No Club
3:42:12.1333100
+19:52.119100
77.0p
26
Oscar Olsson
O2Tri Träningscenter
3:43:34.1341300
+21:14.127300
76.3p
27
Ståle Fenstad
Rustad IL
3:45:01.1350000
+22:41.136000
75.7p
28
Magnus Näslund
IFK Strömsund
3:45:05.1350400
+22:45.136400
75.7p
29
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
3:52:03.1392200
+29:43.178200
72.7p
30
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
3:53:50.1402900
+31:30.188900
71.9p
31
Andreas Lundh
Halmstad OK
3:54:39.1407800
+32:19.193800
71.6p
32
Måns Larsson
Herrljunga Skid o OL
3:55:51.1415000
+33:31.201000
71.1p
33
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
3:57:33.1425200
+35:13.211200
70.5p
34
Alexander Lundh
Halmstad OK
3:58:48.1432700
+36:28.218700
70.0p
35
Robin Eriksson
Team Husbilslandet
3:58:55.1433400
+36:35.219400
69.9p
36
Olle Olsson
No Club
4:02:36.1455500
+40:16.241500
68.6p
37
Daniel Härström
IFK Skövde SK
4:02:44.1456300
+40:24.242300
68.5p
38
Martin Gustafsson
Axa SC
4:03:20.1459900
+41:00.245900
68.3p
39
Frank-Tore Toresen
No Club
4:03:40.1461900
+41:20.247900
68.2p
40
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
4:03:48.1462700
+41:28.248700
68.1p
41
Rickard Kjelkenes
Ekshärad
4:04:23.1466200
+42:03.252200
67.9p
42
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
4:06:30.1478900
+44:10.264900
67.2p
43
Claes Olsson
No Club
4:07:15.1483400
+44:55.269400
66.9p
44
Alfred Källsmyr
IK Fryken
4:07:24.1484300
+45:04.270300
66.9p
45
Johannes Nyberg
No Club
4:10:28.1502700
+48:08.288700
65.8p
46
David Blomstrand
Höglandets Idrottsteam
4:10:31.1503000
+48:11.289000
65.8p
47
Oscar Nilsson
Filipstads SF
4:15:26.1532500
+53:06.318500
64.2p
48
Sven Rindegren
XC Sthlm Ski Club
4:16:57.1541600
+54:37.327600
63.7p
49
Björn Jingfors
Axa SC
4:20:38.1563700
+58:18.349700
62.5p
50
Simon Johansson
Eksjö SOK
4:20:55.1565400
+58:35.351400
62.4p
51
Christoffer Lomberg
Broby GOIF
4:24:00.1583900
+1:01:40.369900
61.5p
52
Niclas Ojala
No Club
4:27:18.1603700
+1:04:58.389700
60.6p
53
Erik Andersson
IFK Helsingborg
4:45:24.1712300
+1:23:04.498300
55.8p
54
Peter Karlin
IFK Helsingborg
4:46:59.1721800
+1:24:39.507800
55.4p
55
Fredrik Höglund
No Club
4:49:10.1734900
+1:26:50.520900
54.9p
56
Ole Kenneth Olsen
No Club
4:52:39.1755800
+1:30:19.541800
54.1p
57
John Sterner
Roslagsbro IF
4:53:53.1763200
+1:31:33.549200
53.8p
58
Johan Carlsson
Rejlers IF
4:59:37.1797600
+1:37:17.583600
52.5p
59
Lucas Enmarc
Axa SC
4:59:46.1798500
+1:37:26.584500
52.5p
60
Sebastian Owe
Team Anton
5:03:11.1819000
+1:40:51.605000
51.8p
61
Christoffer Gustafsson
Bredaryds SOK
5:10:55.1865400
+1:48:35.651400
50.2p
62
Mats Runald
No Club
5:25:56.1955500
+2:03:36.741500
47.4p
63
Andreas Klaesson
IK Hakarpspojkarna
5:27:43.1966200
+2:05:23.752200
47.1p
64
Niklas Öhrn Sten
SK Nor
5:37:39.2025800
+2:15:19.811800
45.5p
65
Christofer Nygård
Team Anton
5:44:16.2065500
+2:21:56.851500
44.4p
66
Arvid Moen
No Club
6:01:41.2170000
+2:39:21.956000
41.9p