Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2018-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
19:11.115000
92.9p
1
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
19:11.115000
92.9p
3
H 21
Keishin Yoshida
Japan
19:20.115950
+9.850
92.3p
4
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
19:23.116290
+12.1190
92.1p
5
H 21
Dominik Bury
Poland
19:28.116720
+17.1620
91.8p
6
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
19:31.117010
+20.1910
91.6p
7
H 21
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
19:31.117080
+20.1980
91.6p
8
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
19:45.118490
+34.3390
90.6p
9
H 21
Naoto Baba
Japan
19:46.118570
+35.3470
90.6p
10
H 21
Martin Bergström
IFK Umeå
19:47.118610
+36.3510
90.6p
11
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
19:48.118710
+37.3610
90.5p
12
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
19:48.118760
+37.3660
90.5p
13
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
19:50.118970
+39.3870
90.3p
14
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
19:51.119060
+40.3960
90.3p
14
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
19:51.119060
+40.3960
90.3p
16
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
19:54.119390
+43.4290
90.1p
17
H 21
Petr Knop
Czech Republic
19:55.119420
+44.4320
90.1p
18
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
19:55.119450
+44.4350
90.0p
19
H 21
Imanol Rojo
Spain
19:56.119590
+45.4490
89.9p
20
H 21
Oscar Persson
SK Bore
19:58.119720
+47.4620
89.9p
21
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
20:01.120010
+50.4910
89.7p
22
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
20:02.120140
+51.5040
89.6p
23
H 21
Axel Ekström
IFK Mora SK
20:04.120360
+53.5260
89.5p
24
H 21
Adam Fellner
Czech Republic
20:06.120520
+55.5420
89.4p
25
H 21
Jan Koristek
Slovakia
20:06.120530
+55.5430
89.4p
26
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
20:08.120700
+57.5600
89.3p
27
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
20:08.120720
+57.5620
89.2p
28
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
20:08.120790
+57.5690
89.2p
29
H 21
Jonas Bestak
Czech Republic
20:09.120860
+58.5760
89.2p
30
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
20:11.121090
+1:00.5990
89.0p
31
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
20:13.121200
+1:02.6100
88.9p
32
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
20:15.121420
+1:04.6320
88.8p
33
H 21
Simon Hallström
Idre SK
20:16.121550
+1:05.6450
88.7p
34
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
20:17.121670
+1:06.6570
88.7p
35
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
20:18.121740
+1:07.6640
88.6p
36
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
20:20.121900
+1:09.6800
88.5p
37
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
20:21.122020
+1:10.6920
88.4p
38
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
20:25.122410
+1:14.7310
88.2p
39
H 21
Haruki Yamashita
Japan
20:26.122500
+1:15.7400
88.1p
40
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
20:27.122610
+1:16.7510
88.1p
41
H 21
Kamil Bury
Poland
20:27.122620
+1:16.7520
88.1p
42
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
20:28.122720
+1:17.7620
88.0p
43
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
20:29.122870
+1:18.7770
87.9p
44
H 21
Tomas Kalivoda
Czech Republic
20:31.123050
+1:20.7950
87.8p
45
H 21
Eddie Edström
IFK Mora SK
20:33.123220
+1:22.8120
87.7p
46
H 21
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
20:36.123500
+1:25.8400
87.5p
47
H 21
Maciej Starega
Poland
20:39.123810
+1:28.8710
87.4p
47
H 21
Hyuga Otaki
Japan
20:39.123810
+1:28.8710
87.4p
49
H 21
Akihito Uda
Japan
20:41.124050
+1:30.8950
87.2p
50
H 21
Johan Herbert
IFK Mora SK
20:41.124090
+1:30.8990
87.2p
51
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
20:43.124200
+1:32.9100
87.1p
52
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
20:44.124360
+1:33.9260
87.0p
53
H 21
Mateusz Haratyk
Poland
20:44.124380
+1:33.9280
87.0p
54
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
20:45.124420
+1:34.9320
87.0p
55
H 21
Masato Tanaka
Japan
20:47.124620
+1:36.9520
86.9p
56
H 21
Jonas Austad
Norway
20:52.125190
+1:41.10090
86.5p
57
H 21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
20:54.125340
+1:43.10240
86.5p
58
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
20:55.125470
+1:44.10370
86.4p
59
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
20:56.125520
+1:45.10420
86.4p
59
H 21
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
20:56.125520
+1:45.10420
86.4p
61
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
20:57.125640
+1:46.10540
86.3p
62
H 21
Jincai Shang
China
20:58.125770
+1:47.10670
86.2p
63
H 21
Hikari Fujinoki
Japan
20:59.125850
+1:48.10750
86.2p
64
H 21
Martin Spjoetvold
Norway
21:00.125950
+1:49.10850
86.1p
65
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
21:00.125970
+1:49.10870
86.1p
65
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
21:00.125970
+1:49.10870
86.1p
67
H 21
Vegar Horneberg Selnaes
Norway
21:01.126030
+1:50.10930
86.1p
68
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
21:01.126040
+1:50.10940
86.1p
69
H 21
Tomoki Sato
Japan
21:04.126300
+1:53.11200
85.9p
70
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
21:04.126340
+1:53.11240
85.9p
71
H 21
Thomas Hjalmar Westgaard
Irland
21:05.126490
+1:54.11390
85.8p
72
H 21
Magnus Gjemse
Norway
21:07.126620
+1:56.11520
85.7p
73
H 21
Magnus Sivertsen
Norway
21:08.126730
+1:57.11630
85.7p
74
H 21
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
21:10.126940
+1:59.11840
85.5p
75
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
21:11.127000
+2:00.11900
85.5p
76
H 21
Adam Persson
IF Hallby SOK
21:12.127120
+2:01.12020
85.4p
77
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
21:16.127530
+2:05.12430
85.2p
78
H 21
Espen Sundsvik
Norway
21:16.127540
+2:05.12440
85.2p
79
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
21:18.127700
+2:07.12600
85.1p
79
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
21:18.127700
+2:07.12600
85.1p
81
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
21:20.127950
+2:09.12850
85.0p
82
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
21:20.127990
+2:09.12890
84.9p
83
H 21
Jan Pechousek
Czech Republic
21:21.128010
+2:10.12910
84.9p
84
H 21
Geir Kristian Hoås
Norway
21:22.128130
+2:11.13030
84.9p
85
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
21:23.128220
+2:12.13120
84.8p
86
H 21
Magnus Norøy
Norway
21:25.128410
+2:14.13310
84.7p
87
H 21
Gaute Iversen
Norway
21:26.128530
+2:15.13430
84.6p
88
H 21
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
21:27.128660
+2:16.13560
84.6p
89
H 21
John Leander
Åsarna IK
21:27.128690
+2:16.13590
84.6p
90
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
21:31.129010
+2:20.13910
84.4p
91
H 21
John Magnus Haugen
Norway
21:31.129040
+2:20.13940
84.4p
92
H 21
Mael Bohren
Switzerland
21:34.129360
+2:23.14260
84.2p
93
H 21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
21:36.129550
+2:25.14450
84.1p
94
H 21
Jesper Abelsen Andreasen
Norway
21:37.129600
+2:26.14500
84.0p
95
H 21
Henrik Gullikstad
Norway
21:37.129610
+2:26.14510
84.0p
96
H 21
Sondre Torp Hynne
Norway
21:39.129880
+2:28.14780
83.9p
97
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
21:41.130020
+2:30.14920
83.8p
97
H 21
Sindre Finne
Norway
21:41.130020
+2:30.14920
83.8p
99
H 21
Örjan Moseng
Norway
21:42.130170
+2:31.15070
83.7p
100
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
21:44.130310
+2:33.15210
83.7p
101
H 21
Lin Bao
China
21:44.130320
+2:33.15220
83.7p
102
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
21:44.130330
+2:33.15230
83.6p
103
H 21
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
21:44.130350
+2:33.15250
83.6p
104
H 21
Ulrik Måbø
Norway
21:46.130550
+2:35.15450
83.5p
105
H 21
Carl Olander
IK Stern
21:47.130680
+2:36.15580
83.5p
106
H 21
Takahiro Suzuki
Japan
21:51.131010
+2:40.15910
83.3p
107
H 21
Kentaro Sakatsume
Japan
21:51.131040
+2:40.15940
83.3p
108
H 21
Anton Elvseth
Norway
21:55.131410
+2:44.16310
83.1p
109
H 21
Mingliang Zhu
China
21:58.131730
+2:47.16630
82.9p
110
H 21
Yuito Habuki
Japan
22:00.131920
+2:49.16820
82.8p
111
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
22:00.131930
+2:49.16830
82.8p
112
H 21
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
22:03.132290
+2:52.17190
82.6p
113
H 21
Ryoshu Miyazaki
Japan
22:04.132380
+2:53.17280
82.5p
114
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
22:05.132400
+2:54.17300
82.5p
115
H 21
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
22:07.132680
+2:56.17580
82.4p
116
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
22:09.132880
+2:58.17780
82.3p
117
H 21
Håvard Kne Galaaen
Norway
22:12.133150
+3:01.18050
82.1p
118
H 21
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
22:12.133180
+3:01.18080
82.1p
119
H 21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
22:12.133190
+3:01.18090
82.1p
120
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
22:16.133540
+3:05.18440
81.9p
121
H 21
Niklas Liederer
Austria
22:17.133680
+3:06.18580
81.9p
122
H 21
Stepan Terentjev
Lithuania
22:18.133740
+3:07.18640
81.8p
123
H 21
Albert Jónsson
Island
22:23.134240
+3:12.19140
81.6p
124
H 21
Ryo Hirose
Japan
22:23.134280
+3:12.19180
81.5p
125
H 21
Jan Mikus
Slovakia
22:28.134700
+3:17.19600
81.3p
126
H 21
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
22:32.135180
+3:21.20080
81.1p
127
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
22:36.135550
+3:25.20450
80.9p
128
H 21
Lukas Mark
Canada
22:38.135740
+3:27.20640
80.8p
129
H 21
Marcel Ott
Switzerland
22:38.135780
+3:27.20680
80.8p
130
H 21
Takeo Hoshino
Japan
22:38.135790
+3:27.20690
80.8p
131
H 21
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
22:39.135820
+3:28.20720
80.8p
132
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
22:40.135960
+3:29.20860
80.7p
133
H 21
Petter Persson
Borås SK
22:44.136350
+3:33.21250
80.5p
134
H 21
Yusei Tonozuka
Japan
22:45.136450
+3:34.21350
80.4p
135
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
22:46.136520
+3:35.21420
80.4p
136
H 21
Riku Kasahara
Japan
22:49.136880
+3:38.21780
80.2p
137
H 21
Shoichiro GO
Japan
22:50.136960
+3:39.21860
80.2p
138
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
22:51.137020
+3:40.21920
80.2p
139
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
22:52.137150
+3:41.22050
80.1p
140
H 21
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
22:53.137200
+3:42.22100
80.1p
141
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22:53.137270
+3:42.22170
80.0p
142
H 21
Erik Granström
Strömnäs GIF
22:54.137330
+3:43.22230
80.0p
143
H 21
Andreas Faanes
Norway
22:54.137350
+3:43.22250
80.0p
144
H 21
Ryota Toya
Japan
22:54.137360
+3:43.22260
80.0p
145
H 21
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
22:57.137610
+3:46.22510
79.9p
146
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
22:57.137630
+3:46.22530
79.8p
147
H 21
Marius Landsem Melhus
Norway
22:58.137730
+3:47.22630
79.8p
148
H 21
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:05.138490
+3:54.23390
79.4p
149
H 21
Dagur Benediktsson
Island
23:06.138590
+3:55.23490
79.4p
150
H 21
Magnus F Moan
Norway
23:07.138630
+3:56.23530
79.4p
151
H 21
Koya Yumoto
Japan
23:08.138720
+3:57.23620
79.3p
152
H 21
Vegard Stjern
Norway
23:09.138870
+3:58.23770
79.2p
153
H 21
Jens Hulgaard
Danmark
23:10.138920
+3:59.23820
79.2p
154
H 21
Tobias Lindman
Stockviks SF
23:14.139390
+4:03.24290
79.0p
155
H 21
Adrian Fløttum
Norway
23:15.139450
+4:04.24350
79.0p
156
H 21
Albin Johansson
Sätra IF
23:17.139640
+4:06.24540
78.9p
157
H 21
Magne Harborg
Norway
23:27.140600
+4:16.25500
78.4p
158
H 21
Brian Holmström
Norway
23:32.141170
+4:21.26070
78.1p
159
H 21
Tue Roemer
Danmark
23:33.141220
+4:22.26120
78.1p
160
H 21
Sven-Erik
Norway
23:36.141500
+4:25.26400
78.0p
161
H 21
Thomas Fällgren
Arvika IS
23:44.142320
+4:33.27220
77.6p
162
H 21
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
23:45.142420
+4:34.27320
77.5p
163
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
23:53.143260
+4:42.28160
77.1p
164
H 21
Jakub Kraus
Czech Republic
24:00.143950
+4:49.28850
76.8p
164
H 21
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
24:00.143950
+4:49.28850
76.8p
166
H 21
Aleksander Skarpeid
Norway
24:01.144040
+4:50.28940
76.8p
167
H 21
Matthias Leibundgut
Switzerland
24:02.144110
+4:51.29010
76.8p
168
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
24:02.144190
+4:51.29090
76.7p
169
H 21
Arvid Vänn
Stockviks SF
24:03.144210
+4:52.29110
76.7p
170
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
24:07.144660
+4:56.29560
76.5p
171
H 21
Adrian Sandnes Lillevoll
Norway
24:12.145160
+5:01.30060
76.3p
172
H 21
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
24:15.145470
+5:04.30370
76.1p
173
H 21
Jørn Troøyen
Norway
24:20.145980
+5:09.30880
75.9p
174
H 21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
24:22.146110
+5:11.31010
75.8p
175
H 21
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
24:32.147190
+5:21.32090
75.4p
176
H 21
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
24:33.147230
+5:22.32130
75.3p
177
H 21
Andreas Viker
IK Stern
24:36.147530
+5:25.32430
75.2p
178
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
24:36.147570
+5:25.32470
75.2p
179
H 21
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
24:37.147600
+5:26.32500
75.2p
180
H 21
Kristian Klouda
Slovakia
24:38.147700
+5:27.32600
75.1p
181
H 21
Andrej Renda
Slovakia
24:50.148930
+5:39.33830
74.6p
182
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
24:52.149170
+5:41.34070
74.5p
183
H 21
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
25:05.150450
+5:54.35350
73.9p
184
H 21
Matus Oravec
Slovakia
25:14.151340
+6:03.36240
73.6p
185
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
25:28.152770
+6:17.37670
73.0p
186
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
25:35.153420
+6:24.38320
72.7p
187
H 21
Martin Skvarenina
Slovakia
25:43.154210
+6:32.39110
72.4p
188
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
25:43.154280
+6:32.39180
72.3p
189
H 21
Jaroslav Gajdos
Slovakia
26:47.160690
+7:36.45590
69.8p
190
H 21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
27:05.162470
+7:54.47370
69.2p
191
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
29:07.174610
+9:56.59510
64.9p
192
H 21
Andreas Razafimahatratra
Madagascar
31:59.191890
+12:48.76790
59.7p
193
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
193
H 21
Max Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
193
H 21
Kentaro Ishikawa
Japan
23:59:59.8639800
193
H 21
Tautvydas Strolia
Lithuania
23:59:59.8639800
193
H 21
Ole Jacob Forsmo
Norway
23:59:59.8639800
193
H 21
Qiang Wang
China
23:59:59.8639800
193
H 21
Joergen Solhaug Saeter
Norway
23:59:59.8639800
193
H 21
Andreas Dahlø Wærnes
Norway
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
193
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
9:57.59610
85.1p
2
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
9:59.59870
+2.160
84.7p
3
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
10:12.61180
+15.1470
83.1p
4
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
10:16.61590
+19.1880
82.5p
5
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
10:22.62170
+25.2460
81.8p
6
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
10:24.62350
+27.2640
81.6p
7
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
10:26.62570
+29.2860
81.3p
8
D 21
Moa Lundgren
IFK Umeå
10:26.62590
+29.2880
81.3p
9
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
10:27.62610
+30.2900
81.3p
10
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
10:31.63000
+33.3290
80.8p
11
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
10:33.63220
+36.3510
80.6p
12
D 21
Elisabeth Högberg
Biathlon Östersund IF
10:34.63390
+37.3680
80.4p
13
D 21
Petra Novakova
Czech Republic
10:39.63800
+41.4090
79.9p
14
D 21
Masako Ishida
Japan
10:41.64020
+44.4310
79.6p
15
D 21
Katerina Berouskova
Czech Republic
10:45.64450
+48.4740
79.1p
16
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
10:45.64490
+48.4780
79.1p
17
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
10:48.64740
+51.5030
78.8p
18
D 21
Katerina Janatova
Czech Republic
10:51.65030
+54.5320
78.5p
19
D 21
Maria Nordström
Borås SK
10:51.65050
+54.5340
78.4p
20
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
10:52.65140
+55.5430
78.3p
20
D 21
Emma Ribom
Piteå Elit SK
10:52.65140
+55.5430
78.3p
22
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
10:53.65270
+56.5560
78.2p
23
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
10:55.65430
+58.5720
78.0p
24
D 21
Chika Kobayashi
Japan
10:56.65550
+59.5840
77.9p
25
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
10:58.65770
+1:01.6060
77.6p
26
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
10:58.65790
+1:01.6080
77.6p
27
D 21
Johanna Skottheim
Sälens IF
10:59.65850
+1:02.6140
77.5p
28
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
11:00.65900
+1:02.6190
77.5p
29
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
11:00.65910
+1:03.6200
77.5p
30
D 21
Chunxue Chi
China
11:00.65950
+1:03.6240
77.4p
31
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
11:00.65980
+1:03.6270
77.4p
32
D 21
Shiori Yokohama
Japan
11:02.66130
+1:05.6420
77.2p
33
D 21
Elin Mohlin
Sockertoppen IF
11:03.66220
+1:06.6510
77.1p
34
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
11:03.66240
+1:06.6530
77.1p
35
D 21
Xin Li
China
11:03.66250
+1:06.6540
77.1p
36
D 21
Daria Blashko
Ukraine
11:04.66300
+1:06.6590
77.1p
37
D 21
Tereza Beranova
Czech Republic
11:04.66350
+1:07.6640
77.0p
38
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
11:07.66670
+1:10.6960
76.7p
39
D 21
Alicia Persson
Stockviks SF
11:08.66750
+1:11.7040
76.6p
40
D 21
Tereza Tvaruzkova
Czech Republic
11:08.66780
+1:11.7070
76.5p
41
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
11:10.66910
+1:13.7200
76.4p
42
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
11:10.66940
+1:13.7230
76.4p
43
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
11:11.67010
+1:14.7300
76.3p
44
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
11:13.67230
+1:16.7520
76.1p
45
D 21
Zuzana Stankova
Czech Republic
11:16.67520
+1:19.7810
75.7p
46
D 21
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
11:16.67530
+1:19.7820
75.7p
47
D 21
Yukari Tanaka
Japan
11:17.67670
+1:20.7960
75.6p
48
D 21
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
11:18.67780
+1:21.8070
75.5p
49
D 21
Barbora Klementova
Slovakia
11:20.67910
+1:23.8200
75.3p
49
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
11:20.67910
+1:23.8200
75.3p
51
D 21
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
11:20.67980
+1:23.8270
75.3p
52
D 21
Rin Sobue
Japan
11:21.68000
+1:23.8290
75.2p
53
D 21
Masae Tsuchiya
Japan
11:22.68190
+1:25.8480
75.0p
54
D 21
Anna Sixtova
Czech Republic
11:24.68360
+1:27.8650
74.9p
55
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
11:25.68410
+1:28.8700
74.8p
56
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
11:25.68430
+1:28.8720
74.8p
57
D 21
Alena Prochazkova
Slovakia
11:26.68580
+1:29.8870
74.6p
58
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
11:28.68710
+1:31.9000
74.5p
59
D 21
Miki Kodama
Japan
11:29.68880
+1:32.9170
74.3p
60
D 21
Laila Kveli
Norway
11:31.69060
+1:34.9350
74.2p
61
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
11:31.69090
+1:34.9380
74.1p
62
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
11:32.69140
+1:35.9430
74.1p
63
D 21
Qinghua MA
China
11:34.69390
+1:37.9680
73.8p
64
D 21
Kozue Takizawa
Japan
11:35.69480
+1:38.9770
73.7p
65
D 21
Yuka Watanabe
Japan
11:38.69730
+1:41.10020
73.5p
66
D 21
Lea Fischer
Switzerland
11:40.69900
+1:42.10190
73.3p
67
D 21
Tua Dahlgren
Offerdals SK
11:42.70110
+1:45.10400
73.1p
68
D 21
Emma Larsson
IFK Mora SK
11:42.70150
+1:45.10440
73.1p
69
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
11:47.70650
+1:50.10940
72.6p
69
D 21
Nodoka Tochitani
Japan
11:47.70650
+1:50.10940
72.6p
71
D 21
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
11:49.70890
+1:52.11180
72.4p
72
D 21
Karolina Hedenström
Östersunds SK
11:55.71460
+1:58.11750
71.8p
73
D 21
Aoi Sato
Japan
11:59.71850
+2:02.12140
71.4p
74
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
11:59.71870
+2:02.12160
71.4p
75
D 21
Yui Sakai
Japan
12:00.71970
+2:03.12260
71.3p
76
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
12:03.72200
+2:05.12490
71.1p
77
D 21
Lena Wiklund
Högbo GIF
12:04.72340
+2:07.12630
71.0p
78
D 21
Honglian Meng
China
12:07.72620
+2:10.12910
70.7p
79
D 21
Katharina Brudermann
Austria
12:09.72880
+2:12.13170
70.5p
80
D 21
Fanny Johansson
Stockviks SF
12:09.72890
+2:12.13180
70.5p
80
D 21
Nanase Fujita
Japan
12:09.72890
+2:12.13180
70.5p
82
D 21
Harumi Kosenda
Japan
12:10.72970
+2:13.13260
70.4p
83
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
12:11.73080
+2:14.13370
70.3p
84
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
12:13.73250
+2:16.13540
70.2p
85
D 21
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
12:14.73320
+2:17.13610
70.1p
86
D 21
Nanako Funaba
Japan
12:17.73650
+2:20.13940
69.8p
87
D 21
Pernille Gullikstad
Norway
12:20.73950
+2:23.14240
69.5p
88
D 21
Solveig Dyrdahl
Norway
12:21.74010
+2:24.14300
69.5p
89
D 21
Asuka Hayashi
Japan
12:23.74230
+2:26.14520
69.3p
90
D 21
Moe Igarashi
Japan
12:25.74400
+2:27.14690
69.1p
91
D 21
Emma Olsson
Vassunda IF
12:27.74630
+2:30.14920
68.9p
92
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
12:34.75320
+2:37.15610
68.3p
93
D 21
Signe Hofstad
Norway
12:36.75570
+2:39.15860
68.1p
94
D 21
Maria Danielova
Slovakia
12:43.76250
+2:46.16540
67.6p
95
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
12:49.76850
+2:52.17140
67.1p
96
D 21
Kristina Sivokova
Slovakia
12:52.77130
+2:55.17420
66.8p
97
D 21
Malin Jonsson
IK Stern
12:52.77160
+2:55.17450
66.8p
98
D 21
Rina Yasumura
Japan
12:55.77440
+2:58.17730
66.6p
99
D 21
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
12:56.77530
+2:59.17820
66.5p
100
D 21
Marthe Jullum Fiskvik
Norway
12:59.77800
+3:01.18090
66.3p
101
D 21
Haruka Hirose
Japan
13:01.78030
+3:04.18320
66.1p
102
D 21
Sandra Wiig
Stockviks SF
13:02.78110
+3:05.18400
66.0p
103
D 21
Svenja Hoelzle
Switzerland
13:10.78920
+3:13.19210
65.4p
104
D 21
Gígja Björnsdóttir
Island
13:13.79290
+3:16.19580
65.1p
105
D 21
Ragnhild Wingan
Norway
13:18.79710
+3:21.20000
64.8p
106
D 21
Ida Eriksson
Malungs IF
13:21.80020
+3:24.20310
64.5p
107
D 21
Ingvild Engenes Hansen
Norway
13:27.80640
+3:30.20930
64.1p
108
D 21
Moa Westh
Malungs IF
13:32.81140
+3:35.21430
63.7p
109
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
13:32.81190
+3:35.21480
63.7p
110
D 21
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
13:38.81780
+3:41.22070
63.2p
111
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
13:39.81830
+3:42.22120
63.2p
112
D 21
Hege Kittelsen
Norway
13:39.81880
+3:42.22170
63.2p
113
D 21
Petra HYNCICOVA
Czech Republic
23:59:59.8639800
113
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)