Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Distans
2018-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Danielsson
Högbo GIF
24:31.147080
85.9p
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
24:43.148220
+11.1040
85.3p
3
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
24:58.149720
+26.2540
84.4p
4
Georg Ersson
IF Strategen
25:00.149940
+28.2760
84.3p
5
Måns Skoglund
Täby IS SK
25:06.150510
+34.3330
84.0p
6
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
25:08.150790
+37.3610
83.8p
7
Gustav Pålsson
Utrikes SK
25:25.152480
+54.5300
82.9p
8
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
25:31.153030
+59.5850
82.6p
9
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
25:31.153070
+59.5890
82.6p
10
Alexander Melin
Sundbybergs IK
25:35.153450
+1:03.6270
82.4p
11
Filip Borgström
IF Strategen
25:48.154710
+1:16.7530
81.7p
12
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
25:49.154860
+1:17.7680
81.6p
13
Calle Rune
Täby IS SK
25:51.155050
+1:19.7870
81.5p
14
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
25:52.155180
+1:21.8000
81.5p
15
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
25:53.155230
+1:21.8050
81.5p
16
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
25:55.155490
+1:24.8310
81.3p
17
Mårten Gedda
IK Stern
25:59.155860
+1:27.8680
81.1p
18
Albin Åström
Bodens SK
26:00.155970
+1:28.8790
81.1p
19
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
26:04.156310
+1:32.9130
80.9p
20
Jonathan Edman
IFK Umeå
26:05.156460
+1:33.9280
80.8p
21
Truls Gisselman
Rehns BK
26:07.156680
+1:36.9500
80.7p
22
Gustav Hedström
Östersunds SK
26:13.157240
+1:41.10060
80.4p
23
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
26:14.157310
+1:42.10130
80.4p
24
Eric Carlsson
IFK Umeå
26:16.157520
+1:44.10340
80.3p
25
Axel Werner
IK Stern
26:21.158060
+1:49.10880
80.0p
26
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
26:27.158640
+1:55.11460
79.7p
27
Viktor Svensk
Högbo GIF
26:30.158900
+1:58.11720
79.6p
28
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
26:30.158990
+1:59.11810
79.5p
29
Isak Lieback
Ulricehamns IF
26:34.159390
+2:03.12210
79.3p
30
Linus Jonsson
Årjängs IF
26:37.159690
+2:06.12510
79.2p
30
Martin Blomberg
Lycksele IF
26:37.159690
+2:06.12510
79.2p
32
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
26:50.160950
+2:18.13770
78.6p
33
Per Jutterström
IFK Mora SK
26:53.161260
+2:21.14080
78.4p
34
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
27:02.162180
+2:31.15000
78.0p
35
Benjamin Terent
Rehns BK
27:03.162260
+2:31.15080
78.0p
36
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:06.162510
+2:34.15330
77.8p
37
Love Kreij
IF Strategen
27:06.162570
+2:34.15390
77.8p
38
Martin Elmvall
Högbo GIF
27:10.162900
+2:38.15720
77.7p
39
Karl Grywenz
Täby IS SK
27:11.163090
+2:40.15910
77.6p
40
Anton Mäkinen
Högbo GIF
27:14.163310
+2:42.16130
77.5p
41
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
27:15.163490
+2:44.16310
77.4p
42
Edvard Nilsson
Filipstads SF
27:22.164140
+2:50.16960
77.1p
43
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
27:24.164330
+2:52.17150
77.0p
44
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
27:26.164530
+2:54.17350
76.9p
44
Oskar Algotsson
Åsarna IK
27:26.164530
+2:54.17350
76.9p
46
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
27:27.164600
+2:55.17420
76.9p
47
David Sjöberg
Gimo IF SK
27:27.164610
+2:55.17430
76.9p
48
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
27:34.165320
+3:02.18140
76.5p
49
Hugo Sjögren
Tranemo IF
27:39.165800
+3:07.18620
76.3p
50
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
27:42.166190
+3:11.19010
76.1p
51
Ask Abrahamsson
IK Stern
27:47.166610
+3:15.19430
75.9p
52
Anton Karlsson
Tanums IF
27:47.166620
+3:15.19440
75.9p
53
Albin Lundqvist
Gillberga SK
27:48.166720
+3:16.19540
75.9p
54
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
27:49.166880
+3:18.19700
75.8p
55
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
27:51.167060
+3:19.19880
75.7p
56
Melker Eklund
Vårby IK
27:54.167310
+3:22.20130
75.6p
57
Laban Nordin
Vårby IK
27:55.167470
+3:23.20290
75.5p
58
Isac Morin
Utrikes SK
27:56.167540
+3:24.20360
75.5p
59
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
28:00.167970
+3:28.20790
75.3p
60
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
28:01.168060
+3:29.20880
75.3p
61
Oskar Åslund
Östersunds SK
28:02.168190
+3:31.21010
75.2p
62
Rasmus Rudberg
Sya SK
28:04.168300
+3:32.21120
75.2p
63
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
28:05.168450
+3:33.21270
75.1p
64
Axel Saitton
Vårby IK
28:07.168660
+3:35.21480
75.0p
65
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
28:09.168830
+3:37.21650
74.9p
66
Jonas Lenz
Matfors SK
28:23.170220
+3:51.23040
74.3p
67
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
28:39.171880
+4:08.24700
73.6p
68
Linus Rydin
Tranemo IF
28:42.172100
+4:10.24920
73.5p
69
Viktor Holmgren
Täfteå IK
28:44.172340
+4:12.25160
73.4p
70
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
29:12.175140
+4:40.27960
72.3p
71
Fabian Csiky
Lycksele IF
29:12.175150
+4:40.27970
72.3p
72
Martin Lundström
Bodens SK
29:19.175840
+4:47.28660
72.0p
73
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
29:33.177220
+5:01.30040
71.4p
74
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
29:35.177480
+5:04.30300
71.3p
75
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
29:51.179020
+5:19.31840
70.7p
76
Johannes Josefsson
Täby IS SK
30:07.180630
+5:35.33450
70.1p
77
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
30:26.182550
+5:54.35370
69.4p
78
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
31:18.187750
+6:46.40570
67.4p
79
Vincent Johnson
Matfors SK
32:56.197520
+8:24.50340
64.1p
80
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
33:33.201290
+9:02.54110
62.9p
81
Lukas Stridsman
Antnäs BK
34:14.205320
+9:42.58140
61.7p
-
Robin Maenpaa
Finland
23:59:59.8639800
-
Jon Trägårdh
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Simon Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)