Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Idre Distans
2018-11-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
35:53.215290
92.9p
2
H 21
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
35:54.215340
+0
92.9p
3
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
36:18.217780
+24.2390
91.9p
4
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
36:24.218390
+31.3000
91.7p
5
H 21
Axel Ekström
IFK Mora SK
36:27.218640
+33.3250
91.6p
6
H 21
Markus Ruus
Åsarna IK
36:41.220010
+47.4620
91.0p
7
H 21
Simon Hallström
Idre SK
36:46.220500
+52.5110
90.9p
8
H 21
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
36:48.220710
+54.5320
90.8p
9
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
36:48.220730
+54.5340
90.8p
10
H 21
Martin Bergström
IFK Umeå
36:56.221560
+1:02.6170
90.5p
11
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
36:58.221700
+1:04.6310
90.4p
12
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
37:15.223400
+1:21.8010
89.8p
13
H 21
Eddie Edström
IFK Mora SK
37:18.223760
+1:24.8370
89.6p
13
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
37:18.223760
+1:24.8370
89.6p
15
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
37:18.223770
+1:24.8380
89.6p
15
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
37:18.223770
+1:24.8380
89.6p
17
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
37:18.223790
+1:25.8400
89.6p
18
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
37:21.224090
+1:28.8700
89.5p
19
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
37:24.224360
+1:30.8970
89.4p
20
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
37:31.225010
+1:37.9620
89.2p
21
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:35.225480
+1:41.10090
89.0p
22
H 21
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
37:37.225670
+1:43.10280
88.9p
23
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
37:41.226040
+1:47.10650
88.8p
23
H 21
Kresimir Crnkovic
Cro
37:41.226040
+1:47.10650
88.8p
25
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
37:49.226850
+1:55.11460
88.5p
26
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
37:50.226900
+1:56.11510
88.5p
27
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
37:52.227130
+1:58.11740
88.4p
28
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
37:55.227480
+2:01.12090
88.3p
29
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
37:57.227620
+2:03.12230
88.2p
30
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
37:57.227690
+2:04.12300
88.2p
31
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
38:04.228340
+2:10.12950
88.0p
32
H 21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
38:08.228700
+2:14.13310
87.9p
33
H 21
Max Novak
Offerdals SK
38:08.228790
+2:15.13400
87.8p
34
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
38:10.228950
+2:16.13560
87.8p
35
H 21
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
38:14.229380
+2:20.13990
87.6p
36
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:17.229650
+2:23.14260
87.5p
37
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
38:21.230010
+2:27.14620
87.4p
38
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
38:24.230390
+2:31.15000
87.3p
39
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
38:26.230510
+2:32.15120
87.2p
40
H 21
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
38:26.230560
+2:32.15170
87.2p
41
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
38:31.231030
+2:37.15640
87.0p
42
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
38:31.231080
+2:37.15690
87.0p
43
H 21
Jörgen Brink
Delsbo IF
38:36.231570
+2:42.16180
86.9p
44
H 21
Jonatan Engström
Borås SK
38:37.231660
+2:43.16270
86.8p
45
H 21
Konrad Myhr
Åsarna IK
38:39.231890
+2:46.16500
86.7p
46
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
38:47.232660
+2:53.17270
86.5p
47
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
38:50.232960
+2:56.17570
86.4p
48
H 21
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
38:50.232990
+2:57.17600
86.4p
49
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
38:51.233040
+2:57.17650
86.4p
49
H 21
Karl-johan Dyvik
IFK Mora SK
38:51.233040
+2:57.17650
86.4p
51
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
38:58.233750
+3:04.18360
86.1p
52
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
39:01.234070
+3:07.18680
86.0p
53
H 21
Thierry Langer
Bel
39:05.234480
+3:11.19090
85.9p
54
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
39:07.234680
+3:13.19290
85.8p
55
H 21
Stepan Terentjev
Ltu
39:08.234740
+3:14.19350
85.8p
56
H 21
Henrik Fjellborg
Gellivare Skidallians IK
39:12.235120
+3:18.19730
85.6p
57
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
39:13.235200
+3:19.19810
85.6p
58
H 21
Gustav Aflodal
Offerdals SK
39:13.235290
+3:20.19900
85.6p
59
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
39:18.235790
+3:25.20400
85.4p
60
H 21
Adam Persson
IF Hallby SOK
39:21.236060
+3:27.20670
85.3p
61
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
39:23.236240
+3:29.20850
85.3p
62
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
39:24.236310
+3:30.20920
85.2p
62
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
39:24.236310
+3:30.20920
85.2p
64
H 21
Carl Olander
IK Stern
39:28.236720
+3:34.21330
85.1p
65
H 21
John Leander
Åsarna IK
39:29.236840
+3:35.21450
85.1p
66
H 21
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
39:41.238000
+3:47.22610
84.7p
67
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
39:43.238200
+3:49.22810
84.6p
68
H 21
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
39:43.238250
+3:49.22860
84.6p
69
H 21
Petter Persson
Borås SK
39:43.238270
+3:49.22880
84.6p
70
H 21
Albert Jonsson
Isl
39:56.239560
+4:02.24170
84.2p
71
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
39:58.239760
+4:04.24370
84.1p
72
H 21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
40:02.240180
+4:08.24790
84.0p
73
H 21
Andrey Lamov
Älvdalens IF SK
40:04.240340
+4:10.24950
83.9p
74
H 21
Hamish Wolfe
Gbr
40:11.241060
+4:17.25670
83.7p
75
H 21
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
40:12.241130
+4:18.25740
83.7p
76
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
40:14.241370
+4:20.25980
83.6p
77
H 21
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
40:17.241690
+4:24.26300
83.5p
78
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
40:18.241730
+4:24.26340
83.5p
79
H 21
Tautvydas Strolia
Ltu
40:19.241860
+4:25.26470
83.4p
80
H 21
Arvid Vänn
Stockviks SF
40:19.241890
+4:26.26500
83.4p
81
H 21
Tobias Lindman
Stockviks SF
40:32.243110
+4:38.27720
83.0p
82
H 21
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
40:34.243370
+4:40.27980
83.0p
83
H 21
Albert Askengren
Visborgs OK
40:35.243480
+4:41.28090
82.9p
83
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
40:35.243480
+4:41.28090
82.9p
85
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
40:39.243880
+4:45.28490
82.8p
86
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
40:40.243950
+4:46.28560
82.8p
87
H 21
Elias Andersson
Sunderby SK
40:41.244060
+4:47.28670
82.7p
88
H 21
Simon Stenberg
Kalix SK
40:42.244120
+4:48.28730
82.7p
89
H 21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
40:44.244390
+4:51.29000
82.6p
89
H 21
Apostolos Angelis
Gre
40:44.244390
+4:51.29000
82.6p
91
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
40:45.244480
+4:51.29090
82.6p
92
H 21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
41:05.246400
+5:11.31010
82.0p
93
H 21
Stavre Jada
Mkd
41:07.246670
+5:13.31280
81.9p
94
H 21
Dagur Benediktsson
Isl
41:08.246710
+5:14.31320
81.9p
95
H 21
Jens Hulgaard
Den
41:12.247170
+5:18.31780
81.8p
96
H 21
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
41:12.247180
+5:18.31790
81.8p
97
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
41:13.247230
+5:19.31840
81.8p
98
H 21
Tue Roemer
Den
41:22.248110
+5:28.32720
81.5p
99
H 21
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
41:23.248250
+5:29.32860
81.4p
100
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
41:25.248440
+5:31.33050
81.4p
101
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
41:25.248450
+5:31.33060
81.4p
102
H 21
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
41:30.248990
+5:37.33600
81.2p
103
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
41:53.251240
+5:59.35850
80.5p
104
H 21
David Thorell
IK Stern
42:01.252090
+6:08.36700
80.3p
105
H 21
Mikael Andersson
IFK Mora SK
42:22.254180
+6:28.38790
79.7p
106
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
42:39.255870
+6:45.40480
79.2p
107
H 21
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
42:49.256840
+6:55.41450
78.9p
108
H 21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
42:52.257170
+6:58.41780
78.8p
109
H 21
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
42:53.257260
+6:59.41870
78.8p
110
H 21
Henrik Dahlén
Tynderö IK
42:56.257550
+7:02.42160
78.7p
111
H 21
William Westerlund
Falu IK Skidklubb
42:57.257690
+7:04.42300
78.7p
112
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
43:24.260360
+7:30.44970
77.9p
113
H 21
Andreas Viker
IK Stern
43:27.260660
+7:33.45270
77.8p
114
H 21
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
43:53.263280
+7:59.47890
77.1p
115
H 21
Andre Larsson
Svegs IK
43:59.263860
+8:05.48470
77.0p
116
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
44:02.264170
+8:08.48780
76.9p
117
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
44:25.266470
+8:31.51080
76.3p
118
H 21
Felix Selin
IFK Kiruna
44:28.266780
+8:34.51390
76.2p
119
H 21
Linus Bohman
Motala Aif SK
45:08.270790
+9:15.55400
75.1p
120
H 21
Jordan Andrews
Gbr
45:29.272850
+9:35.57460
74.6p
121
H 21
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
45:32.273130
+9:38.57740
74.5p
122
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
45:32.273170
+9:38.57780
74.5p
123
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
46:06.276580
+10:12.61190
73.7p
124
H 21
Sam Cairns
Gbr
46:55.281400
+11:01.66010
72.5p
125
H 21
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
48:27.290670
+12:33.75280
70.3p
126
H 21
Henrik Fröjd
Motala Aif SK
1:04:03.384230
+28:09.168840
54.0p
127
H 21
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
128
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
128
H 21
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
128
H 21
Ragnar Gamaliel Sigurgeirsson
Isl
23:59:59.8639800
128
H 21
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
128
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
128
H 21
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
128
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 17
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:30.140970
90.0p
2
H 17
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:59.143840
+28.2770
88.4p
3
H 17
Raimo Vigants
Latvia
24:09.144820
+38.3750
87.8p
4
H 17
Johan Herbert
IFK Mora SK
24:09.144880
+39.3810
87.8p
5
H 17
Simon Åstot
IFK Umeå
24:24.146300
+53.5230
87.0p
6
H 17
Simon Karlsson
IFK Umeå
24:26.146590
+56.5520
86.9p
7
H 17
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:38.147700
+1:07.6630
86.3p
8
H 17
Malte Stefansson
Oxbergs IF
24:42.148120
+1:11.7050
86.1p
9
H 17
Emil Danielsson
Högbo GIF
24:48.148770
+1:18.7700
85.7p
10
H 17
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
25:01.150080
+1:31.9010
85.0p
11
H 17
Albin Johansson
Sätra IF
25:08.150710
+1:37.9640
84.7p
12
H 17
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:21.152040
+1:50.10970
84.0p
13
H 17
Alexander Melin
Sundbybergs IK
25:24.152310
+1:53.11240
83.9p
14
H 17
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
25:24.152380
+1:54.11310
83.9p
15
H 17
Erik Larsson
IFK Mora SK
25:30.152910
+1:59.11840
83.6p
16
H 17
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
25:33.153280
+2:03.12210
83.4p
17
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
25:55.155420
+2:24.14350
82.4p
18
H 17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:58.155710
+2:27.14640
82.2p
19
D 21
Jonna Sundling
IFK Umeå
26:04.156380
+2:34.15310
81.9p
20
H 17
Mårten Gedda
IK Stern
26:10.156990
+2:40.15920
81.6p
21
H 17
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
26:11.157030
+2:40.15960
81.6p
22
D 21
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
26:11.157080
+2:41.16010
81.6p
23
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
26:16.157520
+2:45.16450
81.3p
24
H 17
Jesper Persson
Åsarna IK
26:16.157550
+2:45.16480
81.3p
25
H 17
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26:18.157700
+2:47.16630
81.3p
26
H 17
Joel Andersson
IFK Mora SK
26:20.157910
+2:49.16840
81.2p
27
H 17
Alfred Eriksson
Rehns BK
26:24.158310
+2:53.17240
81.0p
28
H 17
Jan Christian Kjaernli
Norway
26:25.158400
+2:54.17330
80.9p
29
H 17
Oscar Andersson
IFK Mora SK
26:25.158410
+2:54.17340
80.9p
30
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
26:26.158570
+2:56.17500
80.9p
31
H 17
Rasmus Hedeberg
SK Bore
26:28.158780
+2:58.17710
80.8p
32
H 17
Nikolaos Tsourekas
Greece
26:30.158950
+2:59.17880
80.7p
33
H 17
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
26:31.159030
+3:00.17960
80.6p
34
D 21
Maria Nordström
Borås SK
26:37.159650
+3:06.18580
80.3p
35
H 17
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
26:38.159740
+3:07.18670
80.3p
36
H 17
Axel Elmblad
Gnosjö FK
26:39.159840
+3:08.18770
80.3p
37
H 17
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
26:39.159880
+3:09.18810
80.2p
38
H 17
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
26:47.160600
+3:16.19530
79.9p
39
H 17
Eric Carlsson
IFK Umeå
26:47.160620
+3:16.19550
79.9p
40
H 17
Thomas Fällgren
Arvika IS
26:50.160900
+3:19.19830
79.8p
41
H 17
Melker Nordgren
Falu IK
26:50.160970
+3:20.19900
79.7p
42
H 17
Arvid Värmsjö
SK Bore
26:53.161210
+3:22.20140
79.6p
43
D 21
Emma Ribom
Piteå Elit SK
26:55.161490
+3:25.20420
79.5p
44
H 17
Edvard Nilsson
Filipstads SF
26:57.161620
+3:26.20550
79.4p
45
H 17
Zackarias Björn
Rembo IK
26:57.161640
+3:26.20570
79.4p
46
H 17
Martin Mickels
Bålsta SK
26:57.161670
+3:27.20600
79.4p
47
H 17
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
27:02.162120
+3:31.21050
79.2p
48
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:06.162550
+3:35.21480
79.0p
49
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
27:09.162870
+3:39.21800
78.9p
50
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:14.163340
+3:43.22270
78.7p
51
H 17
Isak Lieback
Ulricehamns IF
27:15.163400
+3:44.22330
78.7p
52
H 17
Beinn Horsfall
Storbritannien
27:15.163450
+3:44.22380
78.6p
53
H 17
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:15.163480
+3:45.22410
78.6p
54
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
27:19.163820
+3:48.22750
78.5p
55
H 17
William Karlsson
IFK Mora SK
27:23.164200
+3:52.23130
78.3p
55
H 17
Eric Westberg
SK Bore
27:23.164200
+3:52.23130
78.3p
57
H 17
Nick Berg
Orsa SK
27:23.164260
+3:52.23190
78.3p
58
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
27:24.164300
+3:53.23230
78.3p
59
D 21
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
27:26.164500
+3:55.23430
78.2p
59
H 17
Albin Berger
Domnarvets GOIF
27:26.164500
+3:55.23430
78.2p
61
D 21
Alicia Persson
Stockviks SF
27:31.165020
+4:00.23950
77.9p
62
H 17
Adam Boman
Tranemo IF
27:32.165160
+4:01.24090
77.9p
63
H 17
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
27:37.165610
+4:06.24540
77.7p
64
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
27:41.166020
+4:10.24950
77.5p
65
H 17
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
27:44.166360
+4:13.25290
77.4p
66
H 17
Hugo Sjögren
Tranemo IF
27:44.166390
+4:14.25320
77.4p
67
H 17
Erik Fransson
Borås SK
27:46.166520
+4:15.25450
77.3p
68
H 17
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
27:46.166560
+4:15.25490
77.3p
69
H 17
Anton Swedberg
IFK Mora SK
27:47.166650
+4:16.25580
77.2p
70
D 21
Lovisa Modig
Piteå Elit SK
27:49.166810
+4:18.25740
77.2p
71
H 17
Linus Nilsson
IFK Umeå
27:49.166890
+4:19.25820
77.1p
72
D 21
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
27:55.167490
+4:25.26420
76.9p
73
H 17
Axel Svensson
Landsbro IF SK
27:56.167530
+4:25.26460
76.9p
73
H 17
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
27:56.167530
+4:25.26460
76.9p
75
H 17
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
27:56.167550
+4:25.26480
76.9p
76
D 21
Lisa Svensson K
Åsarna IK
27:59.167870
+4:29.26800
76.7p
77
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
28:01.168010
+4:30.26940
76.7p
78
H 17
Ask Abrahamsson
IK Stern
28:01.168040
+4:30.26970
76.7p
79
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
28:02.168120
+4:31.27050
76.6p
80
H 17
Petur Tryggvi Petursson
Island
28:02.168150
+4:31.27080
76.6p
81
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
28:03.168290
+4:33.27220
76.5p
82
H 17
Lukas Höiby
OK Landehof
28:04.168320
+4:33.27250
76.5p
83
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
28:04.168340
+4:33.27270
76.5p
84
H 17
Oskar Lundberg
Borås SK
28:13.169200
+4:42.28130
76.2p
85
H 17
Jacob Weel Rosbo
Danmark
28:15.169490
+4:45.28420
76.0p
86
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
28:16.169550
+4:45.28480
76.0p
87
D 21
Daria Blashko
Ukr
28:18.169730
+4:47.28660
75.9p
88
H 17
Fabian Csiky
Lycksele IF
28:19.169800
+4:48.28730
75.9p
89
H 17
Kasper Sundet
Norway
28:21.170070
+4:51.29000
75.8p
90
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
28:23.170260
+4:52.29190
75.7p
91
D 21
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
28:24.170360
+4:53.29290
75.7p
92
D 21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
28:32.171180
+5:02.30110
75.4p
93
H 17
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
28:34.171330
+5:03.30260
75.3p
94
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
28:34.171350
+5:03.30280
75.3p
95
H 17
Cameron Cruickshank
Storbritannien
28:39.171800
+5:08.30730
75.1p
96
H 17
Julius Berg
Sunne SLF
28:41.172020
+5:10.30950
75.0p
97
H 17
Karl Stark
Vaggeryds SOK
28:45.172440
+5:14.31370
74.8p
98
H 17
Edvin Nordström
Brottby SK
28:52.173130
+5:21.32060
74.6p
99
H 17
Rasmus Rudberg
Sya SK
28:55.173440
+5:24.32370
74.4p
100
D 21
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
28:58.173700
+5:27.32630
74.3p
101
H 17
Linus Rydin
Tranemo IF
28:59.173870
+5:29.32800
74.3p
102
D 21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
29:05.174430
+5:34.33360
74.1p
103
H 17
Oliver Newman
Storbritannien
29:08.174790
+5:38.33720
73.9p
104
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
29:16.175500
+5:45.34430
73.6p
105
H 17
Olle Westin
IK Stern
29:16.175520
+5:45.34450
73.6p
106
D 21
Evelina Niemi
Kalix SK
29:28.176770
+5:58.35700
73.1p
107
H 17
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
29:31.177000
+6:00.35930
73.1p
108
D 21
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
29:32.177100
+6:01.36030
73.0p
109
D 21
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
29:41.178000
+6:10.36930
72.7p
110
H 17
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
29:41.178030
+6:10.36960
72.7p
111
H 17
Adrian Lundberg
SK Bore
29:46.178510
+6:15.37440
72.5p
112
H 17
Andreas Albinsson
SK Bore
29:55.179400
+6:24.38330
72.2p
113
H 17
David Höglund
IFK Mora SK
30:00.179940
+6:29.38870
72.0p
114
D 21
Signe Rosenberg
Åsarna IK
30:00.179980
+6:30.38910
71.9p
115
D 21
Fanny Johansson
Stockviks SF
30:00.179990
+6:30.38920
71.9p
116
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
30:03.180230
+6:32.39160
71.8p
117
D 21
Anette Kasemets
Est
30:14.181320
+6:43.40250
71.4p
118
D 21
Josefina Sundman
Åsarna IK
30:21.182030
+6:50.40960
71.2p
119
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:24.182340
+6:53.41270
71.1p
120
H 17
Sven Leander
Åsarna IK
30:24.182390
+6:54.41320
71.1p
121
H 17
Johannes Josefsson
Täby IS SK
30:26.182590
+6:56.41520
71.0p
122
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
30:37.183620
+7:06.42550
70.6p
123
D 21
Filippa Lindman
Stockviks SF
30:41.184040
+7:10.42970
70.5p
124
H 17
James Slimon
Storbritannien
30:43.184290
+7:13.43220
70.4p
125
H 17
Nils Wastegård
IK Stern
30:48.184740
+7:17.43670
70.2p
126
H 17
Erik Backlund
Äspereds IF
30:49.184830
+7:18.43760
70.2p
127
H 17
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
30:49.184890
+7:19.43820
70.2p
128
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
30:56.185560
+7:25.44490
69.9p
129
D 21
Inga Pashkovska
Lat
31:06.186530
+7:35.45460
69.6p
130
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
31:11.187090
+7:41.46020
69.4p
131
H 17
Filip Andersson
Garphyttans IF
31:14.187300
+7:43.46230
69.3p
132
D 21
Ellionore Bäckman
Hede SK
31:15.187490
+7:45.46420
69.3p
133
D 21
Malin Jonsson
IK Stern
31:25.188440
+7:54.47370
68.9p
134
D 21
Hanna Fritz
IFK Mora SK
31:35.189490
+8:05.48420
68.6p
135
H 17
Alexander Bohle
Storbritannien
31:47.190640
+8:16.49570
68.2p
136
D 21
Gigja Bjornsdottir
Isl
31:52.191130
+8:21.50060
68.0p
137
D 21
Emma Höglund
IFK Mora SK
31:57.191670
+8:27.50600
67.9p
138
D 21
Bente Rost
Edsbyns SK
32:00.191990
+8:30.50920
67.8p
139
D 21
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
32:29.194890
+8:59.53820
66.8p
140
D 21
Madelene Melin
Malungs IF
32:30.194960
+8:59.53890
66.8p
141
D 21
Svenja Hoelzle
Sui
32:40.195960
+9:09.54890
66.5p
142
D 21
Sandra Wiig
Stockviks SF
32:46.196590
+9:16.55520
66.3p
143
D 21
Moa Westh
Malungs IF
32:48.196720
+9:17.55650
66.2p
144
H 17
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
33:38.201770
+10:08.60700
64.7p
145
D 21
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
33:39.201890
+10:09.60820
64.6p
146
D 21
Fern Cates
Gbr
33:40.201980
+10:10.60910
64.6p
147
H 17
Nerijus Dikas
Lithuania
33:50.202930
+10:19.61860
64.3p
148
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
34:06.204520
+10:35.63450
63.9p
149
H 17
Jon Trägårdh
IFK Umeå
34:15.205450
+10:44.64380
63.6p
150
D 21
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
35:38.213750
+12:07.72680
61.3p
151
D 21
Olivia Bengtsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
151
D 21
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:58.8639700
151
D 21
Vendela Blom
Stockviks SF
23:59:58.8639700
151
H 17
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
155
D 21
Lena Viklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
155
D 21
Tua Dahlgren
Offerdals SK
23:59:59.8639800
155
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
155
H 17
Måns Jernberg
Lima IF
23:59:59.8639800
155
H 17
Axel Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
155
H 17
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
155
H 17
Emil Rapp
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
155
H 17
Alexander Thudeen
Sya SK
23:59:59.8639800
155
H 17
Axel Werner
IK Stern
23:59:59.8639800
155
H 17
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
155
H 17
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
155
H 17
Sebastian Eriksson
Rembo IK
23:59:59.8639800
155
H 17
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 17
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:29.86800
77.6p
2
D 17
Linn Svahn
IFK Umeå
14:32.87190
+3.290
77.2p
3
D 17
Moa Hansson
Landsbro IF SK
15:02.90170
+33.3270
74.6p
4
D 17
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15:20.91940
+51.5040
73.2p
5
D 17
Ida Palmberg
Högbo GIF
15:25.92430
+56.5530
72.8p
6
D 17
Karolina Hedenström
Östersunds SK
15:34.93310
+1:05.6410
72.1p
7
D 17
Ida Lundgren
IFK Umeå
15:34.93370
+1:05.6470
72.0p
8
D 17
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
15:40.93990
+1:11.7090
71.6p
9
D 17
Gabriella Thors
Malungs IF
15:47.94600
+1:18.7700
71.1p
10
D 17
Olivia Lavén
Täby IS SK
15:49.94810
+1:20.7910
70.9p
11
D 17
Tilda Johansson
Skorpeds SK
15:51.95010
+1:22.8110
70.8p
12
D 17
Eniko MARTON
Romania
15:56.95580
+1:27.8680
70.4p
13
D 17
Ella Olsson
Högbo GIF
16:01.96060
+1:32.9160
70.0p
14
D 17
Wilma Björkman
IFK Mora SK
16:02.96120
+1:33.9220
70.0p
15
D 17
Maria Novak
Offerdals SK
16:06.96550
+1:37.9650
69.6p
16
D 17
Ella Georgsson
Högbo GIF
16:07.96640
+1:38.9740
69.6p
17
D 17
Ebba Karlsson
Täby IS SK
16:08.96700
+1:39.9800
69.5p
18
D 17
Julia Nilsson
Offerdals SK
16:12.97100
+1:43.10200
69.2p
19
D 17
Tilda Ström
Dala-Järna IK
16:20.97990
+1:51.11090
68.6p
20
D 17
Tuva Persson
Tranemo IF
16:23.98220
+1:54.11320
68.4p
21
D 17
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
16:23.98230
+1:54.11330
68.4p
22
D 17
Judith Dolleris
IFK Mora SK
16:35.99410
+2:06.12510
67.6p
23
D 17
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
16:38.99720
+2:09.12820
67.4p
24
D 17
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
16:38.99740
+2:09.12840
67.4p
25
D 17
Vivien Andras
Romania
16:38.99790
+2:09.12890
67.4p
26
D 17
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
16:39.99830
+2:10.12930
67.3p
27
D 17
Kerstin Näslund
SK Bore
16:41.100040
+2:12.13140
67.2p
28
D 17
Wilma Björn
SK Bore
16:42.100120
+2:13.13220
67.1p
29
D 17
Timea HAJDU
Romania
16:46.100540
+2:17.13640
66.8p
30
D 17
Petra Forsman
Öje IF
16:48.100770
+2:19.13870
66.7p
31
D 17
Szilvia Vancsa
Romania
16:49.100830
+2:20.13930
66.6p
32
D 17
Linnea Johansson
Linköpings SK
16:54.101330
+2:25.14430
66.3p
33
D 17
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
16:55.101420
+2:26.14520
66.3p
34
D 17
Sanna Forsman
Öje IF
17:00.101930
+2:31.15030
65.9p
35
D 17
Amanda Hedström
IK Fryken
17:00.101960
+2:31.15060
65.9p
36
D 17
Ida Eriksson
Malungs IF
17:06.102510
+2:37.15610
65.5p
37
D 17
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
17:07.102660
+2:38.15760
65.4p
38
D 17
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
17:09.102810
+2:40.15910
65.3p
39
D 17
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:09.102860
+2:40.15960
65.3p
40
D 17
Sofia Berglund
IFK Mora SK
17:09.102890
+2:40.15990
65.3p
41
D 17
Elin Westh
SK Bore
17:14.103330
+2:45.16430
65.0p
42
D 17
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
17:19.103800
+2:50.16900
64.7p
43
D 17
Alva Andreasson
IK Fryken
17:19.103810
+2:50.16910
64.7p
44
D 17
Kolfinna Íris Rúnarsdóttir
Island
17:22.104130
+2:53.17230
64.5p
45
D 17
Maja Eriksson
Filipstads SF
17:26.104530
+2:57.17630
64.3p
46
D 17
Maja Eriksson
Högbo GIF
17:26.104580
+2:57.17680
64.2p
47
D 17
Michela Andreasson
Gillberga SK
17:33.105230
+3:04.18330
63.8p
48
D 17
Cora Badh
Falköpings AIK SK
17:34.105300
+3:05.18400
63.8p
49
D 17
Karin Pettersson
IFK Mora SK
17:37.105630
+3:08.18730
63.6p
50
D 17
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:41.106040
+3:12.19140
63.3p
51
D 17
Sara Ingard
IK Rex
17:43.106240
+3:14.19340
63.2p
52
D 17
Elsa Persson
IK Fryken
17:59.107800
+3:30.20900
62.3p
53
D 17
Johanna Ingard
IK Rex
18:07.108650
+3:38.21750
61.8p
54
D 17
Alma Nordström
Vassunda IF
18:09.108840
+3:40.21940
61.7p
55
D 17
Tua Germann
IFK Umeå
18:15.109450
+3:46.22550
61.3p
56
D 17
Hanna Carlsson
Falu IK
18:20.109990
+3:51.23090
61.0p
57
D 17
Emma Gustafsson
Bodens SK
18:46.112550
+4:17.25650
59.6p
58
D 17
Elizabeth Ireland
Storbritannien
18:59.113850
+4:30.26950
58.9p
59
D 17
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
19:12.115120
+4:43.28220
58.3p
60
D 17
Elin Wiksell
IK Stern
19:33.117210
+5:04.30310
57.2p
61
D 17
Minna Seger
Garphyttans IF
20:29.122880
+6:00.35980
54.6p
62
D 17
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
62
D 17
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
64
D 17
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
23:59:59.8639800
64
D 17
Elina Franzén
Idre SK
23:59:59.8639800
64
D 17
Linn Halvardsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
64
D 17
Lova Broström
Sya SK
23:59:59.8639800
64
D 17
Lina Andersson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
64
D 17
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
64
D 17
Jenny Edin
Matfors SK
23:59:59.8639800
64
D 17
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
64
D 17
Linnea Sjödin
Rembo IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)