Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Idre Distans
2018-11-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
35:53.215290
92.9p
2
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
35:54.215340
+0
92.9p
3
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
36:18.217780
+24.2390
91.9p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
36:24.218390
+31.3000
91.7p
5
Axel Ekström
IFK Mora SK
36:27.218640
+33.3250
91.6p
6
Markus Ruus
Åsarna IK
36:41.220010
+47.4620
91.0p
7
Simon Hallström
Idre SK
36:46.220500
+52.5110
90.9p
8
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
36:48.220710
+54.5320
90.8p
9
Filip Danielsson
SK Bore
36:48.220730
+54.5340
90.8p
10
Martin Bergström
IFK Umeå
36:56.221560
+1:02.6170
90.5p
11
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
36:58.221700
+1:04.6310
90.4p
12
Pontus Hermansson
SK Bore
37:15.223400
+1:21.8010
89.8p
13
Eddie Edström
IFK Mora SK
37:18.223760
+1:24.8370
89.6p
13
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
37:18.223760
+1:24.8370
89.6p
15
Jens Andersson
Kalix SK
37:18.223770
+1:24.8380
89.6p
15
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
37:18.223770
+1:24.8380
89.6p
17
Håkan Emilsson
Offerdals SK
37:18.223790
+1:25.8400
89.6p
18
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
37:21.224090
+1:28.8700
89.5p
19
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
37:24.224360
+1:30.8970
89.4p
20
Marcus Grate
IFK Umeå
37:31.225010
+1:37.9620
89.2p
21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:35.225480
+1:41.10090
89.0p
22
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
37:37.225670
+1:43.10280
88.9p
23
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
37:41.226040
+1:47.10650
88.8p
23
Kresimir Crnkovic
Cro
37:41.226040
+1:47.10650
88.8p
25
Adam Gillman
Garphyttans IF
37:49.226850
+1:55.11460
88.5p
26
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
37:50.226900
+1:56.11510
88.5p
27
Eric Rosjö
IFK Mora SK
37:52.227130
+1:58.11740
88.4p
28
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
37:55.227480
+2:01.12090
88.3p
29
Alfred Buskqvist
IK Stern
37:57.227620
+2:03.12230
88.2p
30
Gabriel Thorn
SK Bore
37:57.227690
+2:04.12300
88.2p
31
Johan Häggström
Piteå Elit SK
38:04.228340
+2:10.12950
88.0p
32
Erik Rost
Hudiksvalls IF
38:08.228700
+2:14.13310
87.9p
33
Max Novak
Offerdals SK
38:08.228790
+2:15.13400
87.8p
34
Robin Norum
IFK Umeå
38:10.228950
+2:16.13560
87.8p
35
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
38:14.229380
+2:20.13990
87.6p
36
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:17.229650
+2:23.14260
87.5p
37
Gustav Nordström
Borås SK
38:21.230010
+2:27.14620
87.4p
38
Sebastian Olsson
Stockviks SF
38:24.230390
+2:31.15000
87.3p
39
Daniel Svensson
IFK Mora SK
38:26.230510
+2:32.15120
87.2p
40
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
38:26.230560
+2:32.15170
87.2p
41
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
38:31.231030
+2:37.15640
87.0p
42
Martin Herbert
IFK Mora SK
38:31.231080
+2:37.15690
87.0p
43
Jörgen Brink
Delsbo IF
38:36.231570
+2:42.16180
86.9p
44
Jonatan Engström
Borås SK
38:37.231660
+2:43.16270
86.8p
45
Konrad Myhr
Åsarna IK
38:39.231890
+2:46.16500
86.7p
46
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
38:47.232660
+2:53.17270
86.5p
47
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
38:50.232960
+2:56.17570
86.4p
48
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
38:50.232990
+2:57.17600
86.4p
49
Erik Silfver
IFK Umeå
38:51.233040
+2:57.17650
86.4p
49
Karl-johan Dyvik
IFK Mora SK
38:51.233040
+2:57.17650
86.4p
51
Patrik Tallbom
Östersunds SK
38:58.233750
+3:04.18360
86.1p
52
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
39:01.234070
+3:07.18680
86.0p
53
Thierry Langer
Bel
39:05.234480
+3:11.19090
85.9p
54
Mattias Bångman
Offerdals SK
39:07.234680
+3:13.19290
85.8p
55
Stepan Terentjev
Ltu
39:08.234740
+3:14.19350
85.8p
56
Henrik Fjellborg
Gellivare Skidallians IK
39:12.235120
+3:18.19730
85.6p
57
Gustav Rotvold
Åsarna IK
39:13.235200
+3:19.19810
85.6p
58
Gustav Aflodal
Offerdals SK
39:13.235290
+3:20.19900
85.6p
59
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
39:18.235790
+3:25.20400
85.4p
60
Adam Persson
IF Hallby SOK
39:21.236060
+3:27.20670
85.3p
61
Måns Sunesson
Sellnäs IF
39:23.236240
+3:29.20850
85.3p
62
Victor Hallquist
Åsarna IK
39:24.236310
+3:30.20920
85.2p
62
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
39:24.236310
+3:30.20920
85.2p
64
Carl Olander
IK Stern
39:28.236720
+3:34.21330
85.1p
65
John Leander
Åsarna IK
39:29.236840
+3:35.21450
85.1p
66
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
39:41.238000
+3:47.22610
84.7p
67
Gabriel Strid
IFK Mora SK
39:43.238200
+3:49.22810
84.6p
68
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
39:43.238250
+3:49.22860
84.6p
69
Petter Persson
Borås SK
39:43.238270
+3:49.22880
84.6p
70
Albert Jonsson
Isl
39:56.239560
+4:02.24170
84.2p
71
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
39:58.239760
+4:04.24370
84.1p
72
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
40:02.240180
+4:08.24790
84.0p
73
Andrey Lamov
Älvdalens IF SK
40:04.240340
+4:10.24950
83.9p
74
Hamish Wolfe
Gbr
40:11.241060
+4:17.25670
83.7p
75
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
40:12.241130
+4:18.25740
83.7p
76
Viktor Axelsson
Borås SK
40:14.241370
+4:20.25980
83.6p
77
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
40:17.241690
+4:24.26300
83.5p
78
Johannes Ringsby
SK Bore
40:18.241730
+4:24.26340
83.5p
79
Tautvydas Strolia
Ltu
40:19.241860
+4:25.26470
83.4p
80
Arvid Vänn
Stockviks SF
40:19.241890
+4:26.26500
83.4p
81
Tobias Lindman
Stockviks SF
40:32.243110
+4:38.27720
83.0p
82
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
40:34.243370
+4:40.27980
83.0p
83
Albert Askengren
Visborgs OK
40:35.243480
+4:41.28090
82.9p
83
Emil Lagergren
Tynderö IK
40:35.243480
+4:41.28090
82.9p
85
Edvard Sundman
Åsarna IK
40:39.243880
+4:45.28490
82.8p
86
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
40:40.243950
+4:46.28560
82.8p
87
Elias Andersson
Sunderby SK
40:41.244060
+4:47.28670
82.7p
88
Simon Stenberg
Kalix SK
40:42.244120
+4:48.28730
82.7p
89
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
40:44.244390
+4:51.29000
82.6p
89
Apostolos Angelis
Gre
40:44.244390
+4:51.29000
82.6p
91
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
40:45.244480
+4:51.29090
82.6p
92
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
41:05.246400
+5:11.31010
82.0p
93
Stavre Jada
Mkd
41:07.246670
+5:13.31280
81.9p
94
Dagur Benediktsson
Isl
41:08.246710
+5:14.31320
81.9p
95
Jens Hulgaard
Den
41:12.247170
+5:18.31780
81.8p
96
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
41:12.247180
+5:18.31790
81.8p
97
Erik Persson
IF Hallby SOK
41:13.247230
+5:19.31840
81.8p
98
Tue Roemer
Den
41:22.248110
+5:28.32720
81.5p
99
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
41:23.248250
+5:29.32860
81.4p
100
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
41:25.248440
+5:31.33050
81.4p
101
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
41:25.248450
+5:31.33060
81.4p
102
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
41:30.248990
+5:37.33600
81.2p
103
Karl Hjalmarsson
IK Stern
41:53.251240
+5:59.35850
80.5p
104
David Thorell
IK Stern
42:01.252090
+6:08.36700
80.3p
105
Mikael Andersson
IFK Mora SK
42:22.254180
+6:28.38790
79.7p
106
Samuel Hahnsson
IK Stern
42:39.255870
+6:45.40480
79.2p
107
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
42:49.256840
+6:55.41450
78.9p
108
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
42:52.257170
+6:58.41780
78.8p
109
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
42:53.257260
+6:59.41870
78.8p
110
Henrik Dahlén
Tynderö IK
42:56.257550
+7:02.42160
78.7p
111
William Westerlund
Falu IK Skidklubb
42:57.257690
+7:04.42300
78.7p
112
Jakob Jansson
Östersunds SK
43:24.260360
+7:30.44970
77.9p
113
Andreas Viker
IK Stern
43:27.260660
+7:33.45270
77.8p
114
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
43:53.263280
+7:59.47890
77.1p
115
Andre Larsson
Svegs IK
43:59.263860
+8:05.48470
77.0p
116
Joakim Ståhl
Järbo IF
44:02.264170
+8:08.48780
76.9p
117
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
44:25.266470
+8:31.51080
76.3p
118
Felix Selin
IFK Kiruna
44:28.266780
+8:34.51390
76.2p
119
Linus Bohman
Motala Aif SK
45:08.270790
+9:15.55400
75.1p
120
Jordan Andrews
Gbr
45:29.272850
+9:35.57460
74.6p
121
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
45:32.273130
+9:38.57740
74.5p
122
Oscar Lindell
Stockviks SF
45:32.273170
+9:38.57780
74.5p
123
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
46:06.276580
+10:12.61190
73.7p
124
Sam Cairns
Gbr
46:55.281400
+11:01.66010
72.5p
125
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
48:27.290670
+12:33.75280
70.3p
126
Henrik Fröjd
Motala Aif SK
1:04:03.384230
+28:09.168840
54.0p
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Ragnar Gamaliel Sigurgeirsson
Isl
23:59:59.8639800
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)