Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nasaloppet
2018-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vilgot Stenman
SK Järven
43:58.263700
89.1p
2
Mikael Lundqvist
SK Järven
49:57.299600
+5:59.35800
78.4p
3
Pia Holmgren
Bolidens SK
51:17.307600
+7:19.43800
76.4p
4
Jörgen Karlsson
Kusfors
52:17.313600
+8:19.49800
74.9p
5
Hanna Lundqvist
SK Järven
52:55.317400
+8:57.53600
74.0p
6
Christoffer Lindberg
Skellefteå SK
53:46.322500
+9:48.58700
72.8p
7
Erika Larsson
SK Järven
54:11.325000
+10:13.61200
72.3p
8
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
59:37.357600
+15:39.93800
65.7p
9
Jonny Abrahamsson
SK Järven
1:01:08.366700
+17:10.102900
64.1p
10
Mikael Persson
SK Järven
1:03:03.378200
+19:05.114400
62.1p
11
Signe Stenman
SK Järven
1:03:41.382000
+19:43.118200
61.5p
12
Linda Blind
Bolidens SK
1:08:37.411600
+24:39.147800
57.1p
13
Anette Renberg
SK Järven
1:10:18.421700
+26:20.157900
55.7p
14
Camilla Årebäck
Bolidens SK
1:10:18.421700
+26:20.157900
55.7p
15
Hans Årebäck
Bolidens SK
1:10:19.421800
+26:21.158000
55.7p
16
Noel Stenman
SK Järven
1:11:11.427000
+27:13.163200
55.0p
17
Mona Norberg
SK Järven
1:11:25.428400
+27:27.164600
54.8p
18
Jenny Sundkvist
Skellefteå SK
1:11:29.428800
+27:31.165000
54.8p
19
Elisabeth Eriksson
No Club
1:13:56.443500
+29:58.179700
53.0p
20
Kenneth Lindman
IFK Arvidsjaur SK
1:14:38.447700
+30:40.183900
52.5p
21
Stefan Vesterlind
No Club
1:16:36.459500
+32:38.195700
51.1p
22
Bo Lundmark
GIF
1:17:06.462500
+33:08.198700
50.8p
23
Erik Sandström
SK Järven
1:17:12.463100
+33:14.199300
50.7p
24
Thomas Jonsson
GIF
1:21:20.487900
+37:22.224100
48.1p
25
Tage Norén
IFK Arvidsjaur SK
1:22:43.496200
+38:45.232400
47.3p
26
Milda Norén
IFK Arvidsjaur SK
1:22:47.496600
+38:49.232800
47.3p
27
Julia Neykova
IFK Arvidsjaur SK
1:23:07.498600
+39:09.234800
47.1p
28
Sonja Sjölund Lindman
IFK Arvidsjaur SK
1:23:08.498700
+39:10.234900
47.1p
29
Erik Norberg
SK Järven
1:28:10.528900
+44:12.265100
44.4p
30
Håkan Lindqvist
SK Järven
1:28:30.530900
+44:32.267100
44.2p
31
Signar Norberg
SK Järven
1:33:40.561900
+49:42.298100
41.8p
32
Asta Persson
Bolidens SK
1:36:38.579700
+52:40.315900
40.5p
33
Linnea Årebäck
Bolidens SK
1:36:39.579800
+52:41.316000
40.5p
34
Ulla Svensson
Skellefteå SK
1:38:36.591500
+54:38.327700
39.7p
35
Lennart Larsson
SK Järven
1:38:37.591600
+54:39.327800
39.7p
36
Jarl Svensson
Skellefteå SK
1:38:37.591600
+54:39.327800
39.7p
37
Ella Fjellerad Persson
Bolidens SK
2:06:39.759800
+1:22:41.496000
30.9p
38
Mac Persson
Bolidens SK
2:06:40.759900
+1:22:42.496100
30.9p
39
Susanne Norén
IFK Arvidsjaur SK
2:07:27.764600
+1:23:29.500800
30.7p