Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival Holmgrens-Crossen
2019-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:20.7900
2
H 18
Alfons Peterson
Borås GIF
1:23.8200
+3.200
2
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:23.8200
+3.200
2
H 40
Niklas Åkerlind
IFK Skövde SK
1:23.8200
+3.200
5
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
1:24.8300
+4.300
5
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
1:24.8300
+4.300
7
H 18
Linus Rydin
Tranemo IF
1:25.8400
+5.400
7
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:25.8400
+5.400
7
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:25.8400
+5.400
10
H 16
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:26.8500
+6.500
10
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:26.8500
+6.500
12
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
1:27.8600
+7.600
12
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
1:27.8600
+7.600
14
H 16
Eskil Peterson
Borås GIF
1:28.8700
+8.700
14
H 18
Erik Fransson
Borås SK
1:28.8700
+8.700
16
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
1:29.8800
+9.800
16
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:29.8800
+9.800
16
H 16
Simon Claesson
Ulricehamns IF
1:29.8800
+9.800
16
H 16
Edvin Högman
Ulricehamns IF
1:29.8800
+9.800
20
H 16
Simon Wiksell
IK Stern
1:30.8900
+10.900
20
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
1:30.8900
+10.900
20
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:30.8900
+10.900
23
H 16
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:31.9000
+11.1000
23
H 16
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
1:31.9000
+11.1000
23
H 16
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
1:31.9000
+11.1000
23
D 16
Alice Widholm
Lidköpings VSK
1:31.9000
+11.1000
27
H 16
Axel Sandberg
OK Landehof
1:32.9100
+12.1100
28
D 16
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
1:33.9200
+13.1200
29
H 14
Carl Björk
IFK Skövde SK
1:34.9300
+14.1300
29
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
1:34.9300
+14.1300
29
H 16
Axel Broms
FK Friskus Varberg
1:34.9300
+14.1300
32
H 14
Anton Weber
Borås GIF
1:35.9400
+15.1400
32
H 16
Filip Berglund
Ulricehamns IF
1:35.9400
+15.1400
32
H 16
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
1:35.9400
+15.1400
32
H 16
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
1:35.9400
+15.1400
32
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:35.9400
+15.1400
37
D 14
Mira Göransson
Äspereds IF
1:36.9500
+16.1500
37
D 14
Maja Axelsson
OK Landehof
1:36.9500
+16.1500
37
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:36.9500
+16.1500
37
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
1:36.9500
+16.1500
37
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:36.9500
+16.1500
42
H 14
Anton Wahlberg
Borås SK
1:37.9600
+17.1600
42
H 14
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
1:37.9600
+17.1600
42
H 40
Per Larsson
Borås SK
1:37.9600
+17.1600
42
H 50
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
1:37.9600
+17.1600
46
H 12
Oskar Olsson
Äspereds IF
1:38.9700
+18.1700
46
D 14
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
1:38.9700
+18.1700
46
H 16
Viktor Karlsson
Borås SK
1:38.9700
+18.1700
46
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
1:38.9700
+18.1700
46
H 18
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
1:38.9700
+18.1700
46
H 35
Andreas Schöndell
Hestra IF
1:38.9700
+18.1700
52
H 16
Filip Lyckelid
Borås GIF
1:39.9800
+19.1800
52
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
1:39.9800
+19.1800
52
D 16
Lina Björk
IFK Skövde SK
1:39.9800
+19.1800
55
H 14
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:40.9900
+20.1900
55
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
1:40.9900
+20.1900
55
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
1:40.9900
+20.1900
58
H 14
Viktor Persson
Borås SK
1:42.10100
+22.2100
58
D 16
MY Werner
IK Stern
1:42.10100
+22.2100
58
D 16
Ida Abrahamson
Äspereds IF
1:42.10100
+22.2100
58
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
1:42.10100
+22.2100
58
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
1:42.10100
+22.2100
58
H 40
Mikael Svensson
FK Herkules
1:42.10100
+22.2100
64
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
1:43.10200
+23.2200
64
H 14
Oskar Österlund
Borås SK
1:43.10200
+23.2200
64
H 16
Michael Chao Pettersson
IK Stern
1:43.10200
+23.2200
64
H 40
Mikael Corbé
Borås GIF
1:43.10200
+23.2200
68
H 12
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
1:44.10300
+24.2300
68
D 14
Nike Werner
IK Stern
1:44.10300
+24.2300
68
H 14
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
1:44.10300
+24.2300
68
D 16
Emma Bengtsson
Tranemo IF
1:44.10300
+24.2300
68
H 18
Albin Svenske
IK Stern
1:44.10300
+24.2300
73
H 14
Ludvig Åkvist
Borås GIF
1:45.10400
+25.2400
73
H 14
Albin Sundström
Hestra IF
1:45.10400
+25.2400
73
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
1:45.10400
+25.2400
73
D 16
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
1:45.10400
+25.2400
73
H 40
Peter Eriksson
Borås SK
1:45.10400
+25.2400
78
D 16
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
1:46.10500
+26.2500
78
D 18
Emilia Österlund
Borås SK
1:46.10500
+26.2500
80
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
1:47.10600
+27.2600
80
H 12
Oscar Dahlander
Borås SK
1:47.10600
+27.2600
80
H 12
Emil Carlén
OK Landehof
1:47.10600
+27.2600
80
D 14
Ester Selander
Grönahögs IK
1:47.10600
+27.2600
80
D 14
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
1:47.10600
+27.2600
80
D 16
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:47.10600
+27.2600
80
D 16
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
1:47.10600
+27.2600
80
D 18
Elin Wiksell
IK Stern
1:47.10600
+27.2600
88
D 14
Ida Gotting
Grönahögs IK
1:48.10700
+28.2700
88
H 14
Lucas Mårts
IK Stern
1:48.10700
+28.2700
90
D 12
Ella Rosengren
Borås SK
1:49.10800
+29.2800
90
D 14
Emelie Persson
Borås SK
1:49.10800
+29.2800
90
D 14
Alva Bengtsson
Tranemo IF
1:49.10800
+29.2800
90
D 14
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:49.10800
+29.2800
90
H 14
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
1:49.10800
+29.2800
90
H 14
Pål Hassellöf
IK Stern
1:49.10800
+29.2800
90
H 14
Melvin Brandt
Borås SK
1:49.10800
+29.2800
90
H 14
Wilmer Wall
Borås SK
1:49.10800
+29.2800
90
D 16
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
1:49.10800
+29.2800
99
D 12
Hanna Lidström
OK Landehof
1:50.10900
+30.2900
99
H 12
Erik Pihl
Borås SK
1:50.10900
+30.2900
99
H 12
Isac Berglund
Ulricehamns IF
1:50.10900
+30.2900
99
D 14
Elma Rudklint
OK Landehof
1:50.10900
+30.2900
99
D 14
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
1:50.10900
+30.2900
104
D 12
Ella Mårtensson
Borås SK
1:52.11100
+32.3100
104
D 12
Elin Axelsson
OK Landehof
1:52.11100
+32.3100
104
D 14
Kajsa Ekenberg
IK Stern
1:52.11100
+32.3100
104
H 14
Linus Holmström
Borås GIF
1:52.11100
+32.3100
108
D 10
Hanna Strand
Sävedalens AIK
1:53.11200
+33.3200
108
D 12
Edith Carlander
Sya SK
1:53.11200
+33.3200
108
H 12
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
1:53.11200
+33.3200
108
D 14
Lisa Östensson
Tranemo IF
1:53.11200
+33.3200
108
H 14
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
1:53.11200
+33.3200
113
D 12
Elsa Karlsson
Tranemo IF
1:54.11300
+34.3300
113
D 12
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
1:54.11300
+34.3300
113
H 12
Valter Gerle
OK Landehof
1:54.11300
+34.3300
113
H 12
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
1:54.11300
+34.3300
113
H 12
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
1:54.11300
+34.3300
113
H 12
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
1:54.11300
+34.3300
113
D 14
Elin Sjöberg
OK Landehof
1:54.11300
+34.3300
113
D 14
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
1:54.11300
+34.3300
113
D 14
Ingrid Skiöld
Borås SK
1:54.11300
+34.3300
113
D 14
Julie Sylvan
Borås SK
1:54.11300
+34.3300
113
H 14
Erik Kindlund
Tranemo IF
1:54.11300
+34.3300
113
H 14
Melvin Rydin
Tranemo IF
1:54.11300
+34.3300
125
H 12
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
1:55.11400
+35.3400
125
H 12
Melker Erlandsson
Tranemo IF
1:55.11400
+35.3400
125
D 14
SOL Svensson
Tvärreds IF
1:55.11400
+35.3400
128
H 10
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
1:56.11500
+36.3500
128
D 14
Vilma Högman
Ulricehamns IF
1:56.11500
+36.3500
128
D 21
Sofia Ebermark
Göteborgs SK
1:56.11500
+36.3500
131
H 12
Albin Svensson
IK Stern
1:57.11600
+37.3600
132
D 12
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
1:58.11700
+38.3700
132
H 12
Vile Torbrink
OK Landehof
1:58.11700
+38.3700
132
H 12
Emil Johansson
Borås GIF
1:58.11700
+38.3700
132
D 14
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
1:58.11700
+38.3700
132
D 14
Rebecca Norling
IK Stern
1:58.11700
+38.3700
137
H 10
Olle Johansson
IK Stern
2:00.11900
+40.3900
137
D 12
Alva Johansson
Ulricehamns IF
2:00.11900
+40.3900
137
H 12
Hjalmar Ingelsbo
Tranemo IF
2:00.11900
+40.3900
137
D 14
Ebba Johansson
Borås SK
2:00.11900
+40.3900
137
D 14
Stina Widholm
Lidköpings VSK
2:00.11900
+40.3900
142
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
2:01.12000
+41.4000
142
D 14
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
2:01.12000
+41.4000
144
D 12
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
2:02.12100
+42.4100
144
H 12
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
2:02.12100
+42.4100
144
D 14
Alice Pettersson
Borås SK
2:02.12100
+42.4100
147
H 10
Oscar Wall
Borås SK
2:03.12200
+43.4200
147
D 16
Ida Öjerskog
OK Landehof
2:03.12200
+43.4200
149
H 10
Joel Johansson
Borås GIF
2:04.12300
+44.4300
149
H 10
Filip Weber
Borås GIF
2:04.12300
+44.4300
149
D 12
Ella Wahlberg
Borås SK
2:04.12300
+44.4300
149
H 12
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
2:04.12300
+44.4300
149
H 12
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
2:04.12300
+44.4300
154
H 10
Jonathan Edenvik
Borås GIF
2:06.12500
+46.4500
154
H 12
Nils Andreasson
IK Stern
2:06.12500
+46.4500
154
D 14
Alice Mohr
Borås SK
2:06.12500
+46.4500
157
H 12
Otis Richardsson
Borås GIF
2:07.12600
+47.4600
157
H 12
Simon Persson
Borås SK
2:07.12600
+47.4600
159
D 14
Elsa Carlzén
Tvärreds IF
2:08.12700
+48.4700
159
D 14
Lova Möller
IK Stern
2:08.12700
+48.4700
159
H 14
Bobo Johnson
Tvärreds IF
2:08.12700
+48.4700
162
D 12
Edith Davidson
Borås SK
2:09.12800
+49.4800
162
D 12
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:09.12800
+49.4800
162
H 12
Oliver Larsson
Borås SK
2:09.12800
+49.4800
165
H 10
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
2:11.13000
+51.5000
166
H 10
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
2:12.13100
+52.5100
166
D 12
Maja Lundgren
Borås GIF
2:12.13100
+52.5100
166
D 12
Elsa Hallin
Ulricehamns IF
2:12.13100
+52.5100
166
D 12
Andrea Bäckström
Tranemo IF
2:12.13100
+52.5100
170
D 12
Ester Lindgren
Tranemo IF
2:13.13200
+53.5200
171
H 10
Albin Mårts
IK Stern
2:14.13300
+54.5300
171
D 12
Clara Widell
Borås SK
2:14.13300
+54.5300
173
H 10
Hjalmar Skoglund
Tvärreds IF
2:15.13400
+55.5400
173
H 14
Emil Edenvik
Borås GIF
2:15.13400
+55.5400
175
D 12
Alva Peterson
Borås SK
2:17.13600
+57.5600
176
D 12
Julia Holmström
Borås GIF
2:18.13700
+58.5700
176
H 12
James Johnson
Tvärreds IF
2:18.13700
+58.5700
176
H 12
Melvin Tyrén
Borås SK
2:18.13700
+58.5700
179
H 10
Wille Sylvan
Borås SK
2:19.13800
+59.5800
180
H 12
Vincent Axelsson
Tvärreds IF
2:20.13900
+1:00.5900
181
H 10
Jonatan Abrahamson
Äspereds IF
2:21.14000
+1:01.6000
182
D 10
Alva Hallin
Ulricehamns IF
2:23.14200
+1:03.6200
182
D 12
Irma Brandt
Borås SK
2:23.14200
+1:03.6200
184
D 12
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
2:24.14300
+1:04.6300
185
H 10
Viggo Eriksson
Borås SK
2:26.14500
+1:06.6500
186
H 10
Gustav Dahlander
Borås SK
2:27.14600
+1:07.6600
187
D 10
Moa Erlandsson
Tranemo IF
2:29.14800
+1:09.6800
188
D 10
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
2:30.14900
+1:10.6900
189
D 10
Stella Björk
Borås SK
2:32.15100
+1:12.7100
190
D 12
Signe Haag
Tvärreds IF
2:36.15500
+1:16.7500
191
H 10
Nils Johansson
Borås GIF
2:37.15600
+1:17.7600
191
H 10
Hugo Lindskog
Borås GIF
2:37.15600
+1:17.7600
193
H 16
William Johannesson
Ulricehamns IF
2:38.15700
+1:18.7700
194
D 10
Ellen Mohr
Borås SK
2:39.15800
+1:19.7800
195
H 10
Noel Jacobsson
IK Stern
2:40.15900
+1:20.7900
195
H 10
Hannes Perlerot Göransson
Äspereds IF
2:40.15900
+1:20.7900
197
H 10
Edward Fridén
Borås GIF
2:42.16100
+1:22.8100
198
H 10
Alvar Fritzson
Ulricehamns IF
2:43.16200
+1:23.8200
199
H 10
Melvin Wingertz
Borås SK
2:45.16400
+1:25.8400
199
H 10
Anton Fridén
Borås GIF
2:45.16400
+1:25.8400
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 10
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:49.16800
+1:29.8800
202
D 10
Noomi Mönhage
Ulricehamns IF
2:51.17000
+1:31.9000
203
H 10
Axel Nylén
Borås SK
2:52.17100
+1:32.9100
204
H 10
Axel Davidson
Borås SK
2:54.17300
+1:34.9300
205
H 10
Anton Utter
Borås SK
2:58.17700
+1:38.9700
205
H 10
Wilhelm Hallander
Trollhättans SOK
2:58.17700
+1:38.9700
207
D 10
Elsa Widell
Borås SK
3:02.18100
+1:42.10100
208
H 10
Felix Tyrén
Borås SK
3:41.22000
+2:21.14000
209
D 10
Alice Peterson
Borås GIF
3:51.23000
+2:31.15000