Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Östersundsspelen
2019-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Erik Franzén
Duveds IF
15:23.92200
2
H 16
Leo Svahn
Östersunds SK
15:31.93000
+8.700
3
H 15
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
15:44.94300
+21.2000
4
H 15
Viktor Eriksson
Östersunds SK
15:48.94700
+25.2400
5
H 16
Jon Oscarsson
Ås IF
15:53.95200
+30.2900
6
H 15
Pelle Boberg
Duveds IF
16:05.96400
+42.4100
7
H 16
Victor Berglund
Duveds IF
16:31.99000
+1:08.6700
8
H 16
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
16:32.99100
+1:09.6800
9
H 16
Arvid Jönsson
Svegs IK
16:44.100300
+1:21.8000
10
D 16
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
16:57.101600
+1:34.9300
11
H 15
Ludvig Millestu
Utrikes SK
17:00.101900
+1:37.9600
12
D 15
Vilda Book
IFK Strömsund
17:03.102200
+1:40.9900
13
H 15
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
17:25.104400
+2:02.12100
14
H 15
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
17:41.106000
+2:18.13700
15
D 15
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
17:47.106600
+2:24.14300
16
D 16
Tindra Österberg
Ås IF
17:53.107200
+2:30.14900
17
D 15
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
17:55.107400
+2:32.15100
17
H 16
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
17:55.107400
+2:32.15100
19
H 15
Emil Tänglander
Östersunds SK
18:14.109300
+2:51.17000
20
D 15
Wilma Karlsson
Östersunds SK
18:24.110300
+3:01.18000
21
D 16
Klara Göransson
Åsarna IK
18:26.110500
+3:03.18200
22
H 15
Axel Arnesson
Ås IF
18:29.110800
+3:06.18500
23
D 16
Flisa Ravald
Ås IF
18:33.111200
+3:10.18900
24
D 16
Minna Johansson
Östersunds SK
18:42.112100
+3:19.19800
25
D 15
Irma Östberg
Åsarna IK
18:49.112800
+3:26.20500
26
D 15
Maja Aronsson
Östersunds SK
18:54.113300
+3:31.21000
27
D 16
Sofia Redman
Östersunds SK
19:01.114000
+3:38.21700
28
D 15
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
19:10.114900
+3:47.22600
29
D 16
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
19:48.118700
+4:25.26400
30
D 15
Frida Eriksson
Åsarna IK
20:02.120100
+4:39.27800
31
D 15
Gry Dahlgren
Offerdals SK
20:25.122400
+5:02.30100
32
D 16
Elvira Hermansson
Offerdals SK
20:47.124600
+5:24.32300
33
D 15
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
20:59.125800
+5:36.33500
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Max Johansson
Östersunds SK
8:00.47900
2
H 14
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
8:19.49800
+19.1800
2
H 14
Hugo Granström
Funäsdalens IF
8:19.49800
+19.1800
4
H 14
Elias Redman
Östersunds SK
8:21.50000
+21.2000
4
H 14
Alvin Noaksson
Ås IF
8:21.50000
+21.2000
6
H 14
Nils Borin
Östersunds SK
8:28.50700
+28.2700
7
D 14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
8:36.51500
+36.3500
8
H 14
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
8:43.52200
+43.4200
9
H 13
Måns Rawald
Ås IF
8:50.52900
+50.4900
10
H 13
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
8:58.53700
+58.5700
11
D 13
Maja Pålsson
Utrikes SK
9:04.54300
+1:04.6300
12
H 14
Björn Östlund
Järpens SK
9:09.54800
+1:09.6800
13
H 13
Simon Löfholm
Ås IF
9:21.56000
+1:21.8000
14
H 13
Alvin Vestman
Åsarna IK
9:25.56400
+1:25.8400
14
D 14
Hanna Stenmark
Östersunds SK
9:25.56400
+1:25.8400
16
D 13
Ines Stjerna
Utrikes SK
9:26.56500
+1:26.8500
16
D 14
Sofia Pedersen
Järpens SK
9:26.56500
+1:26.8500
18
H 13
Sixten Lindblom
Frösö IF
9:27.56600
+1:27.8600
18
H 14
Eric Staaf
Ås IF
9:27.56600
+1:27.8600
20
D 13
Frida Kjellgren
Järpens SK
9:29.56800
+1:29.8800
21
H 13
Malte Lewandowski
Frösö IF
9:36.57500
+1:36.9500
22
D 13
Enya Daabach
Åsarna IK
9:37.57600
+1:37.9600
23
H 12
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
9:41.58000
+1:41.10000
24
D 13
Hilde Oscarsson
Ås IF
9:43.58200
+1:43.10200
25
H 14
Björn Rönnestrand
Ås IF
9:44.58300
+1:44.10300
26
H 13
Leo Eiremo
Östersunds SK
9:45.58400
+1:45.10400
26
D 14
Moa Blomgren
Östersunds SK
9:45.58400
+1:45.10400
28
D 13
Julia Noren
Ås IF
9:47.58600
+1:47.10600
28
D 14
Ebba Hennings
Östersunds SK
9:47.58600
+1:47.10600
28
D 14
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
9:47.58600
+1:47.10600
31
D 14
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
9:56.59500
+1:56.11500
32
D 12
Elsa Tänglander
Östersunds SK
9:58.59700
+1:58.11700
32
H 12
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
9:58.59700
+1:58.11700
34
H 13
Olle Hamberg
Frösö IF
10:00.59900
+2:00.11900
35
H 13
Olle Book
IFK Strömsund
10:03.60200
+2:03.12200
36
D 14
Tindra Viksten
Östersunds SK
10:13.61200
+2:13.13200
37
H 12
Simon Lindqvist
Spikbodarnas IK
10:14.61300
+2:14.13300
37
H 14
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
10:14.61300
+2:14.13300
39
D 12
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
10:15.61400
+2:15.13400
40
H 12
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
10:20.61900
+2:20.13900
40
H 13
Anton Nordgren
Åsarna IK
10:20.61900
+2:20.13900
42
H 12
Arvid Karlsson
Åsarna IK
10:22.62100
+2:22.14100
43
D 13
Mikaela Sörlin
Offerdals SK
10:24.62300
+2:24.14300
44
D 14
Nova Johansson
Funäsdalens IF
10:27.62600
+2:27.14600
45
H 13
Felix Sjölund Myhr
Ås IF
10:30.62900
+2:30.14900
46
H 12
Vile Noaksson
Ås IF
10:32.63100
+2:32.15100
46
H 13
Mattis Fahlgren
Frösö IF
10:32.63100
+2:32.15100
48
D 13
Emma Olofsson
Offerdals SK
10:35.63400
+2:35.15400
49
H 14
Erik Strömvall
Östersunds SK
10:36.63500
+2:36.15500
50
H 12
Ebbe Göransson
Östersunds SK
10:37.63600
+2:37.15600
51
H 12
Björn Bromée
Östersunds SK
10:39.63800
+2:39.15800
51
H 12
Tuve Johnson
Östersunds SK
10:39.63800
+2:39.15800
53
D 13
Charlotte Ellefors
Sigtuna OK
10:48.64700
+2:48.16700
53
D 13
Tuva Nilsson
Spikbodarnas IK
10:48.64700
+2:48.16700
55
H 13
Elias Halvarsson
Frösö IF
10:52.65100
+2:52.17100
56
H 12
Oskar Bergman
Frösö IF
11:00.65900
+3:00.17900
57
D 14
Elsa Arnesson
Ås IF
11:02.66100
+3:02.18100
58
D 14
Thea Hägg
Funäsdalens IF
11:06.66500
+3:06.18500
59
D 13
Ellen Rydhult
Svegs IK
11:07.66600
+3:07.18600
60
H 13
Max Landorf
Järpens SK
11:10.66900
+3:10.18900
61
D 14
Lisen Mårtensson
Myssjö-Ovikens IF
11:15.67400
+3:15.19400
62
H 12
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
11:23.68200
+3:23.20200
63
H 13
Herman Göransson
Åsarna IK
11:46.70500
+3:46.22500
64
D 12
Tilde Johnson
Östersunds SK
12:02.72100
+4:02.24100
65
H 12
Filip Edström
Östersunds SK
12:13.73200
+4:13.25200
66
H 12
Edvin Thelander
Östersunds SK
12:17.73600
+4:17.25600
67
D 12
Lisa Nilsson
Rossöns IF
12:53.77200
+4:53.29200
68
D 13
Stina Eriksson
Åsarna IK
12:55.77400
+4:55.29400
69
H 12
Rasmus Adervall
Myssjö-Ovikens IF
13:46.82500
+5:46.34500
70
H 14
Ville Nordin
Myssjö-Ovikens IF
14:06.84500
+6:06.36500
71
D 12
Stina Morin
Utrikes SK
14:18.85700
+6:18.37700
72
H 12
Algot Davidsson
Östersunds SK
14:20.85900
+6:20.37900
73
H 12
Kalle Helgesson
Duveds IF
14:24.86300
+6:24.38300
Logga in för att slippa de här annonserna
1.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 11
Nils Rönnestrand
Ås IF
6:35.39400
2
H 11
Elvin Alvtegen
Järpens SK
6:36.39500
+1
3
D 11
Julia Blomgren
Östersunds SK
6:37.39600
+2.100
4
H 11
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
6:39.39800
+4.300
5
H 11
Arvid Andersson
Myssjö-Ovikens IF
6:47.40600
+12.1100
6
H 11
Adam Svärdfeldt
Östersunds SK
6:49.40800
+14.1300
7
D 11
Maja Wallin
Ås IF
6:51.41000
+16.1500
7
H 11
Erik Maripuu
Ås IF
6:51.41000
+16.1500
9
H 11
Vilmer Wikström
Åsarna IK
6:57.41600
+22.2100
10
D 11
Malva Nisén
Svegs IK
6:58.41700
+23.2200
10
D 11
Hanna Oscarsson
Ås IF
6:58.41700
+23.2200
12
H 11
Erik Tengblad
Ås IF
7:04.42300
+29.2800
13
D 11
Maja Mossberg
Östersunds SK
7:12.43100
+37.3600
14
H 11
Hugo Persson
Östersunds SK
7:13.43200
+38.3700
15
D 11
Tuva Richardsson
Östersunds SK
7:17.43600
+42.4100
16
H 10
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
7:18.43700
+43.4200
17
H 9
Vilhelm Lind
Duveds IF
7:20.43900
+45.4400
18
H 10
Erik Ellefors
Sigtuna OK
7:21.44000
+46.4500
19
H 10
Max Eiremo
Östersunds SK
7:25.44400
+50.4900
20
H 10
Sigge Staaf
Ås IF
7:26.44500
+51.5000
21
H 11
Alvar Lindblom
Frösö IF
7:31.45000
+56.5500
22
D 11
Wera Eckerbom
Svegs IK
7:33.45200
+58.5700
23
H 11
Valter Gradin
Järpens SK
7:34.45300
+59.5800
24
H 11
Mattis Halvarsson
Östersunds SK
7:36.45500
+1:01.6000
25
H 11
Wilmer Salmonssonbystrand
Järpens SK
7:40.45900
+1:05.6400
26
H 9
Måns Bernhardsson
Östersunds SK
7:43.46200
+1:08.6700
27
D 11
Vera Johansson Källstrand
Östersunds SK
7:46.46500
+1:11.7000
28
H 11
Herje Olsson
Offerdals SK
7:52.47100
+1:17.7600
29
D 10
Alvina Millestu
Utrikes SK
7:55.47400
+1:20.7900
30
H 10
Arvid Hedman
Spikbodarnas IK
7:56.47500
+1:21.8000
31
D 10
Ella Zetterström
Svegs IK
8:09.48800
+1:34.9300
32
D 10
Ebba Persson Kjellgren
Järpens SK
8:14.49300
+1:39.9800
33
D 11
Stina Berglöf
Järpens SK
8:15.49400
+1:40.9900
33
D 11
Mira Varg
Järpens SK
8:15.49400
+1:40.9900
35
H 9
Alfred Nääs
Myssjö-Ovikens IF
8:16.49500
+1:41.10000
36
H 9
Carl Ingebrand
Östersunds SK
8:17.49600
+1:42.10100
37
H 11
Erik Nordin
Myssjö-Ovikens IF
8:26.50500
+1:51.11000
38
D 9
Alice Kindmalm
Spikbodarnas IK
8:29.50800
+1:54.11300
39
D 9
Astrid Persson
Östersunds SK
8:31.51000
+1:56.11500
39
H 9
Vilhelm Remén
Svegs IK
8:31.51000
+1:56.11500
39
D 11
Alma Nilsson
Spikbodarnas IK
8:31.51000
+1:56.11500
39
H 11
Edvin Nilsson
Rossöns IF
8:31.51000
+1:56.11500
43
D 11
Elin Lundmark
Järpens SK
8:33.51200
+1:58.11700
44
D 11
Kajsa Wickenberg
Ås IF
8:39.51800
+2:04.12300
45
H 9
Assar Degselius
Svegs IK
8:41.52000
+2:06.12500
46
D 10
Olivia Bång
Frösö IF
8:49.52800
+2:14.13300
47
H 9
Hjalmar Gabrielsson
Spikbodarnas IK
8:53.53200
+2:18.13700
48
H 11
Olle Toutin
Järpens SK
9:01.54000
+2:26.14500
49
D 9
Tova Falgren
Frösö IF
9:04.54300
+2:29.14800
50
D 10
Signe Bodén
Spikbodarnas IK
9:10.54900
+2:35.15400
50
H 10
Axel Lindström
Östersunds SK
9:10.54900
+2:35.15400
52
D 10
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
9:12.55100
+2:37.15600
53
H 10
Viktor Berglund
Spikbodarnas IK
9:20.55900
+2:45.16400
54
D 9
Brita Olsson
Offerdals SK
9:22.56100
+2:47.16600
55
D 10
Fredrika Salmonsson Bystrand
Järpens SK
9:26.56500
+2:51.17000
56
H 9
Wille Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
9:29.56800
+2:54.17300
57
H 9
Ludvig Björk
Spikbodarnas IK
9:34.57300
+2:59.17800
58
H 9
Walter Eckerbom
Svegs IK
9:38.57700
+3:03.18200
59
D 9
Svea Eriksson
Svegs IK
9:44.58300
+3:09.18800
60
D 9
Robyn Lindeberg
Ås IF
9:51.59000
+3:16.19500
60
H 10
Nils Johansson
Föllinge IK
9:51.59000
+3:16.19500
62
D 9
Ebba Kveli
Östersunds SK
9:53.59200
+3:18.19700
62
H 11
Axel Landorf
Järpens SK
9:53.59200
+3:18.19700
64
D 10
Anna Zachrisson
Järpens SK
9:58.59700
+3:23.20200
65
H 9
Ludvig Lidman
Östersunds SK
10:04.60300
+3:29.20800
66
H 9
Inge Fohlin
Östersunds SK
10:07.60600
+3:32.21100
67
H 10
Vincent Thelander
Östersunds SK
10:08.60700
+3:33.21200
68
D 9
Ingrid Hagelin
Östersunds SK
10:17.61600
+3:42.22100
69
H 9
Jonathan Perfors
Svegs IK
10:22.62100
+3:47.22600
70
H 9
August Olin
Duveds IF
10:23.62200
+3:48.22700
71
D 9
Siri Herkules
Östersunds SK
10:24.62300
+3:49.22800
72
D 9
Lilly Ohlsson
Östersunds SK
10:30.62900
+3:55.23400
73
D 9
Selma Lindblom
Frösö IF
10:39.63800
+4:04.24300
74
D 10
Linnea Nybond
Frösö IF
10:44.64300
+4:09.24800
75
D 9
Siri Eising
Myssjö-Ovikens IF
10:47.64600
+4:12.25100
76
D 9
Kerstin Rask
Östersunds SK
11:04.66300
+4:29.26800
77
H 9
John Nordin
Svegs IK
11:11.67000
+4:36.27500
77
H 9
Emil Lindqvist Berg
Östersunds SK
11:11.67000
+4:36.27500
79
H 9
Oscar Aletind
Östersunds SK
11:15.67400
+4:40.27900
80
D 11
Isa Kimselius
Östersunds SK
11:22.68100
+4:47.28600
81
D 9
Nelly Mårtensson
Offerdals SK
11:27.68600
+4:52.29100
82
H 9
Melvin Morin
Utrikes SK
11:34.69300
+4:59.29800
83
D 9
Lyra Bergstrand
Spikbodarnas IK
11:37.69600
+5:02.30100
84
D 9
Tova Hansson
Myssjö-Ovikens IF
11:42.70100
+5:07.30600
85
D 9
Stella Medin
Östersunds SK
12:13.73200
+5:38.33700
86
D 10
Frema Teclu
Svegs IK
13:00.77900
+6:25.38400
87
D 9
Emilia Eriksson
Östersunds SK
14:03.84200
+7:28.44700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)