Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Stockholm
2019-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Alexander Melin
Sundbybergs IK
36:02.216140
81.7p
2
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
36:03.216210
+0
81.7p
3
H 20
Måns Skoglund
Täby IS SK
36:33.219200
+30.2960
80.4p
4
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
37:14.223350
+1:12.7110
78.6p
5
H 40
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
37:36.225500
+1:33.9260
77.7p
6
H 20
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
37:41.226000
+1:38.9760
77.5p
7
H 35
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
37:43.226280
+1:41.10040
77.3p
8
H 50
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
37:57.227660
+1:55.11420
76.8p
9
H 21
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
38:01.228070
+1:59.11830
76.6p
10
H 20
Karl Grywenz
Täby IS SK
38:10.228980
+2:08.12740
76.2p
11
H 35
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
38:24.230340
+2:22.14100
75.7p
12
H 21
Pontus Karlsson
Turebergs IF
38:52.233140
+2:50.16900
74.6p
13
H 20
Calle Rune
Täby IS SK
39:14.235370
+3:12.19130
73.8p
14
H 40
David Holm
Turebergs IF
39:19.235800
+3:16.19560
73.6p
15
H 45
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
40:09.240830
+4:06.24590
71.8p
16
H 55
Magnus Svensson
Turebergs IF
40:13.241260
+4:11.25020
71.6p
17
H 40
Magnus Nygren
Väsby SK
40:45.244400
+4:42.28160
70.6p
18
H 45
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
40:52.245100
+4:49.28860
70.3p
19
H 45
Ola Warrén
Turebergs IF
41:10.246900
+5:07.30660
69.7p
20
H 20
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
41:30.248970
+5:28.32730
69.0p
21
H 45
Martin Höglund
Sundbybergs IK
41:38.249770
+5:36.33530
68.8p
22
H 21
Nils Dahlqvist
Storviks IF
41:42.250130
+5:39.33890
68.6p
23
H 45
Anders Eriksson
Föreningen IKJ Haninge
41:43.250200
+5:40.33960
68.6p
24
H 45
Torgny Karlsson
Täby IS SK
41:51.251060
+5:49.34820
68.3p
25
H 21
Linus Fredrikson
Nacka Värmdö SK
42:14.253310
+6:11.37070
67.6p
26
H 55
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
42:22.254150
+6:20.37910
67.4p
27
H 55
Tommy Finell
Sundbybergs IK
42:33.255220
+6:30.38980
67.0p
28
H 20
Anders Lönnstedt
Nacka Värmdö SK
42:33.255240
+6:31.39000
67.0p
29
H 45
Martin Törnqvist
Väsby SK
42:38.255730
+6:35.39490
66.9p
30
H 45
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
42:42.256120
+6:39.39880
66.8p
31
H 45
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
42:46.256590
+6:44.40350
66.6p
32
H 20
Johannes Josefsson
Täby IS SK
42:47.256680
+6:45.40440
66.6p
33
H 20
Hampus Månsson
Väsby SK
43:34.261340
+7:32.45100
65.2p
34
H 50
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
43:50.262960
+7:48.46720
64.7p
35
H 45
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
43:56.263500
+7:53.47260
64.6p
36
H 50
Mattias Klintemar
Stockholms RK
43:59.263840
+7:57.47600
64.5p
37
H 45
Fredrik Skogsjö
Nacka Värmdö SK
44:01.264080
+7:59.47840
64.4p
38
H 40
Peter Sundén
Huddinge SK LF
44:26.266540
+8:24.50300
63.7p
39
H 35
Mattias Johansson
Axa SC
44:27.266630
+8:24.50390
63.7p
40
H 45
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
44:42.268140
+8:40.51900
63.3p
41
H 40
Janaxel Olsson
Nacka Värmdö SK
44:51.269020
+8:48.52780
63.0p
42
D 50
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
45:05.270430
+9:02.54190
62.7p
43
H 50
Magnus Dahlin
Turebergs IF
45:19.271830
+9:16.55590
62.3p
44
H 45
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
45:20.271960
+9:18.55720
62.2p
45
H 35
Erik Westberg
Vallsta SK
45:28.272770
+9:26.56530
62.0p
46
D 40
Anja Tjärdal
XC Sthlm Ski Club
45:31.273030
+9:28.56790
62.0p
47
H 50
Magnus Lagerqvist
Föreningen IKJ Haninge
45:32.273130
+9:29.56890
61.9p
48
D 45
Jenny Ramstedt
XC Sthlm Ski Club
45:48.274760
+9:46.58520
61.5p
49
H 55
Björn Albinsson
Väsby SK
46:10.276940
+10:08.60700
60.9p
50
H 21
Pär Lindh
Vallsta SK
46:21.278090
+10:19.61850
60.7p
51
H 21
Staffan Bråsjö
Nacka Värmdö SK
46:56.281500
+10:53.65260
59.8p
52
H 20
Carl Svensson
Sundbybergs IK
47:00.281990
+10:58.65750
59.7p
53
H 45
Magnus Omx Johansson
Hindås SK
47:12.283180
+11:10.66940
59.4p
54
H 35
Kim Engqvist
Axa SC
47:19.283800
+11:16.67560
59.2p
55
H 55
Per Sandgren
Nacka Värmdö SK
47:32.285120
+11:29.68880
58.9p
56
D 21
Linda Forsström
XC Sthlm Ski Club
47:54.287390
+11:52.71150
58.4p
57
H 40
Jesper Nilsson
Nacka Värmdö SK
47:58.287740
+11:56.71500
58.3p
58
H 50
Örjan Gustafsson
Täby IS SK
48:30.290960
+12:28.74720
57.6p
59
D 45
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
48:40.291960
+12:38.75720
57.3p
60
H 45
Björn Lindgren
Täby IS SK
49:03.294210
+13:00.77970
56.8p
61
D 50
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
49:08.294770
+13:06.78530
56.7p
62
H 55
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
49:21.296070
+13:19.79830
56.4p
63
H 50
Oskar Nederheim
Täby IS SK
49:26.296590
+13:24.80350
56.3p
64
H 35
Anders Haesert
Axa SC
50:04.300300
+14:01.84060
55.5p
65
H 21
Simon Cewers
Lugi SK
50:18.301730
+14:15.85490
55.2p
66
D 50
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
50:22.302150
+14:20.85910
55.1p
67
D 21
Emma Stefansson
XC Sthlm Ski Club
50:22.302190
+14:20.85950
55.1p
68
H 55
Michael Lembke
Sundbybergs IK
51:11.307040
+15:09.90800
54.1p
69
D 45
Daniela Profir
Sundbybergs IK
51:16.307520
+15:13.91280
54.0p
70
H 50
Anders Larsson
Täby IS SK
51:27.308630
+15:24.92390
53.8p
71
D 45
Jenny Josefsson
Täby IS SK
51:54.311360
+15:52.95120
53.3p
72
H 40
Rasmus Brenter
Nacka Värmdö SK
53:03.318270
+17:01.102030
52.0p
73
H 40
Erik Grandin
Nacka Värmdö SK
53:04.318380
+17:02.102140
51.9p
74
D 45
Anna Granström
Nacka Värmdö SK
53:38.321760
+17:36.105520
51.3p
75
H 20
Carl Nilsson
Mälarö SOK
53:40.321930
+17:37.105690
51.3p
76
D 40
Sofia Hjulström
Nacka Värmdö SK
54:09.324860
+18:07.108620
50.8p
77
D 55
Anna Jogrenius
Stockholms RK
55:12.331130
+19:09.114890
49.7p
78
H 50
Torbjörn Sandberg
Sundbybergs IK
55:22.332160
+19:20.115920
49.5p
79
D 45
Åsa Larson
Mälarö SOK
55:39.333830
+19:36.117590
49.2p
80
D 21
Malin Bjurhager
Täby IS SK
56:47.340600
+20:44.124360
48.1p
81
D 45
Linda Hedström
Nacka Värmdö SK
58:39.351840
+22:37.135600
46.4p
82
D 50
Ewa Alvarsson Björebo
Täby IS SK
1:00:02.360170
+24:00.143930
45.2p
83
H 50
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
1:02:09.372840
+26:07.156600
43.5p
84
H 35
Jonatan Hedin
Axa SC
1:04:17.385640
+28:15.169400
41.9p
85
D 50
Anna Christensen
Föreningen IKJ Haninge
1:07:09.402840
+31:07.186600
39.9p
86
D 55
Margaretha Granström Wibeck
Sealine Atlet Klubb
1:07:27.404680
+31:25.188440
39.7p
87
D 55
Cecilia Söderpalm-berndes
Vallsta SK
1:08:34.411320
+32:31.195080
39.0p
88
D 55
Ingalill Börjesjö
Sundbybergs IK
1:10:51.425000
+34:48.208760
37.6p
89
H 35
David Cheraghi
Täby IS SK
1:11:51.431050
+35:49.214810
37.0p
90
H 40
Johan Knuts
Väsby SK
1:14:31.447080
+38:29.230840
35.6p
91
D 50
Barbara Knap
Mälarö SOK
1:24:09.504850
+48:07.288610
31.2p
92
H 45
Johan Myhr
Bravur Sports Club
23:59:58.8639700
92
H 50
Anders Carlsson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
94
H 20
Emil Henriksson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
H 21
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
23:59:59.8639800
94
H 21
Julian Schönfelder
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
94
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
23:59:59.8639800
94
H 21
Marcus Lagerquist
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
D 40
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
H 40
Joar af Ekenstam
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
H 40
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
D 45
Helena Falk
Täby IS SK
23:59:59.8639800
94
D 50
Åsa Degermark
Stockholms RK
23:59:59.8639800
94
H 50
Per Johansson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
94
H 50
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Ebba Karlsson
Täby IS SK
26:17.157670
71.2p
2
D 20
Lisa Nystedt
Täby IS SK
26:56.161500
+38.3730
69.5p
3
D 20
Olivia Lavén
Täby IS SK
26:56.161570
+39.3800
69.5p
4
H 60
Peter Saarikoski
Väsby SK
28:27.170600
+2:09.12830
65.8p
5
D 20
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
30:09.180870
+3:52.23100
62.1p
6
H 60
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
31:42.190170
+5:25.32400
59.0p
7
H 60
Bosse Segercrantz
Järfälla SK
33:48.202790
+7:31.45020
55.4p
8
H 60
Jan Fridlund
Hammarby IF SF
36:31.219050
+10:13.61280
51.3p
9
D 20
Smilla Skarstind
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Axel Karlsson
Täby IS SK
16:04.96390
2
H 16
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
16:26.98580
+21.2090
3
H 16
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
16:30.98980
+25.2490
4
H 16
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
16:31.99060
+26.2570
5
D 16
Erika Lavén
Täby IS SK
16:44.100320
+39.3830
6
H 16
Otto Balck
Täby IS SK
17:18.103750
+1:13.7260
7
D 16
Tove Karlsson
Täby IS SK
17:34.105330
+1:29.8840
8
H 16
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
17:50.106940
+1:45.10450
9
D 16
Tilde Josefsson
Täby IS SK
18:06.108560
+2:01.12070
10
D 16
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
18:10.108900
+2:05.12410
11
H 16
Axel Svensson
Sundbybergs IK
18:46.112500
+2:41.16010
12
D 16
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
18:46.112570
+2:41.16080
13
H 16
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
19:12.115130
+3:07.18640
14
H 16
Folke Hultgårdh
Mälarö SOK
19:29.116880
+3:24.20390
15
D 16
Greta Lind
Täby IS SK
19:36.117560
+3:31.21070
16
D 16
Vera Edvardsson
Mälarö SOK
19:55.119400
+3:50.22910
17
H 75
Arne Persson
Haninge SOK
20:05.120470
+4:00.23980
54.3p
18
D 16
HIlma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
20:33.123260
+4:28.26770
19
D 16
Elsa Larsson
Täby IS SK
21:09.126870
+5:04.30380
20
H 75
Artur Forsberg
Hammarby IF SF
21:13.127210
+5:08.30720
51.4p
21
D 16
Klara Skåninger
Täby IS SK
21:37.129600
+5:32.33110
22
H 75
Ingvar Kullman
Hammarby IF SF
22:19.133810
+6:14.37320
48.9p
23
D 16
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
23:39.141860
+7:34.45370
24
H 16
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
24
H 75
Olle Viklund
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
7:56.47580
2
H 14
Erik Gustafsson
Täby IS SK
8:58.53730
+1:01.6050
3
H 14
Emil Sundholm
Nacka Värmdö SK
9:09.54860
+1:12.7180
4
H 14
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
9:10.54930
+1:13.7250
5
H 14
Malte Lessing
Sundbybergs IK
9:13.55260
+1:16.7580
6
H 12
Olle Rune
Täby IS SK
9:31.57080
+1:34.9400
7
H 14
Hugo Fryxell
Täby IS SK
9:32.57160
+1:35.9480
8
H 12
Erik Skoglund
Täby IS SK
9:38.57700
+1:41.10020
8
H 14
Allan Wahlström
Bålsta SK
9:38.57700
+1:41.10020
10
H 12
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
9:41.58010
+1:44.10330
11
H 14
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
9:43.58240
+1:46.10560
12
H 12
Love Tholander
Sundbybergs IK
9:49.58800
+1:52.11120
13
D 14
Agnes Josefsson
Täby IS SK
9:49.58880
+1:52.11200
14
D 12
Alva Widegren
Mälarö SOK
9:51.59040
+1:54.11360
15
H 12
William Dovander
Sundbybergs IK
9:53.59280
+1:56.11600
16
D 14
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
9:59.59850
+2:02.12170
17
H 14
Noah Rådmark
Täby IS SK
10:02.60190
+2:06.12510
18
H 12
Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
10:10.60940
+2:13.13260
19
H 12
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:12.61160
+2:15.13480
20
D 14
Livia Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
10:16.61500
+2:19.13820
21
D 12
Ida Zeffer
Mälarö SOK
10:22.62180
+2:25.14500
22
D 14
Rebecca Lagerqvist
Föreningen IKJ Haninge
10:27.62610
+2:30.14930
23
D 14
Stina Ylipää
Mälarö SOK
10:28.62770
+2:31.15090
24
H 12
Ludvig Johansson
Täby IS SK
10:41.64070
+2:44.16390
25
H 12
Aron Sundholm
Nacka Värmdö SK
10:46.64560
+2:49.16880
26
D 14
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
10:48.64750
+2:51.17070
27
H 12
Vilmar Aastrup
Täby IS SK
10:49.64830
+2:52.17150
28
D 14
Alice Enetjärn
Hällbybrunns IF
10:51.65090
+2:55.17410
29
H 14
Anton Hörling
Sundbybergs IK
10:55.65410
+2:58.17730
30
D 14
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
10:55.65440
+2:58.17760
31
H 12
Arvid Karlsson
Täby IS SK
10:58.65700
+3:01.18020
32
H 12
Harald Strömblad
Täby IS SK
11:11.67060
+3:14.19380
32
D 14
Irma Lind
Täby IS SK
11:11.67060
+3:14.19380
34
H 12
Anton Hedmark
Täby IS SK
11:15.67420
+3:18.19740
35
H 12
Isak Josefsson
Täby IS SK
11:35.69470
+3:38.21790
36
H 12
Jakob Edlund Fransson
Täby IS SK
11:40.69920
+3:43.22240
37
D 14
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
11:43.70260
+3:46.22580
38
H 12
Albin Persson
Täby IS SK
11:49.70840
+3:52.23160
39
H 12
Axel Högberg
Täby IS SK
11:53.71280
+3:56.23600
40
H 14
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
11:58.71770
+4:01.24090
41
H 12
Junior Ylipää
Mälarö SOK
12:15.73410
+4:18.25730
42
D 12
Anna Gustafsson
Täby IS SK
12:25.74410
+4:28.26730
43
H 12
Victor Sayago Jonsell
Täby IS SK
12:38.75770
+4:41.28090
44
H 12
Wilmer Hagrot
Sundbybergs IK
12:39.75800
+4:42.28120
45
H 12
Erik Rosenquist
Täby IS SK
12:55.77490
+4:59.29810
46
H 14
Loke Andersson Forsberg
Sundbybergs IK
12:56.77520
+4:59.29840
47
H 14
Pontus Åkerlund
Sundbybergs IK
13:36.81530
+5:39.33850
48
H 14
Tom Hammar
Täby IS SK
14:20.85920
+6:23.38240
49
H 12
Alvin Guldbrand
Täby IS SK
14:27.86690
+6:31.39010
50
D 12
Agnes Davidsson
Täby IS SK
14:35.87460
+6:38.39780
51
H 12
Tore Wibom
Mälarö SOK
16:11.97020
+8:14.49340
52
D 12
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
52
D 12
Ellinore Sparf
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
52
D 14
Evelina Sparf
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
52
H 14
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
52
H 14
Erik Nederheim
Täby IS SK
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
8:22.50100
2
H 10
Frans Lessing
Sundbybergs IK
8:22.50130
+0
3
H 10
Anton Thermaenius
Täby IS SK
8:32.51130
+10.930
4
D 10
Edith Brenter
Nacka Värmdö SK
9:04.54350
+42.4150
5
D 10
Siri Colliander
Häverödals SK
9:07.54660
+45.4460
5
D 10
Hedda Fochsen
Täby IS SK
9:07.54660
+45.4460
7
H 10
Max Enhörning
Täby IS SK
9:10.54950
+48.4750
8
H 10
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
9:30.56900
+1:08.6700
9
D 10
Carla Dovander
Sundbybergs IK
9:59.59860
+1:37.9660
10
H 10
Axel Sundholm
Nacka Värmdö SK
10:01.60080
+1:39.9880
11
D 10
Lovisa Nederheim
Täby IS SK
10:25.62460
+2:03.12260
12
H 10
Oskar Johansson
Täby IS SK
10:45.64430
+2:23.14230
13
D 10
Moa Persson
Täby IS SK
10:47.64690
+2:25.14490
14
D 10
Pauline Dahl
Sundbybergs IK
10:58.65730
+2:36.15530
15
D 10
Ebba Hedmark
Täby IS SK
11:06.66570
+2:44.16370
16
H 10
Arvid Vallin
Sundbybergs IK
11:23.68250
+3:01.18050
17
D 10
Linnea Åkerlund
Sundbybergs IK
11:32.69160
+3:10.18960
18
H 10
Oscar Carell
Täby IS SK
11:45.70410
+3:23.20210
19
D 10
Matilda Högberg
Sundbybergs IK
11:53.71250
+3:31.21050
20
H 10
Wilmer Carlstein
IFK Lidingö SOK
11:53.71280
+3:31.21080
21
D 10
Linnea Planting-bergloo
Sundbybergs IK
11:54.71330
+3:32.21130
22
H 10
Noel Olsson
Täby IS SK
12:01.72020
+3:39.21820
23
H 10
Ruben Bing
Hammarby IF SF
12:03.72220
+3:41.22020
24
H 10
Viktor Eriksson
Sundbybergs IK
14:15.85450
+5:53.35250
25
H 10
Vide Mann
Sundbybergs IK
15:09.90810
+6:47.40610
26
D 10
Cajsa Sundén
Huddinge SK LF
23:59:59.8639800
26
D 10
Lovisa Gyllbäck
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
26
H 10
Linus Höjer
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
26
H 10
Hugo Davidsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)