Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergeboloppet
2019-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 12
2.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:18.61700
2
Lova Masapärs
Malungs IF
10:58.65700
+40.3900
3
Selma Partanen
Högbo GIF
11:00.65900
+42.4100
4
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
11:07.66600
+49.4800
5
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
11:09.66800
+51.5000
6
Ellen Olsson
Garphyttans IF
11:13.67200
+55.5400
7
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
11:17.67600
+59.5800
8
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
11:29.68800
+1:11.7000
9
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
11:51.71000
+1:33.9200
10
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
12:03.72200
+1:45.10400
11
Ella Nordanbro
Falu IK
12:05.72400
+1:47.10600
12
Emma Larsson
IFK Mora SK
12:26.74500
+2:08.12700
13
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
12:33.75200
+2:15.13400
14
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
12:36.75500
+2:18.13700
15
Tilde Sveder
Domnarvets GOIF
12:37.75600
+2:19.13800
16
Alicia Ivarsson
Högbo GIF
12:45.76400
+2:27.14600
17
Thyra Broström
Rembo IK
13:06.78500
+2:48.16700
18
Alicia Hedin
Norrbärke SK
13:10.78900
+2:52.17100
19
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
13:16.79500
+2:58.17700
20
Maja Norberg
Sundborns GOIF
13:40.81900
+3:22.20100
21
Liv Kallur
Falu IK
13:42.82100
+3:24.20300
22
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
13:43.82200
+3:25.20400
22
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
13:43.82200
+3:25.20400
24
Elsa Nilsson
Rembo IK
13:57.83600
+3:39.21800
25
Rut Götesson
Falu IK
14:03.84200
+3:45.22400
26
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
14:28.86700
+4:10.24900
27
Felicia Björkman
Domnarvets GOIF
14:31.87000
+4:13.25200
28
Emma Norling
Domnarvets GOIF
14:37.87600
+4:19.25800
29
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
14:38.87700
+4:20.25900
30
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
14:49.88800
+4:31.27000
31
Tilde Vikblom
Högbo GIF
15:01.90000
+4:43.28200
32
Astrid Skoglund
Domnarvets GOIF
15:02.90100
+4:44.28300
33
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
15:03.90200
+4:45.28400
34
Linn Larson
Falu IK
15:17.91600
+4:59.29800
35
Leya Holst Östberg
Domnarvets GOIF
15:48.94700
+5:30.32900
36
Klara Jonsson
Falu IK
17:02.102100
+6:44.40300
37
Maja Owén
Valbo Aif
19:03.114200
+8:45.52400
-
Kajsa Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)