Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2019-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
16:48.100790
2
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
17:04.102320
+15.1430
3
H 16
Hjalmar Berg
Sunne SLF
17:28.104750
+39.3860
4
H 16
Jens Junes
IFK Umeå
17:43.106240
+54.5350
5
H 16
Albin Augustsson
Källbottens IK
17:48.106720
+59.5830
6
H 16
Hjalmar Gedda
OK Landehof
17:51.107000
+1:02.6110
7
H 16
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
17:55.107400
+1:06.6510
8
H 16
Isak Lundholm
Täfteå IK
17:55.107410
+1:06.6520
9
H 16
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
18:02.108190
+1:14.7300
10
H 16
Albin Gezelius
IFK Mora SK
18:05.108420
+1:16.7530
11
H 16
Markus Almgren
IFK Mora SK
18:05.108440
+1:16.7550
12
H 16
Markus Melén
Falu IK Skidklubb
18:15.109410
+1:26.8520
13
H 16
Loke Sköld
Häverödals SK
18:15.109470
+1:26.8580
14
H 16
Albin Blomberg
Rehns BK
18:16.109520
+1:27.8630
15
H 16
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
18:19.109820
+1:30.8930
16
H 16
David Lantto
OK Sarven
18:20.109970
+1:31.9080
17
H 16
Jon Oscarsson
Ås IF
18:21.110020
+1:32.9130
18
H 16
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
18:26.110560
+1:37.9670
19
D 16
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
18:30.110910
+1:41.10020
20
H 16
Henri Murto
OK Sarven
18:31.111030
+1:42.10140
21
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
18:32.111150
+1:43.10260
22
D 16
Sara Andersson
IFK Mora SK
18:35.111480
+1:46.10590
23
D 16
Tove Ericsson
Stockviks SF
18:36.111560
+1:47.10670
24
H 16
Victor Berglund
Bodens SK
18:36.111570
+1:47.10680
25
H 16
Kalle Georgsson
Högbo GIF
18:37.111630
+1:48.10740
26
H 16
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
18:39.111840
+1:50.10950
27
H 16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
18:41.112000
+1:52.11110
28
H 16
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
18:48.112780
+1:59.11890
29
H 16
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
18:48.112790
+2:00.11900
30
H 16
Måns Olsen
Grava SK
18:49.112890
+2:01.12000
31
H 16
Malte Johansson
Högbo GIF
18:53.113250
+2:04.12360
31
H 16
Vincent Grein
Tullus SG
18:53.113250
+2:04.12360
33
H 16
Anders Dahl
Alnö SK
18:55.113470
+2:06.12580
34
H 16
Arve Lignell
Lucksta IF
18:57.113610
+2:08.12720
35
H 16
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
19:01.114080
+2:12.13190
36
H 16
Filip Strand
Sunne SLF
19:08.114770
+2:19.13880
37
H 16
Axel Erixon
Grava SK
19:10.114940
+2:21.14050
38
D 16
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
19:14.115320
+2:25.14430
39
H 16
Axel Karlsson
Täby IS SK
19:16.115560
+2:27.14670
40
H 16
Erik Bryne
Sunne SLF
19:19.115820
+2:30.14930
41
H 16
Emil Löfgren
Täfteå IK
19:20.115970
+2:31.15080
42
H 16
Nils Sjöberg
OK Landehof
19:22.116160
+2:33.15270
43
H 16
Joel Björnlinger
IK Vista
19:23.116270
+2:34.15380
44
H 16
Albin Källiden
Granbergsdals IF
19:25.116470
+2:36.15580
45
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
19:26.116580
+2:37.15690
46
H 16
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur Skidor
19:30.116920
+2:41.16030
47
H 16
Axel Mannelqvist
Vårby IK
19:30.116930
+2:41.16040
48
D 16
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
19:31.117040
+2:42.16150
49
D 16
Tove Karlsson
Täby IS SK
19:32.117180
+2:43.16290
50
D 16
Emma Lindberg
SK Leksand
19:35.117430
+2:46.16540
51
H 16
Love Wagman
Sollefteå Skidor IF
19:35.117440
+2:46.16550
52
H 16
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
19:41.118080
+2:52.17190
53
H 16
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
19:43.118290
+2:55.17400
54
D 16
Elin Forsgren
Vårby IK
19:46.118510
+2:57.17620
55
H 16
Nils Norberg
Lucksta IF
19:46.118530
+2:57.17640
56
H 16
Hampus Björck
IFK Umeå
19:48.118780
+2:59.17890
57
D 16
Elin Henriksson
Skellefteå SK
19:49.118800
+3:00.17910
58
H 16
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
19:50.118950
+3:01.18060
59
H 16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o MK
19:52.119120
+3:03.18230
60
H 16
Adrian Skiöld
Borås SK
19:52.119140
+3:03.18250
61
D 16
Amanda Pallin
Alnö SK
19:54.119340
+3:05.18450
62
D 16
Klara Torshage
Vårby IK
19:56.119550
+3:07.18660
63
H 16
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
20:00.119900
+3:11.19010
64
D 16
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
20:03.120270
+3:14.19380
65
H 16
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
20:07.120650
+3:18.19760
66
D 16
Tindra Österberg
Ås IF
20:10.120920
+3:21.20030
67
H 16
Sondre Swahn
OK Landehof
20:20.121900
+3:31.21010
68
H 16
Gustaf Svensson
Strängnäs SK
20:20.121970
+3:31.21080
69
H 16
Victor Berglund
Duveds IF
20:22.122100
+3:33.21210
70
D 16
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
20:22.122150
+3:33.21260
71
H 16
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
20:23.122250
+3:34.21360
72
H 16
David Musslinder
Falköpings AIK SK
20:24.122350
+3:35.21460
73
D 16
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
20:34.123300
+3:45.22410
74
H 16
Wilhelm Daabach
Åsarna IK
20:34.123340
+3:45.22450
75
H 16
Anton Lindén
Medåkers IF
20:35.123480
+3:46.22590
76
D 16
Alice Widholm
Lidköpings VSK
20:39.123850
+3:50.22960
77
H 16
Lukas Jonsson
Årjängs IF
20:39.123880
+3:50.22990
78
D 16
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
20:42.124120
+3:53.23230
79
D 16
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
20:44.124300
+3:55.23410
80
D 16
Clara Zettervall
Domnarvets GOIF
20:44.124320
+3:55.23430
81
H 16
Otto Balck
Täby IS SK
20:46.124570
+3:57.23680
82
H 16
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
20:49.124840
+4:00.23950
83
D 16
Lina Björk
IFK Skövde SK
20:50.124950
+4:01.24060
84
H 16
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
20:51.125060
+4:02.24170
85
D 16
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
20:51.125080
+4:02.24190
86
D 16
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
20:52.125110
+4:03.24220
87
D 16
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
20:54.125320
+4:05.24430
88
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
20:56.125580
+4:07.24690
89
D 16
Moa Hedman
Högbo GIF
21:03.126260
+4:14.25370
90
H 16
Axel Isaksson
Ulricehamns IF
21:05.126450
+4:16.25560
91
D 16
Flisa Ravald
Ås IF
21:07.126690
+4:19.25800
92
H 16
Lukas Karlberg
IK Rex
21:11.127030
+4:22.26140
93
D 16
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
21:15.127400
+4:26.26510
94
D 16
Maja Heikki
Sälens IF
21:20.127990
+4:32.27100
95
D 16
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
21:25.128420
+4:36.27530
96
D 16
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
21:25.128450
+4:36.27560
97
D 16
Kristina Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
21:27.128660
+4:38.27770
98
H 16
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
21:30.128980
+4:41.28090
99
H 16
Carl-Filip Köld
Medåkers IF
21:37.129690
+4:49.28800
100
D 16
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
21:38.129780
+4:49.28890
101
D 16
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
21:38.129790
+4:50.28900
102
D 16
Thuva Andersson
OK Landehof
21:41.130060
+4:52.29170
103
H 16
Walter Helldén
Sundbybergs IK
21:46.130570
+4:57.29680
104
D 16
Ebba Englund
Bergeforsens SK
21:47.130650
+4:58.29760
105
D 16
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
21:48.130790
+5:00.29900
106
H 16
Linus Sörlin
Offerdals SK
21:54.131340
+5:05.30450
107
D 16
Stina Nilsson
Rembo IK
21:58.131710
+5:09.30820
108
H 16
Anton Henriksson
Rehns BK
21:58.131780
+5:09.30890
109
D 16
Ellen Hedeberg
SK Bore
22:00.131970
+5:11.31080
110
D 16
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
22:06.132530
+5:17.31640
111
D 16
Klara Göransson
Åsarna IK
22:06.132590
+5:18.31700
112
D 16
Evelina Nilsson
IFK Umeå
22:23.134200
+5:34.33310
113
D 16
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
22:23.134230
+5:34.33340
114
D 16
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
22:24.134330
+5:35.33440
115
D 16
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
22:26.134530
+5:37.33640
115
D 16
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
22:26.134530
+5:37.33640
117
D 16
Alva Semneby Eklund
Sollefteå Skidor IF
22:31.135000
+5:42.34110
118
D 16
Nova Noaksson
Ås IF
22:38.135790
+5:50.34900
119
D 16
Sofia Redman
Östersunds SK
22:46.136500
+5:57.35610
120
D 16
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
22:57.137650
+6:08.36760
121
D 16
Frida Jonsson
Högbo GIF
22:57.137690
+6:09.36800
122
D 16
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
23:00.137970
+6:11.37080
123
D 16
Alice Vretblom
IFK Umeå
23:02.138150
+6:13.37260
124
D 16
Agnes Vestrin
Trönö IK
23:03.138280
+6:14.37390
125
D 16
Elvira Hermansson
Offerdals SK
23:09.138800
+6:20.37910
126
D 16
Saga Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
23:11.139030
+6:22.38140
127
H 16
Teo Eikelboom
Vårby IK
23:15.139470
+6:26.38580
128
D 16
Minna Johansson
Östersunds SK
23:21.140030
+6:32.39140
129
D 16
Vendela Söderqvist
Falu IK Skidklubb
23:26.140500
+6:37.39610
130
D 16
Trude Burman
Alnö SK
23:27.140640
+6:38.39750
131
D 16
Jessica Borg
Storvreta IK
23:28.140780
+6:39.39890
132
D 16
Rebecca Johnselius
Kalix SK
23:29.140850
+6:40.39960
133
D 16
Lisa Persson-Nyberg
IFK Grängesberg SK
23:33.141260
+6:44.40370
134
D 16
Amanda Olsson
Åmåls OK
23:44.142300
+6:55.41410
135
D 16
Wilma Johansson
Föreningen Norsjö Skidor
23:48.142770
+6:59.41880
136
D 16
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
23:58.143750
+7:09.42860
137
D 16
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
24:07.144600
+7:18.43710
138
D 16
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
24:10.144960
+7:21.44070
139
D 16
Saga Norberg
Ersnäs IF
24:41.148030
+7:52.47140
140
H 16
Isac Andersson
Landsbro IF SK
24:42.148170
+7:53.47280
141
D 16
Ellen Karlsson
Årjängs IF
24:59.149870
+8:10.48980
142
H 16
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
142
D 16
Alma Lundström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
144
H 16
Isak Österman
Häverödals SK
23:59:59.8639800
144
H 16
Leo Svahn
Östersunds SK
23:59:59.8639800
144
H 16
Måns Sandmark
Gävle SK
23:59:59.8639800
144
H 16
Albin Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
144
D 16
Elina Karlsson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
144
D 16
Julia Bosell
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Elias Danielsson
Högbo GIF
11:33.69290
2
H 15
Hugo Ström
Dala-Järna IK
11:35.69430
+1.40
3
H 15
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
11:57.71640
+23.2250
4
H 15
Erik Franzén
Duveds IF
12:00.71940
+26.2550
5
H 15
Arvid Törnblom
IFK Umeå
12:06.72570
+32.3180
6
H 15
Rickard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
12:07.72610
+33.3220
7
H 15
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
12:16.73590
+43.4200
8
H 15
Gabriel Norder
IF Rigor
12:23.74270
+49.4880
9
H 15
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
12:24.74320
+50.4930
10
H 15
Edwin Nordmark
Täfteå IK
12:25.74430
+51.5040
11
H 15
Alfons Wedin
Garphyttans IF
12:25.74480
+51.5090
12
H 15
Axel Mäkinen
Högbo GIF
12:26.74560
+52.5170
13
H 15
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
12:30.74920
+56.5530
13
H 15
Simon Claesson
Ulricehamns IF
12:30.74920
+56.5530
15
H 15
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
12:31.75020
+57.5630
16
H 15
Edvin Högman
Ulricehamns IF
12:31.75060
+57.5670
17
H 15
Anton Grahn
IF Hallby SOK
12:32.75110
+58.5720
18
H 15
Eskil Peterson
Borås GIF
12:34.75320
+1:00.5930
19
H 15
Axel Broms
FK Friskus-Varberg
12:38.75740
+1:04.6350
20
H 15
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
12:39.75820
+1:05.6430
21
H 15
Erik Byström
Vårby IK
12:39.75830
+1:05.6440
22
H 15
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:39.75870
+1:05.6480
23
H 15
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
12:39.75880
+1:05.6490
24
H 15
Pelle Boberg
Duveds IF
12:41.76060
+1:07.6670
25
H 15
Elias Jannok
OK Sarven
12:42.76130
+1:08.6740
26
H 15
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
12:44.76300
+1:10.6910
27
H 15
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
12:45.76460
+1:11.7070
28
H 15
Melker Hendén
Ulricehamns IF
12:46.76570
+1:12.7180
29
H 15
Oscar Säfström-Niemi
Kalix SK
12:47.76610
+1:13.7220
30
H 15
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
12:51.77020
+1:17.7630
31
H 15
Carl Gustafsson
Vårby IK
12:51.77060
+1:17.7670
32
H 15
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
12:52.77120
+1:18.7730
33
H 15
Victor Eriksson
Östersunds SK
12:52.77180
+1:18.7790
34
D 15
Elin Näslund
Vårby IK
12:54.77330
+1:20.7940
35
H 15
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
12:57.77610
+1:23.8220
36
H 15
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
12:57.77620
+1:23.8230
37
H 15
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK Skidklubb
12:58.77700
+1:24.8310
38
H 15
Elof Karlsson
IFK Umeå
12:58.77770
+1:24.8380
38
H 15
Axel Palm
Falu IK Skidklubb
12:58.77770
+1:24.8380
40
H 15
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
12:59.77870
+1:25.8480
41
H 15
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
13:00.77960
+1:26.8570
42
H 15
Nils Olsson
Göteborgs SK
13:03.78260
+1:29.8870
43
H 15
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
13:05.78420
+1:31.9030
44
H 15
Joel Nilsson
IFK Umeå
13:05.78450
+1:31.9060
45
D 15
Erica Lavén
Täby IS SK
13:06.78570
+1:32.9180
46
H 15
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
13:08.78750
+1:34.9360
47
D 15
Malin Oskarsson
SK Leksand
13:10.78940
+1:36.9550
48
H 15
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
13:10.78960
+1:36.9570
49
H 15
Axel Sandberg
OK Landehof
13:14.79310
+1:40.9920
50
H 15
Jacob Larsson
IFK Mora SK
13:14.79350
+1:40.9960
51
H 15
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
13:15.79410
+1:41.10020
Logga in för att slippa de här annonserna
52
H 15
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
13:15.79430
+1:41.10040
53
H 15
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
13:16.79500
+1:42.10110
54
H 15
Albert Marjeta
Kalix SK
13:16.79570
+1:42.10180
55
H 15
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
13:18.79750
+1:44.10360
56
D 15
Ida Garfvé
IFK Mora SK
13:19.79830
+1:45.10440
57
H 15
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
13:21.80030
+1:47.10640
58
H 15
Benjamin Edman
IFK Umeå
13:22.80150
+1:48.10760
59
H 15
Johan Borg
Hudiksvalls IF
13:22.80160
+1:48.10770
60
H 15
Anton Ökvist
Ersnäs IF
13:24.80300
+1:50.10910
61
H 15
Leo Alvolin
Falu IK Skidklubb
13:25.80440
+1:51.11050
62
H 15
Edvin Schön
Storvreta IK
13:25.80470
+1:51.11080
63
H 15
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
13:28.80710
+1:54.11320
64
H 15
Gustav Berggren
Skellefteå SK
13:28.80750
+1:54.11360
65
H 15
Kalle Sörling
Hedesunda IF
13:29.80820
+1:55.11430
66
H 15
Ludvig Millestu
Utrikes Skidklubb
13:32.81130
+1:58.11740
67
H 15
Linus Grundström
Täfteå IK
13:33.81240
+1:59.11850
68
D 15
Maja Boberg
Duveds IF
13:36.81540
+2:02.12150
69
H 15
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
13:36.81550
+2:02.12160
70
D 15
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
13:36.81570
+2:02.12180
71
H 15
Linus Nilsson
Åmåls OK
13:37.81660
+2:03.12270
72
H 15
Filip Sundin
Grava SK
13:38.81710
+2:04.12320
73
H 15
Arvid Welin
Ersnäs IF
13:41.82000
+2:07.12610
74
D 15
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
13:41.82020
+2:07.12630
75
D 15
Matilda Bandefur
Idre SK
13:43.82270
+2:09.12880
76
D 15
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13:46.82500
+2:12.13110
77
H 15
Valter Ljungdahl
Matfors SK
13:46.82580
+2:12.13190
78
H 15
Efraim Melander Wiksten
Matfors SK
13:47.82610
+2:13.13220
79
D 15
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
13:49.82860
+2:15.13470
80
H 15
Axel Arnesson
Ås IF
13:49.82890
+2:16.13500
81
D 15
Astrid Kolberg
Sunne SLF
13:54.83330
+2:20.13940
82
H 15
Lukas Walther
Matfors SK
13:56.83590
+2:23.14200
83
D 15
Wilda Bok
IFK Strömsund
14:03.84210
+2:29.14820
84
H 15
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
14:03.84230
+2:29.14840
85
D 15
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
14:03.84240
+2:29.14850
86
D 15
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
14:03.84270
+2:29.14880
87
D 15
Belle Spets
Vårby IK
14:07.84690
+2:34.15300
88
H 15
Axel Svensson
Sundbybergs IK
14:11.85010
+2:37.15620
89
H 15
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
14:11.85050
+2:37.15660
90
D 15
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
14:13.85200
+2:39.15810
91
D 15
Kerstin Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
14:13.85210
+2:39.15820
92
D 15
Tilde Josefsson
Täby IS SK
14:15.85410
+2:41.16020
93
H 15
Simon Claesson
Öregrunds IK
14:15.85420
+2:41.16030
94
D 15
Sara Henriksson
Tynderö IK
14:17.85610
+2:43.16220
95
H 15
Ceasar Helmersson-Kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
14:17.85620
+2:43.16230
96
D 15
Tova Andersson
Brovallens IF
14:17.85650
+2:43.16260
97
H 15
Oskar Ericsson
Ronneby OK
14:17.85680
+2:43.16290
98
D 15
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
14:19.85840
+2:45.16450
99
D 15
Elsa Granholm
Stockviks SF
14:20.85910
+2:46.16520
100
D 15
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
14:26.86540
+2:52.17150
101
D 15
Louise Jonsson
Alnö SK
14:26.86570
+2:52.17180
102
H 15
Anton Larsson
OK Landehof
14:29.86870
+2:55.17480
103
H 15
Alexander Larsson
Garphyttans IF
14:34.87370
+3:00.17980
104
H 15
Axel Rustas
Storvreta IK
14:35.87450
+3:01.18060
105
D 15
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
14:36.87530
+3:02.18140
106
D 15
Irma Östberg
Åsarna IK
14:37.87620
+3:03.18230
107
D 15
Wilma Karlsson
Östersunds SK
14:37.87670
+3:03.18280
108
D 15
Elsa Carling
Falu IK Skidklubb
14:38.87760
+3:04.18370
109
D 15
Ella Burman
Skellefteå SK
14:40.87980
+3:06.18590
110
H 15
Alfred Nilsson
IK Vista
14:41.88090
+3:08.18700
111
D 15
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
14:42.88130
+3:08.18740
112
D 15
Greta Lind
Täby IS SK
14:43.88240
+3:09.18850
113
D 15
Elin Morlind
Åsarna IK
14:43.88270
+3:09.18880
114
D 15
Tova Grahn-Birve
Alnö SK
14:44.88310
+3:10.18920
115
D 15
Gry Dahlgren
Offerdals SK
14:44.88370
+3:10.18980
116
D 15
Ida Abrahamson
Äspereds IF
14:48.88770
+3:14.19380
117
H 15
Melwin Bång
Östersunds SK
14:50.88990
+3:17.19600
118
D 15
Klara Granljung
Kalix SK
14:53.89260
+3:19.19870
119
D 15
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
14:57.89650
+3:23.20260
120
D 15
Leia Bjursell
Föreningen Norsjö Skidor
14:59.89830
+3:25.20440
121
H 15
Hampus Widebo
IFK Umeå
14:59.89870
+3:25.20480
122
D 15
Greta Perers
IFK Hedemora SK
15:04.90320
+3:30.20930
123
D 15
Ronja Bjursell
Föreningen Norsjö Skidor
15:07.90670
+3:33.21280
124
D 15
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
15:11.91020
+3:37.21630
125
D 15
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
15:14.91340
+3:40.21950
126
D 15
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
15:16.91540
+3:42.22150
127
D 15
Maja Aronsson
Östersunds SK
15:17.91630
+3:43.22240
128
H 15
Jonathan Nordblom
IK Vista
15:20.91930
+3:46.22540
129
D 15
Linnea Carlsson
Grava SK
15:21.92060
+3:47.22670
130
D 15
Emma Bengtsson
Tranemo IF Skidklubb
15:24.92350
+3:50.22960
131
D 15
Tindra Vilhelmsson
Lidköpings VSK
15:26.92550
+3:52.23160
132
D 15
Hanni Beronius
IFK Mora SK
15:27.92610
+3:53.23220
133
D 15
Tilda Tudén
Boxholm-Ekeby Skidklubb
15:31.93010
+3:57.23620
134
D 15
Tilda Andersson
Åsarna IK
15:31.93070
+3:57.23680
135
D 15
My Werner
IK Stern
15:32.93100
+3:58.23710
136
H 15
Filip Lyckelid
Borås GIF
15:34.93340
+4:00.23950
137
D 15
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
15:35.93400
+4:01.24010
138
D 15
Brule Gundale
Täfteå IK
15:46.94570
+4:12.25180
139
H 15
Sebastian Lidström
Tynderö IK
15:49.94850
+4:15.25460
140
D 15
Louise Hallander
Vreta Skid o MK
15:50.94970
+4:16.25580
141
D 15
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
15:51.95060
+4:17.25670
142
D 15
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
15:53.95240
+4:19.25850
143
D 15
Frida Eriksson
Åsarna IK
15:54.95300
+4:20.25910
144
D 15
Ylva Sandström
Stockviks SF
15:58.95730
+4:24.26340
145
D 15
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
16:06.96550
+4:32.27160
146
D 15
Thea Flogård
IK Stern
16:11.97050
+4:37.27660
147
D 15
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
16:22.98170
+4:48.28780
148
D 15
Linnea Nordström
Vassunda IF
16:44.100320
+5:10.30930
149
D 15
Wilma Åkebring
Matfors SK
17:50.106930
+6:16.37540
150
D 15
Alva Bergqvist
Matfors SK
19:17.115640
+7:43.46250
151
H 15
Oliwer Bogren
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
151
H 15
Fabian Nordgren
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
151
H 15
Karl Grönland
Sälens IF
23:59:59.8639800
151
H 15
Viggo Stein
Ås IF
23:59:59.8639800
151
H 15
Anton Hedström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
151
H 15
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
151
H 15
Anton Andersson
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
151
D 15
Vilma Larsson
Norabygdens SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Ellen Holm
Vreta Skid o MK
23:59:59.8639800
151
D 15
Nora Westerlund
Vårby IK
23:59:59.8639800
151
D 15
Tuva Lundin
Alnö SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Lina Rydén
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Nora Bråmer
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Nanna Norberg Grönborg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
151
D 15
Signe Schagerström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)