Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällrävenloppet / DM
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Sjögren
Umeå
2:35:38.933710
66.5p
2
Ulf Häggblad
Bosch Rexroth Vif
2:45:20.991910
+9:42.58100
61.8p
3
Martin Gidlund
Bae Systems
2:52:19.1033860
+16:41.100050
58.8p
4
Samuel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:57:36.1065570
+21:58.131760
56.8p
5
Magnus Isaksson
Nola Motion
2:57:41.1066020
+22:03.132210
56.8p
6
Hans Edmark
Mäklarhuset
2:58:33.1071210
+22:55.137400
56.4p
7
Njord Spovmark
Husums IF SK
2:59:39.1077810
+24:01.144000
56.0p
8
Marcus Backlund
Örnsköldsvik
3:00:13.1081270
+24:35.147460
55.8p
9
Patrik Stenlund
Lycksele IF
3:02:41.1096040
+27:03.162230
54.9p
10
Daniel Holmberg
Örnsköldsvik
3:03:39.1101830
+28:01.168020
54.6p
11
Andreas Bylund
Gävle SK
3:05:35.1113450
+29:57.179640
53.9p
12
Alexander Marcström
Halmstad
3:07:54.1127310
+32:16.193500
53.2p
13
Sven Persson
Örnsköldsvik
3:10:22.1142150
+34:44.208340
52.4p
14
Thomas Nordlander
Örnsköldsvik
3:11:26.1148520
+35:48.214710
52.0p
15
Leif Selling
Härnösands OK
3:14:08.1164780
+38:30.230970
51.2p
16
Erik Nilsson
Örnsköldsvik
3:16:31.1179050
+40:53.245240
50.5p
17
Jörgen Domeij
Hägglunds Ski Team SK
3:16:54.1181380
+41:16.247570
50.3p
18
Per Berglund
IFK Vaxholm
3:18:55.1193430
+43:17.259620
49.8p
19
Jesper Kjellström
Stockholm
3:24:57.1229610
+49:19.295800
48.1p
20
Magnus Strömberg
Sollefteå Skidor IF
3:26:59.1241840
+51:21.308030
47.5p
21
Anton Sortelius
Kramfors
3:28:39.1251800
+53:00.317990
47.1p
22
Hans Byström
Mellansel IF
3:30:40.1263900
+55:01.330090
46.6p
23
David Kjellqvist
Sidensjö IK
3:32:40.1275970
+57:02.342160
46.1p
24
Robert Ahlberg
Gävle
3:36:57.1301600
+1:01:18.367790
45.0p
25
Emil Eriksson
Bae Systems
3:37:03.1302260
+1:01:25.368450
45.0p
26
Sverker Svärdby
OK Nolaskogsarna
3:37:06.1302580
+1:01:28.368770
45.0p
27
Tobias Engblom
Huddinge
3:38:12.1309130
+1:02:34.375320
44.7p
28
Patrik Svedberg
Hägglunds Ski Team SK
3:43:13.1339210
+1:07:35.405400
43.6p
29
Matts Norberg
Örnsköldsvik
3:43:38.1341750
+1:08:00.407940
43.5p
30
Mats Hallin
Härnösands OK
3:46:01.1356060
+1:10:23.422250
43.0p
31
Viktor Lassila
Bae Systems
3:47:45.1366420
+1:12:07.432610
42.6p
32
Per Åke Domeij
Örnsköldsvik
3:47:53.1367200
+1:12:14.433390
42.6p
33
Mattias Nordin
Örnsköldsvik
3:51:19.1387880
+1:15:41.454070
41.9p
34
Christian Hogman
Huddinge
3:56:25.1418410
+1:20:47.484600
40.9p
35
David Gulliksson
Örnsköldsvik
3:58:07.1428650
+1:22:29.494840
40.5p
36
Anders Sortelius
Kramfors
4:08:35.1491440
+1:32:57.557630
38.6p
37
Oscar Hägglund
Sidensjö IK
4:15:17.1531650
+1:39:39.597840
37.5p
38
Markus Rönnbäck
Sidensjö IK
4:15:20.1531970
+1:39:42.598160
37.5p
39
Robert Eriksson
Örnsköldsvik
4:16:50.1540930
+1:41:12.607120
37.2p
40
Johan Byström
Hägglunds Ski Team SK
4:18:55.1553400
+1:43:16.619590
36.9p
41
Aron Sortelius
Kramfors Alliansen
4:20:48.1564720
+1:45:10.630910
36.6p
42
Jonas Näslund
Örnsköldsvik
4:20:56.1565530
+1:45:18.631720
36.6p
43
Jan Svensson
Örnsköldsvik
5:06:59.1841840
+2:31:21.908030
30.6p
-
Alexander Engström
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
-
Jörgen Hägglund
Örnsköldsvik
23:59:58.8639700
-
Torbjörn Westerlund
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
Henrik Sellin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Bo Ljung
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Thomas Hagberg
Umeå
23:59:59.8639800
-
Mikael Ögren
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)