Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:50:36.663500
83.1p
2
Daniel Nilsson
Storvreta IK
1:55:28.692700
+4:52.29100
78.7p
3
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:55:41.694000
+5:05.30400
78.5p
4
Carl Henrik Niper
IKJ Haninge
1:58:15.709400
+7:39.45800
76.4p
5
Carl Lönnbark
Falu IK
2:07:49.766800
+17:13.103200
69.4p
6
Axel Strandell
Storvreta IK
2:07:54.767300
+17:18.103700
69.4p
7
Martin Ekberg
Borensbergs IF CK
2:09:17.775600
+18:41.112000
68.5p
8
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:16:06.816500
+25:30.152900
64.3p
9
Andreas Hedström
SK Gruvspårets vänner
2:16:33.819200
+25:57.155600
64.1p
10
Björn Eriksson
Axa SC
2:18:11.829000
+27:35.165400
63.2p
11
Olle Lindeberg
Lidingö
2:19:19.835800
+28:43.172200
62.6p
12
Simon Mellerstedt
Axa SC
2:20:48.844700
+30:12.181100
61.8p
13
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:21:13.847200
+30:37.183600
61.6p
14
Tobias Krümmling
Axa SC
2:21:57.851600
+31:21.188000
61.2p
15
Magnus Karlsson
Axa SC
2:23:59.863800
+33:23.200200
60.2p
16
Björn Johannesson
Axa SC
2:24:03.864200
+33:27.200600
60.1p
17
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:24:03.864200
+33:27.200600
60.1p
18
Johan Nyberg
Dala-Järna IK
2:27:13.883200
+36:37.219600
58.6p
19
Andreas Davidsson
Alfta-Ösa OK
2:28:55.893400
+38:19.229800
57.8p
20
Daniel Sahlgren
Axa SC
2:30:22.902100
+39:46.238500
57.1p
21
Elon Strömbäck
Athletic Club Salt Lake
2:32:57.917600
+42:21.254000
56.0p
22
Fredrik Andersson
No Club
2:33:39.921800
+43:03.258200
55.7p
23
Jimmy Schiöld
Axa SC
2:35:51.935000
+45:15.271400
54.8p
24
Oskar Svensson
Axa SC
2:42:01.972000
+51:25.308400
52.4p
25
Rikard Nilsson
Team Ormsalva AC
2:44:29.986800
+53:53.323200
51.4p
26
David Granath
Godegårds SK
2:44:37.987600
+54:01.324000
51.4p
27
Markus Eriksson
Tunafors SK
2:45:07.990600
+54:31.327000
51.2p
28
Per-Olov Larsson
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:47:32.1005100
+56:56.341500
50.4p
29
Andreas Zetterström
No Club
3:06:54.1121300
+1:16:18.457700
44.4p
30
Oskar Klintberg
Svaide-Roma SOK
3:14:59.1169800
+1:24:23.506200
42.3p
31
Patrik Murray
No Club
3:23:43.1222200
+1:33:07.558600
40.3p
32
Johan Selin
Västerås
3:33:09.1278800
+1:42:33.615200
38.3p
33
Christian Mertzig
Axa SC
3:33:54.1283300
+1:43:18.619700
38.1p
34
Jimmy Dahlgren
IFK Vaxholm
4:19:53.1559200
+2:29:17.895600
30.7p